20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کجاست؟

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کجاست؟

دندانپزشکی همیشه رویای افرادی که در دوره دبیرستان علاقه‌مند به حوزه پزشکی هستند، است؛ اما ممکن است با رسیدن به زمان کنکور و دیدن رتبه کنکور، ناامید شده و از علاقه خود فاصله بگیرند. اما یک لحظه صبر کنید. چرا از آینده پر از سربلندی، موفقیت و این شغل پول‌ساز دست بکشید وقتی می‌توانید در کشوری دیگر به‌راحتی تحصیل کنید؟
تحصیل دندانپزشکی در کشورهای جهان و دریافت مدرک دندانپزشکی اولین قدم برای دندانپزشک شدن است. برنامه‌های دندانپزشکی تمام آنچه را که باید در مورد سلامت دهان و دندان و همچنین روش‌های جراحی و نحوه تعامل با دیگران بدانید را به شما آموزش می‌دهد. در این مقاله حامی مهاجر، ما به بررسی برخی از بهترین کشورها برای تحصیل دندانپزشکی خواهیم پرداخت.
اگر تصمیم دارید تحصیلات خود را در خارج از کشور در رشته دندانپزشکی دنبال کنید، انتخاب بسیار گسترده‌‌ای از دانشکده‌های دندانپزشکی معتبر خواهید داشت که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. علاوه بر این، حضور در دانشگاه در یک کشور دیگر فرصتی عالی برای چشیدن طعم فرهنگ محلی و در عین حال گسترش افق‌های خود است.

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

شروع سفر به سمت حرفه‌ای در دندانپزشکی یک تلاش هیجان‌انگیز و چالش‌برانگیز است. دندانپزشک شدن با فداکاری، سخت‌کوشی، برتری علمی و اشتیاق واقعی همراه است. پس باید بهترین کشور برای تحصیل را انتخاب کنید تا در آرامش کامل بتوانید توانایی خود را در این زمینه افزایش دهید و علم لازم را کسب کنید. 

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

بسیاری از متقاضیان با موفقیت‌های تحصیلی زیاد و حتی اشتیاق بیشتر برای دنبال کردن شغل در دندانپزشکی و گزینش‌پذیری بالا، با نرخ پذیرش پایین برخی دانشکده‌های دندانپزشکی روبرو هستند و این کار را برایشان سخت می‌کند؛ اما ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم بهترین دانشگاه را متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید تا شانس اخذ پذیرش بالایی داشته باشید. کافی‌ست تماس بگیرید: 02148000957.
پس اجازه ندهید که سختی مسیر، آرزوهای شما را نسبت به دندانپزشکی کاهش دهد! در حامی مهاجر، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های جهان در رشته‌های مختلف بی حد و مرز است و کنارتان هستیم تا بهترین ورژن خود را بسازید. در ادامه این مقاله برخی از بهترین کشورها برای تحصیل این رشته پرطرفدار را خواهیم خواند. 

ایالات متحده آمریکا

دندانپزشکی در ایالات متحده یکی از پرطرفدارترین مشاغل است و تقریبا 190,000 دندانپزشک در ایالات متحده وجود دارد. برای بسیاری از دندانپزشکان در سراسر جهان، کار در ایالات متحده یک آرزوی نهایی است؛ دلیل آن این است که دندانپزشکی در ایالات متحده یکی از پردرآمدترین مشاغل است و دندانپزشکان جزو بالاترین مالیات‌دهندگان هستند. 

آمریکا برای تحصیل دندانپزشکی

ایالات متحده آمریکا با بیش از 4000 دانشگاه در سراسر کشور، به دلیل کیفیت بالای آموزش و فناوری پیشرفته، رتبه‌های برتر را در بین بهترین دانشگاه‌های جهان دارد. از آنجایی که ایالات متحده ترکیبی از جمعیت متنوع است، بهترین مغزها در جهان و موسسات با کیفیت بالا در سطح جهانی را برای پذیرش آنها دارد. 
مدارک تحصیلی ایالات متحده به دلیل برتری خود در سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته شده است. ایالات متحده آمریکا در بسیاری از زمینه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در سراسر جهان پیشرو بوده و رشته دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. پنج دانشگاه برتر برای دوره‌های دندانپزشکی در ایالات متحده عبارت‌اند از:  

