20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن و دولت استرالیا سالانه بورسیه های متعددی ارائه می‌دهد، در این مقاله چند نمونه از اصلی ترین و مهم ترین بورسیه ها به شما معرفی می‌شود. برای اطلاع بیشتر از تمام بورسیه هایی که توسط دانشگاه و یا موسسات دولتی استرالیا به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود، می‌توانید سایت خود دانشگاه و دانشکده مربوط به خودتان را کامل چک کنید. بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا به دو گروه تحقیقاتی و غیرتحقیقاتی تقسیم می‌شود و بیشتر آنها متعلق به مقاطع بالاتر از کارشناسی می‌باشند.

بورسیه تحصیلی دوره های تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

  • Endeavour International Postgraduate Research Scholarship 
این بورسیه جزو بورسیه های دولتی و به شدت رقابتی در استرالیا می‌باشد. این بورسیه معمولا به دانشجویان خارجی اختصاص داده می‌شود. دانشجویان ایرانی نیز بیشتر موفق به دریافت همین بورسیه می‌شوند که مخصوص دوره های تحقیقاتی ارشد و PhD است.
 هزینه های پرداختی توسط این بورسیه، شامل شهریه دانشگاه به طور کامل و نیز پرداخت هزینه بیمه دانشجویی است. معمولا دانشجویانی که موفق به دریافت این نوع بورسیه می‌شوند، بورسیه MIRS را نیز دریافت می‌کنند. 
  • Melbourne International Fee Remission Scholarship 
این بورسیه تحقیقاتی که توسط دانشگاه پرداخت می‌شود کل شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهد. هر دانشکده برای این بورسیه تعداد محدودی سهمیه دارد. دریافت کنندگان این بورسیه به صوت اتوماتیک بورسیه  MIRS  را نیز دریافت می‌کنند.
  • Melbourne International Research Scholarship 
بورسیه تحصیلی بین المللی ملبورن به دانشجویان بین المللی (غیر استرالیایی) که می‌خواهند تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و بالاتر) خود را در دانشگاه ملبورن بگذرانند تعلق می‌گیرد. این بورسیه، هزینه هایی شامل خرج و مخارج زندگی در استرالیا را پوشش می‌دهد. 
  • Human Rights Scholarship 
این بورسیه توسط دانشکده حقوق به دانشجویان رشته علوم انسانی داده می‌شود و تمامی دانشجویان چه بومی و چه غیر بومی می‌توانند از این بورس استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی دوره های غیر تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

  • International Graduate Scholarships  
این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی (غیراسترالیایی) دوره های غیر تحقیقاتی است که کارشناسی  خود را هم در دانشگاه ملبورن گذرانده اند، مبلغ 10000$ از شهریه سال اول دوره کارشناسی ارشدشان کسر خواهد شد.
  • International Postgraduate Coursework Award 
این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی است که مدرک خود را با معدل بالا اما از دانشگاهی به غیر از ملبورن گرفته اند. در این صورت مبلغی برابر 25 تا 100 $ از شهریه هر واحد درسی کسر خواهد شد. ( معمولا حدود 25% از شهریه را کاور می‌کند).
  • International Undergraduate Scholarship
این بورسیه مخصوص دانشجویان دوره کارشناسی (لیسانس) می‌باشد که دارای سابقه درخشان تحصیلی و آکادمیک هستند. نیازی به اپلای ندارد و تمام دانشجویانی که برای پذیرش دانشگاه اپلای می‌کنند به صورت اتوماتیک وارد لیست درخواست این بورسیه می‌شوند. که به 3 صورت پرداخت می‌شود. یا 100% شهریه ( برای کل دوره 3 یا 4 ساله) برگردانده می‌شود، یا 50% شهریه ( کل دوره کارشناسی) برگردانده می‌شود و یا 10 هزار دلار از شهریه سال اولشان کسر می‌شود.
  • Asian Development Bank Scholarship 
این بورسیه در 18 موسسه در کشورهای حاشیه اقیانوس آرام ارائه می‌شود و دانشگاه ملبورن یکی از 3 مرکز در استرالیا است که این بورسیه را به دانشجویان غیر بومی و خارجی می‌دهد. (متاسفانه این بورسیه از ابتدای سال 2018 به دانشجویان ایرانی تعلق نمی‌گیرد.)

بورسیه های تحصیلی دولت استرالیا در دانشگاه ملبورن

  • بورسیه تحصیلی ADS 
این بورسیه دولتی مخصوص دوره های ارشد تحقیقی و تحصیلی و همچنین دانشجویان دوره PhD می‌باشد. این بورسیه مخصوص دانشجویانی است که از کشورهای جهان سوم و در حال توسعه برای تحصیل به استرالیا آمده اند. بورسیه ADS تمام هزینه های دانشجو از جمله شهریه کامل دانشگاه، هزینه کامل زندگی و رفت و آمد را پوشش می‌دهد. این بورسیه رقابتی می‌باشد و بر اساس توانایی و صلاحیت دانشجو اهدا می‌شود. جالب است بدانید بررسی پرونده های بورسیه ADS ممکن است تا یک سال طول بکشد. 
  • بورسیه تحصیلی  ALA
این بورس دولتی مخصوص دوره های ارشد تحقیقی و تحصیلی و همچنین دانشجویان دوره PhD می‌باشد. این بورسیه بیشتر مخصوص افراد نابغه و پیشرو است و کاملا رقابتی می باشد و بر اساس توانایی و صلاحیت دانشجو اهدا می‌شود. بورسیه ALA تمام هزینه های دانشجو از جمله شهریه کامل دانشگاه، هزینه کامل زندگی و رفت و آمد را پوشش میدهد. 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0