50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بررسی کامل شرایط تحصیل در کبک

تحصیل در کبک کانادا شرایط پذیرش و هزینه

تنها منطقه وسیع فرانسوی زبان در قاره آمریکای شمالی. پرچم مخصوص خودش را دارد و در سیاست‌های مهاجرتی، مستقل عمل می‌کند. همچنین سیستم آموزشی منحصربه‌فردی در مقایسه با سایر نقاط کانادا دارد. شعار آن را می‌توان نه‌تنها بر سردر پارلمان کبک بلکه روی تمام پلاک خودروها مشاهده کنید.

"به خاطر می‌آورم" شعاری‌ست که به سالها جنگ و سرکوب فرانسوی‌زبانان کانادا اشاره می‌کند. سالهایی که فرانسه زبان اقلیت بود و فرسنگ‌ها راه تا اینکه کبک به بهترین مکان برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و زندگی تبدیل شود، وجود داشت.

اگر جزو مشتاقان تحصیل در کانادا هستید، خوش آمدید! با خواندن این مطلب یک گزینه جدید، جذاب و ایده‌آل به شما پیشنهاد می‌شود. دریافت پذیرش تحصیلی از استان کبک چیزی‌ست که بسیاری آرزویش را دارند. می‌خواهید در این آرزو شریک شوید؟ پس این مطلب را ادامه دهید.

معرفی استان کبک کانادا

بزرگترین استان کانادا محسوب می‌شود و در بین 13 استان دیگر این کشور بسیار پرجنب‌وجوش و سرزنده است. سیستم آموزشی‌اش زبانزد بسیاری از مشتاقان تحصیل در کانادا است و برای همین به‌عنوان سومین مقصد محبوب دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود.

معرفی استان کبک

اگر بخواهید با جامعه فرانسوی زبان کانادا آشنا شوید و تسلط به این زبان را در خود تقویت کنید، کبک بهترین انتخاب است. یک ششم مساحت کانادا را به خود اختصاص داده و قرارگیری آن در شمال مدار قطبی ویژگی‌های طبیعی دیدنی را به آن بخشیده است. همچنین جنوب آن نزدیکی زیادی به نیویورک آمریکا دارد و در غرب به خلیج هادسون می‌رسد.

ایالت کبک در یک نگاه

پایتخت ایالت

کبک سیتی

جمعیت

8465

زبان رسمی

فرانسه

شعار

من به خاطر می‌آورم

آب‌وهوا

تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد

هزینه زندگی ماهانه

1570 دلار کانادا (بدون احتساب هزینه مسکن)

اجاره خانه

845-1300 (دلار کانادا)

مزایای تحصیل در کبک

کبک به دلیل کیفیت عالی آموزش، هزینه‌های تحصیلی مقرون به‌صرفه و هزینه‌های زندگی ارزانتر نسبت به سایر ایالت‌ها یکی از گزینه‌های ادامه تحصیل در کانادا محسوب می‌شود. همچنین برنامه‌های کوتاهترش در بین دانشجویان بین‌المللی در سطح جهانی شناخته شده است.

این موارد در کنار بسیاری از مزایای دیگر قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین تفاوت‌های مهم و خوب تحصیل در استان کبک برنامه PEQ است که اختصار عبارت The popular Quebec Experience Program است. همین برنامه رقابت تحصیل در این استان را افزایش داده است. چون به آنها اجازه می‌دهد به‌راحتی پس از اتمام دوران تحصیل برای اقامت دائم از داخل کبک درخواست دهند. به این موارد امکان ارائه مدرک لیسانس طی 3 سال را نیز اضافه کنید.

مزایای تحصیل در کبک

مناطق آموزشی کبک براساس زبان انگلیسی و فرانسوی

بیش از 80 درصد جمعیت کبک به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. همچنین زبان آموزش نیز محسوب می‌شود. چون منشور زبان فرانسه در استان کبک می‌گوید که چه در مدارس دولتی و چه در مدارس خصوصی همه کودکان باید تا پایان دوره متوسطه به زبان فرانسوی آموزش ببینند.

اما یک استثناء وجود دارد. باتوجه به اینکه روند مهاجرت دانش‌آموزی به این استان افزایش پیدا کرده تعداد مدارس انگلیسی زبان نیز در کبک روندی رو به رشد داشته است و امکان تحصیل با زبان انگلیسی در کبک  را برای کودکان فراهم می‌کند. اما حین تحصیل کلاس‌های آموزش زبان فرانسه نیز برایشان برگزار می‌شود.

