20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی دانمارک

درباره دانمارک

کشور دانمارک جزو کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپاست. کشوری بی حاشیه و آرام که وضعیت اقتصادی بسیار مناسب این کشور که متکی بر صادرات محصولات کشاورزی و اقتصاد سرمایه گذاری است این کشور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. این کشور زیبا و جذاب از لحاظ کیفیت زندگی و سیستم آموزشی همیشه در بین 5 کشور برتر دنیا قرار دارد.
در مورد سلامت جامعه دانمارک همین بس که هیچ شهروند دانمارکی در دانمارک و هیچ کجا جهان زندانی نیست. این کشور به همراه نیوزیلند و فنلاند دارای کمترین یا بهتر است بگویم هیچ فساد مالی در این کشور وجود ندارد. دانشگاه های دانمارک همیشه جزو بهترین ها در دنیا بوده اند، تصور کنید در چنین جامعه سالمی در کنار مناظر خیره کننده و منحصر به فردی مشغول تحصیل باشد.
این رویای دور از ذهنی نیست و ما در این مقاله با شرح قوانین کشور دانمارک برای پذیرش دانشجویان بین المللی در رسیدن به این رویای شیرین و جذاب به شما کمک خواهیم کرد.

بدون معطلی درخواست خود را آماده کنید

بیایید ذهن شما را راحت کنیم و فقط مستقیما به شما بگوییم« دانمارک عالی است». همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. رفتار مردم دوستانه و صمیمی بوده و سیستم بسیار آسانی برای دنبال کردن و استفاده از آن وجود دارد. همچنین، دانمارک در بین شادترین کشورهای جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. توجه داشته باشید سریعا وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید، زیرا جزئیات بیشتری را در آنجا، به همراه آدرس های ایمیل و شماره تلفن ها از دفاتر پذیرش مشاهده خواهید کرد.

شرایط زبان برای درخواست دانشگاه دانمارک

باید در نظر داشته باشید که  یکی از شرایط ضروری برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک، گواهی مهارت زبان انگلیسی می باشد. در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه های دانمارک شما باید قبل از هر چیز یک امتحان مهارت زبان انگلیسی بدهید و آن امتحان را با نمرات بالا پشت سر بگذارید (نمرات: یا B )

معمولا آزمون های پذیرفته شده توسط دفاتر پذیرش عبارتند از:

 • TOEFL
 • IELTS
 • C1 Advanced

مدارک مورد نیاز برای درخواست

اسناد کاربرد عمومی

یک مدرک لیسانس شناخته شده بین المللی از استاندارد خوب یا معادل آن

اثبات مهارت در زبان انگلیسی

اثبات تسلط به زبان دانمارکی (اگر این برنامه به زبان دانمارکی آموزش داده شود)

شرایط ورود خاص

هر برنامه می تواند لیست مورد نیاز خود را داشته باشد، مثلا یک دوره خاص باشد که در پایان دوره تحصیلی، شما به یک مدرک خاص مهارت انگلیسی نیاز دارید. متقاضیان دارای مدارک تحصیلی خارجی می توانند در هنگام تحقق کلیه شرایط، از جمله دریافت مدارک به مقطع لیسانس دانمارک مراجعه کنند.

زمان های درخواست برای دانشگاه دانمارک در سال

1فوریه: برنامه های آنلاین شروع می شوند

15مارس: مهلت کلیه متقاضیان امتحانات غیر دانمارکی

5ژوئیه: مهلت متقاضیان دارای تحصیلات متوسطه عالی دانمارک

28ژوئیه: اعزام نامه تصمیم

مهلت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به دانشگاه متفاوت است، اما به طور کلی آنها عبارتند از:

 • آخرین مهلت درخواست جلسه اول: مارس
 • آخرین مهلت درخواست جلسه دوم: سپتامبر – اکتبر

شهریه بورسیه تحصیلی

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس و همچنین دانشجویانی که در یک برنامه تبادل شرکت می کنند رایگان است. شهریه سالانه دانشجویان دیگر بین 6000 تا 16،000 یورو است. تعدادی از بورسیه های تحصیلی و کمک های مالی از طرف موسسات و از طرح های خاص با بودجه عمومی در دسترس است.

بورس و کمک هزینه

بیشتر موسسات دانمارکی با مؤسسات آموزش عالی خارجی توافق نامه های دو جانبه دارند. این توافق نامه ها معمولا برای تبادل متقابل دانش آموزان، محققان و معلمان طراحی می شوند. برنامه های ملی و اروپایی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در دانمارک از طریق توافق نامه نهادی هستند، به عنوان دانشجویان مهمان یا به عنوان بخشی از یک مدرک بین المللی، بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. محدودیت ها و پیش نیازهای خاصی برای برنامه های زیر اعمال می شود.

نحوه درخواست اجازه اقامت دانشجویی


اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست را به درستی پر کرده اید. شما موظفید که اطلاعات کامل و صحیح را به مقامات مهاجرت دانمارک تحویل بدهید. زیرا در صورت عدم انجام این کار ، ممکن است درخواست شما رد شده و مورد پذیرش قرار نگیرد. البته ممکن است زمان رسیدگی به پرونده شما به تأخیر بیفتد.

