50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سطح تحصیلات بعد از متوسطه در کانادا

انتخاب سطح مناسب و برنامه تحصیلی یک تصمیم بزرگ است. قانون اساسی کانادا به هر استان و قلمرو اجازه می دهد تا برنامه های آموزشی خود را ارائه دهند. با وجود اختلافات منطقه ای ، دانشکده ها ، دانشگاه ها و پلی تکنیک کانادا از اصطلاحات مشابهی برای توصیف مسیرها و اعتبارنامه های مشترک استفاده می کنند. طول و ترکیب این برنامه ها تصمیم مهمی برای دانشجویان بین المللی آینده است ، زیرا ممکن است تأثیر مستقیمی بر صلاحیت اشتغال و مهاجرت در کانادا داشته باشد.

تحصیلات تکمیلی در کانادا

تحصیلات کارشناسی در کانادا پس از اتمام دوره متوسطه یا دبیرستان است. مدت زمان کامل تحصیل در مقطع کارشناسی (مقطع کارشناسی ارشد) سه تا پنج سال است. دانشجویان بین المللی برای تکمیل مدرک لیسانس (کارشناسی) باید حداقل چهار سال زمان اختصاص دهند. با داشتن مدرک لیسانس تکمیل شده و ترکیبی مناسب از مهارت ها و تجربه های زبانی ، دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط تعدادی از برنامه های مهاجرتی استانی و فدرال شوند. همچنین ممکن است دانشجویان بین المللی تصمیم بگیرند که در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند، که نیاز به تکمیل مدرک  لیسانس دارند. دولت کانادا نیز تعدادی گواهینامه ، دیپلم و مدرک کاردانی را در سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن ارائه می دهد. در همین حال ممکن است دانشجویانی  که واجد شرایط دریافت مدرک کارشناسی ارشد در کانادا نیستند ، برای اهداف مهاجرت یا اشتغال مفید باشد ، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مدارک تحصیلات تکمیلی و گواهینامه های تحصیلات تکمیلی

در کانادا ، ممکن است پس از اتمام لیسانس ، تعدادی دیپلم و گواهینامه گرفته شود. این برنامه ها ممکن است تقریباً دو یا سه ترم تحصیلی تمام وقت را شامل شود. دیپلم ها و گواهینامه های تحصیلات تکمیلی می توانند به مدارک کارشناسی ارشد منتقل شوند. غالباً ، این مدارک ممکن است به عنوان یک تعارف اضافی برای کارشناسی کاربرد داشته باشد و تخصص ویژه ای را در یک موضوع نشان دهند. حوزه های موضوعی رایج در اینگونه مدارک عبارتند از: مدیریت بازرگانی ، فروش و بازاریابی ، و مدیریت منابع ، و چند مورد دیگر.

گواهی تحصیلی در کانادا

کمتر از یک سال یا یک یا دو ترم تمام وقت

یک گواهینامه معمولی در کانادا شامل سه تا هشت ماه تحصیلی ، پس از دوره متوسطه در یک موضوع واحد است. زمینه های مشترک شامل کسب و کار ، IT  ، مدیریت مراقبت های بهداشتی و سایر گزینه های پیش دانشگاهی است. هدف از صدور گواهینامه ، دانش و مهارت دانش آموزان دوره متوسطه برای حرفه آموزی در سطح ورودی است. همه دانشکده ها و دانشگاه ها برنامه های گواهینامه با تاریخ های مختلف ارائه می دهند. برای ورود به برنامه گواهینامه یا یک دیپلم دبیرستان در کانادا پیش نیازهای اصلی موضوع تحصیلی مورد نیاز است.

دیپلم دانشگاه یا کالج

معمولاً به صورت دو سال یا چهار ترم تمام وقت می باشد. یک مدرک کارشناسی در کانادا یک برنامه کارشناسی ۶۰ ساله و اساسی در یک حوزه کلاسیک مطالعه (مانند علوم و هنر)است. بر خلاف گواهی‌نامه و مدارک، درجه کارشناسی شامل یک وسعت کلی از موضوعات دانشگاهی عمومی و نیز تخصصی سازی در حوزه منافع (مشابه رشته های اصلی)می‌باشد.

مثالهای متداول شامل دانشیار هنر (تجارت) و دانشیار هنر (علوم) است. مدرک دانشگاهی به دانشجویان اجازه می دهد تحصیلات خود را در یک دانشکده یا دانشگاه شروع کنند و در دوره های سوم تحصیلات خود را در یک دانشگاه منتقل کنند و در انتظار تعلیق از طرف مؤسسه پذیرش باشند.