مناطق آموزشی کبک

نقشه‌ای که در بالا آمده است میزان پراکندگی مدارس انگلیسی زبان و فرانسه زبان را نشان می‌دهد. بخشی از نقشه کانادا که در گوشه سمت چپ بالای تصویر بزرگ و برجسته شده است، نمایانگر جنوب کبک است. مدارس انگلیسی زبان در کبک با نقاط سرخابی نشان داده می‌شوند و مدارس فرانسوی زبان با نقاط آبی. همانطور که می‌بینید اکثر مدارس انگلیسی زبان در کبک در منطقه مونترال هستند. اگرچه این مدارس در سراسر کبک وجود دارد.

تحصیل در مدارس کبک چه مراحلی دارد؟

اگر بخواهید فرزند خود را در یکی از مدارس انگلیسی‌ زبان کبک ثبت‌نام کنید، باید بدانید که قوانین متفاوتی با شرایط تحصیل در مدارس کانادا دارد. مراحل زیر را درنظر بگیرید:

 • ارسال درخواست به منطقه آموزش و پرورش
 • تکمیل فرم درخواست
 • آماده‌سازی مدارک موردنیاز و ضمیمه آنها به فرم درخواست 
 • ارسال نامه پذیرش از مدرسه به وزارت آموزش و پرورش
 • انتظار برای دریافت نامه کتبی نتیجه درخواست

این تصمیم به صورت کتبی به شما اطلاع داده می‌شود و معمولا اگر تمامی مدارک و مراحل را مطابق برنامه انجام داده باشید، ظرف مدت 10 روز کاری درخواست شما پردازش می‌شود. به شرط تکمیل مدارک، درخواست‌ها طی ۱۰ روز کاری پردازش می‌شوند.

دوره سژب در کبک چیست؟

قبل از آنکه به تحصیل در دانشگاه‌ها بپردازیم. باید درباره یک تفاوت بسیار مهم شرایط تحصیل در استان کبک با سایر مناطق کانادا صحبت کنیم.

در سراسر کانادا و همچنین دنیا افراد با پایان تحصیلات متوسطه شرایط ورود به کالج یا دانشگاه را پیدا می‌کنند. اما در استان کبک این شرایط وجود ندارد و پس از دوران مدرسه باید در کالج‌هایی به نام سژب ادامه تحصیل دهند. مدت زمان این دوره تحصیلی متغیر است و باتوجه به نوع رشته تعیین می‌شود.

ویژگی‌های دوره سژب در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • سن ورود به این دوره از 17 سال آغاز می‌شود.
 • در دسته کالج‌های دولتی کبک قرار می‌گیرد.
 • برای ورود به این دوره باید ویزای تحصیلی داشته باشید.
 • مدرک آن DCS معادل دیپلم است.
 • پیش‌نیاز ورود به دانشگاه و بازار کار است.

لیست دانشگاه های کبک

برترین و مهمترین دانشگاه‌های کبک کدامند؟ این مراکز آموزشی آیا در میان بهترین دانشگاه های کانادا قرار دارد؟ ما برای پاسخ به این سوال معیارهای زیر را در نظر گرفته‌ایم: 

 • دارای مجوزهای لازم از آموزش عالی کانادا باشد. 
 • در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری دانشجو بپذیرد.
 • بر دوره‌های آنلاین و آموزش از راه دور متمرکز نباشد.
 • برای دانشجویان خارجی مناسب باشد.

لیست دانشگاه های کبک

دانشگاه مک گیل 

در لیست بهترین‌های دانشگاه‌های کبک اول است. نه‌تنها اول و بهتر است که محبوب‌ترین موسسه آموزشی کانادا و استان کبک محسوب می‌شود. علاوه‌بر اینکه جزء بهترین‌ها و محبوبترین‌ها است که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود. 

ورود به دانشگاه مک‌گیل با توجه به نوع رشته، مقطع متفاوت است. برخی نیازمند ارائه مدارک مشخص است و برای برخی از رشته‌ها آزمون ورودی درنظر گرفته‌اند. درحال‌حاضر 30 درصد دانشجویان این دانشگاه از 150 کشور دنیا آمده‌اند. برای همین رتبه نخست را از نظر تنوع فرهنگی دارد. همچنین یک گزینه مناسب برای تحصیل با زبان انگلیسی در کبک است.

