50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به کانادا: شرایط سنی و هزینه+مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها با مدارک آموزشی معتبر و رنکینگ زیر 100 از نظر علمی و اعتبار مدارک است. بنابراین طبیعی است که متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل و حتی اشتغال به کار در این کشور وجود داشته باشد و با توجه به شرایط مناسب و مطلوب برای اقامت در اکثر ایالاتش این تعداد روز به روز بیشتر شود.

 مهاجرت به کانادا یکی از راههای اخذ ویزای تحصیلی است و همانطورکه از نام این ویزا پیداست جهت مقاصد تحصیلی برای افراد صادر می‌شود و به افراد امکان تحصیل در کانادا را به افراد می‌دهد. شما جهت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا باید مراحل مشخصی را طی کنید و مدارکی را ارائه دهید تا پس از تایید نهایی بتوانید به کانادا مهاجرت کنید و در آنجا به تحصیل بپردازید. این مراحل ممکن است برای افرادی کمتر و برای افرادی دیگر بیشتر طول بکشد و بستگی به شرایط و مدارک متقاضی دارد.

در این مقاله قصد داریم به راه های مهاجرت تحصیلی به کانادا، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و موارد دیگر بپردازیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

موسسه حامی مهاجر افراد متخصص در اموری همچون مشاوره و ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا ، اخذ انواع ویزای کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور است و داشتن مدارکی همچون پاسپورت معتبر، نامه تمکن مالی و موارد دیگری مانند پرینت گردش حساب، شناسنامه و عکس پاسپورتی نیز برای اقدام در این زمینه لازم است. این نوع مهاجرت نیز مانند انواع دیگر نیاز به اخذ ویزا دارد و در صورتی می‌توانید برای این نوع مهاجرت اقدام کنید که قصد تحصیل در کانادا را داشته باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای ثبت نام جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا مدارک زیر لازم است:

 • مدرک شناسایی معتبر به جهت درخواست ویزای کانادا
 • مدرک شغلی معتبر برای اخذ ویزای کانادا
 • معادلسازی تمامی مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزا توسط شرکت های معتبری همچون WES
 • مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی ( مدارک مالی و ملکی)
 • تکمیل و بررسی فرم اطلاعات شخصی جهت درخواست ویزای کانادا
 • ارائه پرینت از مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی
 • پاسپورتی که منقضی نشده باشد
 • انگیزه نامه قوی و معتبر
 • چند قطعه عکس با ابعاد پاسپورتی
 • کسب حداقل نمره 6.5 آیلتس و یا کسب حداقل نمره 105 در آزمون دولینگو

درصورت نداشتن مدرک زبان، ارائه آن اجباری نیست و می‌توانید از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید و  پس از اخذ پذیرش و مهاجرت به کانادا با گذراندن چندترم زبان به ادامه تحصیل بپردازید.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

 شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم به این صورت است که شما باید مدرک معتبری را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید تا اثبات کند شما در خارج از کانادا تحصیل خود را تا دیپلم کامل کرده اید و شایستگی استفاده از امکانات تحصیلی کانادا را دارید. همچنین نمره و رتبه های اخذ شده در کارنامه یا مدارک تحصیلی غیر کانادایی شما حائز اهمیت است. به طور معمول تنها نیاز است مدارک تحصیلی مربوط به 3 سال آخر تحصیلی خود را ارائه دهید.

یکی دیگر از مواردی که لازم است در خصوص شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم به خاطر داشته باشید؛ لزوم منطبق سازی مدارک شماست و باید بدانید مدارک تحصیلی شما با چه مقطع تحصیلی در کانادا مطابقت دارد. برای دریافت این مدرک شما لازم است به مشاورین خبره مهاجرت که می‌توانند با سفارت کانادا درباره این موضوع مکاتبه داشته باشند مراجعه کنید تا شما را در جهت سهولت امر راهنمایی کنند.

