20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

دولت جمهوری چک سالانه بورسیه هایی را به برنامه کمک به توسعه خارجی خود ارائه می دهد. این بورس های دولتی به اصطلاح از دانشجویان کشورهای در حال توسعه که مایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی جمهوری چک هستند، پشتیبانی می کند. جمهوری چک بورسیه های تحصیلی را هم به زبان چک (در برنامه های تحصیلات کارشناسی ارشد) و هم به زبان انگلیسی (در برنامه های ادامه تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا)  ارائه می دهد.

دولت جمهوری چک در تعهد خود برای ارتقاء آموزش، از فراخوان درخواست در سال 2019-2020 برای بورسیه دولتی جمهوری چک برای دانشجویان خارجی خرسند است و ارسال درخواست ها تا 30 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

این بورسیه های تحصیلی دولتی به منظور پوشش طول دوره تحصیل طراحی شده اند

  • در برنامه های ادامه تحصیل کارشناسی ارشد به همراه یک دوره مقدماتی یک ساله زبان چک (که با سایر آموزش های زمینه خاص همراه است). بورسیه های تحصیلی دولتی از این دسته، به فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی اعطا می شوند که می توانند فقط در برنامه های مطالعاتی که در آن آموزش به زبان چک ارائه می شود، ثبت نام کنند. بسته به نوع موضوع، متقاضیان معمولا موظفند در امتحانات ورودی در مؤسسه آموزش عالی مربوطه شرکت کنند. قبولی موفق در امتحانات ورودی، شرط لازم برای اعطای بورسیه تحصیلی است.
  • در برنامه های ادامه تحصیل کارشناسی ارشد یا برنامه های مطالعات دکتری، بورسیه های تحصیلی دولتی از این دسته به ترتیب به دانش آموختگان دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد اعطا می شوند که در برنامه های مطالعاتی با آموزش به زبان انگلیسی شرکت می کنند.

چرا بورسیه دولتی جمهوری چک؟

بورسیه های تحصیلی منحصرا برای ترویج تحصیل بزرگسالان با تابعیت خارجی از کشورهای جهان سوم واجد شرایط، در نظر گرفته شده است. نه تبعه جمهوری چک، نه تبعه یک کشور عضو اتحادیه اروپا و نه هیچ اتباع خارجی دیگری که دارای اجازه اقامت دائم در خاک جمهوری چک است، از این رو نمی توانند چنین بورسیه ای را دریافت کنند. علاوه بر این، بورسیه های تحصیلی را نمی توان به کودکان زیر 18 سال اعطا کرد. (متقاضیان باید در اول سپتامبر سال شروع تحصیل خود در جمهوری چک 18 ساله باشند.)

ملیت های واجد شرایط

بسیاری از مردم فکر می کنند که این بورسیه های دولتی فقط به دانشجویان جمهوری چک محدود می شود اما این حقیقت ندارد. این فرصت نه تنها برای شهروندان جمهوری چک بلکه برای دانشجویان دیگری که از سراسر جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه از جمله ایران می آیند، باز است.

مزایای بورسیه های دولت جمهوری چک

  • بورسیه هزینه های لازم مربوط به اقامت و تحصیل در جمهوری چک را تأمین می کند. میزان بورسیه تحصیلی مرتباً اصلاح می شود.
  • در حال حاضر، مبلغ پرداخت شده به دانشجویان برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد یا برنامه های تحصیلی بعد از کارشناسی ارشد، 14000 کرون در ماه است
  • در حالی که مبلغی که به دانشجویان یک برنامه تحصیلی دکتری پرداخت می شود در ماه 15000 کرون است.

مبلغ بورس تحصیلی فوق شامل مبلغی است که برای پرداخت هزینه های اقامت تعیین شده است. هزینه های اقامت، غذا و حمل و نقل عمومی توسط دارندگان بورسیه تحصیلی تحت همان شرایطی که برای دانشجویانی که شهروند جمهوری چک هستند، اعمال می شود. در صورت نیاز به خدمات درمانی بیشتر از مراقبت های استاندارد توسط دانشجو، پوشش هزینه ها بر عهده خود دانشجو می باشد.

بعلاوه ، هیئت بررسی بورسیه تحصیلی، نتایج متقاضیان را از سوابق تحصیلی آنها در نظر می گیرد. اولویت ها به دانشجویانی داده می شود که قبلاً امکان تحصیل در خارج از کشورشان را نداشته اند.

اعلان بورسیه های تحصیلی دولت جمهوری چک

جایزه بورسیه تحصیلی با تصمیمی صادر شده توسط وزارت اعلام می شود. ادعای حقوقی مبنی بر اعطای بورسیه تحصیلی وجود ندارد و بورسیه تحصیلی قابل انتقال به شخص دیگری نیست.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی

کلیه متقاضیان باید فرم درخواست الکترونیکی موجود در وب سایت را پر کنند و با موفقیت ثبت نام کنند (یعنی با ارسال فرم درخواست تکمیل شده به صورت الکترونیکی به مرجع مربوطه، شماره شناسایی درخواست را از سایت بدست آورند). متقاضی باید فرم درخواست تکمیل شده را به شکل الکترونیکی به هیئت ارسال کند، یعنی با تکمیل ثبت نام آنلاین.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0