50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در بلاروس

بیش از 6000 دانشجوی خارجی هر ساله برای تحصیل در بلاروس اقدام می کنند. تحصیل در کشور بلاروس برای دانشجویان بین المللی ارزش زیادی دارد و دوره های تحصیلی بسیاری در بلاروس ارائه می شود. تحصیل در بلاروس یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید و مدرک تحصیلی بلاروس در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته شده است. سیستم آموزش و پرورش بلاروس به عنوان یکی از برترین سیستم های تحصیلی شناخته شده است. این سیستم مطالعات در زمینه پزشکی، علم، مدیریت، کسب و کار، هنر، زبان خارجی و ... را ارائه می دهد.

تحصیل در مدارس بلاروس

اکثر کودکان در بلاروس مدرسه را در سن 6 سالگی شروع می کنند. همه دانش آموزان باید برنامه های آموزش ابتدایی را تا سن 15 سالگی دنبال کنند و اکثریت دانش آموزان در مدرسه باقی می مانند تا زمانی که تحصیلات دبیرستانی خود را در 18 سالگی به پایان برسانند. در سن 15 سالگی دانش آموزانی که با موفقیت تحصیلات ابتدایی را گذرانده اند می توانند در موسسات فنی و حرفه ای شرکت کنند و می توانند برای دریافت مدرک حرفه ای تمرکز کنند. تکمیل دوره دبیرستان و یا دریافت مدرک حرفه ای به دانش آموزان اجازه می دهد تا درخواست تحصیل خود را در سطح دانشگاه ادامه دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در بلاروس ، دانشجویان باید تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشند و حداقل مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ارائه کنند. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی بین 3 تا 4 می باشد. دوره کارشناسی در بلاروس باید مدرک زبان بلاروسی، روسی یا انگلیسی ارائه کنید. 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در بلاروس مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را ارائه کنند. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی ارشد بین 1 تا 2 سال می باشد. لازم به ذکر است اگر دوره کارشناسی را در کشور بلاروس گذرانده باشید، طول مدت دریافت مدرک کارشناسی ارشد کمتر خواهد شد. در پایان مقطع کارشناسی ارشد ، دانشجو باید پایان نامه ای ارائه کند.

تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن باشند و شرایط بسته به برنامه، سطح و موسسه آموزش عالی متفاوت است. دوره های دکترا در کشور بلاروس به این صورت است که فرد بیشتر کارهای تحقیقاتی انجام داده و پژوهش می کند. طول مدت دوره دکترا حدود 3 سال می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس

تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را می توان بهترین و ازرانترین گزینه دانست. دوره های پزشکی در بلاروس مطابق با اصول نوین آموزش است. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی 6 سال و دندانپزشکی بین 5 الی 6 سال می باشد. برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی بلاروس باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 16 باشد و همچنین در آزمون ورودی که شامل زیست و شیمی و زبان انگلیسی است، قبول شوید.

یادگیری زبان در کشور بلاروس

زبان های زیادی در جهان وجود دارد و معمولا همه افراد تمام زبان ها را نمی دانند. اگر به کشوری سفر می کنید که زبان آن کشور را نمی شناسید و احساس راحتی نمی کنید، بسیار مهم است که زبان آن کشور را یاد بگیرید. هنگامی که شما زبان روسی را بدانید، هیچ مشکلی برای برقرار کردن ارتباط در بلاروس وجود ندارد. دوره زبان روسی در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های بلاروس تدریس می شود. اگر می خواهید به طور ساده زبان روسی را یاد بگیرید می توانید در یک دوره 10 ماهه زبان شرکت کنید.

 

شرایط تحصیل در بلاروس

تقویم تحصیلی بلاروس به دو ترم تقسیم می شود. ترم اول از اوایل ماه سپتامبر آغاز می شود و تا اواخر ماه ژانویه ادامه می یابد. ترم دوم از اول ماه فوریه آغاز می شود و تا ماه جولای ادامه می یابد. تعطیلات تابستانی برای دو ماه جولای و اکتبر و تعطیلات زمستانی هفته آخر ماه ژانویه می باشد. بیشتر دوره های تحصیلی به زبان بلاروسی یا روسی ارائه می شود، اما برخی از دانشگاه ها، دوره های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می کنند. دانشجویانی که مسلط به زبان بلاروسی یا روسی نیستند، می توانند درخواست یک دوره 9 ماهه زبان را داشته باشند. همانطور که مدارک تحصیلی ارائه شده توسط موسسات آموزش عالی بلاروس در همه جا به رسمیت شناخته می شود، شما می توانید پس از فارغ التحصیلی، فرصت شغلی عالی کسب کنید.

هزینه تحصیل در بلاروس

هزینه تحصیل در بلاروس نسبت به میانگین کشورهای اروپایی مناسب است. اکثر دانشجویان در بلاروس در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند که حدود 15 تا 30 دلار در ماه هزینه دارد. مواد غذایی محلی در بلاروس بسیار ارزان هستند. هزینه تحصیل در مقاطع بلاروس به صورت جدول زیر می باشد:

مقاطع تحصیلی بلاروس

هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلی بلاروس (سالانه)
تحصیل در مقطع کارشناسی
 
3000-3500 $
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
3500-4000 $
 
تحصیل در مقطع دکترا
 
4000-4500 $
 
تحصیل دوره پزشکی
 
4500-6000 $
 
تحصیل دوره دندانپزشکی
 
5500-7800 $
 
تحصیل دوره پرستاری
 
1200 $
 
تحصیل دوره زبان
 
1500 $
 

دانشگاه های بلاروس

 بیشتر دانشگاه های بلاروس توسط انجمن های جهانی مانند یونسکو و ... معتبر شناخته شدند و بسیاری از استادان مهمان را اغلب از آمریکا، انگلستان و سایر نقاط اروپا می پذیرند. 48 دانشگاه در بلاروس وجود دارد که اکثر آنها در پایتخت این کشور مینسک یا در برست واقع شده اند. دانشگاه های بلاروس در سال 2018 جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده اند و استاندارد تحصیل در بلاروس بسیار بالا است. بلاروس دارای انواع دانشگاه هایی مانند، دانشگاه های پزشکی، دانشگاه های فنی، دانشگاه های دولتی ، دانشگاه های حمل و نقل، دانشگاه های هواشناسی و ... که شما می توانید دوره و مقطع مورد نظر خود را انتخاب کنید و ادامه تحصیل خود را در بلاروس بگذرانید.

ویزای تحصیل در بلاروس

همه دانشجویان خارجی برای تحصیل در بلاروس باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. ویزای تحصیل در بلاروس به عنوان مجوز و تحصیل در این کشور می باشد و هر کشوری دارای این نوع ویزا برای مهاجرین خارجی می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا برای تحصیل در بلاروس نیاز به ویزا ندارند. ویزای تحصیل در بلاروس معمولا توسط سفارت کشور صادر می شود. برای دانشجویان بین المللی که قصد دریافت ویزای تحصیلی بلاروس را دارند، باید بدانند که تغییر مهمی در قوانین اعمال نشده است.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0