50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی یونان

تحصیل در یونان

یونان از سنت بسیار طولانی آموزش برخوردار است و با وجود شرایط اقتصادی نامناسب، یونان همچنان سیستم بورسیه خود را که از طریق IKY یا بنیاد بورسیه تحصیلی دولتی اداره می شود، حفظ می کند. همه بورسیه های تحصیلی یونان و اتحادیه اروپا از طریق این سازمان با هماهنگی مرکزی انجام می شود.
در سطح دوره ی اول (لیسانس) در دانشگاه های یونان هیچ شهریه ای وجود ندارد، اما مقاطع تحصیلات تکمیلی از 3،625 تا 12،000 یورو هزینه دارند. تقریبا همه بورسیه های بین المللی می توانند برای تحصیل در یونان مورد استفاده قرار گیرند، همچنین برخی بورسیه های خصوصی نیز در دسترس هستند. به عنوان یک کشور کوچک، بورسیه های تحصیلی به تعداد نسبتا کمی از گیرندگان اعطا می شود.

درباره بورسیه تحصیلی یونان

IKY یا بنیاد بورسیه تحصیلی ایالتی، در سال 1952 برای هماهنگی همه بورسیه های تحصیلی ارائه شده یا اداره شده توسط دولت یونان، تأسیس شد. این بنیاد، توزیع بورسیه های تحصیلی را با داشتن یک فرم درخواست واحد برای کلیه دانشجویان کنترل می کند، که پس از آن ارزیابی می شوند و ممکن است بورسیه تحصیلی متناسب با حوزه تحصیلی، سطح تحصیلات، سوابق و نیازهای آنها اعطا شود. دانشجویان همچنین ممکن است برای یکی از چندین بورسیه تحصیلی با نشانه گرفتن گروه های مختلف هدف، از جمله دانشجویان یونانی تبار، یا افرادی از کشورهای در حال توسعه، درخواست کنند.

قانون یونان همچنین به دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی اجازه می دهد تا براساس شایستگی آکادمیک، بورسیه های خود را اعطا کنند. این موارد در داخل دانشگاه خود دانشجو اعمال می شود، یا ممکن است بدون هیچ برنامه ای بر اساس نمرات کسب شده اهدا شود.

انواع بورسیه های تحصیلی یونان

بورسیه های تحصیلی در میزان ارزش آنها متفاوت هستند. کمک هزینه ماهانه معمولی از 450 تا 600 یورو است. درمان فوریت های پزشکی معمولا برای کلیه دانشجویان ثبت نام شده ارائه می شود. دانشجویانی که در امتحانات ورودی سال اول نمره برتر را کسب می کنند، مشروط بر اینکه آنها و یا خانواده ی آنها درآمد کمی داشته باشند، مبلغی معادل 1500 یورو دریافت می کنند.

برخی بورسیه های تحصیلی یونان به طور خاص مطالعه زبان و فرهنگ یونان را هدف گرفته اند. از طریق بنیاد فرهنگ یونان، دانشگاه های آتن و تسالونیکی برنامه های مطالعاتی را برای دانشجویان خارجی برای مطالعه زبان و فرهنگ ارائه می دهند. همچنین برنامه هایی برای ترویج تحصیل در حوزه زبان و فرهنگ و مردم یونان، در تمام سطوح دانشگاهی وجود دارد که توسط بنیادهای خصوصی تأمین می شوند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی یونان

یونان یکی از طرفین پروسه بولونیا است، بنابراین دانشجویان اتحادیه اروپا بر اساس فارغ التحصیلی از دبیرستان خود، به طور خودکار به آموزش عالی و بنابراین بورسیه های تحصیلی دسترسی دارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و کلیه دانشجویانی که متقاضی دریافت مدرک بالاتر می شوند، لازم است که صلاحیت های خود را توسط مرکز بین دانشگاهی برای شناخت عناوین علمی خارجی، در یونان ارزیابی کنند. برای بورسیه های تحصیلی غیر دولتی، هر نهاد صادر کننده الزامات خاص خود را دارد و در حالی که دانشجو هنوز در کشور خود است، می توان برای دریافت بسیاری از این بورسیه ها درخواست دهد.

ارائه خدمات درمانی اضطراری


یونان در ارائه خدمات درمانی اضطراری برای همه دانشجویان خارجی از هر کشوری، در بیمارستان های یونان، در بین کشورهای اروپایی موردی خاص است. دانشجویان اتحادیه اروپا همچنین ممکن است از کارت بهداشتی اروپا برای دسترسی به مراقبت ها، که توسط کشور خودشان پرداخت می شود، استفاده کنند.

علاوه بر بورسیه های تحصیلی IKY، کلیه مؤسسات آموزش عالی یونان نیز تعهد قانونی دارد که بورسیه های مبتنی بر شایستگی را به 1٪ از دانشجویان ثبت نام شده در هر بخش برای تحصیلات دوره لیسانس اعطا کنند. پس از ثبت نام، این در دسترس همه دانشجویان خواهد بود.

بورسیه های محلی برای دانشجویان خارجی

برنامه بورسیه تحصیلی یونان برای دانشجویان خارجی از کشورهای در حال توسعه کمک هزینه ماهیانه 600 یورو، وعده های غذایی رایگان و مواد آموزشی رایگان را ارائه می دهد. به علاوه مبلغ 1000 یورو برای ورود و عزیمت مربوط به هزینه های سفر، به علاوه مبلغ تسویه حساب 150 یورو و معافیت شهریه دوره های زبان یونانی و برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی. با این حال هزینه اسکان هنوز پوشش داده نشده است. دانشجویان خارجی می توانند از طریق سفارت یونان در کشور خود، برای این نوع بورسیه ها درخواست کنند.

بورسیه های تحصیلی معمولی در یونان

یک دانشجوی دانشگاه یونان بسته به عملکرد تحصیلی، کشور مبداء و رشته تحصیلی ممکن است یک یا چند بورسیه تحصیلی دریافت کند. بیشتر بورسیه های تحصیلی توسط دولت تأمین می شود، اما بنیادهای خصوصی، تحصیل را نیز به ویژه برای دانشجویان غیر یونانی تأمین می کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0