پی بردن به دلایل پیشرفت دانشگاه های ایتالیا زیاد کار سختی نیست. هر چه باشد، ایتالیا وطن دانشگاه بولونیا است، بولونیا قدیمی ترین دانشگاه جهان محسوب می شود. همانطور که همه ما می دانیم ایتالیا یکی از کشور های ثروتمند و پر از فرهنگ های گوناگون با تمدن بسیار قدیمی است، یک آمیختگی از رسم و رسومات و سنت هایی از 20 فرهنگ در ایتالیا وجود دارد.

ایتالیا در قلب جنوبی اروپا واقع شده وشامل شمار زیادی از شهرهای جذاب اروپا است. از پیست اسکی کوه های آلپ در شمال  گرفته تا سواحل مدیترانه در جنوب، ایتالیا آنقدراز مناظر دیدنی و مکان های جالبی برخوردار است که فراموش خواهید کرد که از مرز عبور کرده اید و در یک کشور جدید زندگی می کنید.

ایتالیا بیشترین آثار تاریخی و اموال موروثی را در یونسکو جهانی به ثبت رسانده است. این جاذبه های دیدنی، در کنار سبک آشپزی معروف جهانی ایتالیا، میراث تاریخی شگفت انگیز و فرهنگ بی نظیر آن فقط چند دلیل از اینکه چرا ایتالیا از پر بازدید ترین کشورهای جهان در هر سال است.

چهار نوع اصلی شرایط برای تحصیل در سیستم آموزشی مقاطع بالا ایتالیا وجود دارد. اولین و اصلی ترین شرط تحصیل در دانشگاه به مدت سه سال که با همان مدرک لیسانس برابری دارد. این مدرک شامل سه سال تحصیل در دانشگاه و دو سال دیگر که با مدرک ارشد برابری می کند. سپس بالا تر از این مدارک ، ایتا لیا مدرکی دیگر را تنها در برخی از رشته ها ارائه می دهد که برای اخذ آن پنج تا شش سال به مطالعه و تحصیل لازم است. رشته های آموزشی در این مقطع شامل دامپزشکی ، معماری و حقوق که شبیه به مدرک تکمیلی ارشد می باشد و دلیلش این است اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایتالیا پشت سر هم است. در آخر مدرک دکتری  را می توان در دانشگاه های عالیه ایتالیا اخذ کرد.

دانشگاه عالیه Sant’Ana

دانشگاه عالیه سانت آنا یک دانشگاه تخصصی برای علوم می باشد. این دانشگاه برای دانشجویان یک امتحان ورودی بسیار سخت و دقیق تدوین کرده است و اگر دانشجو موفق شود که در این امتحان نمره بالایی بگیرد و اگر در دو زبان مهارت داشته باشند قادر به تحصیل رایگان در این دانشگاه را خواهند بود و جمعیت این دانشجویان بسیار کم است، حدودا کمتر از 1000 نفر.

رشته های تحصیلی در دانشگاه Sant’Ana شامل علوم تجاری، علوم اقتصادی، علوم حقوق، علوم سیاسی، علوم کشاورزی، علوم پزشکی، مهندسی صنعتی و مهندسی اطلاعات است.

دانشگاه عالیه Scuola Normale Superiore di Pisa

دانشگاه پیزا و سانت آنا ( دانشگاه تحصیلات تخصصی ) قسمتی از سیستم دانشگاه پیزا می باشد. این دانشگاه در سال 1810 میلادی به عنوان یک موسسه دو قلویی اکولو نرمال در پاریس تاسیس شد. این دانشگاه ، در رشته های انسانی و علوم که در ساختمان اصلی تدریس می شود مشغول به فعالیت هستند.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در سال 1088 میلادی تاسیس شد که به عنوان اولین دانشگاه در جهان محسوب می شود. این دانشگاه هنوز هم خیلی مورد توجه است و فضا ی کالج در بولونیا، کیسینا، فورلی، ریوینا، ریمینی، و شامل زمین دانشگاهی در بوینس آیرس آرژانتین است. بولونیا مانند یک شهر می ماند که دارای فعالیت های شبانه گوناگون و شامل اجراهای موزیک زنده از اپرا تا کلوب های امروزی است. دانشگاه بولونیا همچنین وظیفه فرایند بولونیا را بر عهده دارد، که این فراند مجموعه ای از توافق نامه ها بین کشورهای اروپایی با هدف کمک همکاری مطمئن و مقایسه بین سیستم های آموزش عالی اروپا است.

در راستای مشارکت های فراوان دانشگاه در طول سالها، لیست طولانی فارغ التحصیلان آن شامل اسقف اعظم کانتربوری توماس بکت ، تعدادی از پاپها ، مخترع برنده جایزه نوبل و مهندس گوگللیمو مارکونی و حتی آنزو فراری و جورجیو آرمانی ، بنیانگذاران  در سراسر جهان است.

دانشگاه پادوا

دانشگاه پاداوا در سال 1222 به عنوان یک دانشگاه حقوق بنیان گذاری شد، که این دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا است و پنجمین دانشگاه قدیمی در دنیا محسوب می شود. این دانشگاه از 32 ساختمان و 8 مدرسه ساخته شده است. این دانشگاه همچنین مکان یک بیمارستان ، موزه  ، کتابخانه ، یک مدرسه عالی رتبه و عمارت هایی برای اقامت است. دانشگاه پادورا قسمتی از شبکه دانشگاه های تحقیقاتی تاریخی است که به عنوان گروه کویمبرا شناخته شده است. دیگر دانشگاه هایی که عضو این شبکه هستند شامل دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه کمبریج ، دانشگاه هلدینبرگ ، دانشگاه کی یو لیوون و دانشگاه سالامانکا می باشد.

دانشگاه ویتا سان رافائل

یک دانشگاه جوان که در سال 1996 برای تدریس در رشته های تحصیلی پزشکی، فلسفه، روان شناسی تاسیس شده است. مأموریت دانشگاه ویتا سالوت سن سان رافائل پاسخ دادن به سؤال "Quid est homo" است که به معنی "انسان چیست؟" ناشی از این عقیده است که انسان از نظر بیولوژیکی ، روانشناختی و روحی بی نظیر است.

در سال 2015 ، این موسسه بخشی از گروه Gruppo San Donato ، اولین گروه بیمارستانی در ایتالیا شد. این دانشگاه در شهر پر جنب و جوش میلان واقع شده است.

بهترین دانشگاه های ایتالیا در سال 2019

امتیاز دهی ایتالیا

امتیاز دهی جهانی

اسم دانشگاه

واقع در شهر

1

153

سانت آنا

پیزا

2

161

نورمیل پیزا

پیزا

3

180

دانشگاه بولونیا

بولونیا

4

2050-201

دانشگاه پادائو

پادائو

5

250-201

دانشگاه سن رافائل

میلان

6

300-251

دانشگاه رم

رم

7

300-251

دانشگاه تورین

تورین

8

350-301

دانشگاه میلان

میلان

9

350-301

دانشگاه فیدوروکیو

ناپلس

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0