20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی چین

درباره چین

چین کشوری واقع در شرق آسیا است، این کشور دومین کشور پهناور دنیا و پر جمعیت ترین کشور دنیاست. اقتصاد چین طبق پیشبینی های کارشناسان اقتصادی در آینده ای نزدیک به بزرگترین اقتصاد دنیا تبدیل خواهد شد. کشور چین علاوه بر اقتصاد بزرگ و رو به رشدی  که داراست، جذابیت های منحصر به فرد و خیره کننده ای مانند دیوار بزرگ چین و دروازه بهشت نیز دارد که هر ببینده ای را محصور خود می کند در کنار ویژگی های زیادی که در این کشور کهن دیده می شود نام آوازه ی دانشگاه های این کشور زبانزد اکثر علاقمندان به علم و تحصیل نیز می باشد.

نکات بسیار مهم درباره اعتبار مدارک دانشگاه های چین

چین در تلاش است تا دانشگاه های سطح جهانی بیشتری را بسازد و سرمایه گذاری زیادی را در آموزش عالی انجام دهد. گذشته از زبان منحصر به فرد چینی، خوشنویسی، هنرهای رزمی و سایر موضوعات فرهنگی، برنامه های درجه یک چینی در رشته هایی مانند مهندسی، علوم، پزشکی، اقتصاد و تجارت و همچنین امور مالی بسیار مورد احترام است.
در مورد کسانی که زبان چینی را بلد نیستند، بسیاری از دانشگاه ها برنامه هایی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بنابراین می توانید ضمن یادگیری بیشترین زبان در جهان، مدرک خود را کسب کنید. مدارک تحصیلی اعطا شده توسط دانشگاه های چین توسط اکثر کشورهای توسعه یافته به رسمیت شناخته می شود. دولت چین با تعدادی از کشورها از جمله ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، ژاپن و 65 کشور و منطقه دیگر توافق نامه ای را برای شناخت متقابل مدارک دانشگاهی امضا کرده است.

شرایط پذیرش

 

هر برنامه در هر دانشگاه چین دارای شرایط لازم برای ورود است. قبل از شروع برنامه خود، لطفاً این مقاله را با دقت بخوانید واطمینان حاصل کنید که شما قادر به تحقق الزامات و تهیه مدارک و اسناد مربوطه هستید.
این شرایط عمومی پذیرش برای دانشجویان غیر مقطع زبان چینی است:

 • شهروند غیر چینی در سلامت کامل و شرایط  خوب باشد.
 • 18 ساله یا بالاترداشته باشد (اگر کمتر از 18 سال دارید، باید در چین ضامن داشته باشید و اسناد رسمی را برای ضامن تهیه کنید. بعضی اوقات ممکن است یادداشت دیپلماتیک ارائه شده توسط کنسولگری شما در پکن ارائه شود).
 • گذرنامه معتبر خارجی داشته باشید.
 • معادل مدرک تحصیلات تکمیلی یا بالاتر از مدرک دانشگاهی.
 • دانشجویی که در چین تحصیل کرده و می خواهد به دانشگاه دیگری منتقل شود باید مجوز دانشگاه اصلی را ارائه دهد.

توجه: برخی از دانشگاه ها شرایط سنی و تحصیلی ندارند

برنامه های کارشناسی

شرایط عمومی پذیرش برای دانشجویان مقطع کارشناسی شامل موارد زیر است:

 • شهروند غیر چینی در سلامت کامل و شرایط  خوب باشد.
 • 18 ساله یا بالاترداشته باشد
 • گذرنامه معتبر خارجی داشته باشد
 • فارغ التحصیلی دبیرستان یا معادل آن و یا مدرک دانشگاهی بالاترباشد.
 • در شرایط عادی، برای متقاضیان برنامه هایی به زبان چینی تدریس می شوند، سطح مهارت زبان چینی (HSK) حداقل سطح 3 را گذرانده باشد.

برنامه های کارشناسی ارشد

 • در شرایط عادی، متقاضیان برنامه هایی که به زبان چینی تدریس می شوند، سطح مهارت زبان چینی(HSK) حداقل سطح 6-4 را گذرانده باشد یا امتحان ورودی دانشگاه را گذرانده باشند.
 • دارای مدرک فارغ التحصیلی لیسانس یا معادل آن باشند.
 • یک یا دو توصیه نامه از اساتید تهیه کنید.
 • دانشجویی که در چین تحصیل کرده و می خواهد به دانشگاه دیگری منتقل شود باید مجوز دانشگاه اصلی را ارائه دهد
 • برنامه (NB): برای برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، متقاضیان باید نمرات آزمون های تسلط به مهارت انگلیسی را مانند ایلتس و تافل را ضمیمه مدارک ارسالی خود کنند.

