استان کبک با داشتن بالاترین سرانه جمعیت دانشجویی در شهرهای کانادا، در مونترال قرار دارد و همچنان مشغول به جذب دانشجویان بین المللی می باشد.

درباره کبک

در شاه راه فرهنگی آمریکای شمالی و اروپا، سراسر شهرهای کبک آموزش خاصی را ارائه می دهند. هر ساله، مؤسسات مختلف آموزشی فرانکوفون و آنگلوفون کبک از حدود 25000 دانشجوی خارجی جدید استقبال می کنند. در این محیط یادگیری بی نظیر، تنوع و فرصت به وفور یافت می شود.

دانشجویان نه تنها به دلیل طیف گسترده ای از برنامه های مطالعاتی خود و مسیر مهاجرت کانادایی از طریق برنامه تحصیل کبک به این استان جذب می شوند بلکه برای پرداخت شهریه مطلوب، امکانات فوق مدرن و نوع محیط زندگی خاص به این استان می آیند. لازم به یادآوری میباشد که هنگام در نظر گرفتن کانادا به عنوان مقصد تحصیل، شناختن فرصت های موجود در کبک، به ویژه در شهر مونترال بسیار مهم است.

مزایا تحصیل در کبک

دیپلم ها و مدرک تحصیلی به دست آمده در کبک در سطح بین المللی شناخته می شوند. کبک کیفیت برنامه های ارائه شده در هر یک از موسسات دولتی سیستم آموزشی خود را از جمله ، قانونگذاری، استفاده از ارگانهای ارزیابی خارجی و همچنین تضمین توافق سفارش های حرفه ای را تضمین می کند.
بسته به مؤسسه انتخاب شده، دانشجویان طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی فرانسوی و انگلیسی را انتخاب می کنند.

امکانات فوق العاده و مدرن

مؤسسات آموزش عالی کبک، صرف نظر از اندازه و موقعیت مکانی، مجهز به امکانات فوق العاده مانند آزمایشگاه های پیشرفته، آزمایشگاه های رایانه، امکانات ورزشی و سالن اجتماعات هستند.

شهریه های کم در کبک

شهریه قابل استفاده برای دانشجویان خارجی نسبت به سایر کشورهای صنعتی و همچنین سایر استانهای کانادا مطلوب است.

هزینه زندگی در کمترین میزان در کانادا

کبک از زیبایی های زندگی شهری و زیبایی روستایی برخوردار است. کبک علاوه بر دریاچه ها و رودخانه های بی شمار خود، یک جنگل بزرگ زیبا، یک فیرورد و یک دریا بزرگ با شکوه و دارای پارک های ملی زیادی است. دانشجویان بین المللی در کبک مسیر مشخصی برای مهاجرت دائم به کانادا و در نهایت تابعیت را دارند.

برنامه تجربه کبک

بسیاری از دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در کبک می آیند، سرانجام از طریق کلاس تجربه کبک، که به عنوان برنامه de l’expérience Québécoise یا PEQ نیز شناخته می شود، مقیم دائم کانادا می شوند. این برنامه جریانی را اختصاص داده است که به دانشجویان بین المللی در کبک امکان ایجاد زندگی و مشاغل خود در کبک را می دهد. این مسیر نیازی به دسترسی افراد به دریافت دعوتنامه برای درخواست ندارد.

برنامه کارگر ماهر در کبک

اگر دانشجویی تحصیلات خود را در کبک به اتمام برساند و دارای یک CAQ معتبر (گواهینامه پذیرش کبک) و مجوز تحصیل باشد، ممکن است وی واجد شرایط استفاده از طریق برنامه کارگر ماهر کبک (QSWP) باشد. داوطلبانی که در کبک تحصیل کرده اند باید حداقل نیمی از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط را تکمیل کرده و برای ورود به نیروی کار آماده باشند لازم به ذکر است که QSWP از یک سیستم مبتنی بر امتیاز دهی برای ارزیابی برنامه های افرادی که مایل به اقامت در استان هستند استفاده می کند.

ورود سریع یا Express Entry

داوطلبان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم انتخاب مهاجرت فدرال که تحصیلات خود را در مدرسه ای در کبک به اتمام رسانده اند ممکن است به دلیل سطح بالای تحصیلات خود امتیاز قابل توجهی کسب کنند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان بین المللی مؤسسات آموزشی کانادا ممکن است تجربه کاری مهم کانادایی را تجربه کنند. این یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند در سیستم  Express Entryاست.

مدارس مقصد در کبک

این مؤسسات به دلیل وسعت، نزدیکی به مراکز شهری و مراحل ثبت نام دانشجویان بین المللی در کانادا بسیار فعال و آماده پذیرش هستند برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دانشگاه کنکوردیا

کنکوردیا در سال 1974 تشکیل شده است، یک مؤسسه متفکر و متنوع در یک فضای شلوغ شهری، با بیش از 500 برنامه در سطح مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: تجارت ، مهندسی ، اینتر مدیا ، علوم کامپیوتر
محل استقرار: مونترال

دانشگاه مونترال

این موسسه فرانکفون شامل 13 دانشکده و بیش از 60 بخش و همچنین بیش از 650 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد از جمله 71 برنامه دکتری است.

برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: پزشکی ، علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، تجارت
محل استقرار: مونترال

دانشگاه مک گیل

این موسسه بیشتر دانشمندانی که موفق به دریافت و برنده جایزه نوبل شده اند را پرورش داده است. مک گیل که یک مرکز تحقیق و آموزش است، دانش آموزانی را از سراسر جهان جذب می کند.
برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: پزشکی ، حقوق ، موسیقی ، دندانپزشکی ، مدیریت
محل استقرار: مونترال

دانشگاه لاوال

Université Laval که ابتدا در سال 1663 به عنوان یک حوزه علمیه تأسیس شد، بیش از 350 برنامه را به بیش از 29000 دانش آموز ارائه می دهد، که از این تعداد 25000 نفر دانشجو بین المللی هستند.

برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: قانون، معماری، علوم و مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی
محل استقرار: کبک سیتی

دانشگاه کبک مونترال (UQAM)

 UQAM یک دانشگاه فرانسوی زبان است و بزرگترین عنصر تشکیل دهنده یک سیستم دانشگاه عمومی Université du Québec (UQ) است. این دانشگاه مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را در یک مرکز اموزش ارائه می دهد.
برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: هنر ، علوم بهداشتی ، تجارت
محل استقرار: مونترال

دانشگاه شربوک

Université de Sherbrooke به دلیل همکاری های بین المللی و برنامه تعاون خارجی شناخته می شود که از طریق آن دانشجویان می توانند اعتبار دوره را در دوره کارآموزی دریافت کنند.
برنامه های ارائه شده در این دانشگاه: پزشکی و علوم بهداشتی ، مدیریت ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، ورزش
محل استقرار: Sherbrooke Longueuil

انتخاب سایر مدارس در کبک

لازم به ذکر است دولت کانادا برای صدور ویزا انتخاب مدارس را در نظر میگیرد. زیرا انتخاب مدارس یا دانشگاه از جمله مواردی است که از نظر کیفیت، ارزش و شایستگی دانشجویان بین المللی مورد ارزیابی قرار میگیرد. این مدارس توسط دانشکده ها و مؤسسات کانادا (که قبلاً انجمن کالج های جامعه کانادا بوده اند) معتبر هستند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0