 • دانشگاه میشیگان-آن آربور
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو UCSF 
 • دانشگاه واشنگتن
 • دانشگاه نیویورک (NYU) 

سوئد

برنامه‌های مدرک دندانپزشکی در سوئد فرصت‌های منحصر‌به‌فردی را برای پیاده‌سازی مفاهیم در عمل فراهم می‌کند. رویکرد یادگیری سوئد به شما در ایجاد مهارت‌های ارزشمندی کمک می‌کند که در طول دوران حرفه‌ای‌تان برای شما مفید خواهد بود. برنامه های متعدد با همکاری با کلینیک‌های دندانپزشکی محلی، یادگیری کلاس درس را با تجربه بالینی ترکیب می‌کنند.

سوئد برای تحصیل دندانپزشکی

دانش‌آموزان با این سبک یادگیری، هنگام ورود به بازار کار از مزیت مشخصی برخوردار خواهند بود؛ زیرا نسبت به کسانی که از سایر برنامه‌های دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شده‌اند، بازارپذیرتر خواهند بود. بنابراین، سوئد یکی از کشورهای برتر برای تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور است.
بهترین دانشکده‌های ارائه‌دهنده مدرک دندانپزشکی در سوئد عبارت‌اند از:

 • موسسه کارولینسکا
 • دانشگاه گوتنبرگ
 •  دانشگاه مالمو

ایتالیا

این شهر، خانه چندین دانشگاه پزشکی برجسته جهان از جمله دانشگاه بولونیا و دانشگاه کاتولیکا دل ساکرو کوئوره است. همچنین برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا گزینه‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که می‌توانند برنامه‌های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی بخوانند. 

ایتالیا برای تحصیل دندانپزشکی

برنامه درسی دندانپزشکی در ایتالیا جامع و با کلاس‌های نظری و عملی است. دندانپزشکی در ایتالیا برنامه‌ای شش ساله است. دو سال اول بر درس‌های نظری در مورد اجزای ضروری و بیماری‌های بدن انسان تمرکز دارد. از سال سوم تا سال آخر، دانشجویان درگیر عمل بالینی هستند که به آنها کمک می‌کند تا در تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و ارتباط با بیماران تخصص کسب کنند. همچنین از سال سوم کارآموزی و تدریس بالینی به زبان ایتالیایی برگزار خواهد شد.

استرالیا

دندانپزشکی حرفه‌ای است که در استرالیا بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد؛ زیرا سبک زندگی افراد آنجا سلامت‌محور است و به‌دلیل تقاضای زیاد، می‌توانید درآمد بالایی داشته باشید. 
علاوه‌بر این، دانشکده‌های پزشکی استرالیا به‌طور مداوم بین بهترین دانشکده‌های پزشکی جهان قرار دارند و این نباید تعجب‌آور باشد؛ زیرا آنها رویکردهای پیشرفته‌ای را برای تدریس و تحقیق و فرصت‌های شغلی باورنکردنی به دانشجویان ارائه می‌دهند.
بهترین دانشکده‌های دندانپزشکی در استرالیا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه لاتروب 

آلمان

آلمان برنامه‌های دندانپزشکی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌دهد. مدرک دندانپزشکی در آلمان از چهار تا شش سال طول می‌کشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس مانند کارشناسی ارشد دندانپزشکی حداقل دو سال طول می‌کشد. شما می‌توانید راجع‌به بهترین رشته های تحصیلی در آلمان نیز بخوانید. 

آلمان برای تحصیل دندانپزشکی

پذیرش در رشته دندانپزشکی در آلمان آسان نیست. این کشور تعدادی از بهترین برنامه‌ها را در زمینه دندانپزشکی ارائه می‌دهد و رقابت در این برنامه‌ها گسترده است. با این حال، حامی مهاجر موفق به اخذ پذیر‌ش‌های بسیاری از آلمان برای دانشجویان خود داشته است. 
دانشگاه‌های آلمان به تمامی دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌های آلمانی یا بین‌المللی فارغ‌التحصیل شده‌اند، این فرصت را می‌دهند که در رشته دندانپزشکی تخصص داشته باشند. اگرچه برنامه‌های دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی آلمان عمدتاً به زبان آلمانی ارائه می‌شوند، اما تعداد کمی از دانشگاه‌ها برنامه‌های تخصصی دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند.
لازم به ذکر است تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه‌های دولتی این کشور برای دانشجویان بین‌المللی رایگان است.

