20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

همه چیز راجع به تحصیل در پرنس ادوارد

تحصیل در جزیره پرنس ادوارد بررسی شرایط دانشجویان

چیزی به نام ساعت شلوغی در این جزیره وجود ندارد. در همه جای آن بوی دریا می‌آید و سواحل زیبا و تپه‌های سرسبز به چشمانت زیبایی می‌بخشد. انگار در قلب کارتون‌های کودکی زندگی می‌کنی با این تفاوت که در زیباترین نقطه جغرافیایی یکی از بهترین و مدرن‌ترین کشورهای دنیا آینده تحصیلی و کاری خود را می‌سازی و قدم به قدم به آنچه باید بشوی میرسی!

همین الان واقعیت خود را در مکانی به نام جزیره پرنس ادوارد ببین. آن هم درست در میان کلاس‌های دانشگاه و کالج‌های آن. درس خواندن با بوی دریا و چمن در آب‌وهوای عالی و ایده‌آل چه لذتی دارد؟ آنچه با آن مواجه می‌شوی دقیقا خود خود زندگی‌ست. بی‌درنگ درباره آن بخوان، بدان و برای تجربه‌اش قدم بردار.

معرفی جزیره پرنس ادوارد کانادا

به جزیره پرنس ادوارد که با نام اختصاری (PEI) شناخته می‌شود، خوش آمدید!

این جزیره ‌کوچکترین استان کانادا محسوب می‌شود و در ساحل شرقی آمریکای شمالی قرار دارد. همچنین مکانی ایده‌آل برای تحصیل، زندگی، کار و تشکیل خانواده است. جایی با مناظر نفس‌گیر، پر از جاده‌های پرپیچ‌وخم و زیبا، فرهنگ غذایی استثنایی و تجربیات منحصربه فرد.

جزیره پرنس ادوارد به "the Garden Province"  معروف است. تقریبا 140000 نفر را در خود جای داده است. پایتخت و بزرگترین شهر آن شارلوت تاون است که کمی بیش از 40000 نفر جمعیت دارد. همچنین هزینه زندگی در این جزیره کوچک و زیبا نسبتاً پایین است. بنابراین در مقایسه با برخی دیگر از استان‌های کانادا، زندگی راحتی در این نقطه از جغرافیا می‌توان انتظار داشت. حداقل دستمزد اجباری 10.35 دلار در ساعت است و فرصت‌های شغلی بسیاری برای علاقمندان به کارآفرینی وجود دارد.

موقعیت جغرافیایی جزیره پرنس ادوارد

آب‌ و هوای جزیره پرنس ادوارد

آب‌و‌هوای این جزیره در بسیاری از روزهای سال معتدل است. اما در اوج تابستان باید منتظر یک موج گرمایی بسیار داغ باشید. چون به لطف حرکت جریان آب‌های گرم از سمت خلیج سنت لوئیس، این جزیره شاهد روزها و شب‌های بسیار گرم است. به‌طوریکه در تابستان دمای هوا به بیش از ۲۰ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در فصل بهار و پاییز دمای هوا بین ۸ تا ۲۲ درجه متغیر خواهد بود و ساکنین این جزیره در فصل زمستان دمای هوای  ۳- تا ۱۱- درجه را تجربه می‌کنند. 

شرایط تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

فرقی نمی‌کند که در چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید. یک صندلی خالی در مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌‎های این جزیره برای شما وجود دارد. حتی برای کسانی‌که به فکر مهاجرت دانش‌آموزی فرزندان خود هستند نیز یک خبر خوب داریم. مطابق با برنامه مهاجرت استانی به پرنس ادوارد سیستم مدارس دولتی این جزیره برای افراد زیر 20 سال رایگان است. از طرفی برای کسانی‌که بعد از دبیرستان وارد حرفه‌های مهارتی می‌شوند یک برنامه جامع کارآموزی در نظر گرفته شده است. بنابراین آنها می‌توانند یک حرفه را یاد بگیرید و شغل موردنظر خود را پیدا کنند.