دانشگاه مونترال

دومین دانشگاه برتر کبک است. اگر به زبان فرانسه علاقمندید و تسلط نسبی به این زبان دارید، دانشگاه مونترال کانادا بهترین انتخاب است. شما می‌توانید از بین 650 برنامه تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی را انتخاب کنید. همچنین بیش از 71 کرسی دانشگاهی در مقطع دکتری وجود دارد و سالانه بیش از 68000 دانشجو از این دانشگاه پذیرش تحصیلی می‌گیرند.

دانشگاه لاوال

یکی از موسسات آموزشی فرانسوی زبان این استان محسوب می‌شود. برای همین بعد از دانشگاه مونترال گزینه بسیار خوبی برای علاقمندان تحصیل به زبان فرانسه است. در سالهای اخیر توجه زیادی به بخش بین‌الملل این دانشگاه شده است و تعداد دانشجویان خارجی آن رو به افزایش است.

دانشگاه لاوال

دانشگاه کنکوردیا

Concordia University بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا است. البته از نظر تعداد دانشجو. بیش از ۳۰۰ رشته در مقطع کارشناسی دارد و دانشجویان کارشناسی ارشد می‌توانند از میان ۲۰۰ کرسی رشته موردنظر خود را انتخاب کنند. دانشگاه کنکوردیا دارای 5 دانشکده است که به‌نام‌های دانشکده هنر، علوم، مدیریت، تعلیم و تربیت و تحصیلات تکمیلی هستند.

دانشگاه کبک مونترال UQAM

تعداد کل دانشجویان این دانشگا دولتی در حدود 43 هزار نفر بوده که از این بین حدود 4300 هزار نفر دانشجوی بین‌‌المللی هستند و این دانشگاه دارای نرخ پذیرش بطور تقریبی 45 درصدی می‌باشد. این دانشگاه فرانسوی زبان بوده اما برخی از دوره‌های آن به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود.

دانشگاه مونترال

دانشگاه شربوک

برای ورود به این دانشگاه نیازی به آزمون ورودی نیست. بنابراین شما می‌توانید با ارائه مدارک لازم از بین 46 برنامه تحصیلی لیسانس، 48 برنامه فوق‌لیسانس و 27 برنامه دکتری رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال

به‌عنوان دانشکده فنی دانشگاه مونترال شناخته می‌شود و بزرگترین دانشگاه مهندسی ایالت کبک است. همچنین یکی از مهمترین موسسات تحقیقاتی در زمینه علوم مهندسی کشور کانادا محسوب می‌شود.

رنکینگ دانشگاه های کبک

بر اساس رده‌بندی دانشگاه‌ها توسط سایت QS در سال 2024، دانشگاه‌های کبک در سطح جهانی و کشوری، رتبه‌های زیر را کسب کرده‌اند:

نام دانشگاه

رتبه جهانی QS

رتبه کشوری

دانشگاه مک گیل

30

3

دانشگاه مونترال

141

6

دانشگاه لاول

441

14

دانشگاه کنکوردیا

387

21

دانشگاه کبک

751

23

دانشگاه شربوک

850

24

دانشگاه کبک چیکوتیمی

-

35

دانشگاه تلوک

-

37

دانشگاه ترویس ریورز

-

58

دانشگاه بیشاپ

1949

62

دانشگاه ریموسکی کبک

2490

69

دانشگاه کبک اوتاوایس

2978

71

دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک

3641

74

لیست کالج های کبک

کالج، اولین سطح آموزشی بعد از پایان دوران تحصیل متوسطه و قبل از دانشگاه است. تحصیل در کالج اجباری نیست و بسیاری از آنها با توجه به حرفه و مهارت‌های فنی دسته‌بندی می‌شوند. کالج ‌های کبک ویژگی‌های زیر را دارند:

 • تعداد ۴۸ CEGEP (کالج های دولتی) وجود دارد که 5 کالج انگلیسی زبان هستند.
 • بیش از ۷۰ کالج خصوصی در کبک وجود دارد. 
 • ۴ موسسه عمومی در رشته گردشگری و هتلداری فعالیت می‌کنند.
 • یک سال کالج شامل دو ترم ۱۶ هفته‌ای می‌شود.
 • ترم اول کالج های کبک در پاییز (آگوست تا دسامبر) آغاز می‌شود.
 • ترم دوم کالج های استان کبک در زمستان (ژانویه تا می) است.
 • مدت زمان دوره‌ها در هر ترم به‌طور میانگین ۴۵ ساعت است که تقریبا شامل 3 ساعت آموزش در هفته است.

