20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

پس از انتخاب یک موسسه آموزشی و برنامه تحصیل در کانادا ، دانشجویان بین المللی باید در مدرسه مورد نظر پذیرش خود را دریافت کنند.  تهیه درخواست برای یک برنامه تحصیلی در کانادا یک گام مهم در پیشبرد اهداف و تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در کانادا است. این در حالی است که شرایط و مراحل دقیق پذیرش در هر دانشگاه یا مدرسه متفاوت است.

عوامل که در ادامه ذکر شده است باید در هنگام تهیه برنامه و ارائه آن مورد توجه قرار گیرند. توجه به این نکته مهم است که دانشجویان آینده نگر که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید ابتدا در یک برنامه آموزشی در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) درخواست خود را ارائه کنند  .

دریافت نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی کانادا

در بیشتر موارد ، دانشجویان آینده نگر بین المللی که مایل به تحصیل در یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادا هستند ، هنگام درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، باید یک نامه پذیرش را از یک مؤسسه آموزشی تعیین شده ارائه دهند .

متقاضیان باید شماره DLI مؤسسه آموزشی تعیین شده را برای مدرسه مورد نظر خود تهیه کنند . شماره DLI عددی است که با حرف "" O  در فرم درخواست پذیرش تحصیلی شروع می شود. در موارد خاص ، دانشجویان ممکن است از ارائه نامه DLI یا ارائه شماره DLI در برنامه خود معاف باشند .

الزامات زبان برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

دو زبان رسمی کانادا ، انگلیسی و فرانسه است. برای واجد شرایط بودن جهت ثبت نام و پذیرش در یک دانشگاه کانادایی ، ممکن است از دانش آموزان یا دانشجویانی که انگلیسی زبان نیستند برای پذیرش آنها یک آزمون یا امتحان  زبان انگلیسی گرفته شود ، مانند تدریس زبان انگلیسی به عنوان آزمون زبان خارجی (TOEFL) ، آزمون بین المللی زبان انگلیسی سیستم (IELTS)  یا آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا (CAEL) ،لذا برای یادگیری یا در برنامه زبان خود موسسات آموزشی یا در یک مدرسهESL  ثبت نام کنید . همچنین موسسات فرانسوی زبان ممکن است درخواست آزمون فرانسوی شناخته شده را از متقاضی بخواهند ، یا اینکه هر موسسه ممکن است روش های ارزیابی زبان خاص خود را داشته باشد  .

الزامات ورودی برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

هیچ آزمون ورودی در سراسر کانادا برای برنامه های تحصیل پس از دوره متوسطه وجود ندارد. هر موسسه استاندارد های پذیرش خود را تعیین می کند و صلاحیت های هر متقاضی را بصورت جداگانه ارزیابی می کند. این مهم است که متقاضی قبل از ارائه برنامه ، تأیید کند که شرایط پذیرش یک برنامه مطالعاتی مورد نظر را دارد و مدارک خواسته شده را تهیه می کند  .

مهلت برنامه برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

مهلت برنامه های مختلف در هر دانشگاه یا مدرسه ای متفاوت است ، به طوری که برخی از مدارس یا دانشگاه ها در طول سال فقط در بعضی از نقاط کانادا درخواست پذیرش می کنند. لازم به ذکر است که پس از ارائه درخواست ، ممکن است مدت زمان بررسی درخواست برای تصمیم گیری از یک مدرسه یا دانشگاه چهار تا شش ماه طول بکشد. مهم است که قبل از شروع برنامه تحصیلی ، برای برنامه اطمینان حاصل کنید که متقاضی وقت کافی برای اخذ مجوز تحصیل داشته باشد و به کانادا سفر کند. این روند بین هشت تا 15 هفته طول می کشد. لذا برای شروع جمع آوری اسناد و اطلاعات لازم تقریباً یک سال قبل از شروع دوره تحصیلی باید اقدام کنید.

شروع سال تحصیلی برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

سال تحصیلی معمولا از سپتامبر تا ماه می برگزار می‌شود. برخی از مدارس در یک ترم یا سیستم سه‌ ماهه، و تمام دوره ها حتی در تابستان نیز برای ثبت نام و اموزش فعالیت میکنند. سایر موسسات ممکن است انتخاب رشته و برنامه زمانبندی محدود تری را در طول ماه های تابستان ارائه دهند ، و اغلب ثبت نام در دوره های تابستانی امری اختیاری است. همچنین برخی از برنامه ها در ژانویه نیز فعال هستند  .