برنامه های مدرک دکترا

 • مدرک دوره کارشناسی ارشد یا معادل آن را دریافت کرده باشند.
 • حداقل دو نامه توصیه ای از اساتید داشته باشند.
 • در شرایط عادی، متقاضیان برنامه هایی که به زبان چینی تدریس می شوند، سطح مهارت زبان چینی(HSK) حداقل سطح 5-8 را گذرانده باشد یا امتحان ورودی دانشگاه را گذرانده باشند متقاضیانی که شرایط زبان چینی را برآورده نمی کنند، معمولاً در صورت موفقیت یک برنامه یک ساله تمام وقت زبان چینی به عنوان یک دوره پیش آزمون، با موفقیت پذیرش می شوند.

نکته:
در هر مقطع تحصیلی دانشجویان بین المللی که می خواهند در دانشگاه های چین به تحصیل بپردازند، باید کلیه مقررات تعیین شده توسط دولت چین و دانشگاهی که متقاضی آن هستند را رعایت کنند.

الزامات پذیرش دولت چین

 

متقاضی باید یک دانشجوی واقعی باشد که ویزای دانشجویی یا بازدید کننده را در اختیار داشته باشد.

سوابق کیفری

از متقاضیان برخی از كشورها خواسته می شود كه گواهی غیر كیفری را كه توسط سفارت چین تأیید شده است را تهیه كنند.
برخی از بخش های رسمی و قانونی وجود دارد که تعداد متقاضیان کشورهای خاص را محدود می کنند.

متقاضیان باید صلاحیت های لازم را داشته باشند و بتوانند کلیه شرایط مورد نیاز (مطابق با نیاز دانشگاه) را برآورده کنند و در یک وضعیت مالی مطمئن قرار داشته و در چین ضامن داشته باشند.

هزینه های زندگی درچین

تحصیل و زندگی در چین ارزان تر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر است.
حتی در سایر مناطق آسیا تحصیل ارزان نیست. هزینه زندگی در ژاپن برای هر ماه 1800 دلاربه بالا برآورد می شود. این در حالیست که كره جنوبي يكي از پنج كشور گران قيمت در دنيا براي ساكنين خارجي است. از طرف دیگر، در چین، شهریه هر ترم عموماً بیش از 1000 دلار آمریکا نیست. تعدادی از دوره های کوتاه مدت زبان فقط چند صد دلار هزینه دارند.
لازم به ذکر است که هزینه غذا و مصارف اولیه درکشور چین بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.قیمت تقریبی یک شلوار جین حدود 10-20 دلار آمریکا می باشد. بلیط اتوبوس فقط 15 سنت و بلیط مترو در پکن تنها 30 سنت به فروش می رسد. در کل، همه چیز در چین مقرون به صرفه و ارزان می باشد.

اشتغال

وقتی صحبت از اقتصاد است، چین طی 30 سال گذشته سریعترین کشور در حال رشد جهان بوده است. حتی در طول بحران مالی، رشد اقتصادی چین سطح 8٪ را حفظ کرده است، سرعتی غیرقابل تصور درمقایسه با سایر کشورها. تولید ناخالص داخلی چین به تازگی از ژاپن پیشی گرفته است تا پس از ایالات متحده به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود. بیش از500 شرکت برتر جهان درکشور چین تجارت می کنند و بسیاری از آنها تصمیم می گیرند که مقر اصلی آسیا و اقیانوسیه را در شهرهای شلوغ چینی هنگ کنگ، شانگهای و پکن مستقر کنند.

ظهور و اهداف فعلی چین بسیار روشن ساخته است که افرادی که می توانند به زبان چینی صحبت کنند و تجربیات دست اول زندگی در چین را داشته باشند، از نظر اشتغال، از مزیت بزرگی برخوردار خواهند بود. چین به عنوان یک بازار بزرگ برای شرکت های چند ملیتی خدمت می کند و کارفرمایان به خوبی می دانند که درک واقعی از چین، فرهنگ چین و مردم چین یک امتیاز بزرگ برای کسانی است که می خواهند رهبران نسل بعدی جهان شوند. همچنین شما میتوانید برای کمک هزینه های زندگی دانشجویی خود در چین با گرفتن مجوز های لازم به راحتی مشغول به کار شوید.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی(X-1) چین برای افرادی که توسط یک کالج چینی پذیرفته شده اند صادر می شود. ویزای دانشجویی به دو بخش ویزای(X-1) و (X-2) تقسیم می شود.

ویزای X-1

 • (X-1) برای دانشجویانی صادر می شود که بیش از 6 ماه برای تحصیل به چین می روند.
 • ویزای (X-1) معمولاً برای ورود چندگانه با اعتبار تا 5 سال صادر می شود.
 • دارنده ویزای (X-1)  باید ظرف 30 روز از ورود، در جایی که مجوز اقامت چین برای جایگزینی ویزای (X-1) صادر می شود، در دفتر امنیت عمومی محلی ثبت نام کنید.

ویزای X-2

 • برای کسانی که با همان هدف به چین می روند اما برای مدت زمانی کمتر از 6 ماه ویزای (X-2) صادر می شود.
 •  ویزای(X-2) معمولاً برای یک ورودی با اعتبار تا 6 ماه صادر می شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0