×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 977
97-04-13

تحصیل در کانادا

نوشته شده توسط
تحصیل در کانادا
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

دوره اولیه شامل ۱۲ سطح آموزشی است که سنین ۵ تا ۱۸ سال این دوره را طی می کنند و دوره های ابتدایی، متوسطه و دبیرستان در استان های مختلف متفاوت می باشد. سال تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن پایان می یابد. البته برخی مدارس دوره های تابستانی ارائه می دهند. والدین میتوانند فرزندان را جهت اقامت در کانادا همراهی کنند. دانش آموزانی که اقامت دائم کانادا را دارند از سیستم آموزشی به صورت رایگان برخوردار می شوند اما دانش آموزان خارجی جهت تحصیل می بایست مبلغی در حدود ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا بابت شهریه سالیانه پرداخت کنند. البته شهریه مدارس خصوصی ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال است که کیفیت و خدمات این مدارس تعیین کننده این شهریه است. بسیاری از مدارس کانادا دو زبانه هستند و زبان انگلیسی و فرانسه در این مدارس آموزش داده می شود همچنین زبان آموزشی در

ایالات فرانسه زبان کانادا زبان فوانسوی است. مدارس شبانه روزی در بسیاری از ایالات پذیرای دانش آموزان بومی و خارجی هستند. شهریه مدارس شبانه روزی در حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار در هر سال است.

دروسی که در مدارس کانادا آموزش داده می شود به دو دسته دروس اجباری و اختیاری تقسیم می شوند. دروس اختیاری شامل برنامه نویسی، نساجی، بیزینس، شیمی، زیست، فیزیک و زبان سایر کشورها، آشپزی، مکانیک، تاریخ و جغرافیاست. دروس اجباری شامل کامپیوتر، زبان، هنر و علوم است.

 

مزایای تحصیل در کانادا

دانشگاه های کانادا در سطح جهانی دارای تکنولوزی پیشرفته و کیفیت بالای سیستم آموزشی هستند.و این موارد باعث جذب دانشجویان زیادی برای تحصیل در کانادا شده است.دانشگاه های برتر کانادا عبارت است از :تورنتو مک گیل البرتا و بریتیش کلمبیا که از رنکینگ بالایی در جهان برخوردار هستند.

اعتبار مدرک تحصیلی در کانادا

کیفیت بالای تحصیل و استاندارد آموزشی بسیار بالا باعث شده است که مدارک اخذ شده از دانشگاهها بسیار معتبر باشند .

مدارکی که از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا گرفته می شوند به راحتی در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی می شوند و دارای اعتبار هستند.

جامعه ای با تنوع فرهنگی بسیار بالا

جامعه ی کانادا به دلیل مهاجرت افراد زیادی از کشور های مختلف دارای جامعه ی چند فرهنگی میباشد و دارای مردمانی از تمام فرهنگ ها و نژادها هستند.

 اجازه کار حین تحصیل در کانادا

یکی از امتیازهایی که دانشجویان در حین تحصیل دارند اجازه کار در حین تحصیل است که به دانشجویان این اجازه را میدهد که هفته ای 20 ساعت کار کنند . این کار تا حدودی از لحاظ اقتصادی به دانشجویان کمک میکند.این کار میتواند تجربه ای بزرگ باشد برای شروع کار های بزرگتر و ثابت بعد از تحصیل.

امکان اقامت بعد از تحصیل در کانادا برای کسب تجربه کاری

کشور کانادا بعد از تحصیل این اجازه را به دانشجویان میدهد تا مدت کمی در کانادا بتوانند اقامت داشته باشند.در صورتیکه کار مورد نظر خود را پیدا کنند میتوانند بدون اینکه خاک کانادا را ترک کنند برای ویزاهای دیگر هم اقدام کنند .

 

تحصیل در کانادا برای دانش آموزان خارجی

دانش آموزانی که دارای سن زیر 17 سال هستند میتوانند والدین خود را همراه خود به کانادا ببرند که والدین باید برای ویزای گاردین یا توریستی اقدام کنند.کودکانی که زیر 10 سال حتما باید با یکی از والدین وارد کانادا بشوند.یکی از روش های اقامت در زمان تحصیل استفاده از طرحی به عنوان home stay میباشد که با پرداخت ماهیانه 900 دلار با یک خانواده معین در طول مدت تحصیل زندگی کنند.فرزندان افرادی که با ویزای تحصیلی در کانادا اقامت دارند در برخی از ایالت ها میتوانند رایگان تحصیل کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا

  • پرداخت هزینه صدور پذیرش
  • رزومه دانش آموزش همراه با آدرس دقیق و کدپستی
  • مشخصات کامل والدین دانش آموز
  • اسکن عکس ۳.۵ *۴.۵
  • اسکن پاسپورت دانش آموز
  • اسکن ترجمه کارنامه سه سال آخر تحصیلی دانش آموز

 

تحصیل در دانشگاههای کانادا

دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاههای کانادا را دارند باید دوره 12 ساله دبیرستان را به پایان برسانند.برای  پذیرش از دانشگاههای کانادا باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ار دانشجو درخواست میکننداما برخی کالج ها و دانشگاهها دوره های 6 ماهه تا 2 ساله ارائه میدهند.