تحصیل انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم

دانشجویان بین‌المللی آینده که زبان فرانسوی یا انگلیسی را به عنوان زبان دوم در یک موسسه خصوصی در کانادا مطالعه می‌کنند می توانند تأیید کنند که این برنامه از کیفیت خوبی در وب سایت Languages Canadaبرخوردار است. این سازمان یک ارزیابی کیفی از مدارس زبان در سراسر کانادا ارایه می‌دهد و لیستی از برنامه‌ها و اعضای تایید شده را معرفی می کند  .

شناسایی موسسه یا برنامه برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

در کانادا دولت های استانی و ناحیه ای، مسئولیت آموزش و پرورش را بر عهده دارند. لذا از طریق قوانین استانی ، دانشکده ها تنظیم و تعیین می شوند و به دانشگاه ها حق اعطای مدرک داده می شود. دانشجویان بین المللی موظف هستند تحصیلات خود را در DLI ادامه دهند. این وضعیت و قوانین توسط دولت استانی مستقر در آن موسسه تنظیم می شود. قبل از مراجعه به موسسه ، دانشجویان بین المللی آینده باید تأیید کنند که موسسه مورد تایید DLI است. برای لیست کاملDLI  در استان های مختلف کانادا لطفا با حامیم مهاجر در تماس باشید.

آموزش از راه دور برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

افرادی که قادر به مراجعه به کانادا برای تحصیل در یک موسسه پس از دوره متوسطه نیستند ممکن است بخواهند بسیاری از برنامه های آنلاین ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های کانادا را دنبال کنند و آموزش ببینند. این برنامه ها می توانند با گذراندن برخی از دوره های آنلاین ، قبل از ورود به کانادا ، در مقطع کارشناسی ارشد ، دیپلم یا گواهینامه را برای افراد فراهم کنند. لازم به ذکر می باشد که با گذراندن این دوره ها ، یک دانش آموز می تواند برای شرکت در برنامه اموزشی موسسه مورد نظر برای سال دوم یا سوم برنامه تحصیلی به کانادا بیاید  .

کمک مالی برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

افرادی که برای تأمین اعتبار مطالعات کانادایی خود به کمک نیاز دارند ، می توانند به عنوان اولین قدم با دولت کشور تابعیت خود تماس بگیرند. ممکن است بورس های تحصیلی ، وام های کم بهره و یا جوایز دیگری که برای آنها واجد شرایط هستید ، وجود داشته باشد. علاوه بر این ، دفتر کمک های مالی دانشگاه یا کالج مورد نظر برای حضور در این مرکز ممکن است در ارائه خدمات کمک کند. برخی از مؤسسات ممکن است گزینه های مختلف تأمین اعتبار را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار بدهند  .
برای تعیین اینکه آیا اعتبارات می تواند از موسسه دیگری پس از دوره متوسطه منتقل شود ، مهم است که دانشجو با دانشگاه یا کالج کانادایی که قصد انتقال به آن را دارد تماس بگیرد ، زیرا هر موسسه سیاست خود را در مورد اعتبارات نقل و انتقالات دارد. یک مؤسسه آموزشی دانشجویی ممکن است با برخی از مؤسسات کانادا توافق داشته باشد تا اعتبار داده شده به دانشجو را ببخشد یا کمک بیشتری به دانشجو انجام دهد  .

کاربرد یا درخواست برای پذیرش در یک موسسه آموزشی کانادا

زمانی که یک دانش‌آموز بالقوه یک دانشگاه یا کالج کانادایی را انتخاب کرده‌است ، ممکن است به وب سایت موسسه مراجعه کند و یا با اداره پذیرش اطلاعات در مورد نحوه اعمال اطلاعات تماس بگیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد موسسات ، از ابزار جستجوی مدرسه CanadaVisa  استفاده کنید.

بسیاری از موسسات برنامه های الکترونیکی را بصورت آنلاین دریافت می کنند. به طور کلی ، متقاضی می تواند ظرف چهار تا شش ماه پس از مهلت درخواست ، تصمیم دانشگاه را در مورد درخواست خود دریافت کند. از این رو متقاضیان موفق، نامه پذیرش خود را دریافت می کنند ، که ممکن است در درخواست مجوز تحصیل در کانادا استفاده شود  .

بیمه درمانی دانشجویی در سراسر کانادا

بیمه نامه ، بیمه درمانی از استان به استان دیگر متفاوت است. دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند ، باید درمورد وجود بیمه در استان مورد نظر خود تحقیق کنند. دانشجویان بین المللی در کانادا موظفند بیمه درمانی را برای مدت اقامت خود در کانادا دریافت کنند. برخی استان ها پوشش بهداشتی استان را به برخی از دانشجویان بین المللی ، رایگان یا حق بیمه ارائه می دهند. در این موارد ، دانشجویان بین المللی معمولاً موظفند به استان مراجعه کنند.