کالج های کبک

جدول زیر مهمترین و بهترین کالج‌های استان کبک را معرفی کرده است:

نام کالج

مقطع

رشته

کالج داوسون

پیش دانشگاهی و فنی‌وحرفه‌ای

هنرهای کاربردی، سینما، هنر رسانه‌، ادبیات، هنرهای تجسمی، مطالعات پزشکی، محیط‌زیست، اکتشافات، علوم اجتماعی، کسب‌وکار، روانشناسی، گردشگری، انیمیشن سه‌بعدی، گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، عکاسی، تئاتر، آزمایشگاه زیست‌پزشکی، مهندسی عمران، پرستاری، مهندسی مکانیک، علوم کامپیوتر و مدیریت کسب‌وکار.

کالج وانیر

پیش‌دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی

اقتصاد، روابط‌عمومی، کامپیوتر، موسیقی، هنرهای لیبرال، جامعه‌شناسی، بهداشت حیوانات، معماری، مهندسی ساختمان، تربیت کودکان، مهندسی برق، محیط زیست، پرستاری

کالج لاسال

پیش‌دانشگاهی، فنی‌و حرفه‌، لیسانس

برنامه‌نویسی، طراحی، هنر، آشپزی، انیمیشن، عکاسی، بازاریابی، مدیریت بازرگانی، هتلداری، طراحی جواهرات

هزینه تحصیل در کبک

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم، هزینه تحصیل در کبک بسیار مقرون به‌صرفه است. این را از مقایسه با سایر استان‌های کانادا می‌توان متوجه شد.

ساکنین بومی استان کبک، بین 2000 تا 4000 دلار کانادا در سال برای تحصیل در مقطع لیسانس هزینه می‌کنند. اما این مبلغ برای دانشجویان خارجی متفاوت است و البته کمی بیشتر است. به‌طوریکه یک دانشجوی بین‌المللی استان کبک باید حداقل 8 هزار تا 20 هزار دلار کانادا باید هزینه کند.

هزینه تحصیل در کبک

زندگی دانشجویی در استان کبک کانادا

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی باید درک مشخصی از ویژگی‌های زندگی در کشور مقصد خود داشته باشید. یکی از مهمترین فاکتورهای مهم مبحث هزینه‌ها است که در برنامه‌ریزی مالی شما تاثیرگذار خواهد بود. هزینه‌هایی مانند اجاره، شهریه، حمل‌و‌نقل، غذا و سرگرمی نقش به‌سزایی در کیفیت زندگی دارد و دانستن میانگین آنها کمک می‌کند که تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید و بودجه خود را مدیریت کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در استان کبک

نوع هزینه

میزان هزینه (دلار کانادا)

اقامت در خارج از دانشگاه

952

اقامت در داخل پردیس دانشگاه

1067

حمل‌ونقل

66

غذا

649

تفریح و سرگرمی

56

پوشاک

87

خدمات درمانی

75

آمار ویزاهای تحصیلی استان کبک

در جدول و نمودار زیر، تعداد ویزاهای تحصیلی صادر شده برای دانشجویان بین‌المللی که استان کبک را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند را می‌بینید. این آمار به تفکیک نوع ویزای صادر شده هستند.

آمار ویزاهای تحصیلی کبک

مدارک لازم برای تحصیل در کبک کانادا

ازآنجایی‌که استان کبک در سیاست‌های مهاجرتی خود استقلال بیشتری دارد، مدارک و شرایط تحصیل در آن با استان‌های دیگر متفاوت است.

