20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه ها و زمینه های تحصیل در کانادا

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کانادا ممکن است با انتخاب صدها برنامه مجزا ، تجربه تحصیل خود را متناسب با علاقه خود انتخاب کنند . هر برنامه تحصیلی، الزامات منحصر به فردی مانند دروس و امتحانات دارد که انتظار می رود دانشجویان آن را تکمیل کنند . وقتی این الزامات با موفقیت انجام شود ، مدرسه یا دانشگاه ، اعتبار علمی مانند گواهینامه ، دیپلم یا مدرک تحصیلی را به شما اعطا می كند . لذا اعتبارنامه تکمیل شده بخش مهمی از واجد شرایط بودن برای شغل یا ادامه تحصیل در سطح بالاتر است .

دسته بندی رشته های تحصیلی

در حالی که صدها برنامه مطالعاتی خاص در کانادا وجود دارد ، بیشتر برنامه ها، متعلق به یکی از دسته بندی های عمومی زیر می باشد:

  • هنر و علوم انسانی
  • مدیریت کسب و کار
  • علوم کامپیوتر
  • تحصیلات
  • هنرهای زیبا
  • فناوری مهندسی
  • ریاضیات
  • پزشکی و علوم زندگی
  • علوم طبیعی
  • علوم اجتماعی

دوره ها و اعتبارات تحصیلی در کانادا

برنامه‌های مطالعه متشکل از واحدهای گسسته به نام دوره‌ها هستند . به عنوان مثال، هنگام مطالعه تجارت، دانشجویان ممکن است مجبور باشند دروس را در حوزه‌های اقتصاد، حسابداری و کارآفرینی کامل کنند . دانشجویان در یک برنامه ممکن است نیاز به تکمیل دوره‌های مختلف بسته به حوزه‌های مطالعاتی خاص خود داشته باشند؛ برای مثال، دروس یک دانش‌آموز در یک برنامه بازاریابی املاک و مستغلات بسیار متفاوت از دروس یک دانشجوی حسابرسی خواهد بود، با وجود اینکه هر دوی این دانشجویان ممکن است متعلق به "دانشکده مدیریت کسب ‌و کار کار" باشند .

دوره 16 هفته ای دانشگاه یا یک ترم

سال تحصیلی در کانادا به صورت زیر سازماندهی می‌شود که معمولا به عنوان semesters شناخته می‌شود . بیشتر مدارس در کانادا از سیستم ترم یا ترمستر استفاده می کنند ، به این معنی که سال به دو ترم با طول مساوی یا سه ترم با طول مساوی تقسیم می شود . به دلایل عملی ، دانشجویان باید در نظر داشته باشند که سپتامبر آغاز سال تحصیلی در کانادا است .

پیدا کردن مدرسه ایده آل

هنگامی که یک دانش آموز آینده نگر در مورد برنامه تحصیلی تصمیم گرفت ، می تواند جستجوی مدرسه ایده آل را آغاز کند . برای اطلاعات بیشتر و مرور مدارس ، پرتال جستجوی مدرسه CanadaVisa را امتحان کنید . برای توصیه مناسب جهت انتخاب بهترین آموزشگاه متناسب با علاقه و نیاز شما ، با مشاورین ارشد حامی مهاجر می توانید در تماس باشید .

انتخاب حوزه تخصصی تحصیلی برای دانش آموزان

مهم است که توجه داشته باشید که لازم نیست قبل از شروع مدرسه درباره یک حوزه مطالعاتی تصمیم بگیرید . عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند که به انتخاب یک موسسه به علاوه برنامه‌های مطالعه کمک می‌کنند . دانش آموزان آینده ممکن است یک مدرسه را براساس اعتبار، مکان، فرصت‌های فوق‌برنامه، یا هزینه انتخاب کنند . بسیاری از برنامه‌های مطالعاتی به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا حوزه اصلی تحصیل یا تخصص را در برنامه مطالعه انتخاب کنند، این موضوع به خصوص در مورد برنامه‌های مقطع لیسانس ضروری است .

انتخاب حوزه تخصصی تحصیلی برای دانشجویان

دانشجویان آینده نگر باید در نظر داشته باشند که اگر در مورد حوزه تخصصی تحصیلی خود ، تصمیم گیری نکنند ، مانعی برای تحصیل در کانادا نخواهد بود . این  در حالی است که دنبال کردن برنامه ای که در نهایت مناسب شما نباشد ممکن است یک اشتباه سنگین از لحاظ مالی و زمان باشد ولی باید توجه داشته باشید که بسیاری از برنامه های مطالعاتی با تغییر برنامه یا ترتیب برنامه های بین رشته ای ، امکان پذیر هست. لذا اگر بعد از مدتی متوجه شدید که برنامه ای که برای تحصیل انتخاب کردید مناسب نیست میتوانید آن را تغییر دهید. از همین رو توصیه می شود که یک دانشجوی بین المللی آینده نگر قبل از شروع برنامه ، برنامه های مطالعاتی مختلف موجود در کانادا را با دقت مورد بررسی قرار دهد .

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0