شاید از خود بپرسید، در بین دانشگاه‌های فراوان و معروف و صاحب رتبه کانادا چرا جزیره پرنس ادوارد؟ اگر مواردی که در ادامه می‌آید را بخوانید ما به این چرا پاسخ دادیم. موارد زیر دقیقا درباره مزایای تحصیل در جزیره پرنس ادوارد است:

مزایای تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

تحصیل در دبیرستان‌های پرنس ادوارد

برنامه تحصیل بین‌المللی جزیره پرنس ادوارد (PEIISP) فرصت‌های آموزش عمومی را برای دانش‌آموزان خارجی فراهم می‌کند. این برنامه تحصیلی تمامی شرایطی که برای یک آموزش باکیفیت است را در اختیار محصلان قرار می‌دهد که از مهدکودک تا دبیرستان را شامل می‌شود.

اگر فرزندان شما به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط نیستند، باید در کلاس‌های خاصی شرکت کنند. این کلاس‌ها به نام‌های (EAL) برای زبان انگلیسی و (FAL) برای زبان فرانسوی است. همچنین باید قبل از شروع تحصیل در مدرسه در مرکز پذیرش EAL/FAL ثبت نام کنند.

گفتیم که مدارس دولتی این جزیره رایگان است. چگونه؟ شما به‌عنوان والدین فرزندان خود اگر با مجوز کار به پرنس ادوارد مهاجرت کرده‌اید نیازی به پرداخت شهریه مدرسه فرزندتان نیستید. این شرایط در موارد تحصیل والدین در دانشگاه و کالج‌های این جزیره نیز صادق است. البته تا زمانیکه مجوز کار و تحصیل شما اعتبار داشته باشد.

سال تحصیلی در این جزیره از شهریور ماه شروع می‌شود و تا اواخر خرداد سال بعد ادامه دارد. همچنین دانش‌آموزان ابتدایی نیز باید توسط والدین نگهداری شوند. به‌ این معنا که اجازه اقامت در خوابگاه برای آنان وجود ندارد. اما دانش‌آموزان بزرگتر می‌توانند در اقامتگاه‌هایی که مدارس برای دانش‌آموزان در نظرگرفته‌اند، ساکن شوند. بنابراین این جزیره یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در مدارس کانادا است. 

مشخصات اصلی مدارس جزیره پرنس ادوارد

میزان شهریه

رایگان (برای مدارس دولتی)

پیش‌نیازها

گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسوی EAL)  وFAL (

خوابگاه

برای دانش‌آموزان بالاتر دوره متوسطه

دوره ابتدایی Elementary

اول تا ششم

دوره راهنمایی Intermediate

هفتم تا نهم

دوره دبیرستان High school

دهم تا دوازدهم

از سال 2011 دبیرستان کلنل گری و دبیرستان شارلوت رورال، برنامه دیپلم بین المللی (IB) را در جزیره شروع کردند. این برنامه نه‌تنها مورد پذیرش دانشگاه‌های کانادا است بلکه بسیاری از دانشگاه‌های جهان آن را قبول دارند. بنابراین اگر فرزندتان وضعیت تحصیلی سطح بالایی دارد و نمرات خوبی کسب کرده است می‌تواند در این برنامه شرکت کند.

تحصیل در دبیرستان های پرنس ادوارد

لیست دانشگاه‌ های جزیره پرنس ادوارد کانادا

نوبت به تحصیلات دانشگاهی که برسد باید از دانشگاه‌های این جزیره صحبت کنیم. حتما منتظر یک فهرست هستید، اما جزیره پرنس ادوارد تنها یک دانشگاه دارد که هم نام جزیره است و دانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرش می‌کند. در شهر شارلوت تاون واقع شده است و سال تاسیس آن به 1969 برمی‌گردد.

به سایت این دانشگاه که مراجعه کنید در بخش دانشجویان بین‌المللی با این عبارت مواجه می‌شوید: به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی با افزودن تنوع فرهنگی و دیدگاه جهانی خود، به رشد و یادگیری UPEI به عنوان یک جامعه دانشگاهی کمک می‌کنید. بی صبرانه منتظر استقبال شما هستیم!

دلگرم شدید؟ حالا ببینیم که دانشگاه پرنس ادوارد چه امکاناتی برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

معرفی دانشگاه پرنس ادوارد

نام اختصاری این دانشگاه (UPEI) است و چندین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های مختلف مانند هنر، علوم، تجارت، آموزش و دامپزشکی ارائه می‌دهد. همچنین پروژه‌های تحقیقاتی بی‌نظیری در این دانشگاه اجرا می‌شود که نوآوری و خلاقیت هسته اصلی آنان را تشکیل می‌دهد.