دانشجویان بین‌المللی باید قبل از ارسال درخواست به دولت فدرال برای مجوز تحصیل در کانادا باید برای پذیرش به استان درخواست دهند. مدارک زیر را باید آماده کنید:

 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی
 • گواهی پذیرش استان کبک
 • مجوز تحصیل از دولت کانادا

گواهی پذیرش استان کبک چیست؟

گواهی پذیرش کبک (CAQ) مدرکی است که نشان می‌دهد کبک شما را به عنوان یک دانشجوی خارجی پذیرفته است. این سند توسط وزارت مهاجرت کبک صادر می‌شود. شما باید به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه برای دریافت CAQ اقدام کنید و پس از اخذ CAQ، می‌توانید برای مجوز تحصیل دولت کانادا درخواست دهید.

توجه: اگر قصد تحصیل در برنامه‌ای را دارید که کمتر از 6 ماه طول می‌کشد، نیازی به CAQ یا مجوز تحصیلی ندارید.

بورسیه های تحصیلی کبک

دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که با بورسیه تحصیلی کامل در کانادا تحصیل کنند. برای دریافت بورسیه های تحصیلی کبک باید نمرات عالی، رزومه تحصیلی قوی و توصیه‌نامه خوب داشته باشید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهی

نام

مقطع

مبلغ (دلارکانادا)

بورسیه‌های شایستگی کبک

دکتری، دوره‌های پژوهشی کوتاه‌مدت

3000-35000

بورسیه شایستگی کبک

کالج‌ها و دوره‌های فنی و حرفه‌ای

14000-26000

بورسیه گوستون میرون

کارشناسی ارشد

5000-15000

برنامه بورس تحصیلی تعالی کبک

فنی و حرفه‌ای

14000

ورودی یک ساله دانشگاه مک‌گیل

لیسانس

3000

بورسیه ورودی کنکوردیا

لیسانس

شهریه کامل

شرایط تحصیل رایگان در کبک

تا قبل از تاریخ 19 می 2022 امکان تحصیل رایگان در هیچکدام از مؤسسات آموزشی کانادا از جمله کبک وجود نداشت. بنابراین دانشجویان مجبور بودند برای تحصیل رایگان در دانشگاه‌‌های کبک بورسیه تحصیلی دریافت کنند. اما بعد از این تاریخ شرایط تغییر کرد.

ژان بوله وزیر کار، اشتغال و همبستگی اجتماعی استان کبک، در 19 می 2022 خبر خوبی برای دانشجویان خارجی داشت. به‌منظور جذب و نگهداری دانشجویان بین‌المللی در منطقه فرانسوی زبان، در مجموع 80 میلیون دلار کانادا برای تشویق دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیلات به زبان فرانسوی در مناطقی منتخب اختصاص می‌یابد. 

بنابراین شرایط کلی برای تحصیل رایگان در استان کبک به قرار زیر است:

 • تحصیل رایگان صرفا شامل دوره پس از متوسطه و کلیه مقاطع دانشگاهی خواهد بود.
 • دوره آموزشی باید به‌صورت حضوری و تمام وقت باشد.
 • دانشجو باید در کالج‌های سژپ ثبت نام کند.
 • شهر مونترال شامل این طرح نمی‌شود.
 • دوره‌ تحصیلی انتخابی باید به زبان فرانسوی ارائه شود.
 • اولویت اجرای طرح با رشته‌های پر متقاضی است.

نکته: تا به امروز تنها رشته‌های مهندسی، تکنولوژی، سلامت و پزشکی، خدمات اجتماعی و رشته‌های آموزشی مشمول این طرح شده‌اند.

بهترین شهر کبک برای تحصیل دانشجویان بین المللی

تعداد دانشجویان کانادا زیاد است و در سالهای اخیر تعداد شهرهای دانشگاهی رو به افزایش بوده است. برای همین این تاثیر در استان کبک نیز مشهود است و مزایا و فرصت‌های زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. درحال‌حاضر اگر بخواهید فقط از چند شهر یاد کنیم به اسامی زیر می‌رسیم: 

 • کبک
 • مونترال
 • شربروک
 • لاوال

بهترین شهر کبک برای تحصیل

پذیرش گرفتن از کدام دانشگاه‌ های کبک راحت‌تر است؟

در بین بهترین دانشگاه‌های کبک، دانشگاه کنکوردیا شرایط تقریبا آسان‌تری برای پذیرش دانشجویان خارجی دارد. این پیش فرض را با استفاده از داده‌های آماری بیان کرده‌ایم. چون مطابق با آمار از هر 100 متقاضی تقریبا 78 دانشجو موفق به ورود به این دانشگاه می‌شوند. بنابراین نرخ پذیرش آن 78 درصد است که در میان سایر دانشگاه‌های کبک نرخ پذیرش بالایی دارد.

