20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

با وجود اینکه همه دانشگاه های کانادایی نمره زبان ۶.۵ آکادمیک آیلتس یا معادل آن در آزمون‌های CAEL، CELPIP، TOEFL Ibt را برای ورود مستقیم به دوره های خود نیاز دارند، اما روش‌هایی برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر که بتوانند به صورت مشروط پذیرفته شود وجود دارد. منظور از مشروط این است که دانشجو در دوره آکادمیک دانشگاه یا کالج پذیرفته شده ولی شرط ورود به آن دوره ها، داشتن سطح یا نمره زبان مورد نظر دانشگاه است.
همچنین پیشنهاد می شود به مقاله نحوه دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیز مراجعه نمایید.

وضعیت اقامت در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به اشخاص متقاضی تحصیل در کانادا امکان گرفتن امتیاز اقامت کانادا را می‌دهد. به این صورت که برای شخص اصلی و همینطور برای همسر و فرزندان شخص دانشجو امکان اخذ اقامت کانادا بسیار بالا خواهد رفت و از همه مهم‌تر اینکه نفر همراه شخص متقاضی اجازه کار در کانادا به صورت فول تایم خواهد داشت و کار را که شروع نمایند می‌توانند وارد پروسه اخذ اقامت کانادا شوند و در نهایت به اقامت کانادا دست پیدا نمایند .

دوره های زبان در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارند می‌توانند با شرکت در دوره های زبان و کالج ها، مهارت‌های زبان خود را توسعه دهند و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد نظر را بدست آورند و از این طریق می‌توانند مدارک زبانی که دانشگاه از آنها مطالبه می‌کند را نیز ارائه دهند. ضمن اینکه این کلاس‌ها ممکن است بسته به مهارت شما طبق گفته انجمن اگر از سطح خوبی برخودار باشید، تنها دو هفته به طول انجامد. اما اگر مهارت خوبی ندارید نیز نگران نباشید این انجمن برای شما برنامه جامعی در پیشرفت سطح زبان دارد.

مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان

مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. برخی از دانشگاه ها که معمولا رنک بهتری دارند نمره زبان حداقلی قطعی برای ورود مشخص کرده‌اند. اما بیشتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان نامه پذیرش مشروط را ارائه می‌کنند و دانشجو پیش از ورود به دوره آکادمیک در دوره زبان دانشگاه شرکت می‌کند.

مقطع ارشد (دوره محور) بدون زبان

در مقطع ارشد تقریبا بیشتر دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به زبان ارائه نمی‌کنند. اما خوشبختانه اخیراً برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام به صدور پذیرش‌هایی از این قبیل کرده‌اند و این موضوع برای بسیاری از مخاطبین خبر خوبی است. البته نکات پراهمیت زیادی وجود دارد که باید دانشجویان از آنها آگاه باشند تا در ادامه مسیر دچار مشکل نشوند.

مقطع ارشد (تز محور) بدون زبان

در اخذ پذیرش‌های تز محور، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را نخواهید داشت.

مقطع دکتری بدون مدرک زبان

در اخذ پذیرش‌های دکتری نیز، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را در مقطع دکتری کانادا نخواهید داشت.
همانطور که بررسی شد تحصیل در کانادا به خصوص تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان یکی از بهترین فرصت‌ها می‌باشد و بسیاری از افراد در پی این موضوع می‌باشند تا این کار را انجام دهند و آینده شغلی خود و فرزندان خود را تامین نمایند. شما نیز می‌توانید به راحتی از طریق موسسه حامی مهاجر برای پذیرش در دانشگاه های کانادا بدون نیاز به مدرک زبان اقدام نمایید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0