50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به‌منظور تحصیل تمام وقت در یک مؤسسه‌ آموزشی معتبر، در استرالیا اقامت داشته باشید. قبلاً ساب کلاس‌های متفاوتی برای انواع ویزاهای تحصیلی استرالیا و دانشجویی وجود داشته، ولی اکنون فقط یک ساب کلاس 500 جهت تحصیل در استرالیا وجود دارد. شما قبل از درخواست این ویزا باید:
 • از طرف یک مؤسسه‌ آموزشی در استرالیا برای تحصیل تمام‌ وقت پذیرفته شده باشید.
 • اگر کمتر از ۱۸ سال دارید، تمهیدات رفاهی مناسب را برای طول مدتی که قصد دارید در استرالیا بمانید، ترتیب داده باشید.

امتیازات ویزای تحصیلی استرالیا

 • اعضای واجد شرایط خانواده می‌توانند در استرالیا همراه‌تان باشند.
 • کار دانشجویی تا سقف 20 ساعت برای شما و خانواده شما مجاز خواهد بود و همچنین شما میتوانید قبل از شروع تحصیل و آغاز ترم تحصیلی و تعطیلات میان ترم به صورت نا محدود کار کنید.
 • همسر شما مجاز است در یک رشته تحصیلی 3 ماهه ثبت نام نماید ولی در صورتی که همسر بخواهد بیش از 3 ماه تحصیل کند خود باید برای ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نماید.
 • عدم محدودیت در رفت و آمد به خاک استرالیا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

 • اگر رشته تحصیلی بیش از 10 ماه باشد و در پایان سال آکادمیکی استرالیا یعنی نوامبر-دسامبر به پایان رسد ویزای شما تا تاریخ 15 مارچ سال آینده زمان خواهد داشت.
 • اگر رشته تحصیلی بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه-اکتبر به پایان رسد، ویزا معمولا تا 2 ماه بعد از اتمام رشته زمان خواهد داشت.
 • اگر رشته تحصیلی کمتر از 10 ماه باشد ویزای شما تا 1 ماه بعد از اتمام تحصیل زمان خواهد داشت.

نکات تکمیلی

 • برای دانشجویان پست‌دکترا (Postgraduate research students) مدت اعتبار ویزا می‌تواند ۶ ماه از حداکثر زمان تعیین شده در جدول بیشتر باشد. این موضوع برای افرادی صدق می‌کند که پایان‌نامه دارند.
 • برای دانش‌آموزان مدارس ابتدایی (Primary school-aged students) مدت اعتبار حداکثر دو سال به‌طور کلی اعمال خواهد شد. در شرایطی که یک دانش آموز قصد دارد قبل از دبیرستان در مدرسه ابتدایی ثبت نام کند، افزایش مدت اعتبار ویزا تا پنج سال امکان‌پذیر است؛ تا زمانی که مؤلفه اصلی مدرسه بیش از دو سال باشد.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

درصورت رد شدن ویزای دانشجویی مبلغ پرداخت شده عودت داده نمی شود.
متقاضی اصلی: 575 دلار
همراه بالای ۱۸ سال: 430 دلار
همراه زیر ۱۸ سال: 140 دلار
 

احراز شرط اقامت موقت استرالیا

شرط اقامت موقت استرالیا برای تمام متقاضیان ویزای تحصیلی صادق است. مأمور ارزیابی ویزا در نظر می‌گیرد که آیا شرایط دانشجو یا دانش‌آموز نشان می‌دهد که قصد اقامت موقت در استرالیا را دارد یا خیر. شما باید اداره‌ مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که واقعا قصد شما اقامت موقت در استرالیاست.

زبان انگلیسی

اگر باید مدرکی برای مهارت در زبان انگلیسی ارائه دهید، باید نمرات حداقلی را مطابق جدول زیر در آزمون زبان کسب کرده باشید.
 
