20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کشور کانادا، شما باید اجازه تحصیل در کانادا را به دست آورید، که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادا برای طول مدت اقامت شما در کانادا محسوب می شود. در صورتی که درس یا برنامه هایتان شش ماه یا کمتر باشد نیازی به ویزای تحصیلی کانادا ندارید. با این وجود، بهتراست که قبل از ورود به کانادا برای گرفتن ویزا درخواست بدید. از جهات دیگر اگرنظر شما تغییر کند و تصمیم به ادامه تحصیل در برنامه های دیگری که دارید را داشته باشید، مجبور خواهید شد که کانادا را ترک بکنید و یک درخواست مبنی بر اجازه (ویزا) تحصیل در کانادا را از اداره های ویزا بگیرید.

برای دانشجویان که در یک موسسه سطح بالای معتبر ثبت نام کرده اند، ویزای تحصیلی آن ها اجازه کار نیمه وقت در محیط دانشکده را فراهم می سازد. همچنین امکان  گرفتن مرخصی را دارند. در صورت پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی می توانید مقیم کانادا شوید.

همچنین پیشنهاد می شود به مقاله انواع ویزای کانادا نیز مراجعه نمایید.

درخواست برای ویزای تحصیلی در کانادا

می توانید برای ارسال درخواست اخذ ویزای تحصیلی هم به صورت آنلاین و هم به صورت یک تقاضا نامه اقدام کنید، که از وب سایت مهاجرتی و تابعیت  کانادا (CIC) می توانید درخواست خود را ارسال کنید. ارسال درخواست به صورت تقاضانامه کاغذی معمولا دو برابر زمان صرف می کند. برای درخواست به صورت آنلاین، به یک کارت اعتباری یا حساب بدهی و امکان کپی مدارک به صورت الکترونیکی( مثل استفاده از اسکنر یا دوربین ) نیاز دارید. اداره ویزای کشورتان اطلاعات معین و ویژه ای را برای اینکه چه مدارکی برای این منطور لازم است را به شما می دهد و چگونگی مدارک مورد نیاز کاملا به کشوری که زندگی می کنید وابسته است. در صورت نیاز می توانید از مرکز ارسال درخواست نامه ویزا (VAC) در نزدیک ترین مکان تان کمک بگیرید.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کشور کانادا

 • اول باید یک نامه قانونی پذیرش از یکی از ارایه دهنده های آموزشی شناخته شده کسب بکنید. همچنین دانشجویانی که در شهرستان کویبک (که در شرق کانادا واقع شده است ) مشغول به تحصیل هستند باید برای یک گواهی نامه پذیرش(CAQ) از دولت کویبک درخواست بدهند. که باید قبل از درخواست نامه ویزا ی تحصیلی انجام شود. می توانید فرم را در اینترنت چاپ کنید یا از دانشگاه بگیرید که شامل توصیه های گفته شده است.
 • مرحله ی بعدی گرفتن پکیج درخواست نامه ویزای تحصیل کانادایی است، که می توانید یا از طریق وب سایت CIC یا از طریق اداره ویزای محلی تان یا سفارت خانه و کونسلگری کانادا، آن را دریافت کنید. همچنین اگر جزو کشورهای از پیش تعیین شده کانادا هستید باید اجازه اقامت موقت در کانادا را کسب کنید.
 • در مرحله ی بعد برای گرفتن پکیج درخواست نامه تان باید به یک سری سولات درمورد خودتان در وب سایت CIC  پاسخ دهید. این سوالات مشخص می کنند که شما شایسته انتخاب شدن برای ارسال درخواست نامه آنلاین برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا هستید یا خیر،  و اینکه چه مدارکی را لازم دارید.
 • در مرحله ی بعد اگر شما شایسته انتخاب بودید، یک کد چک لیست شخصی دریافت خواهید کرد، که 60 روز اعتبار دارد، که برای تایید درخواست نامه آنلاین تان به این کد نیاز دارید. از چاپ برگه ای که شامل کد تان است برای مدارکی که در آینده لازم است مطمئن شوید. صفحه همچنین شامل یک راهنمای درخواست نامه، مقدار تقریبی شهریه آموزشی، یک لیست از مدارک مورد نیاز برای تایید و رهنمود های مراحل بعدی است.
 • وقتی که برای ارسال درخواست آماده شدید در مرحله ی بعد، یک حساب MyCIC ایجاد کنید، جایی که کد شخصی چک لیست تان را وارد می کنید. سپس لیست مدارک شخصی موردنیاز خودتان را دریافت می کنید که به شما اجازه آپلود و ارسال مدارک تان در CIC را می دهد. که برای انجام این کار به یک چاپگر یا اسکنر احتیاج دارید.
 • امکان دارد که نیاز به مصاحبه برای برخی از متقاضیان در دفتر ویزا باشد.

نیاز های اضافی برای ویزای تحصیلی  کانادایی

 • همه یا بعضی از موارد زیر برای درخواست ویزای دانشجویی امکان دارد مورد نیاز باشد:
 • متقاضیان از اروپا، خاور میانه یا آفریقا نیاز دارند که عکس و اثر انگشت خود را نیز ارسال کنند.
 • برخی از متقاضیان نیز باید یک آزمایش سلامت و یا بررسی پلیسی برای تایید درخواست نامه شان انجام شود.
 • اگر دارای جرایم ضبط شده باشید نمی توانید اجازه تحصیل را دریافت نمایید مگر اینکه یک گواهی تایید از پلیس برایتان صادر شود.
 • برای اخد ویزای تحصیلی همچنین باید منابعی و مدارکی برای پشتیبانی مالی نیز ارائه بدهید که به صورت فرضی حداکثر شهریه  10 هزار دلار کانادا در سال برآورد شده است(برای گرفتن ویزای کویبک 11 هزار دلار کانادا یا 8 هزار و 400 دلار آمریکا برآورد شده است.) و همچنین باید مطمئن باشید که توان مالی برای برگشت به کشور خود را دارید.

روش های اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اظهار نامه بانکی، گواهی حساب کانادایی به اسم خودتان که اگر پول انتقال داده بشه، یک حواله بانکی در یک جریان قابل تغییر، مدرک و گواهی برای پرداخت شهریه و توانایی پرداخت هزینه های جا و مکان زندگی، یک نامه از یک شخص یا موسسه که پرداخت هزینه ها را بر عهده گرفته است، یا مدارک اخذ فاند در کانادا برای ادامه تحصیل رایگان یا مدارکی مبنی بر تعهد یک برنامه ی فاند کانادایی داشته باشید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0