دانشگاه پرنس ادوارد

به کلاس‌های کوچک و پردیس‌های محدود آن نگاه نکنید. آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های مدرن آن با بزرگترین دانشگاه‌های کانادا رقابت می‌کند. همچنین برنامه‌ها و کارگاه آموزشی در این دانشگاه برگزار می‌شود که همگی برای آماده‌سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار مفید هستند. در جدول زیر مشخصات کلی این دانشگاه را بررسی کرده‌ایم:

نوع دانشگاه

عمومی (دولتی)

نرخ پذیرش

70 درصد

تعداد دانشجویان بین‌المللی (به‌طور میانگین)

1600 نفر

مقاطع تحصیلی

کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

تعداد دانشکده‌ها

8 دانشکده

آدرس وبسایت

www.upei.ca

زمان اخذ پذیرش تحصیلی برای ترم پاییز

آگوست

زمان اخذ پذیرش تحصیلی برای ترم زمستان

دسامبر

رتبه جهانی دانشگاه بر اساس QS

51-70

حداقل معدل آخرین مدرک تحصیلی

نمره 14 از 20

حداقل نمره آیلتس

6.5 از 7 (برای برخی از رشته‌ها 7)

مدارک زبان قابل قبول

آیلتس، تافل

هزینه اپلای

50 دلار کانادا

رنگ دانشگاه

طلایی، سبز

این دانشگاه از 8 دانشکده تشکیل شده است که شامل: دانشکده هنر، دانشکده بازرگانی، دانشکده آموزش، دانشکده پرستاری، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی، دانشکده تحصیلات تکمیلی و کالج دامپزشکی آتلانتیک است.

این دانشگاه بودجه‌های میلیونی جهت اجرای برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی، فرصت‌های مطالعاتی و پروژه‌های تحقیقاتی در نظر گرفته است. همچنین دانشجویان ممتاز نیز می‌توانند از بدو ورود بورسیه 2000 دلاری دریافت کنند.

دانشگاه پرنس ادوارد امکانات اقامتی ویژه‌ای به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. از سه خوابگاه تشکیل شده و 440 دانشجو را در خود جای می‌دهد. همچنین هزینه سالانه آن بیش از 11 هزار دلار کانادا است.

هزینه تحصیل در پرنس ادوراد

هزینه تحصیل در این جزیره کاملا به نوع رشته و مقطع بستگی دارد. در جدول زیر به میانگین شهریه هر کدام از دانشگاه‌ها و کالج‌ها پرداخته‌ایم:

میانگین شهریه (دلار کانادا)

نام دانشگاه

10000 تا 35000

دانشگاه پرنس ادوارد

13000 تا 18000

کالج دی لی

13000 تا 18000

کالج هلند

13000 تا 18000

کالج مسیحی دریایی

13000 تا 18000

کالج رد کلیف

علاوه‌بر میزان شهریه هزینه‌های دیگری حین ثبت‌نام از شما دریافت خواهد شد. این هزینه‌ها شامل ممیزی دوره تحصیلی، هزینه PLAR، دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی، آزمون چالش، ارزیابی واحدهای درسی و هزینه ورود است. هرکدام از این هزینه‌ها از 20 دلار تا 400 دلار متغیر هستند. همچنین بسته به نوع دوره و مقطع متفاوت است.

لیست کالج های پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادورد علاوه‌بر دانشگاه، کالج‌های متعدد و متنوعی نیز دارد. برخی تنها به زبان فرانسه دوره آموزشی ارائه می‌دهند و برخی دیگر دوزبانه هستند. در ادامه به این کالج‌ها می‌پردازیم:

کالج های پرنس ادوارد

کالج دی لی  Collège de l’Île

یکی از کالج‌های معروف فرانسوی زبان است که در جزیره شارلوت تاون قرار دارد. این کالج متعهد به ترویج فرهنگ و آموزش فرانسوی است و فضای یادگیری مثبت و فراگیر را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

این مجموعه طیف وسیعی از برنامه‌های مدیریتی، بهداشتی و خدمات انسانی را ارائه می‌دهد که بر روی کلاس‌های کم جمعیت و خصوصی تمرکز دارد. بنابراین دانشجویان در طول سفر آموزشی خود از حمایت و راهنمایی فردی برخوردار می‌شوند.

