20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی اسپانیا

درباره اسپانیا

اسپانیا کشوری است که در اروپای غربی واقع شده است. این کشور دارای تمدن بسیار غنی و تاریخی سرشار از تغییر و تحول در سیستم حکومتی خود می باشد. اسپانیا پنجمین کشور بزرگ اروپا و خارج از اتحادیه اروپاست لذا قوانین و مقررات خاص خود را دارد. زبان رسمی این کشور مانند 360 میلیون نفر در دنیا اسپانیایی است. طولانی ترین مرز این کشور با پرتغال است.
اقتصاد اسپانیا با تکیه بر اقتصاد سرمایه گذاری همیشه در بین برترین اقتصادهای دنیا بوده و از لحاظ کیفیت زندگی و سیستم آموزشی در این کشور و در سالهای اخیر بین 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. از آنجا که قوانین و شرایط پذیرش در دانشگاه های اسپانیا با کشور های اروپایی دیگر متفاوت میباشد ما در این مقاله این قوانین را برای شما شرح میدهیم.

سبک زندگی دانشجویی در اسپانیا

 تحصیلات در اسپانیا بهترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند. سیستم آموزش و پرورش آنها طی سالیان متمادی اصلاح شده است و برخی از قدیمی ترین دانشگاه ها به سال 1218 بر می گردد. اگرچه اکثریت دانشجویان از اروپا یا آمریکا هستند ولی دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در اسپانیا دنبال می کنند از سراسر جهان آمده اند، بنابراین دوستی با مجموعه های مختلف فرهنگی یکی دیگر از شانس های بزرگ انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد تحصیلی شما است.
دانشگاه های اسپانیا بسیار باز و پذیرای شما هستند و بسیاری از رویدادهای دانشجویی را در طول سال برگزار می کنند، فرصت هایی را برای گشت و گذار در این شهرها، آشنایی با فرهنگ اسپانیا و برقراری ارتباط با دانشجویان بین المللی از تمام گوشه های جهان را ارائه می دهند.

شرایط ورود به دانشگاه های اسپانیا

شرایط ورود به دانشگاه های اسپانیا بستگی به دانشگاه خاص و نوع برنامه مورد نظر شما، برای تحصیل دارد. دانشگاه های اسپانیا به طور کلی یک فرم درخواست آنلاین دارند که به راحتی برای شروع روند ثبت نام تکمیل می شود.

برنامه های کارشناسی

مدارک مورد نیاز برای شروع درخواست شما برای یک برنامه کارشناسی عموما به کشوری بستگی دارد که شما تحصیلات متوسطه خود را به اتمام رساندید و از آنجا به اسپانیا سفر می کنید.

دانشجویان بین المللی باید دارای گواهی شناخته شده دبیرستان باشند. این گواهینامه مطابق با شرایط اسپانیا است و می توان در سفارت اسپانیا دریافت کرد. سفارتخانه های اسپانیا یک اعتبارنامه (بروشور) را ارائه می دهند که می تواند برای استفاده در دانشگاه مورد نظر شما استفاده شود.
علاوه بر این، یک امتحان ورودی نیز وجود دارد که به آن امتحان گزینشی می گویند، این امتحان می تواند سالی دو بار در کشور محل اقامت شما انجام شود. پس از قبول شدن در این امتحان، دانشجویان بین المللی، واجد شرایط تحصیل در هر دانشگاه دولتی یا خصوصی اسپانیا هستند.

چهار مؤلفه مختلف امتحانات گزینش بسیار مهم است

  • تجزیه و تحلیل متن: این بخش از امتحان این فرصت را به شما می دهد که بین دو متن، که به زبان اسپانیایی نوشته شده است، انتخاب کنید. پس از انتخاب سؤالات متنی مربوط به آن، به شما ارائه می شود.
  • سؤال درباره تاریخ یا فلسفه اسپانیا: در این بخش باید به چندین سؤال درباره موضوع انتخاب شده پاسخ دهید.
  • آزمون زبان خارجی: انتخاب خود را انجام دهید فرانسوی ، انگلیسی ، آلمانی ، پرتغالی یا ایتالیایی
  • انتخاب شما: بخش چهارم و پایانی امتحان را می توان با انتخاب شما نشان داد . انتخاب هایی که شامل موضوعات مرتبط با هنر ، هنرهای زیبا ، رقص و موسیقی و موضوعات مربوط به علوم و فناوری.

شما باید هر بخش از آزمون را با موفقیت تکمیل کنید تا در مراحل ثبت نام و حضور در دانشگاه های اسپانیا پیش بروید.

برنامه های کارشناسی ارشد

مانند برنامه های کارشناسی، شرایط ورود به برنامه کارشناسی ارشد به دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد. در اکثر موارد، اسناد متداول که به عنوان شرایط ورود به سیستم خدمت می کنند، شامل اثبات کارشناسی که قبلا به دست آورده بودید و نسخه های گذرنامه معتبر و رونوشت های مربوطه نیز می باشد.

بیشتر دانشگاه ها ترم های تابستانی را ارائه می دهند که برنامه های متفاوتی دارند. دانشگاه ها ممکن است خواستار ارائه اسناد به زبان اسپانیایی باشند.

لطفاً توجه داشته باشید که دانشگاهها در طول سال متقاضیان زیادی را دریافت می کنند، بنابراین مهم است که درخواست خود را قبل از مهلت ارسال کنید و مدارک صحیحی را ارسال می کنید.

ویزاهای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در اسپانیا

ویزاهای دانشجویی در اسپانیا معمولا با پذیرش در دانشگاه اسپانیا آسان است. دانشجویان خارجی (غیر اتحادیه اروپا) به طور کلی برای ورود به اسپانیا به ویزای بلند مدت نیاز دارند که می تواند از طریق کنسولگری اسپانیا یا سفارت اسپانیا که در کشور محل اقامت دائم شما صلاحیت دارد انجام شود.