ترکیه

دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی ترکیه در سال‌های گذشته پیشرفت شگفت‌انگیزی داشته‌اند. این پیشرفت با توسعه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه همراه بوده است و هزینه‌های پایین ایمپلنت دندان و جراحی زیبایی دندان در ترکیه با توسعه دندانپزشکی خصوصی همراه بوده است. همچنین مراکز و گسترش چشمگیر آنها به ویژه در شهرهای بزرگ، باعث شده تا آینده شغلی خوبی داشته باشد. 

ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی

تخصص دندانپزشکی با توجه به فرصت‌های شغلی و حقوق زیاد دانشجویان کارشناسی ارشد دندانپزشکی در ترکیه و در نتیجه تقاضای زیاد دانشجویان ترک و بین‌المللی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، یکی از معروف‌ترین تخصص‌ها در ترکیه است.
بر اساس تصمیمات ریاست شورای آموزش عالی ترکیه در خصوص پذیرش دانشجویان بین‌المللی در هر یک از رشته‌‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، میزان پذیرش در این رشته‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

راحت ترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی

برخلاف تصور عموم که فکر می‌کنند کشورهای آمریکا، کانادا یا کشورهای اروپایی برای اخذ پذیرش ریسک بالایی دارند، باید گفت با داشتن تجربه و رعایت استانداردهای لازم در درخواست پذیرش از دانشگاه، به‌راحتی می‌توان پذیرش این کشورها را دریافت کرد و جزئی از راحت ترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی است. 
جالب است بدانید حتی تحصیل بدون مدرک زبان در آمریکا نیز امکان‌پذیر است؛ چطور؟ برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور، ابتدا باید یک دوره 4 ساله علوم پایه بگذرانید. در این صورت شما می‌توانید با پذیرش کاندیشنال، پیش از شروع دوره خود ابتدا به یادگیری زبان در آمریکا مشغول شده و سپس وارد رشته دلخواهتان شوید. 
همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دندانپزشکی ترکیه و کانادا نیز امکان‌پذیر است. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره تخصصی در رابطه با مهاجرت تحصیلی، همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا راهنمایی شوید. 

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی جهان

حالا که بهترین کشورهای جهان برای تحصیل دندانپزشکی دانستید، بد نیست سری به بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی نیز بزنیم. لازم به ذکر است در حامی مهاجر مقاله‌های تخصصی برای تحصیل دندانپزشکی در هر کشور با جزئیات کامل‌تر نوشته شده است که می‌توانید آنها را نیز مطالعه کنید. 
در جدول زیر برخی از بهترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های این رشته پرطرفدار را می‌بینید. 

نام دانشگاه

کشور  

دانشگاه میشیگان-آن آربور

آمریکا

موسسه کارولینسکا

سوئد

دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو

آمریکا

دانشگاه برن

سوئیس

دانشگاه هاروارد

آمریکا

دانشگاه تورنتو

کانادا

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

آلمان

دانشگاه بولونیا

ایتالیا

دانشگاه مونیخ

آلمان

دانشگاه مک‌گیل

کانادا

دانشگاه استانبول

ترکیه

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشورهای مختلف

درحالی‌که ارزان‌ترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کشورهایی همچون مکزیک، مجارستان، لهستان، هند، مالزی و فیلیپین است، اما انتخاب متقاضیان از بین این کشورها معمولا به‌ندرت صورت می‌گیرد و داوطلبان به سمت کشورهای پیشرفته قدم برمی‌دارند. برای مثال کشورهایی نظیر آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، آلمان، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، سوئیس و حتی ترکیه اعتبار علمی بالایی برای تحصیل دارند.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشورهای مختلف

