20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه ­های برتر در یونان

تقریباً بیش از20 دانشگاه در یونان وجود دارد، که در سراسر این کشور گسترش یافته ­اند. در حالی که تدریس دانشگاه ­ها عمدتاً به زبان یونانی است، برنامه­ های مطالعاتی تخصصی به زبان­ های دیگر (متداول انگلیسی)، هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری موجود است. این دانشگاه ­ها به 15 مؤسسه آموزشی فنی (TEI) پیوسته­ اند که برنامه­ های آموزش عالی با محوریت مهارت ­های عملی و فنی وحرفه ای را در موضوعاتی مانند فناوری کاربردی، مراقبت­ های بهداشتی، کشاورزی، مدیریت و هنر و طراحی ارائه می ­دهند.

دانشگاه ­های مطرح در یونان

در یونان دو سیستم مختلف تحصیلی وجود دارد که بسته به نوع درسی که می­خواهید بگذرانید می­توانید تحصیل کنید. این دو سیستم عبارت اند از:

  • دانشگاه ها - مدارک دانشگاهی و کارشناسی ارشد دانشگاهی را در یونان ارائه می ­دهند.
  • موسسات آموزش عالی فنی (TEI) - مدارک تحصیلی مبتنی بر فنی و حرفه ­ای را ارائه می­دهند.

دانشگاه فنی ملی آتن (National Technical University of Athens)

دانشگاه ملی فنی آتن (NTUA) بالاترین رتبه را در میان موسسه ­های دانشگاهی یونان را دارد و در سال 2018 رتبه 401 در سطح جهان را داشت. این دانشگاه که در سال 1837 تاسیس شد، یکی از قدیمی­ ترین دانشگاه­ های یونان است. امروزه این دانشگاه حدود 23.900 دانشجو دارد که بیشتر آنها در دوره­ های پنج ساله مشغول به تحصیل هستند که منجر به گرفتن مدرک دیپلم معادل کارشناسی ارشد مهندسی یا علوم می­شود. 9 دانشکده آکادمیک آن رشته­ های مهندسی و همچنین معماری و ریاضیات کاربردی و فیزیک را در بر می­گیرد. تدریس به زبان یونانی است، اما دانش آموزانی که به عنوان بخشی از برنامه تبادل Erasmus شرکت می کنند، پروژه هایی به زبان انگلیسی را تکمیل می­کنند. NTUA دارای چندین دانشگاه است که همه در پایتخت یونان، آتن واقع شده است.

دانشگاه ارسطو تسالونیکی (Aristotle University of Thessaloniki)

دانشگاه ارسطو تسالونیکی بزرگترین دانشگاه یونان و یکی از بزرگترین دانشگاه­ ها در جنوب شرقی اروپا است. پردیس بزرگ آن در مرکز تسالونیکی، دومین شهر بزرگ یونان و مقصدی محبوب برای بازدید کنندگان این کشور واقع شده است. این موسسه در سال 1925 تأسیس شده است برای فیلسوف مشهور ارسطو، که در نزدیکی این شهر متولد شده، نامگذاری شده است و از آن به عنوان دانشگاه ارسطو، دانشگاه تسالونیکی یا AUTH یاد می­شود. این دوره­ ها در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در طیف گسترده ­ای از موضوعات مطرح می ­شود و بیشتر دوره­ ها به زبان یونانی تدریس می ­شود. در رتبه بندی دانشگاه ها در QS World 2018 ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی با رتبه 501-550 در جهان قرار دارد.

دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن (National and Kapodistrian University of Athens)

دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن نیز در بین 700 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشگاه ملی و كاپدوستریای آتن در سال 1837 تأسیس شد و این دانشگاه قدیمی­ ترین دانشگاه یونان بود. در این دانشگاه حدود 125000 دانشجو ثبت نام کرده است و برنامه­ هایی را در موضوعات متنوعی از جمله قانون، زبان­ ها، علوم بهداشتی، فلسفه، علوم سیاسی و علوم طبیعی ارائه می­دهد. این دانشگاه دارای چهار دانشگاه اصلی است که هر کدام در محله ­های متفاوت آتن واقع شده­اند.

دانشگاه کرت (University of Crete)

چهارمین نماینده یونان در رده بندی دانشگاه­ های جهانی QS، دانشگاه کرت است که با رتبه 651-700 در جهان است. دو پردیس دانشگاه در بزرگترین و پرجمعیت ترین جزایر یونان قراردارد، یکی در Heraklion ، پایتخت اداری کرت، و دیگری در Rethymno، که یک شهر باستانی است و قدمت آن به تمدن Minoan باز می­گردد. دانشگاه کرت در سال 1973 تأسیس شده و به سرعت توسعه یافت و حدود 18،500 دانشجو در پنج دانشکده خود ثبت نام کرده است.

دانشگاه تسلیا (University of Thessaly)

دانشگاه تسلیا یک دانشگاه در تسالی، یونان است، که در سال 1984 تاسیس شده است. این دانشگاه در Volos مستقر است، اما پردیس ­هایی را در Larissa، Trikala و Karditsa اداره می­ کند. این دانشگاه شامل چهار دانشکده، علوم انسانی، مهندسی، علوم کشاورزی و علوم بهداشتی است و سه بخش مستقل با تمرکز بر آموزش­ های بدنی و علوم ورزشی، دامپزشکی و اقتصاد دارد. این دانشگاه رتبه 926 جهانی را دارد.

دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن

دانشگاه اقتصاد و تجارت (AUEB) نهادی است که هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری تحصیلات را ارائه می ­دهد، عمدتاً در زمینه ­های اقتصاد اروپا و اقتصاد بین المللی، مدیریت بازرگانی، بازاریابی، حسابداری و امور مالی، مدیریت، فناوری، انفورماتیک، آمار، علم تصمیم گیری فعالیت دارد. AUEB یک موسسه یادگیری عمومی برجسته است که به دلیل ارتباط متعادل دانشکده، دانشجویان و برنامه­ های دانشگاهی خود شناخته شده است. این دانشگاه در رتبه 801 جهانی قرار دارد. دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن (AUEB) یک برنامه بین المللی MBA را ارائه می دهد ، کاملاً توسط انجمن MBA (AMBA) معتبر است. علاوه بر مسیر کلی (مدیریت بازرگانی)، دانشجویان شرکت کننده در این برنامه می­ توانند در رشته های، امور مالی، بازاریابی و استراتژی تجارت بین المللی، نوآوری و کارآفرینی، فناوری، لجستیک و بهره برداری تحصیل نمایند.

دانشگاه Ioannina

دانشگاه Ioannina در سال 1964 تأسیس شد. در سال 1970 به یک موسسه آموزش عالی مستقل تبدیل شد که در سال ­های آینده به سرعت رشد کرد. امروز، دانشگاه Ioannina شامل 17 دپارتمان است که در مجموع تعداد آنها 13.523 دانشجوی کارشناسی ارشد است. این دانشگاه در حوزه­ مهندسی، اقتصاد، آموزش، فلسفه، علوم و معماری فعالیت دارد و در بین 601 دانشگاه مطرح دنیا می­ باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0