20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط تحصیل در دانشگاه ساپینزا

دانشگاه ساپینزا رم؛ شرایط اپلای، رشته ها و ددلاین 2024

روی صحبت‌ِ امروزمان با شمایی‌ست که می‌خواهید در ساپینزا درس بخوانید! 

قرار است در یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل کنید. ولی صبر کنید! مبادا این فکر به سرتان بزند که دانشگاه ساپینزا قدیمی‌ست پس تحصیل در این دانشگاه‌ سودی برای شما نخواهد داشت. مطمئن هستیم، اگر شعار ساپینزا را بشنوید، دیگر به توضیحات بیش‌تری نیاز نخواهید داشت.

آینده از این‌جا گذشته است! «The future has passed here» این شعار دانشگاه ساپینزاست. 
دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza University) به‌قدری از لحاظ آموزشی به دانشجویان خود توجه کرده که بین دانشجویان بین المللی از محبوبیت بالایی برخوردار است. می‌دانیم! الان مشتاق هستید تا هر چه سریع‌تر دربارۀ ساپینزا بخوانید. پس پیش به سوی تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا!

دانشگاه ساپینزا کجاست؟

ساپینزا بزرگ‌ترین دانشگاه اروپاست که بیش از 115000 دانشجو دارد. این دانشگاه در سال 1303 تاسیس شده است.

شعار دانشگاه ساپینزا
دانشگاه ساپینزا رم 250 رشته تحصیلی و 200 دوره تخصصی را در 63 دپارتمان، با 59 کتابخانه برای استفاده دانشجویان ارائه می دهد. شاید برایتان جالب باشد، در ساپینزا 21 موزه برای بازدید وجود دارد.
 اگر به فکر تحصیل در ایتالیا هستید، ساپینزا در مقایسه با اکثر دانشگاه‌های اروپایی شهریه نسبتا پایینی دارد و هرساله دوره هایی خاص برای آموزش بیش‌تر دانشجویان در نظر گرفته است. بد نیست بدانید در میان اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه رم ساپینزا، تا حالا 6 نفر برندۀ جایزه نوبل شده‌اند!

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

سایت دانشگاه

https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home

کشور

رم، ایتالیا

نوع دانشگاه

دولتی

رنکینگ دانشگاه ساپینزا

توضیحاتی در این مورد به شما نمی دهیم، کافی‌ست به تصویر پایین نگاهی بیندازید تا از جایگاه عالی دانشگاه ساپینزا  رم در سطح جهان آگاه شوید.

رنگینک دانشگاه ساپینزا

شرایط اپلای دانشگاه ساپینزا 2024

قاعدتا ما قبل از ثبت‌نام در دانشگاه‌های ایران باید با شرایط پذیرش هر دانشگاه آشنا باشیم تا بتوانیم تحصیل‌مان را در آن دانشگاه آغاز کنیم. پس طبیعی‌ست که این روند برای دانشگاه ساپینزا نیز وجود داشته باشد. 
اولا آماده باشید، تا چند دقیقه دیگر خبر خوبی در انتظار شماست. حال اولین شرطی که شما باید رعایت کنید، اگر برای لیسانس قصد تحصیل در دانشگاه ساپینزا رم دارید باید مدرک دیپلم و اگر برای کارشناسی ارشد ثبت‌نام می‌کنید، باید مدرک لیسانس از دانشگاه‌تان داشته باشد. 
هم‌چنین! فراموش نکنید قبل از انجام هر کدام از این کارها، حتما ویزای تحصیلی ایتالیا خود را دریافت کرده باشید.
نوبت به خبر خوشمان رسید!

زبان تحصیل در دانشگاه ساپینزا

قاعدتا چون ساپینزا در ایتالیا تاسیس شده، باید زبان تحصیل این دانشگاه نیز ایتالیایی باشد. اما! دانشگاه ساپینزا با این‌که بیش از 300 برنامه کارشناسی، ارشد و دکترا  را به زبان ایتالیایی ارائه می‌دهد، بیش از 35 برنامه تحصیلی هم به زبان انگلیسی برگزار می‌کند. پس اگر به زبان ایتالیایی تسلط ندارید انتخاب شما برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی می‌تواند دانشگاه ساپینزا باشد.

شرایط اپلای دانشگاه ساپینزا

آزمون ورودی دانشگاه ساپینزا

شرایط پذیرش دانشگاه ساپینزا تقریبا مشابه شرایط پذیرش دانشگاه‌های ایران است. همان‌طور که ما برای تحصیل در برخی رشته‌ها حتما باید آزمون کنکور بدهیم، این دانشگاه برای رشته‌هایی مانند: پزشکی، دندان‌پزشکی و جراحی آزمون imat می‌گیرد و برای سایر رشته‌ها نیز شما باید آزمون TOLC بدهید.

