دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 15:02

اخذ اقامت ترکیه

نوشته شده توسط
اخذ اقامت ترکیه
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه مانند بسیاری دیگر از کشورها، به سادگی در دسترس است. البته انواع اقامت ترکیه مسئله مهمی در انتخاب است. عموما هدف از اقامت ترکیه نیز یکی از نگرانی های متقاضیان است. در این مقاله در باره این موضوعات و خدماتی که موسسه حامی مهاجر میتواند برای شما داشته باشد صحبت خواهیم کرد.

روش های اخذ اقامت ترکیه

 • اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک
 • اخذ اقامت ترکیه با ازدواج با شهروند ترک
 • اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت
 • اخذ اقامت ترکیه با اسپانسر
 • اخذ اقامت ترکیه توریستی

امتیازهای حاصل از اخذ اقامت ترکیه

اینکه پس از اخذ اقامت ترکیه چه امتیازی نسیب متقاضی میشود مسئله بسیار مهمی است. عموما اشخاصی که اقامت ترکیه را دریافت میکنند برای تجارت و کسب و کار خارج از ایران یا ایجاد رابطه تجاری با ایران است. با توجه به اینکه ترکیه روابط تجاری و سیاسی خوبی با ایران دارد و در لیست تحریم آمریکا نیست، میتواند گزینه خوبی برای اخذ اقامت یک تاجر باشد.

افتتاح حساب در ترکیه

پس از اخذ اقامت ترکیه امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا و یورو و لیر و ... وجود دارد. در صورت اشتغال در خاک ترکیه امکان اخذ کارت اعتباری ویزا برای متقاضی است. البته در صورتی که متقاضی قصد اشتغال در ترکیه نداشته باشد میتواند کارت دبیت ویزا یا مستر را تهیه کند و غیر از وام، از همه امکانات یک کارت اعتباری استفاده کند.

دریافت وام

سرمایه گزاری و دریافت وام نیز یکی از دلایل اخذ اقامت ترکیه است. در ترکیه وام با سود 1.32% با بالا قابل دریافت است. برای مثال بانک Ziraat تا 100000 لیر ترک با نرخ سود 1.32% ماهانه بدون مسدودی حساب و بلوکه شدن حساب اعطا میکند.

شرایط بهتر زندگی نسبت به ایران

هزینه های زندگی در ترکیه به مراتب پایین تر از ایران است، به عنوان مثال خودروهای جدید بنز با حدود 110000 لیر قابل خرید است، هزینه خوراک مطابق ایران است و هزینه مسکن و اسکان تقریبا کمتر از یک چهارم هزینه در ایران است. هزینه پوشاک در ترکیه نیز کمتر از یک سوم هزینه پوشاک در ایران است. حداقل درامد کارمند و کارگر بیش از دو برابر در ایران است. البته برخی هزینه ها در ترکیه از ایران بالاتر است، مانند سوخت گازوئیل و بنزین. در کل، نیاز های اساسی زندگی بسیار در دسترس تر و مناسب تر است. در مورد آب و هوا نیز لازم به ذکر است که شما هوای بسیار پاک و متفاوتی در ترکیه خواهید دید.

هزینه های مورد نیاز اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه در هر روش هزینه ها متفاوت است، هزینه های اداری برای ارزانترین انواع اقامت ترکیه از حدود 1000 لیر شروع و هزینه های کارگزاری و اعلام وکالت میتواند به چند هزار دلار برسد. در مواردی مثل اقامت توریستی میتوان با هزینه حدود 3 تا چهار هزار لیر به اقامت رسید. در مورد خرید ملک میتوان با حدود دویست هزار لیر ملک تهیه کرد و به اقامت رسید. البته اگر سرمایه گذاری از حد دو میلیون دلار عبور کند میتواند مستقیم  به دریافت شهروندی منجر شود. البته باید توجه داشت که با این هزینه در کشورهای حوزه شنگن نیز میتوان سرمایه گذاری و دریافت اقامت کرد.

حداقل مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه

در صورتی که موسسه حامی مهاجر بخواهد اخذ اقامت ترکیه را به صورت یکساله و توریستی برای شما انجام دهد، تنها اسکن پاسپورت، عکس پرسنلی و گواهی امضا و نام مادر متقاضی کافیست. دو مرحله سفر به ترکیه به طور معمول الزامیست. البته در شرایطی خاص امکان انجام امور اقامت ترکیه فقط با یک سفر نیز میسر است. اما به طور کلی تعداد سفر در اختیار کارگزار نیست.

تفاوت اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه

به طور کلی شهروندی به مفهوم تابعیت است و تفاوت آن با اقامت در این است که هر شخصی به هر طریق قانونی که وارد کشور ترکیه شود، از آن لحظه مقیم ترکیه است اما حقوق شهروندی یک ترک را ندارد. حقوق شهروندی در هر کشوری متفاوت است، اما عموما یک شهروند در حق رای و اخذ پاسپورت با مقیم تفاوت دارد. تفاوت بعدی در این است که اقامت ها موقت است و همیشه باید تمدید شود. گاهی برای تمدید اقامت ها باید از کشور خارج شد و گاهی از اداره مهاجرت بدون خروج از کشور قابل تمدید است. در مورد ترکیه، اقامت توریستی سه ماهه و شش ماهه و یک ساله از داخل خاک ترکیه قابل تمدید است البته برای این موضوع باشد شرایطی فراهم شده باشد در غیر این صورت نیاز به مجوز ورود مجدد به خاک ترکیه است.

در صورتی که نیاز به اقامت ترکیه یا افتتاح حساب در ترکیه را دارید با موسسه حامی مهاجر ارتباط بگیرید.

 

خواندن 2686 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 12 خرداد 1397 ساعت 14:37

خدمات ویژه حامی مهاجر

خدمات ویژه موسسه حامی مهاجر

 • اخذ اقامت ترکیه

 • لاتاری گرین کارت آمریکا

 • اقامت دائمی کانادا

 • اخذ ویزای شینگن

 • ویزای دانشجویی

 • ویزای تضمینی کانادا

 • تور و ترانسفر سفارت آمریکا