یکی از موضوعاتی که حائز اهمیت است، گپ تحصیلی شماست. گپ تحصیلی به معنی فاصله زمانی بین زمان تحصیل شما در کشور مبدا و زمان تحصیل شما در کشور مقصد که در این مقاله کشور کانادا است، می‌گوییم. توجه داشته باشید گپ تحصیلی شما زیاد نباشد اما اگر چنین بود جای نگرانی ندارد و در اکثر مواقع این مورد قابل پوشش دادن است و باید با دلایل معقولانه و منطقی آفیسر اداره مهاجرت را قانع کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی یکی از انواع راههایی است که به شما جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا کمک می‌رساند. این ویزا معمولا به افرادی اهدا می‌شود که از یک مرکز آموزشی کانادایی اجازه ی ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. اگرتحصیل شما برای مدت زمان کمتر از6 ماه است؛ شما ویزای TRV یا ویزای موقت یا در حالتی دیگر ویزای توریستی دریافت می‌کنید و اگر این مدت زمان بیشتر از 6 ماه باشد ویزای تحصیلی کانادا به شما تعلق خواهد گرفت اما توجه داشته باشید که قبل از هر نوع اقداماتی نظیر ارسال مدارک، مجوز تحصیل در کانادا را اخذ کرده باشید.

مجوز تحصیل یا  study permitچیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل پیش از همه نیازمند اخذ مجوز تحصیل است. مجوز تحصیل تاییدیه‌ای است که جهت حضور و ثبت نام شما درDLI  به شما داده می‌شود و می‌توانید به کمک آن تحصیل خود را در مراکز آموزشی کانادا ادامه دهید.

موسسه های یادگیری منتخب یا DLI چه موسساتی هستند؟

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد؛ تنها در صورتی می‌توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید که در DLI ثبت نام کرده باشید . موسسات DLI موسساتی هستند که به دولت کانادا این امکان را می‌دهد تا میزبان دانشجویان و دانش آموزان خارجی باشد. تمام مدارس ابتدایی و راهنمایی در کانادا زیر نظر DLI در حال فعالیت هستند اما دانشگاه ها و مراکز آموزشی زیادی نیز هستند که زیر نظر DLI نباشند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از فاکتورهای اخذ ویزاست و لازم به ذکر است که هزینه مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند برای هر متقاضی بسته به نوع ویزای اخذ شده (با مدرک زبان، بدون مدرک زبان)، نوع مرکز آموزشی و مقطع تحصیلی متفاوت باشد. در این بخش قصد داریم برخی از این هزینه ها را جهت درک این سوال که "مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر هزینه دارد؟"بررسی کنیم اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این هزینه ها ثابت نیستند و ممکن است هرساله تغییر کنند بنابراین نمی‌توان هزینه مشخصی را اعلام کرد. بطور کلی هزینه هایی که باید پرداخت کنید به شرح زیر است:

 • هزینه Application fee دانشگاه یا کالج مورد نظر
 • مبلغ لازم جهت پرداخت شهریه دانشگاه
 • هزینه دوره ESL درصورتی که مدرک زبانی مانند آیلتس یا دولینگو ارائه نداده باشید.
 • مبلغ لازم برای تمکن مالی
 • هزینه انگشت نگاری جهت تکمیل پرونده ثبت نام
 • هزینه دولتی ویزا
 • هزینه خوابگاه
 • هزینه زندگی از جمله مواد غذایی، پوشاک، هزینه های درمانی و موارد دیگر.

لیست دانشگاه های اقتصادی:

از آنجایی که شهریه مقاطع مختلف و دانشگاه های مختلف متفاوت است، لیستی تحت عنوان دانشگاه های اقتصادی برای شما آماده کردیم که درخواست شهریه کمتری دارند و به صرفه تر هستند:

 1. Memorial University of Newfoundland
 2. College of the North Atlantic
 3. University of Northern British Columbia
 4. Simon Fraser University
 5. University of Waterloo
 6. St. Thomas More College
 7. University of Saskatchewan
 8. Mount Allisson University
 9. University of Guelph
 10.  University of Moncton
 11. Brandon University
 12.  McMaster University
 13.  University of St. Michael’s College
 14.  University of Toronto
 15. Dalhousie University
 16. University of Victoria
 17. Emily Carr University of Art and Design
 18. University of Calgary
 19. Ambrose University
 20. University of Saint-Boniface

