Sunday, 02 December 2018 11:38

پناهندگی اسپانیا

نوشته شده توسط
پناهندگی اسپانیا
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اگر هدف شما کسب اطلاعات راجع به پناهندگی اسپانیا است، همچنین شرایط و مراحل پناهندگی اسپانیا، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

 

توجه:این مقاله فقط جهت آگاهی شما می باشد و موسسه حامی مهاجر هیچ گونه اقدامی جهت پناهندگی انجام نمی دهد.

 

درخواست پناهندگی اسپانیا

در هر بازرسی مرزی در اسپانیا، پناهجویان می توانند هنگام رسیدن اعلام درخواست پناهندگی اسپانیا را به پلیس مرزی ارائه دهند. کل پروسه پناهندگی اسپانیا محرمانه است و هر کسی با پناهجو در اسپانیا صحبت می کند (پلیس، کارمندان دولت، مترجمان، وکیل) تحت تعهدی قانونی هستند که باید همه چیز را با اعتماد به نفس کامل بیان کنند. همچنین متقاضیان پناهندگی اسپانیا نمی توانند به کشور خود بازگردند تا تصمیم در مورد پرونده شان گرفته شود.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست پناهندگی اسپانیا به این صورت است که اولین سندی که دریافت خواهند کرد، مصاحبه پناهنده با مصاحبه کننده ای در اسپانیا است که اولین کاری که انجام می دهند، یک سند سفید حاوی جزئیات و عکس شخصی را در اختیار پناهنده قرار می دهد و تائید می کند که پناهجو مجاز به اقامت در اسپانیا است.

پناهجو به محض پذیرش درخواست پناهندگی اسپانیا، یک سند قرمز دریافت خواهد کرد که برای مدت 3 تا 6 ماه معتبر و قابل تمدید است. هنگامی که این دوره تمام شد، پناهندگان اجازه کار در اسپانیا را دریافت خواهند کرد. متقاضیانی که وضعیت نامعلوم دارند، یک سند سبز حاوی عکس و شماره شناسه اقامت خود دریافت خواهند کرد اما اجازه کار در اسپانیا را ندارند.

 

شرایط پناهندگی اسپانیا

شرایط پناهندگی اسپانیا به چند دسته تقسیم می شوند.

 

مرحله تقاضا در مرز

از جمله موارد شرایط پناهندگی اسپانیا مرحله تقاضا در مرز است که اگر متقاضی نتواند خود را به داخل کشور اسپانیا برساند، می تواند درخواست خود را در مرز ثبت کند. وزارت کشور در عرض 4 روز به درخواست فرد رسیدگی خواهد کرد و اگر درخواست رد شود، امکان بررسی مجدد وجود دارد که در عرض 2 روز باید درخواست مجدد بررسی به وزارت کشور از سوی متقاضی ارسال شود.

 

مشمولیت

یکی دیگر از شرایط پناهندگی اسپانیا مشمولیت از شرایط است و زمانی که درخواست متقاضی در مرز اسپانیا پذیرفته می شود توسط وزارت کشور بررسی می گردد. وزارت کشور ظرف مدت 6 ماه نتیجه نهایی را اعلام می نماید.

 

رد شدن پرونده

در صورت رد شدن پرونده پناهندگی اسپانیا، متقاضیان باید کشور را ترک کنند، مگر اینکه نوعی اجازه اقامت داشته باشند. همچنین پناهندگان می توانند در برابر رد درخواست خود در مورد پناهندگی اسپانیا در دادگاه تجدید نظر اعتراض کنند.

 

قبولی پرونده

بعد از قبول شدن درخواست پناهندگی اسپانیا به شما بمدت 5 سال حق اقامت داده می شود و شما می توانید مانند هر شهروند اسپانیایی کار و یا تحصیل کنید و یا تقاضای دریافت بیمه های اجتماعی کنید. همچنین در صورتی که پس از پایان پنج سال از حق اقامت دائم برخوردار شدید، می توانید برای دریافت تابعیت نیز اقدام کنید. حق اقامت دائمی در صورتی به شما داده می شود که دلایل قبولی پرونده پناهندگی اسپانیا هنوز هم برای شما صادق باشد.

قانون پناهندگی اسپانیا

قانون پناهندگی اسپانیا به سه دسته تقسیم می شود:

1-حمایت عادی از پناهجویان.

2-حمایت تکمیلی از پناهجویان.

3-حمایت ویژه از پناهجویان به دلایل بشر دوستانه.

قانون پناهندگی اسپانیا، امکانی برای سفیران اسپانیایی در خارج از کشور فراهم کرده تا بتوانند درخواست پناهندگی را به دولت اسپانیا اعلام کنند.

وزارت کشور اسپانیا درخواست پناهجو را بررسی می کند و طی 3 تا 5 ماه تصمیم گیری اتخاذ می شود. مدارک مورد درخواست از پناهجو کارت شناسایی، خدمات، اجتماعی، مدارک تحصیلی و مراقبت های بهداشتی است.

یکی دیگر از قوانین پناهندگی اسپانیا حق و حقوق پناهندگان است که حق دریافت کمک قانونی، وکیل و یک مترجم را دارند.

از جمله قوانین پناهندگی اسپانیا این است که پناهندگان این حق را دارند که در خاک اسپانیا اقامت کنند و همچنین از حقوق زیر برخوردار باشند:

  • صدور مدارک شناسایی
  • استفاده از خدمات اجتماعی
  • اجازه کار و اقامت قانونی
  • حق پیوستن به خانواده
  • حق انتقال و جابه جایی
  • دسترسی به اطلاعات راجع به حقوق حمایت بین المللی
  • استفاده از برنامه های اجتماعی

 

 

توجه:این مقاله فقط جهت آگاهی شما می باشد و موسسه حامی مهاجر هیچ گونه اقدامی جهت پناهندگی انجام نمی دهد.

 

 

خواندن 112 دفعه آخرین ویرایش در Monday, 03 December 2018 10:39