50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های کانادا

رتبه‌بندی دانشگاه های کانادا معمولاً سالانه توسط انتشارات مختلفی در سطح ملی و بین المللی منتشر می شود. رتبه بندی موسسات اغلب توسط مجلات، روزنامه ها، وب سایت ها، دولت ها یا آکادمی ها انجام می شود. رتبه بندی برای کمک به اطلاع رسانی به متقاضیان احتمالی است در مورد دانشگاه های کانادا که بر اساس معیارهایی از جمله خصوصیات کالج دانشجویی، کلاس ها، دانشکده ها، امور مالی و کتابخانه ایجاد شده است. دانشگاه های کانادا در رده بندی های بین المللی از جمله رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی بهترین رتبه های دانشگاه های جهان را کسب کرده اند.

کانادا محل برخی از دانشگاه های برتر جهان است. در حقیقت، طبق اعلام رتبه جهانی دانشگاه 2019، 27 موسسه ی کانادایی جزء بهترین های جهان شمرده می شوند. بنابراین کانادا فرصت های زیادی را برای یک آموزش در کلاس جهانی ارائه می دهد. همچنین در مقایسه با ایالات متحده، کانادا می تواند گزینه ی ارزانتری برای مطالعه باشد و فرصت های بیشتری برای اقامت دائم را فراهم کند.

دو دانشگاه برتر کانادا -دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا- از نظر تأثیر تحقیقاتشان بسیار ارزشمند هستند، به این معنی که این مدارس کار دانشگاهی با کیفیت بالا تولید می کنند.

بسیاری از دانشگاه های کانادا با جذب دانشجویان بین المللی و تشویق همکاری های بین المللی به ارتقاء چشم انداز های علمی جهان مشهور هستند، بنابراین می توانید در دانشگاه فضایی جهان وطنی داشته باشید. طبق آمار، بیش از 90 درصد دانشجویان از تحصیل خود در کانادا راضی یا بسیار راضی بوده اند، و 95 درصد آنها کانادا را به عنوان یک مقصد مطالعه توصیه می کنند.

دانشگاه تورنتو

در ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلیس بوده است و اولین دانشگاه مستقر در کانادا که به عنوان یک سیستم دانشگاهی ساخته شده است. دانشگاه تورنتو دستاوردهای بسیاری به نام خود دارد، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی که به بیش از 1 میلیارد دلار درآمد رسید. همچنین پیشگام در تحقیقات درمان سلول های بنیادی، انتقادات ادبی و نظریه های ارتباطات بوده است.

پردیس مرکزی شامل چندین ساختمان و حیاط تاریخی است که با بهترین های اروپا رقابت می کند. بیش از 700 رشته کارشناسی و 200 رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شود و این دانشگاه یکی از بهترین های دنیا برای رشته  پزشکی است.

فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداتاج و مارگارت اتوود هستند. همچنین، 10 برنده جایزه نوبل از این دانشگاه هستند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا، دانشگاه بریتیش کلمبیاست که یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها در کانادا است. دو پردیس در این دانشگاه وجود دارد: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا. پردیس اصلی ونکوور در نزدیکی چندین ساحل است و دارای چشم اندازهایی از کوه های شمال ساحل است. تعدادی از باغهای گیاه شناسی و یادبودها در محوطه دانشگاه و همچنین یک مرکز مشهور هنرهای نمایشی در آن وجود دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی را برای دانشجویان، اعم از جایزه دانشجویی بین المللی دونالد آ. ورونگ برای کشورهای جنگ زده ارائه می دهد. هشت نفر از برندگان جایزه نوبل با 71 دانشمند رودز و 65 مدال آور المپیک از دانشگاه بریتیش کلمبیا هستند. سه نخست وزیر کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند، از جمله نخست وزیر فعلی جاستین ترودو، که فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه بریتیش کلمبیاست.

دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک‌گیل تنها موسسه کانادایی است که در انجمن جهانی دانشگاه های اقتصاد، که از روسای 26 موسسه برتر آموزش عالی جهان تشکیل شده است، حضور دارد. این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شده است و پردیس اصلی آن در مرکز شهر مونترال قرار دارد. بیشتر ساختمان های دانشگاه در محوطه دانشگاهی هستند، جایی که بسیاری از دانشجویان سال اول نیز در خوابگاه های آن زندگی می کنند. در سال 1829، مک‌گیل اولین دانشکده پزشکی کشور کانادا را تأسیس کرد، و تا به امروز این دانشگاه به ویژه در رده های جهانی برای موضوعات بالینی رتبه بسیار بالایی دارد.

این دانشگاه بیش از 300000 دانشجو از 150 کشور جهان را پذیراست. خواننده و ترانه سرا، لئونارد کوهن و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیل مک‌گیل هستند. این دانشگاه همچنین بیش از سایر دانشگاه های کانادایی دانشمندان رودز را آموزش می دهد.

دانشگاه مک‌مستر

دانشگاه مک‌مستر واقع در همیلتون، شهر انتاریو است. این دانشگاه به نام ویلیام مک مستر، سناتور و بانكدار برجسته كانادایی كه 900000 دلار به این مؤسسه اهدا كرده است، نامگذاری شده است. دانشکده پزشکی مک‌مستر دارای شهرت جهانی است و همچنین دانشکده های مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه نیز در این دانشگاه وجود دارند. این دانشگاه تأکید زیادی بر تحقیقات انجام شده برای هدف قرار دادن برخی از فوری ترین نیازهای جامعه به ویژه در زمینه علوم بهداشتی دارد. این شامل تحقیقات بر روی سلول های بنیادی و سرطان است که بخش های زیادی از پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل کرده است که می تواند به کاهش کمبود اهداکنندگان خون کمک کند.

دانشجویان مک‌مستر از بیش از 90 کشور جهان آمده اند و این دانشگاه حدود 70 توافق نامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان دارد.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه بزرگ کشور از نظر تعداد دانشجو است که بیش از 41000 دانشجو در آن ثبت نام کرده اند. یک چهارم کل دانشجویان دانشگاه مونترال بین المللی هستند. پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه کوه رویال در شهر مونترال است.

بسیاری از رهبران مشهور تجارت فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند. سایر فارغ التحصیلان به دلیل مشارکت خود در تحقیقات علمی از جمله نوآوری در انرژی هسته ای ، درک بصری و رمزنگاری کوانتومی مشهوراند. این دانشگاه همچنین نخست وزیر پیشین پیر ترودو و 10 نخست وزیر دیگر را در بین فارغ التحصیلان خود دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0