مدرک کارشناسی

تقریباً چهار تا پنج سال یا هشت ترم تمام وقت طول می کشد. یک مدرک لیسانس در کانادا به طور عادی نشان‌دهنده تکمیل چهار سال تحصیلات پس از متوسطه است. حوزه‌های موضوعی اغلب شامل موضوعات دانشگاهی در کسب ‌و کار، علوم عمومی، مهندسی، هنر، یا علوم انسانی می‌شوند. به این ترتیب انتظار می‌رود که دانشجویان، دانش عمومی و بنیادین را در طول یک یا دو سال اول دوره لیسانس به دست آورند و سپس تخصص خود را در رشته اصلی به دست آورند. برخی از دانشکده‌ها یک سال حرفه‌ای را ارایه می‌کنند که شامل یک practicum  نظارت شده (برای مثال، برای گواهی معلمان است.) لازم به ذکر است که پذیرش در یک برنامه مدرک لیسانس، نیازمند دیپلم دبیرستان کامل در کانادا یا معادل آن است.

مدرک کارشناسی ارشد

تقریباً یک یا سه سال یا سه تا نه ترم تمام وقت زمان خواهد برد. مدارک کارشناسی ارشد شامل یک یا سه سال تحصیلات فوق تخصصی فوق لیسانس است و ممکن است منجر به تمرین حرفه ای شود. این مدارک توسط دانشگاهها اعطا می شود و تمایل به ساختن در مناطق مطالعاتی قبلی که در سطح کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته است ، ایجاد می شود.دانشگاها در برنامه های کارشناسی ارشد از دانشجویان انتظار دارند كه تحقیقات اصلی مهم را به نتیجه برساند و نتیجه آن به یك پروژه اصلی ، پایان نامه و یا امتحان جامع برسد. برنامه های کارشناسی ارشد در کانادا نیاز به تکمیل مدرک لیسانس دارد.

مدرک دکترا

تقریباً چهار تا شش سال به طول می کشد و به طور کلی ، دکترا در کانادا حداقل دو تا سه سال معادل تمام وقت مطالعه را در دوره های جامع و تحلیلی تشکیل می دهد و به دنبال آن یک پایان نامه مستقل انجام می شود. دکتری و سایر دکترا برای بسیاری از مشاغل مانند استاد دانشگاه ، پزشک یا مشاغل عالی سطح بالا در دولت ، مراقبت های بهداشتی و آموزش لازم است. مدت زمان متوسط برای تکمیل دکتری چهار تا شش سال است.

سوالات متداول تحصیلات در کانادا

آیا دانشکده ها و دانشگاه های کانادا اعتبارهای مشابهی ارائه می دهند؟
به طور کلی ، دانشکده های حرفه ای و دانشکده های هنر و فن آوری کاربردی دارای گواهینامه و دیپلم هستند ، در حالی که دانشگاه ها دارای مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا هستند. با این حال ، به طور فزاینده ، دانشکده های معتبر در کانادا مدرک لیسانس و تعداد محدودی از گواهینامه ها و دیپلم های تحصیلات تکمیلی را اعطا می کنند. همچنین بسیاری از دانشگاه ها برنامه های گواهینامه و دیپلم تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند.

برنامه های انتقال دانشگاه چیست؟
بسیاری از دانشجویان پس از اتمام دوره متوسطه به طور مستقیم به دانشگاه می روند ، در حالی که دیگران ابتدا در مورد کالج تصمیم می گیرند. بسیاری از دانشکده ها با دانشگاه ها همکاری می کنند تا دانشجویان بتوانند پس از یک یا دو سال مطالعه تمام وقت در یک کالج به دانشگاه منتقل شوند.

آیا اعتبارات می توانند از مدرسه ، کالج یا دانشگاه خارج از کانادا منتقل شوند؟
در حالی که برنامه های دیپلم و گواهینامه در خارج از کشور به دلیل تکمیل لیسانس کارشناسی کانادا به رسمیت شناخته نمی شوند ، مدارس ممکن است توافق نامه های مفصلی داشته باشند ، و این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سطح سال اول یا دوم تکمیل شوند. برخی از برنامه های دبیرستان در خارج از کانادا مانند گواهینامه های بین المللی کارشناسی یا گواهینامه های سطح A ممکن است در مقطع لیسانس اعمال شود ، به طوری که یک دانشجوی بین المللی می تواند مستقیماً وارد سال دوم یک برنامه کارشناسی شود.
اما ، تکمیل برنامه های کارشناسی معادل کارشناسی خارج از کشور (یعنی: برنامه های چهار ساله مشابه) ممکن است به عنوان پیش نیاز پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0