20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی تایلند

درباره تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است این کشور به واسطه داشتن طبیعت زیبا و مردمان خون گرم سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست از سرتاسر جهان می باشد. اما بر خلاف این تصورکه خیلی ها تایلند را یک کشور توریستی می دانند، این کشور دارای دانشگاه های بین المللی زیادی هست که در بین کشور های مطرح دنیا دارای رتبه های بالایی از لحاظ سطح علمی و امکانات بورسیه هستند و هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشند.

در سالهای اخیر به واسطه جذب زیادی از دانشجویان بین المللی و توریست، سنت های این کشور با سبک زندگی مدرن آمیخته شده و دانشگاه ها و شهرهای این کشور را تحت تاثیر زندگی مدرن و رو به توسعه ای قرار داده است. از اینرو قصد داریم بخشی از دانشگاه های بین المللی تایلند و شرایط پذیرش دانشجو در این کشور را به طور مختصر و مفید توضیح دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط پذیرش دانشجو

شما می توانید درخواست خود را در هر زمان در طول سال ارسال کنید. تصمیم پذیرش معمولا ظرف دو هفته از زمان دریافت کلیه مدارک درخواست انجام می شود.

دانشجویان فارغ التحصیل می توانند تحصیلات خود را یا دوره اول پاییز ( اوت)، یا اکتبر، یا بهار (ژانویه)، یا مارس یا تابستان (ژوئن) آغاز کنند. برای دانشجویان آینده نگری که به ویزای دانشجویی نیاز دارند، توصیه می کنیم حداقل چهار هفته قبل از تاریخ ثبت نام دلخواه خود، درخواست خود را تکمیل کنند و جهت مشاوره و انجام مراحل تخصصی پذیرش با مشاور در ارتباط باشند.

چگونگی درخواست بورسیه تحصیلی

  • باید در نظر داشته باشید که هزینه درخواست 35 دلار است لذا برای اینکه این هزینه را متقبل نشوید، می توانید در ارسال برنامه از کد "تایلندی" استفاده کنید.
  • رونوشت های رسمی، که نشان دهنده این باشد که شما تمام دوره های اموزشی در مقطع تحصیلی قبلی خود را گذرانده اید و مدرک ان را اخذ کرده باشید.
  • کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. (ترجمه ها باید رسمی باشند: تأیید شده توسط مترجم معتبر یا  توسط مرجع قانونی ذیصلاح)
  • توجه داشته باشید تمام ترجمه ها باید اصل باشند زیرا فتوکپی ترجمه ها در هیچ جایی پذیرفته نمی باشد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی از طریق آزمون (ای التس یا تافل) یکی از اصلی ترین موارد تلقی خواهند شد.
  • همچنین توصیه نامه ای از دانشگاه قبلی یا استادان حرفه ای در رابطه با توانایی ها شما، می تواند نقش بسزایی در پذیرش شما ایفا کند .
  • فتوکپی صفحه بیوگرافی گذرنامه
  • تفسیر تفصیلی یا برنامه درسی

توجه: اسناد اضافی ممکن است توسط کمیته پذیرش دانشگاه مورد نظر درخواست شود. کلیه اسناد درخواستی ارسال شده به دانشگاه های کشور تایلند به دارایی این دانشگاه ها تبدیل می شود و قابل بازگشت و تکثیر نمی باشد. لذا حتما یک کپی از تمام اسناد ارائه شده را نزد خود نگه دارید.

ارزیابی برنامه شما

هر برنامه ای که شما برای تحصیل در دانشگاه های کشور تایلند ارائه کرده اید توسط کمیته پذیرش دانشگاه مورد نظر شما بررسی می شود. هدف از این بررسی این است که از پتانسیل شما برای موفقیت در دانشگاه، آگاه شوند.

 توجه به عملکرد تحصیلی، سختگیری و محتوای مطالب درسی، مهارت علمی شما در زمینه زبان انگلیسی، انگیزه، تعهد و آمادگی شما برای زندگی در دانشگاه، از مواردی هستند که مورد توجه زیادی قرار خواهند گرفت. از اینرو  در کمیته پذیرش کشور تایلند برنامه کاربردی شما و توصیه های دانشگاهی شما مورد بحث قرار میگیرد و اینکار نقش قابل توجهی در پذیرش یا رد شدن درخواست شما دارد.

شرایط ورود به سیستم

شما ممکن است قبل از دریافت دیپلم درخواست دهید، اما وضعیت پذیرش شما به تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات عالی بستگی دارد.

هر سیستم دانشگاهی در تایلند برای متقاضیانی که قبل از دریافت دیپلم درخواست بدهند یکسری آزمون برگزار میکند که 4 امتیاز دارد و حداقل نمره قبولی در این آزمونها (2/5) میباشد.

دانشگاه های تایلند

دولت تایلند و دانشگاه های تایلند هر ساله بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی ارائه می دهند. این بورس می تواند در شرایط مختلف و طبق رشته ها و برای متقلضیان خاص شامل شرایط مختلف باشد. در واقع تایلند بورسیه های تحصیلی تامین شده و کامل و همچنین بورس جزئی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. ما در اینجا برخی از بهترین بورسیه های دکترا در تایلند، بورسیه های کارشناسی ارشد در تایلند و بورسیه های سطح کارشناسی در کشور تایلند را ذکر کرده ایم.

دانشگاه گافس ایت | GAFS-AIT

این دانشگاه بورسیه تحصیلی بین المللی موسسه فناوری آسیا در تایلند را در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می دهد. دانشجویان رشته های مختلف برای تحصیل در برخی از سطوح دانشگاهی می توانند از بورسیه این دانشگاه استفاده نمایند. انستیتوی فناوری آسیا برای تحصیل کارشناسی ارشد شیلات، مطالعات جنسیتی در انستیتوی فناوری آسیا فرصتی برای بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد.

دانشگاه نیدا پی اچ دی | NIDA PhD

بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی برای تحصیل دکترا در علوم کامپیوتر در این دانشگاه داده میشود.

دانشگاه تیماسات | Thammasat

دانشگاه تیماسات یکی از دانشگاه های برتر تایلند می باشد که شرایطی را فراهم کرده است تا دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد مطالعات آسیا و اقیانوسیه در این دانشگاه از شرایط بی نظیر آن نیز بهره مند شوند. دانشگاه تیماسات فرصت بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

دانشگاه سیریندورن | Sirindhorn

سیریندورن یکی دیگر از دانشگاه های مطرح کشور تایلند می باشد. این دانشگاه خدمات ارزنده ای را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. بنابراین برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه میتوانید از بورسیه تحصیلی کامل بهره مند شوید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0