مدارک لازم برای ویزاهای تحصیلی در اسپانیا

  • نامه پذیرش از دانشگاه اسپانیا که نوع و طول برنامه را بیان می کند.
  • سندی که در آنجا اقامت شما را تأیید می کند.
  • بیمه پزشکی که در اسپانیا معتبر است.
  • بیانیه بانکی که اثبات آن است که می توانید در طول تحصیل از خود حمایت کنید.
  • فرم های رسمی، 3 عکس و گذرنامه معتبر.

(مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا می تواند متفاوت باشد، بنابراین قبل از درخواست سؤال کنید)

درخواست ویزا برای اعضای خانواده

درخواست ویزا برای همسر، شریک زندگی، فرزند یا کودک قابل اعتماد (زیر هجده سال یا دارای معلولیت) در کنار درخواست ویزای تحصیلی مجاز است. این به آنها امکان می دهد در طول مدت تحصیل در اسپانیا به طور قانونی با دانشجو زندگی کنند.

کار هنگام تحصیل

ویزاهای دانشجویی در اسپانیا انعطاف پذیر هستند و دانشجویان می توانند در کنار تحصیلات خود کار کنند. دانشجویان بین المللی می توانند اجازه ی 20 ساعت در هفته برای کار را از مقامات محلی بخواهند. دانش آموز می تواند به اتمام ویزای دانشجویی و پس از آن به طور پاره وقت کار کند. از این رو با توجه به تقاضای زیاد ویزای دانشجویی در اسپانیا، مهم است که قبل از عزیمت اجازه پردازش ویزای خود را به میزان کافی ارائه نمائید.

درباره بورسیه تحصیلی اسپانیا

 بورسیه تحصیلی مبلغی است که بر اساس نیاز یا شایستگی به فرد داده می شود. این بورسیه می تواند با وضعیت مالی فعلی شما یا دانشگاه اصلی شما مرتبط باشد. مبلغ بورسیه تحصیلی متفاوت است و می تواند از منابع مختلف از جمله دولت بدست آید.
همچنین دانشگاه ها در اسپانیا وام های مختلفی پرداخت می کنند وام دانشجویی مبلغی است که از وام دهنده برای تأمین هزینه شهریه و سایر هزینه های مرتبط با حضور در دانشگاه گرفته شده است. وام باید پس از اینکه در دانشگاه تحصیل کردید، بازپرداخت شود. بنابراین با اضافه شدن هزینه بهره، مبلغ وام متفاوت خواهد بود و براساس نمره اعتباری شما بررسی و اعمال می شود.

کمک های مالی نیز برای کمک به تامین اعتبار تحصیلات دانشگاهی شما موجود است. کمک هزینه نوع دیگری از پول است که نیازی به بازپرداخت آن نیست. معمولا یک کمک هزینه براساس نیاز به فرد اعطا می شود.
به خاطر داشته باشید که اگر دانشجوی بین المللی هستید که در کالج اسپانیا شرکت می کنید، باید بسته و اطلاعات کمک های مالی از وزارت امور خارجه و سفارت اسپانیا در کشور خود را تکمیل کنید. شما همچنین باید برای چندین گزینه مختلف برای تأمین اعتبار تحصیلات دانشگاهی خود اقدام کنید.

معرفی دانشگاه های برتر اسپانیا جهت بورسیه تحصیلی

در اسپانیا دانشگاه هایی که به شما پیشنهاد می شود بسته به ترجیحات شخصی شما می توانند مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا را کسب کنند. شرایط لازم برای حضور در دانشگاه های اسپانیا در هنگامی که دانشجوی بین المللی هستید از جمله موارد مربوط به پذیرش در این کشور و همچنین دانشگاه خاص شما برای اعمال بورسیه به شرح زیر می باشند:

دانشگاه کامیلو خوزه سل

یکی از محبوب ترین دانشگاه ها در کل کشور است. برخی از رشته های تحصیلی که در دانشگاه تدریس می شوند، شامل تبلیغات، روابط عمومی، معماری، مطالعات ارتباطات، طراحی، جرم شناسی و موارد بسیار دیگر می باشد. شهریه در این دانشگاه به طور میانگین بین 16 تا 40 یورو در هر ترم بسته به دوره خاصی که شما علاقه مند به اتمام آن هستید، بستگی دارد. کمک مالی پذیرفته شده است.

دانشگاه کارلوس سوم مادرید

دانشگاه کارلوس سوم در مادرید واقع شده و یکی دیگر از محبوب ترین دانشگاه هایی است که در کل کشور یافت می شود. دوره های زیادی در دانشگاه ارائه می شود که همه آنها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند. برخی از مدارک قابل دستیابی از این دانشکده شامل مهندسی هوافضا  قانون تجارت، ارتباطات، مهندسی کامپیوتر، مکانیک صنعتی، گردشگری، قانون و… می باشد.

دانشگاه اراسموس

فرصتی برای بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مطالعات جنسیت و زنان در دانشگاه فراهم می کند.

بنیاد زنان اسپانیا

امکان تحصیل بورسیه تحصیلی را برای خانم های دانشجویی جهت تحصیل در بورسیه پزشکی در زیست پزشکی، تغییرات آب و هوایی، فناوری ارتباطات، اقتصاد، آب محیط زیست، بهداشت، علوم بهداشتی، مهندسی اطلاعات، فناوری نانو در دانشگاه فراهم می کند.

دانشگاه بارسلون

دانشگاه بارسلونا فرصتی برای بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، دکتری اقتصاد در دانشگاه بارسلونا فراهم می کند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0