آزمون حداقل
حداقل امتیاز
 
(شامل حداقل 10 هفته ELICOS)
حداقل امتیاز
 
(شامل حداقل 20 هفته ELICOS)
IELTS 5.5 5 4.5
TOEFL 46 35 32
CAE 162 154 147
PTE 42 36 30
OET نمره B در هر چهار بخش آزمون OET N/A N/A
 

تمکن مالی

شما باید تمکن مالی کافی داشته باشید تا هزینه‌های دوره‌ تحصیل، سفر و زندگی در استرالیا را برای خود و اعضای خانواده‌‌ (همراهان) بپردازید. شاید نیاز باشد مدارکی از توانایی مالی خود همراه با درخواست ویزا ارائه دهید. اگر مدرک تمکن مالی لازم باشد، باید آن را به فرم درخواست ویزا ضمیمه کنید یا ممکن است ویزای شما بدون درخواست برای اطلاعات بیشتر، رد شود. اگر نیاز به ارائه‌ مدارک همراه با درخواست‌تان نداشته باشید، ممکن است در طول فرآیندِ درخواست، این مدرک از شما خواسته شود. اگر دانشجوی تبادلی ثانویه هستید، یک فرم کامل AASES  به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر ارائه دهید. اگر وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع اسپانسرتان شده‌اند، نامه‌ حمایتی را به‌عنوان مدرک تمکن مالی مورد نظر برای اعضای خانواده که همراه‌تان هستند، ارائه دهید. اگر باید مدرک تمکن مالی ارائه دهید، می‌توانید با ارائه‌ یکی از موارد زیر این کار را انجام بدهید:
 • مدرک پشتوانه‌ مالی برای پوشش سفر به استرالیا و ۱۲ ماه زندگی، دوره و هزینه‌های مدرسه (برای افراد وابسته‌ای که در سن مدرسه هستند) برای فرد محصل و اعضای خانواده‌ای که همراهش هستند.
 • مدرکی که نشان بدهد دارای درآمد سالانه‌ مورد نظر هستید.
 • فرم AASES فقط برای دانشجویان تبادلی ثانویه.
 • نامه‌ حمایت از طرف وزارت امور خارجه و تجارت یا وزارت دفاع.
اعضای خانواده‌ای که بعد از صادر شدن ویزای متقاضی اصلی درخواست می‌دهند نیز باید مدارکی بر اساس یکی از گزینه‌های بالا برای اثبات توانایی مالی ارائه دهند.

سلامت

شما باید شرایط سلامتی لازم را داشته باشید. شاید مجبور شوید به‌عنوان بخشی از فرایند درخواست ویزا، آزمایش‌های سلامتی بدهید. تکمیل فرایند ارزیابی سلامتی ممکن است چند هفته طول بکشد. برای جلوگیری از تأخیر، می‌توانید انتخاب کنید که ارزیابی‌های سلامتی را قبل از ارائه‌ی درخواست ویزا انجام بدهید.

بیمه درمانی

شما در طول اقامت در استرالیا باید بیمه‌ درمانی مناسب داشته باشید. دانشجویان می‌توانند با کسب پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) که بیمه‌ پزشکی و بیمارستانی فراهم می‌کند، مدرک این بیمه را ارائه دهند.

شخصیت

هر کسی که می‌خواهد وارد استرالیا بشود باید شخصیت خوبی داشته باشد و در این زمینه ارزیابی شود. شما باید به بعضی از سؤالات شخصیتی در فرم درخواست ویزای تحصیلی استرالیا پاسخ بدهید.

ویزاهای قبلی

اگر در داخل استرالیا درخواست می‌دهید، باید در حال حاضر یک ویزای موقت مستقل داشته باشید.

اعضای خانواده‌ای که برای پیوستن به شما درخواست می‌دهند

شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید درخواستی ترکیبی بدهید یا آنها می‌توانند بعدا که نام‌شان را در فرم ویزای تحصیلی اعلام کردید یا اگر بعد از اینکه ویزای تحصیلی شما صادر شد به عضو خانواده‌تان تبدیل شدند (مثل فرزند تازه متولد شده)، درخواست بدهند که به شما ملحق شوند. شما باید پشتوانه‌ مالی داشته باشید تا از خود و تمام اعضای همراه خانواده‌تان که در استرالیا هستند یا در درخواست کنونی نام‌شان آمده است، حمایت کنید.

دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS) 

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانند برای تحصیل در دوره‌ فشرده‌ زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی درخواست بدهند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0