ثبت نام لاتاری گرین کارت 2020

021 44284329

021 44372493

97-05-02

هزینه های زندگی در کشور های مختلف

نوشته شده توسط
هزینه های زندگی در کشور های مختلف
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

هزینه خوراک و پوشاک در اروپا

برای اطلاعت بیشتر در مورد خرج ها و هزینه ها در اروپا نمونه کشور های آلمان و اتریش رو بررسی میکنیم :

البته هزینه های زندگی در شهرهای مختلف، متفاوت است و طبیعی است که هزینه ها در شهرهای بزرگ، بالاتر باشد؛ اما متوسط هزینه زندگی در آلمان به صورت ماهانه بین 600 تا 800 یورو متغیر است که این مقدار بیشتر به سطح زندگی افراد بستگی دارد.

هزینه خوراک و غذا در آلمان

از موارد مهم هزینه زندگی در آلمان ، اطلاع از هزینه خورد و خوراک می باشد، ما در این قسمت ریز کامل هزینه ها فهرست کرده ایم.

  • هزینه ی یک وعده غذا در رستوران معمولی به طور میانگین در آلمان 8 یورو
  • هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه طبقه به طور میانگین در آلمان40 یورو
  • هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی) به طور میانگین در آلمان 7 یورو
  • قیمت کاپو چینو (ثابت) به طور میانگین در آلمان 2.36 یورو
  • قیمت نوشابه ی کوک/ پپسی ( بطری0.33 لیتری) به طور میانگین در آلمان 1.69 یورو
  • قیمت آب ( بطری 0.33 لیتری) به طور میانگین در آلمان 1.42 یورو

هزینه زندگی در اسپانیا

رستوران ها

  • هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی: 10.00 یورو
  • هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده : 40.00 یورو
  • هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی): 7.00 یورو
  • کاپو چینو (ثابت) : 1.56 یورو
  • نوشابه ی کوک/ پپسی ( بطری0.33 لیتری) : 1.66 یورو
  • آب ( بطری 0.33 لیتری) : 1.11 یورو

بازارها

  • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 0.78 یورو
  • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 0.95 یورو
  • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) : 0.95 یورو
  • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) : 1.63 یورو
  • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 9.46 یورو
  • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) : 5.79 یورو
  • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) : 10.67 یورو
  • سیب ( 1 کیلوگرم) : 1.55 یورو
  • موز ( 1 کیلوگرم): 1.48 یورو
  • پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 1.19 یورو
  • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.43 یورو
  • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 0.83 یورو
  • پیاز ( 1 کیلوگرم): 0.98 یورو
  • کاهو (1 سر) : 0.88 یورو
  • آب ( بطری 1.5 لیتری) : 0.56 یورو
  • پاکت سیگار ( مارلبورو) : 4.95 یورو

هزینه خوراک و پوشاک در امریکا

هزینه های خوراک در آمریکا تقریبا همانند ایران است به جز در برخی از موارد خاص که قیمت مرغ و گوشت در آمریکا همانند قیمت میوه است و قیمت خرما چندین برابر قیمت گوشت است و این به دلیل وفور زمین های کشاورزی برای خوراک دام میباشد.در آمریکا خرید تمام کالاها به جز مواد غذایی حدود 8 درصد مالیات دارد. به طور متوسط هزینه غذا برای یک دانشجو در ماه به صورت متوسط بین 150 الی 200 دلار میباشد.هزینه پوشاک بر اساس برند ها کاملا متفاوت می باشد.

هزینه خوراک و پوشاک در کانادا

پوشاک

  • یک شلوار جین ۶۰.۰۲ دلار
  • یک دست لباس ورزشی ۴۲.۹۴ دلار
  • یک جفت کفش نایک ۹۸.۹۱ دلار
  • یک جفت کفش چرم مردانه ۱۱۸.۳۱ دلار

هزینه خوراک و غذا در کانادا

فست فود و رستوران

  • هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان قیمت ۱۵ دلار
  • هزینه یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر) ۶۰ دلار
  • هزینه یک عدد مک دونالد ۹ دلار

کافه و بار

  • هزینه یک فنجان کاپوچینو ۳.۷۷ دلار
  • هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه  ۱.۹۵ دلار
  • هزینه ۰.۳۳ لیتر آب معدنی  ۱.۶۷ دلار

میوه و سبزیجات

  • هزینه یک کیلو موز  ۱.۷۵ دلار
  • هزینه یک کیلو سیب ۳.۸۰ دلار
  • هزینه یک کیلو پرتقال ۳.۷۰ دلار
  • هزینه یک کیلو گوجه ۳.۶۸ دلار
  • هزینه یک کیلو پیاز ۲.۲۹ دلار
  • هزینه یک کیلو سیب زمینی ۲.۴۹ دلار

هزینه خوراک و پوشاک در استرالیا

  • یک شلوار جین (برند لیویز یا برندهای مشابه) ۱۱۱دلار
  • یک پیراهن تابستانی (زارا، اچ اند ام...) ۶۹ دلار
  • یک جفت کفش اسپورت (نایک، آدیداس..) ۱۴۵ دلار
  • جفت کفش رسمی مردانه چرم ۱۴۴ دلار

هزینه های غذا در ملبورن

  • یک وعده نهار(در مراکز تجاری شهر ۱۶ دلار
  • یک وعده غذای فست فود ۱۰ دلار
  • یک وعده غذای فست فود ۱۰ دلار
  • ۵۰۰ گرم گوشت مرغ بدون استخوان ۵.۸۴ دلار
  • یک لیتر شیر ۱.۲۹ دلار
  • ۱۲ عدد تخم مرغ ۶ دلار
  • یک کیلوگرم گوجه ۴.۷۰ دلار
  • ۵۰۰ گرم پنیر ۸ دلار
  • یک کیلوگرم سیب ۴.۱۴ دلار
  • یک کیلوگرم سیب زمینی ۳.۳۰ دلار
  • آب جو استرالیایی از سوپرمارکت ۴.۴۱ دلار
  • یک بطری شراب ۱۸ دلار
  • ۲ لیتر کوکاکولا ۳.۳۶ دلار
  • نان برای مصرف دو نفر در روز ۲.۲۷ دلا
خواندن 1733 دفعه آخرین ویرایش در 97-05-02

مهاجرت و اقامت