شرط معدل دانشگاه ساپینزا ایتالیا

ساپینزا، مانند تمام مراکز و موسسات آموزشی برای  ورود دانشجویان به دانشگاه معدلی تعیین کرده است. اگر معدل تحصیلی شما بالای 15 است. تبریک! شما یکی از شرایط پذیرش در این دانشگاه را تیک زده‌اید. پس اگر قصد تحصیل در دانشگاه رم ساپینزا را دارید، از معدل‌تان غافل نشود.

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه ساپینزا

برخی از مدارکی که برای پذیرش در دانشگاه ساپینزا لازم دارید را در بخش پایین برایتان نام برده‌ایم. این مدارک، مدارک کلی‌ست برای هر دانشجو و شما طبق رشته و مقطع تحصیلی‌تان مدارک دیگری نیز لازم دارید.
برای آگاهی کامل از مدارک مورد نظرتان می‌توانید از مشاوران تیم حامی مهاجر کمک بگیرید. کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای دانشگاه ساپینزا

 • کارت شناسایی
 • عکس پاسپورت
 • گواهی زبان ایتالیایی
 • سوابق تحصیلی
 • فرم درخواست

ثبت نام دانشگاه ساپینزا ایتالیا 2024  

رسیدیم به مهم‌ترین قسمت ماجرا! شما اگر واجد شرایط هم باشید، مدارک‌تان نیز آماده باشد و ویزای تحصیلی ایتالیا را نیز اخذ کرده باشید ولی  از تاریخ ثبت‌نام دانشگاه‌تان خبر نداشته باشید، هرچه رشته کردید پنبه خواهد شد.
پذیرش دانشگاه ساپینزا رم برای هر رشته و مقطع متفاوت است. با این حال زمان ثبت‌نام به‌طور تقریبی از 29 july  (مهر) آغاز می‌گردد. پس حتما حواستان به تاریخ ثبت‌نام در این دانشگاه باشد.

ددلاین دانشگاه ساپینزا 2024

حقیقتا زمان مشخصی برای آخرین ثبت‌نام دانشگاه ساپینزا وجود ندارد. برای هر رشته و هر مقطع تاریخ مشخصی وجود دارد که درحال حاضر به‌طور کامل اعلام نشده است. به‌طور کلی آخرین تاریخ ثبت‌نام دانشگاه ساپینزا 29 april (فروردین) خواهد بود.  

دانشکده‌های دانشگاه ساپینزا

تحصیل در رشته‌ دلخواهتان با دانشگاه ساپینزا!

درست است که دانشگاه ساپینزا نسبت به دانشگاه بولونیا ایتالیا دانشکده‌های کم‌تری دارد، با این حال بهترین رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه تدریس می‌شود و شما به راحتی می‌توانید در رشته‌ای که دوست دارید تحصیل کنید. در ادامه به 11 دانشکده ساپینزا اشاره خواهیم کرد.

دانشکده دانشگاه ساپینزا

 • هنر و علوم انسانی
 • مهندسی عمران و صنایع
 • اقتصاد
 • مهندسی اطلاعات، علوم کامپیوتر و آمار
 • ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی
 • پزشکی و دندانپزشکی
 • پزشکی و روانشناسی
 • داروسازی و پزشکی
 • علوم سیاسی، جامعه شناسی و علوم ارتباطات
 • دانشکده مهندسی هوافضا

رشته های دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم، رشته‌های متعددی را برای داشجویان ارائه می‌دهد. بخشی از این رشته‌ها در جدول پایین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برایتان لیست کرده‌ایم. بدانید که لیست‌ پایین تمام رشته‎های تحصیلی ساپینزا نیست و شما برای آگاهی بیش‌تر از رشته‌های تحصیلی می‌توانید به سایت این دانشگاه نگاهی بیندازید.

رشته‌های مقطع کارشناسی دانشگاه ساپینزا

رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ساپینزا

مهندسی ساختمانی پایدار

روان‌شناسی

پرستاری

معماری

داروسازی

هوش مصنوعی و رباتیک

مهندسی مکانیک

بیوشیمی

مهندسی الکترونیک

مدیریت بازرگانی

مهندسی ارتباطات

مهندسی شیمی

پزشکی دانشگاه ساپینزا رم

چی از این بهتر! در ساپینزا به زبان انگلیسی پزشکی بخوانید. اصلا نباید منتظر بقیه صحبت‌ها باشید! همین که نیازی نیست برای تحصیل پزشکی در ایتالیا زبان این کشور را بلد باشید، برگ برندۀ شماست. یکی از ویژگی‌های مثبت تحصیل در ساپینزا همین است، شما از همان سال‌های اولیه تحصیل با وسایل پزشکی و آزمایشگاهی آشنا می‌شوید.
اکثر تمرینات و آموزش‌های شما در بیمارستان‌های نزدیک دانشگاه صورت می‌گیرد. تعداد دانشجویان در کلاس‌ها کم است، به این علت که دانشجویان در مسیر یادگیری و آموزش روند بهتری را طی کنند.