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان

در توضیح این بخش ابتدا به شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک زبان می‌پردازیم. حداقل مدرک زبان شما در امتحان آیلتس باید 6.5 باشد و در هیچ کدام از بخش های آن نمره ایی پایین تراز6 دریافت نکرده باشید. در امتحان دولینگو نیز باید حداقل نمره ی شما 105باشد که این موضوع نیز بسته به درخواست دانشگاه متغیر است اما آنچه مسلم این است که این نمره، حداقل نمره‌ای است که شما جهت شرکت در دانشگاه ها باید داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون داشتن مدرک زبان از راههای دیگری نیز ممکن است. در این مورد می‌توان گفت ارائه مدرک زبان ضروری نیست اما این مدارک می‌توانند شانس شما را در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی افزایش دهند بنابراین توصیه ما به شما ارائه مدارک آیلتس و یا دولینگو است. در کنار همه این موارد، ارائه مدارک مبنی بر استفاده از ویزای شینگن و داشتن سفرهای خارجی شانس شما را در اخذ ویزا افزایش می‌دهد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با همسر

مهاجرت تحصیلی به کانادا با همسر

در سال های قبل بسیاری از افرادی که ویزای تحصیلی کانادا یا ویزاهای دیگر را دریافت می‌کردند به دلیل اینکه نمی‌توانستند همراه با خانواده، همسر یا فرزندان به کانادا مهاجرت کنند انصراف می‌دادند و از ادامه کار صرفنظر می‌کردند. به همین دلیل اداره مهاجرت کانادا قانونی تصویب کرد که اعضای درجه 1 مانند همسر و فرزندان متقاضی با استفاده از آن بتوانند به کانادا مهاجرت کنند و در کنار متقاضی بمانند.

در حالی که مهاجرت تحصیلی کانادا با خانواده ممکن نیست، طبق قوانین ویزای همراه اگر همسر و فرزندان متقاضی تمایل داشته باشند به همراه متقاضی به کشور کانادا بروند، می‌توانند با دریافت ویزای همراه و ارائه برخی مدارک، به کانادا مهاجرت کنند.

سخن پایانی

در نهایت امیدواریم پس از بررسی نکاتی مانند مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، و مواردی مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا با همسر، به سوالات شما پاسخ داده باشیم. برای درک بیشتر موضوعات موجود این مقاله، نکاتی را دوباره ذکر می‌کنیم:

 1. دو اقدام اصلی و مهم جهت اخذ ویزا، اخذ نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج و اخذ مجوز تحصیل یا study permit است.
 2. امکان مهاجرت تحصیلی کانادا با خانواده وجود دارد اما شرط مهم و حیاتی آن اخذ ویزای همراه برای خانواده یا همسر و فرزند متقاضی ویزای تحصیلی است.
 3. ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش کشور کانادا حیاتی نیست اما شانس شما را در زمینه اخذ ویزا افزایش می ‌دهد.
 4. کسانی که مدرک زبان آیلتس یا دولینگو را اخذ نکرده‌اند، می‌توانند پس از اخذ پذیرش در دوره های فشرده زبان که به آنها دوره های ESL نیز می‌گویند شرکت کنند و پس از طی کردن این مرحله وارد دانشگاه شوند.
 5.  برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا ممنوعیت یا محدودیت سنی وجود ندارد و شما می‌توانید با اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی به ادامه تحصیل در کشور کانادا بپردازید.
 6. دقت کنید که گپ تحصیلی شما، یا همان فاصله تحصیل شما در ایران و ادامه تحصیل شما در کانادا زیاد نباشد و اگر چنین است، نگران نباشید و سعی کنید آفیسر را با دلایل معقولانه قانع کنید چون در اکثر مواقع این گپ تحصیلی پوشش داده می‌شود.

موسسه حامی مهاجر افراد متخصص در اموری همچون مشاوره و ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا ، اخذ انواع ویزای کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا دارد. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی و دریافت کمک می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

آیا مشاوره با افرادی که تجربه مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند می‌تواند مفید باشد؟

تجربه ی مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند یکی از راه هایی باشد که شما را در یافتن شغل خوب و گرفتن اقامت در کانادا راهنمایی کند و راه را برایتان هموار سازد. همچنین مشاوران موسسه حامی مهاجر می‌توانند بسته به شرایط شما را تا آخرین مرحله همراهی نمایند.

آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا با خانواده ممکن است؟

امکان اخذ اقامت در کانادا با خانواده از طریق ویزای تحصیلی ممکن نیست ولی خانواده شخص متقاضی درصورت تمایل می‌توانند با اخذ ویزای همراه، به کانادا مهاجرت کنند و در آنجا در کنار متقاضی زندگی کنند.

آیا می‌شود با مدرک دیپلم نیز ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

بله محدودیت سنی و مدرک تحصیلی در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد و می‌توانید ادامه مقطع تحصیلی خود را پس از اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا طی کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0