اغلب در مواردی که بیمه درمانی استان در دسترس نباشد ، دانشجویان ملزم به خرید بیمه خصوصی هستند. این کار اغلب از طریق مدرسه آنها در کانادا قابل انجام است. مؤسسات استانهایی كه خدمات بهداشتی و درمانی استان را به دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند ، ممكن است این افراد را ملزم به عضویت در برنامه های بهداشتی اجباری كنند ، در حالی كه سایر مؤسسات می توانند برنامه های پوشش اختیاری ارائه دهند.

برای مقایسه و تضاد سیاست های بیمه درمانی در استان ها با نمودار زیر می توانید استفاده نمایید:

استان

پوشش استانی برای دانشجویان بین المللی

نیازهای اساسی

اطلاعات بیشتر

آلبرتا

دارد

حداقل 12 ماه اجازه تحصیل

حداقل 12 ماه اقامت در آلبرتا

دارندگان مجوزهای تحصیل بیش از سه ماه و کمتر از 12 ماه ممکن است واجد شرایط باشند اگر بتوانند قصد خود را برای اقامت در آلبرتا حداقل 12 ماه نشان دهند. دانشجویان زیر 18 سال باید به بیمه والدین یا سرپرستان اضافه شوند. باید ظرف 90 روز از ورود به آلبرتا درخواست کنید.

بریتیش کلمبیا

دارد

حداقل شش ماه اجازه تحصیل

به دانشجویان بین المللی توصیه می شود که بلافاصله پس از رسیدن درخواست کنند. پوشش از روز اول ماه سوم آغاز می شود. به عنوان مثال ، اگر دانشجویی در تاریخ 25 اوت وارد شود ، پوشش او از 1 نوامبر آغاز می شود. دانشجویان بین المللی باید برای این سه ماه به دنبال پوشش باشند.

مانیتوبا

دارد

حداقل شش ماه اجازه تحصیل

حداقل شش ماه اقامت در هر سال تقویم

-

نیوبرانزوئیک

دارد

حداقل 3 ماه اقامت در نیوبرانزویک

دانشجویان بین المللی موظفند موارد زیر را ارائه دهند:

اثبات ثبت نام در مطالعات تمام وقت در یک موسسه -- بعد از متوسطه نیوبرانزویک

- اجازه تحصیل معتبر

- تاریخ ورود به نیوبرانزویک

نیوفاندلند و لابرادور

دارد

حداقل 12 ماه اجازه تحصیل

-

مناطق شمال غربی

دارد

حداقل 12 ماه اجازه تحصیل

-

نوا اسکوشیا

دارد

حداقل 12 ماه اجازه تحصیل

دانشجو می تواند روز اول سیزدهم ماه بعد از تاریخ ورود به نوا اسکوشیا به عنوان دانشجو ، برای پوشش خود درخواست کند. دانشجو نباید بیش از 31 روز متوالی در خارج از استان باشد. دانشجویی که در ماه ژوئیه وارد نوا اسکوشیا می شود ، نمی تواند تا اوت سال بعد درخواست کند. برای پوشش مداوم ، یک نسخه از هر یک از مجوزهای مطالعه باید به کارت بهداشت نوا اسکوشیا ارسال شود و هر سال یک اعلامیه امضا شود.

انتاریو

دارد

-

بیشتر دانشگاههای انتاریو در برنامه بیمه سلامت دانشگاه شرکت می کنند. دانشجویان بین المللی در موسسات شرکت کننده باید در این طرح ثبت نام کنند ، مگر اینکه معافیت دیگری داشته باشند.

پرنس ادوارد

دارد

-

دانشجویان بین المللی موظف به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات ممکن است برنامه های پوشش خود را ارائه دهند که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد. برای اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.

کبک

موارد خاص

-

دانشجویان بلژیک ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، یونان ، لوکزامبورگ ، نروژ ، پرتغال و سوئد ممکن است به دلیل توافق های دو جانبه بین کبک و کشورشان واجد شرایط باشند. برخی بورسیه های دانشجویی در کبک شامل بیمه درمانی است. در غیر این صورت معافیت ، دانشجویان بین المللی موظف به اخذ بیمه خصوصی هستند. موسسات ممکن است برنامه های پوشش خود را ارائه دهند که ممکن است اختیاری یا اجباری باشد. برای اطلاعات بیشتر با موسسات مشورت کنید.

ساسکاچوآن

دارد

اجازه تحصیل و اثبات ثبت نام تمام وقت

-

یوکان

دارد

-

-

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0