دانشکده پزشکی ساپینزا
شاید بهتر باشد بیش از این «دست دست» نکنید و وقت را از دست ندهید. اگر هم‌چنان برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نکرده‌اید، سریعا برای اخذ این ویزا اقدامات لازم را انجام دهید تا تحصیل شما در دانشکاه رم ساپینزا آغاز شود
یادتان باشد! حامی مهاجر در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما ویزای تحصیلی می‌گیرد. کافی است با کارشناسان ما با شماره 02148000957 در ارتباط باشید تا روند اخذ ویزای شما سریع‌تر انجام شود.

بورسیه دانشگاه ساپینزا رم

رسیدیم، به بحث جذاب بورسیه تحصیلی دانشگاه ساپینزا!
بورسیه دانشگاه ساپینزا اکثرا برای مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌گیرد. مبلغی که برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده، متغیر است. هم‌چنین برخی از بورسیه‌های این دانشگاه علاوه بر هزینه‌های تحصیل برخی هزینه‌های دیگر را نیز متقبل می‌شود.
از جمله رشته‌هایی که شامل بورسیه تحصیلی می‌شوند شامل: معماری، طراحی دکوراسیون، پزشکی و .. است. البته شما می‌توانید صرف نظر از رشته و مقطع تحصیلی‌تان بورسیه استانی ایتالیا اخذ کنید. برای اخذ این نوع بورسیه هیچ شرایطی وجود ندارد. در ادامه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه ساپینزا را به شما خواهیم گفت.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه ساپینزا

•    اخذ نمرات علمی خوب
•    قبول شدن از آزمون‌ استعداد تحصیلی
•    داشتن مدرک لیسانس
•    توانایی پرداخت هزینه سفر و زندگی
برای آگاهی بیشتر با شرایط بورسیه ایتالیا می‌توانید مقاله بورسیه استانی ایتالیا را  نیز مطالعه کنید.

محل اسکان و خوابگاه دانشگاه ساپینزا

دانشگاه ساپینزا برای دانشجویان خود مسکن‌هایی تهیه کرده که برخی از آن‌ها نزدیک دانشگاه هستند. بعضی دیگر برای سهولت در رفت‌وآمد شما به ایستگاه‌های مترو نزدیک است. در واقع شما به هیچ وجه نباید درمورد محل زندگی خود در این شهر نگران باشید. بیش‌تر خوابگاه‌ها دارای آشپزخانه مشترک هستند وفقط برخی از اتاق‌ها آشپزخانه خصوصی دارند.

خوابگاه دانشگاه ساپینزا
به‌قدری این اقامت‌گاه‌ها مجهز هستند و شرایط فوق‌العاده برای دانشجویان فراهم کرده‌اند که دانشجو از هر نیاز بی‌نیاز است. ساختمان ‌های این اقامت‌گاه مجهز به اتاق‌های مطالعه، کتابخانه و اتاق‌های اوقات فراغت هستند.
امتیاز مثبت این خوابگاه برای دانشجویان ساپینزا، وجود باشگاه‌های ورزشی و سالن موسیقی است.

خلاصه کنیم!

امیدواریم تا الان تصمیم خود را برای تحصیل در ایتالیا گرفته باشید. تمام صحبت‌هایمان دربارۀ دانشگاه ساپینزا به اتمام رسید. الان نوبت شماست که تحصیل خود را در دانشگاه ساپینزا رم آغاز کنید یا خیر. 
با این حال، ما شما را همین‌جا رها نخواهیم کرد. اگر به مشاوره نیاز دارید، تیم حامی مهاجر اینجاست تا به شما کمک کند بهترین تصمیم خود برای تحصیل‌تان را بگیرید. بر روی شماره 02148000957 کلیک کنید تا با کارشناسان ما ارتباط گرفته و سوالات خود را بپرسید.

سوالات متداول دانشگاه ساپینزا رم

برای اینکه در تصمیم‌گیری‌تان دچار ابهام نشوید، در بخش پایین به برخی سوالات رایج شما نیز پاسخ داده‌ایم. برای پرسش هرگونه سوال دیگر می‌توانید به قسمت کامنت مراجعه فرمایید.

میزان قبولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه ساپینزا ایتالیا چقدر است؟

میزان پذیرش دانشگاه ساپینزا 40 درصد است.

آیا پذیرش در دانشگاه ساپینزا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر. داشتن مدرک زبان یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ساپینزا رم است.

چه رشته هایی در دانشگاه ساپینزا ایتالیا به انگلیسی تدریس می شود؟

رشته‌های علوم کاربردی و هوش مصنوعی، زیست شناسی مولکولی، شیمی و ... از جمله رشته‌هایی‌ست که در ساپینزا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0