علاوه‌بر برنامه‌های آکادمیک، این کالج دوره‌های آموزشی حرفه‌ای را برای افرادی که می‌خواهند مهارت‌های خود را افزایش دهند، ارائه می‌دهد. این دوره‌ها برای مهارت‌آموزی افراد مفید است و آنها را برای بازار کار آماده می‌کند.

کالج هلند Holland College

کالج هلند یکی از کالج‌های عمومی جزیره است که از پنج پردیس و مرکز اصلی تشکیل شده است. این پردیس‌ها در سراسر جزیره گسترده شده که 73 دوره آموزشی برای دانشجویان خارجی دارد. مهمترین دوره‌های آموزشی آن در حوزه مهندسی برق، کمک دندانپزشکی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، آشپزی، روزنامه نگاری و ارتباطات است.

کالج هلند بیش از 150 توافق نامه جامع با سایر مؤسسات در سراسر جهان دارد. همچنین نرخ بالای استخدام و نرخ اشتغال آن در بین سایر کالج‌های این جزیره زبانزد است.

کالج مسیحی دریایی  MCC

کالج مسیحی دریایی (Maritime Christian College) یک موسسه آموزشی معتبر است که در شارلوت تاون، جزیره پرنس ادوارد، کانادا تاسیس شده است. MCC با میراث غنی مسیحی، برنامه‌ها و مدارک جامعی را برای تجهیز دانشجویان برای خدمت مؤثر ارائه می‌دهد.

MCC بر ادغام ایمان و یادگیری تأکید می‌کند و افراد را تشویق می‌کند تا درک عمیقی از اصول کتاب مقدس و کاربرد آنها در مسائل معاصر ایجاد کنند.

کالج رد کلیف  Red Cliff College 

کالج رد کلیف در رشته‌های هنر و علوم شناخته شده است. این کالج به روش‌های آموزشی نوآورانه و یک محیط یادگیری حمایتی که خلاقیت و تفکر انتقادی را پرورش می‌دهد افتخار می‌کند.

پردیس آن پر جنب و جوش و چند فرهنگی است و یک تجربه اجتماعی غنی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. رد کلیف متعهد به پرورش رهبران آینده و توانمندسازی آنها برای تأثیر مثبت بر جامعه است.

به‌طور کلی تحصیل در کالج‌های کانادا برای کسانی مناسب است که علاقمند به مهارت آموزی باشند و بخواهند در رشته مورد علاقه خود حرفه خود را توسعه دهند. برخی از این کالج‌ها مجوز کار پس از تحصیل (PGWP)را ارائه می‌دهند. اما برخی دیگر این امکان را ندارند. بنابراین قبل از ثبت‌نام حتما مطلع شوید که آیا موسسه یا کالج مربوطه واجد شرایط ارائه PGWP است یا خیر؟

مجوز کار پس از تحصیل چیست؟

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی یا PGWP به دانشجویانی که از یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادایی فارغ‌التحصیل شده‌اند، اجازه می‌دهد تا تجربه کاری ارزشمند خود را به دست آورند. درواقع اگر از یک کالج یا دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشید و بخواهید به طور موقت برای کار در کانادا بمانید، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید.

توجه: کاری که از طریق برنامه PGWP به دست می‌آید ممکن است به کسب اقامت دائم کانادا کمک کند.

فارغ‌التحصیلی به طور خودکار شما را واجد شرایط کار پس از تحصیل نمی‌کند. در ادامه لیست موسسات و کالج‌هایی را آورده‌ایم تا بدانید کدامیک ارائه دهنده مجوز PGWP هستند.

نام موسسه یا کالج آموزشی

شهر

PGWP

آکادمی یادگیری PEI

Academy of Learning – PEI

شارلوت تاون

ندارد

کالج دی لی

             Collège de l’Île

شارلوت تاون

دارد

موسسه آموزش پیشرفته

Institute of Advanced Learning

شارلوت تاون

ندارد

آموزش و مشاوره مارگریت کانولی

Marguerite Connolly Training and Consulting           

شارلوت تاون

ندارد

کالج مسیحی دریایی

Maritime Christian College

شارلوت تاون

دارد

آکادمی بین المللی مهتاب

Moonlight International Academy

شن های کوچک

ندارد

کالج رد کلیف فناوری کاربردی و مدیریت

Red Cliff College of Applied Technology and Management

شارلوت تاون

ندارد

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد

شارلوت تاون

دارد

آمار ویزاهای تحصیلی جزیره پرنس ادوارد

این جزیره هر ساله پذیرای بیش از 1600 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 90 کشور است که حدود 30 درصد از کل بدن دانشجویی را تشکیل می‌دهد. به‌خصوص از سالهای 2015 به بعد آمار صدور ویزاهای تحصیلی سه برابر شده است. علاوه‌بر این، ایرانیان زیادی در این جزیره ساکن شده‌اند و جامعه ایرانیان مهاجر را تشکیل داده‌اند. بسیاری با ویزای تحصیلی به این جزیره مهاجرت کرده‌اند و موقعیت کاری و شرایط زندگی خود را شکل داده‌اند. اگر می‌خواهید درباره شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید، با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. 