مراحل درخواست اقامت دانشجویی

 فرایند درخواست اقامت دانشجویی به شرح زیر است:

 • ابتدا نماینده موسسه آموزشی در دانمارک بخش دوم فرم درخواست را تکمیل می کند، مدارک لازم را ضمیمه کرده و برای شما ارسال می کند.
 • در مرحله بعد، بخش اول یکی از فرم های درخواست را تکمیل کنید و مدارک پشتیبان خود را پیوست کنید. (لطفا به یاد داشته باشید که اعلامیه سوگند یاد شده را در انتهای فرم امضا کنید(
 • درخواست را به طور کامل به نزدیکترین سفارت دانمارک یا کنسولگری ارسال کنید. سپس درخواست برای پردازش به خدمات مهاجرت دانمارک ارسال می شود. همچنین در نظر داشته باشید که می توانید درخواست خود را بصورت آنلاین نیز ارسال کنید. در این حالت، شما باید متعاقبا طی 14 روز مشخصات بیومتریک خود را در یکی از نمایندگی های یاد شده دانمارک ارائه دهید. زمان پردازش برای برنامه ها و درخواست های تکمیل شده متفاوت می باشد.

بورسیه های تحصیلی دولت دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

دولت دانمارک از دانشجویان بین المللی واجد شرایط و با انگیزه از سراسر جهان برای تحصیل در دانمارک استقبال می کند. از این رو هر سال تعدادی از بورسیه های تحصیلی توسط وزارت آموزش دانمارک برای تأمین بودجه دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا ارائه می شود. بورسیه های تحصیلی را می توان برای یک برنامه آموزش عالی کامل دریافت کرد.

ارزش بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی دولت از دو بخش تشکیل شده است و می تواند به عنوان شهریه کامل یا جزئی از پرداخت شهریه و یا کمک هزینه برای تأمین هزینه های زندگی شما اهدا شود. اما، از آنجا که بورسیه های تحصیلی توسط موسسه آموزش عالی فردی اداره می شود، باید جزئیات بیشتری را از موسسه مورد نظر خود بخواهید.

واجد شرایط بودن برای درخواست بورسیه تحصیلی

برای واجد شرایط بودن برای درخواست بورسیه تحصیلی باید این موارد را در نظر داشته باشید.

 • شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا
 • ثبت نام در یک برنامه آموزش عالی درجه یک
 • اجازه اقامت محدود در دانمارک  به دلیل تحصیلات

پرداخت شهریه و حقوق در دانمارک و معافیت شهریه در دانشگاه روسکیلد

تعداد محدودی از پرداخت شهریه در دانمارک و بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بسیار با استعدادی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود، که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می آیند و برای تحصیل در دانشگاه روسیلگد نیاز به اجازه اقامت دارند. این بورسیه تحصیلی به صورت بدون شهریه و تقریباً 7800 کرون دانمارک در ماه برای تأمین هزینه های زندگی در دانمارک ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه (آی-تی) کپنهاگ

دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ هر سال بصورت سه یا چهار متقاضی کارشناسی ارشد با استعداد فوق العاده (دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد) از خارج از اتحادیه اروپا، بورسیه های دولتی ارائه می دهد. بورسیه های تحصیلی شامل شهریه رایگان و بخشی از هزینه های زندگی است.

بورس های تحصیلی دولت دانمارک در کالج دانشگاه دانمارک

هر ساله کالج دانشگاهی در شمال دانمارک برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در یک برنامه تحصیلی در(UCN) ثبت نام کرده اند، تعداد بورسیه تحصیلی کمی ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی برنامه کمک هزینه تحصیلی بین 35 الی50 درصد شهریه را شامل میشود به این معنی که مابقی باید توسط دانشجو پرداخت شود. افرادی که از طریق (UCN) بورسیه تحصیلی دریافت می کنند، ممکن است تحت شرایط خاصی نیز هر ماه مبلغ کمی اضافه تر دریافت کنند تا بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین کنند.

بورسیه های تحصیلی استراتژیک دولت دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در دانشگاه ارموس

دانشگاه ارموس تعداد محدودی از بورسیه های تحصیلی را که توسط دولت دانمارک برای متقاضیان کاملا واجد شرایط غیر اتحادیه اروپا و اروپا که در برنامه های مدرک کارشناسی ارشد دو ساله پذیرفته شده اند، تأمین می کند. بورسیه های تحصیلی عموما شامل لغو شهریه کامل و بطور کلی هستند اما نه برای همیشه.

مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش شما


پس از دریافت نامه پذیرش خود، باید درخواست ویزا و همچنین اجازه اقامت خود را بررسی کنید. اجازه اقامت مورد نیاز برای تحصیل در دانمارک باید در تمام مدت اقامت خود در آنجا موجود باشد.

اجازه اقامت و درخواست ویزا

به یاد داشته باشید که شرایط ویزا و اجازه اقامت در دانمارک به کشور مبداء شما بستگی دارد. به طور خاص، اگر شما از اتحادیه اروپا یا یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید، بدانید محیط دانشگاه سرزمین هیچ کسی نیست. بنابراین اطلاعات دقیقی درباره روند درخواست ویزای دانشجویی برای دانشجویانی که از یک کشور غیر عضو اتحادیه اروپا آمده اند بسیار مهم است.
نیازی نیست نگران باشید، درخواست پذیرش برای یک دانشگاه در دانمارک آسان است و مردم مایل به کمک به شما هستند. این فرآیند، حتی اگر گاهی سخت باشد، کاملا مورد پسند دانشجویان است، درست مانند زندگی در کشور دانمارک. تنها کاری که باید بکنید این است که تحقیق کنید و شروع به کار کنید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0