در رتبه بعدی دانشگاه لاوال قرار می‌گیرد. درحال‌حاضر 43000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کند. همچنین نرخ پذیرش آن تقریبا 59 تا 60 درصد است.

دریافت پذیرش تحصیلی از استان کبک با حامی مهاجر

حالا هر آنچه که لازم است درباره تحصیل در کبک می‌دانید. می‌دانید که رقابت بر سر آن زیاد است. بنابراین باید دانسته‌های خود را افزایش دهید. ما تلاش کردیم سیستم آموزشی مدارس کبک را معرفی کنیم. همچنین لیست جامعی از دانشگاه‌های آن آورده‌ایم و بهترین و پرطرفدارترین‌ها را به‌طور خلاصه بیان کردیم. در کنار آن به کالج‌ها پرداختیم و درباره هزینه، بورسیه و شرایط تحصیل رایگان در کبک سخن‌ها گفتیم.

اگر شما هم مشتاق تحصیل در این استان زیبای کانادا هستید، همین الان از مشاوره کارشناسان متخصص و کاربلد ما استفاده کنید. بسیار راحت است؛ کافیست تلفن موسسه حامی مهاجر را شماره بگیرید و منتظر ارتباط مشاوران ما باشید. قدم اول را که بردارید مسیر خود را نشان می‌دهد. ما در گرفتن ویزای دانشجویی کانادا و مهاجرت تحصیلی خبره هستیم.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در استان کبک

پذیرش تحصیلی از استان کبک متقاضیان فراوانی دارد. همچنین به‌دلیل اینکه این استان سیستم آموزشی تقربا متفاوتی با سایر مناطق کانادا دارد ممکن است سوالات پرتکراری در این خصوص پرسیده شود. ما در این بخش تلاش کرده‌این این پرسش‌های رایج و متداول را بیاوریم و پاسخی مختصر و مفید به آنها بدهیم.

ارزان ترین استان کبک برای زندگی کدام است؟

شهر شربروک یک شهر دانشجویی ارزان در استان کبک است که در مقایسه با کل کشور کانادا نیز ارزان محسوب می‌شود. در کنار آن نیز شهر کبک نیز برای دانشجویان خارجی مقرون به‌صرفه است. 

تحصیل در ارزان ترین دانشگاه کبک چقدر هزینه دارد؟

متوسط هزینه‌ سالیانه تحصیل در دانشگاه‌ های ارزان کبک حدود 15000 دلار برآورد شده است. دانشگاه بیشاپ در لیست ارزان‌ترین‌ها قرار دارد.

بهترین دانشگاه کبک کدام است؟

دانشگاه مک‌گیل بهترین دانشگاه استان کبک محسوب می‌شود. در رده های بعدی دانشگاه مونترال و کنکوردیا قرار می‌گیرد.

بهترین کالج کبک کدام است؟

نام سه کالج در لیست بهترین کالج های کبک است. این سه کالج شامل کالج داوسون، کالج وانیر، کالج لاسال می‌شود.

تحصیل در کبک فقط به زبان فرانسویه؟

تحصیل در کیک به زبان فرانسه و انگلیسی رواج دارد. اما برخی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس فقط به زبان فرانسه اختصاص دارد.

تحصیل رایگان در کبک آیا حقیقت دارد؟

بله. البته فقط در رشته‌های پرمتقاضی امکان تحصیل رایگان وجود دارد. همچنین فقط دوره‌هایی که به زبان فرانسه ارائه می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی کبک اجازه دارند حین تحصیل کار کنند؟

طبق سیستم آموزشی کانادا، دانشجویان خارجی اجازه کار دانشجویی دارند. حداکثر ساعت کار دانشجویی در کبک 20 ساعت است. میانگین درآمد ساعتی حدود 32.34 دلار برآورد می‌شود.

با مدرک سژب می‌شود در کبک کار کرد؟

بله. تحصیل در دوره سژب دروازه ورد به دانشگاه و بازار کار است و باید بعد از دوران تحصیل مدرسه و فارغ‌التحصیلی از دوره متوسطه سپری شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0