نوع ویزا

2021

2022 (ژانویه تا فوریه)

ویزای دانش‌آموزی

480

50

ویزای دانشجویی

1190

175

سایر دوره‌های آموزشی

205

15

هزینه زندگی دانشجویی در جزیره پرنس ادوارد

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، هزینه زندگی در این جزیره نسبتا پایین است. اگر مبلغ شهریه و سایر هزینه‌های تحصیل را از آن کسر کنیم، متوسط هزینه زندگی دانشجویی بین 700 تا 1400 دلار کانادا است. 

نوع هزینه

هزینه ماهانه (دلارکانادا)

اجاره خانه

400 تا 800

مواد غذایی

100

حمل و نقل

60

پوشاک

45

سایر هزینه‌ها

50

تمامی دانشجویان خارجی واجد شرایط بیمه درمانی عمومی هستند. البته اگر حداقل 6 ماه از اقامت‌شان در این جزیره گذشته باشد. برای دریافت این بیمه باید بعد از سه ماه از زمان تحصیل درخواست خود را برای دریافت کارت سلامت ارائه دهند. هزینه بیمه نیز 500 دلار تعیین شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در پرنس ادوارد

خلاصه کلام

تحصیل در PEI یک تجربه آموزشی غنی و متنوع است. یک تصمیم عاقلانه برای هر فرد مشتاقی که به دنبال تحصیل در یک سیستم آموزشی پیشرفته در محیطی دور از تنش و آرام است.کیفیت در اولویت اول سیستم آموزشی پرنس ادوارد قرار دارد و محیطی ایده‌آل برای رشد علمی و فردی برای دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند. همچنین کنجکاوی فکری و مهارت‌های تفکر انتقادی را در بین افراد پرورش می‌دهد.

 امیدواریم این مطلب را دوست داشته باشید و پاسخ برخی از سوالات‌تان را دریافت کرده باشید. اگر نکته‌ای ناگفته باقی مانده است می‌توانید در نظرات همین مقاله از ما بپرسید. همچنین با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنیم چطور و چگونه برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام کنید. شماره تماس ما 02148000957 است. 

سوالات پرتکرار درباره جزیره پرنس ادوارد

در این قسمت به سوالات متداول و پرتکراری که عموما کاربران در پلتفرم‌های مختلف مطرح می‌کنند، پرداخته‌ایم. این سوالات بیشتر در رابطه امکانات تحصیل رایگان در مقاطع تحصیلی مختلف و زبان رسمی تحصیل در این استان کانادا است. سعی کردیم پاسخی کوتاه و موثر ارائه دهیم.

آیا جزیره پرنس ادوارد برای مهاجرت مناسب است؟

این مکان ایده آل برای تحصیل، زندگی، کار و تشکیل خانواده است. PEI فرصت‌های شغلی و یک جامعه تجاری را ارائه می دهد که از کارآفرینان حمایت می‌کند. دانش آموزان از بیش از 60 کشور به PEI می آیند تا آموزش درجه یک را تجربه کنند.

آیا ساکنان جزیره پرنس ادوارد انگلیسی صحبت می‌کنند؟

در PEI انگلیسی زبان اصلی است. اما زبان فرانسه هم رواج دارد. درواقع یک استان دوزبانه محسوب می‌شود.

آیا تحصیل در پرنس ادوراد رایگان است؟

آموزش عمومی برای همه ساکنین و مهاجران تا کلاس 12 رایگان است. اما در دانشگاه منوط به دریافت بورسیه تحصیلی است.

آیا برای تحصیل در استان پرنس ادوارد محدودیت سنی وجود دارد؟

شرط سنی برای مدارس این جزیره بین 6 تا 18 سال است. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی دانشگاهی افراد بین 18 تا 35 سال شانی بالاتری دارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0