انواع موسسات آموزشی در کانادا

  • کالج ها
  • موسسات فنی و حرفه ای
  • دانشگاهها

تحصیل در کالج های کانادا

مدت زمان دوره های کالج در کانادا 2 الی 4 سال است که شهریه آن بین 8 الی 16 هزار دلار است.جهت اخذ پذیرش از کالج ها باید دیپلم 12 ساله و مدرک زبان مورد تایید کالج را ارائه شود.کالج ها بیشتر روی دروس عملی تاکید دارند تا دروس تئوری که دانشجو برای ورود به بازار کار آماده میشود . پس از پایان تحصیل در کالج به دانشجو مجوز کار داده می شود و میتوانند بعد از تحصیل برای اخذ اقامت اقدام کنند.

 

دوره مقدماتی لیسانس  PRE BACHELO

افرادی رزومه علمی و نمره خوبی برای ورود به دوره کارشناسی ندارند می بایست این دوره را بگذرانند البته برخی افراد به اختیار در این دوره پذیرش می شوند.

 

دوره لیسانس BACHELOR

دانش آموزانی که نمره خوبی در مقطع دبیرستان اخذ نموده باشند با مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶ یا تافل معادل آن می توانند در دوره کارشناسی دانشگاههای کانادا تحصیل نمایند. البته دانشگاههای مختلف با سطح علمی متفاوت معیار یکسانی برای ارزیابی مدرک دبیرستان متقاضی ندارند و قاعدتأ دانشگاههای با رنک بالاتر نمره رزومه قوی تری را قبول میکنند. دوره لیسانس در دانشگاههای کانادا ۴ سال است اما طول این دوره در برخی از دانشگاههای استان کبک ۳ ساله است.

دوره مقدماتی فوق لیسانس PRE BACHELOR

دانشجویانی که نمره خوبی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد ندارند و یا نمره زبان خوبی کسب نکرده اند می بایست دوره یا دوره مقدماتی فوق لیسانس را بگذرانند. معدل دانشجو برای ورود به این دوره می بایست حداقل ۱۲ و نمره زبان حداقل آیلتس ۵.۵ یا تافل معادل آن باشد نیستند.

مقطع فوق لیسانس Master

یکی از شروط ورود به این دوره معدل بالای 13 مقطع کارشناسی و مدرک زبان 6 یا 6.5 میباشد که با توجه به دانشگاه و دوره رشته مورد نظر ممکن است تغییر کند . فوق لیسانس از 1 الی 2 سال طول میکشد.

مقطع دکترا

برای اخذ پذیرش در دوره دکترا معدل دانشجوی متقاضی باید از 13 بالاتر باشد و مدرک آیلتس 6.5یا 7 برای اخذ پذیرش این دوره الزامیست . دوره دکترا دارای پژوهش و دوره ی آموزشی می باشد.اگر دانشجو از نمرات بالایی در طول تحصیل برخوردار باشد ممکن است شامل کمک هزینه درسی شود.

 

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا بسته به شرایط هر دانشجو متفاوت است .شهر های کانادا بسته به نوع شهر دارای هزینه های زندگی متفاوتی هستند.شرایط زندگی یک خانواده و یک فرد مجرد کاملا متفاوت است . به طور کلی هزینه های زندگی بین 600 الی 800 دلار کانادا می باشد. هزینه های زندگی همراه با اقامت 10000 الی 15000 هزار دلار کانادا متوسط برای هر سال میباشد.هزینه های کار دانشجویی تا حدودی میتواند به دانشجویان کمک کند.

هزینه های تحصیل بسته به محل تحصیل و مقطع تحصیلی متفاوت است. برای مثال در رشته های پزشکی و پیراپزشکی هزینه های تحصیل با رشته های مدیریتی و علوم انسانی متفاوت است.باتوجه به گزارش های اخیر مرکز آمار کانادا در حال حاضر گران ترین استان کانادا ،استان انتاریو می باشد .

شهریه کارشناسی در کانادا

میانگین شهریه در کانادا در مقطع کارشناسی از 14000 دلار کانادا شروع میشود.تحصیل در رشته های هنر و انسانی به مراتب ارزانتر از تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی است.

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا

همانطور که میدانید شهریه تحصیل در ارشد از کارشناسی گرانتر است.به طور کلی  رشته MBA به مراتب بسیار گرانتر از سایر رشته هاست.

خواندن 3505 دفعه آخرین ویرایش در 97-04-13

مهاجرت و اقامت