50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

افتتاح حساب بانکی در استرالیا

اولین موردی که پس از ورود به استرالیا با آن رو به رو می شوید این است که پس از حضور در استرالیا چگونه بتوانید منابع مالی خود را بدست آورید و گرفتن حساب بانکی محلی یک اولویت عالی است. خبر خوب این است که شما می توانید قبل از ترک کشورتان کارهای زیادی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که پس از ورود به استرالیا حساب کاربری مناسبی خواهید داشت.

آیا می توانم از خارج از کشور حساب بانکی در استرالیا باز کنم؟

آیا قصد دارید به استرالیا بروید؟ قبل از رسیدن به آنجا می توانید یک حساب بانکی به صورت آنلاین باز کنید. برخی از مشهورترین بانکها در استرالیا خدمات اختصاصی به مهاجران ارائه می دهند که با هدف کمک به ورود تازه کارها در این کشور می باشد. شما می توانید تا یک سال قبل از ورود به استرالیا، حساب خود را بصورت آنلاین و با استفاده از اسناد و آدرس هویت خود باز کنید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در استرالیا

مدارک مورد نیاز شما بستگی به نوع حساب شما دارد و اینکه آیا شما قبلا در استرالیا ساکن بوده اید یا خیر. هر بانکی روند خاص خود را دارد، بنابراین ایده خوبی است که بطور کامل بررسی کنید که بانک منتخب شما چه نیاز هایی دارد.

به طور کلی، اگر در حال باز کردن یک حساب کاربری آنلاین هستید، می توانید فقط با اطلاعات زیر شروع کنید.

  • شماره گذرنامه و مشخصات ویزا
  • آدرس ایمیل
  • تاریخی که قصد انتقال به استرالیا و شهری را که قصد عزیمت در آن را دارید

این امر به شما امکان می دهد تا حساب کاربری خود را دریافت کرده و در حال اجرا باشید، اگرچه پس از ورود به استرالیا برای نشان دادن اسناد و مدارک خود باید به شعبه مراجعه کرده و مشخصات شخصی خود را از جمله آدرس جدید مسکونی خود، تکمیل کنید.

برخی از حسابها به شما امکان می دهند تا زمانی که این بررسی هویت را انجام دهید و روند افتتاح حساب را نهایی کنید، پول را به حساب جدید خود واریز کنید اما برداشتی انجام نمی شود.

راه های افتتاح حساب در استرالیا

باز کردن حساب بانکی استرالیا قبل از ورود به این کشور به راحتی انجام می شود، اما ممکن است تا زمان تکمیل چک هویت به صورت حضوری، حساب های موجود کارایی کامل نداشته باشد. چهار بانک بزرگ استرالیا ANZ، بانک مشترک المنافع، NAB وWestpac  همگی دارای تسهیلات بانکی مهاجران هستند که باعث می شود تا 12 ماه قبل از رسیدن، یک حساب بانکی بصورت آنلاین باز کنید.

این روند باید حدود پنج تا ده دقیقه طول بکشد. با این حال ، شما باید به محض ورود به استرالیا، مدارک محلی خود را به بانک مربوطه ارائه دهید. تا زمانی که این کار را نکنید، می توانید به حساب خود واریز کنید، اما هیچ برداشتی انجام نمی شود.

حساب بدون مرز برای مسافران و مهاجران و افرادی که سبک زندگی بین المللی دارند، طراحی شده است. این امکان را برای شما فراهم می کند که پول را به هشت برابر ارزانتر از یک بانک در خارج از کشور انتقال دهید و پول را به صورت رایگان در حساب دریافت کنید.

برای آسانتر کردن زندگی ، یک کارت بدهی Mastercard دریافت خواهید کرد که می توانید در دستگاه های نقدی، مغازه ها و رستوران ها و هرجایی که آرم Mastercard را مشاهده کردید، استفاده کنید. بنابراین می توانید از آن برای پرداخت هزینه های خود در هنگام سفر استفاده کنید. همچنین می توانید مبلغی معادل 200 پوند در هر ماه از دستگاه های نقدی بدون هیچ هزینه ای برداشت کنید.

کدام حساب را باید باز کنم؟

بزرگترین و محبوب ترین بانک های خرده فروشی در استرالیا عبارتند از:

  • بانک مشترک المنافع
  • استرالیا و بانک نیوزلند (ANZ)
  • بانک ملی استرالیا (NAB)
  • وستپاک

این مکان های بسیار خوبی برای شروع افتتاح حساب بانکی در استرالیا است که شعبه های زیادی در سراسر استرالیا دارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0