اگر بخواهیم از بین این کشورها ارزان‌ترین و گران‌ترین را مورد بحث و بررسی قرار دهیم، باتوجه به امکان دریافت بورسیه استانی برای ایتالیا، فاند برای آمریکا و بورسلاری ترکیه، بسیاری از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند و کشورهای مناسبی برای تحصیل خواهند شد. در صورتی که تمایل دارید ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه را بدانید، مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. 
لازم به ذکر است تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا با دریافت بورسیه استانی را می‌توانید با حامی مهاجر انجام دهید. همچنین از گران‌ترین کشورها هم می‌توان در مرحله اول به انگلستان اشاره کرد؛ بریتانیا هزینه‌ای بیشتر نسبت به آمریکا دارد! پس از نیز فرانسه و مابقی کشورها.
سخن پایانی 
امیدواریم که اکنون در مورد بهترین کشورهای جهان برای تحصیل دندانپزشکی بیشتر بدانید. به یاد داشته باشید که مسیر دندانپزشک شدن پر ارزش اما چالش‌برانگیز است. بنابراین لازم است مطمئن شوید که روی ورود به یک دانشکده دندانپزشکی و یافتن برنامه‌ای که با اهداف، ارزش‌ها و آرزوهای شما همسو باشد، تمرکز کنید. 
چه بخواهید از دانشگاهی با نرخ پذیرش کمی بالاتر پذیرش بگیرید یا دانشگاهی رقابتی‌تر را هدف بگیرید، به یاد داشته باشید که اشتیاق، اراده و انگیزه شما نقش مهمی در موفقیتتان به عنوان یک متخصص دندانپزشکی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود در این مسیر افراد باتجربه را همراه خود کنید تا ناهمواری‌های مسیر، باعث از بین رفتن انگیزه و هدفتان نشود. 

سوالات متداول درباره بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی 

درصورت داشتن سوال درخصوص مهاجرت تحصیلی و بهترین کشور باتوجه به شرایطتان با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا راهنمایی لازم به شما داده شود. در ادامه نیز سوالات پرتکرار رشته دندانپزشکی پاسخ داده شده است که می‌توانید آنها را نیز مطالعه کنید. 

دانشگاه های برتر دندانپزشکی در جهان کدامند؟

همانطور که در مقاله گفته شد، دانشگاه‌هایی مانند هاروارد آمریکا، مک‌گیل کانادا، استانبول ترکیه، مونیخ آلمان، بولونیا ایتالیا و تعدادی دیگر که در متن مقاله نام برده شد، دارای رتبه‌های برتر در تحصیل دندانپزشکی هستند. 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور چیست؟

مدارکی مانند ریزنمرات، دیپلم دبیرستان، توصیه‌نامه، کاورلتر، انگیزه‌نامه، پاسپورت معتبر، عکس، تمکن مالی مناسب، نمرات آزمون (درصورت نیاز) و غیره موردنیاز است. می‌گوییم غیره، چون هر کشور و دانشگاه ممکن است مدارکی کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشد و این در مشاوره تخصصی با حامی مهاجر به شما اطلاع داده خواهد شد. 

شرایط ورود به دانشگاه های دندانپزشکی در کشورهای مختلف چگونه است؟

تحصیل در هر کشور، شرایط خاص خود را دارد. برای مثال در آمریکا شما باید ابتدا 4 سال علوم پایه مطالعه کنید و سپس به رشته‌های حوزه پزشکی و دندانپزشکی وارد شوید و آزمون ورودی خاصی هم ندارد اما برای تحصیل حوزه پزشکی در ایتالیا نیاز به شرکت در آزمون است. بنابراین برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر، با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. 

مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در کشورهای مختلف چیست؟

از مزایای این امر می‌توان به این اشاره کرد که با دوستان جدید آشنا می‌شوید، کشور و فرهنگی جدید را کشف می‌کنید، مدرکی بین‌المللی که در همه کشورها معتبر باشد دریافت می‌کنید، با جدیدترین متد ممکن تحصیل می‌کنید، مسئولیت‌پذیری را در زندگی تنهایی به‌دست می‌آورید و آگاهی بیشتری کسب می‌کنید.
از معایب آن نیز می‌توان به هزینه بالا در برخی دانشگاه‌ها، چالشی بودن پیدا کردن کار دانشجویی و داشتن زمان کمتر برای خانواده و دوستان اشاره کرد؛ البته تمام اینها ارزش داشتن یک زندگی جدید و هیجان‌انگیز را دارد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0