50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا؟ (بررسی جامع)

تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا؟ (بررسی جامع)

برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی و ارتقا سطح دانش و تحصیلات خود در کشوری دیگر را دارند پاسخ به سوال "تحصیل در آمریکا بهتر است یا کانادا"، اهمیت بالایی دارد. اگر شما هم بین این دو راهی سخت قرار گرفته‌اید، با ما همراه شوید تا وضعیت هردو کشور کاملا در ذهنتان واضح شود.
در این مقاله با توضیحات کامل در خصوص تحصیل در آمریکا یا کانادا، مقایسه دقیقی میان این دو کشور انجام می‌شود. از لحاظ شهریه سالانه در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی، هزینه اجاره‌ خانه و خوابگاه در هردو کشور، اطلاعات کامل در خصوص پذیرش دانشگاه در آمریکا یا کانادا ، مزایای مصاحبه شفاهی آمریکا و اهمیت شرکت در جلسات ماک سفارتی توضیحات کاملی ارائه خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو از وزارت علوم است و خدمات کاملی را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا  ارائه می‌کند. مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا با حامی مهاجر، راحت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. فقط کافی است که با کارشناسان ما مشورت کنید. برای رزرو وقت مشاوره تحصیلی می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

مقایسه سطح تحصیل و امکانات تحصیلی در آمریکا و کانادا

مقایسه دانشگاه های برتر در آمریکا و کانادا

با توجه به آنکه در این دو کشور تعداد بسیار بالایی دانشگاه‌های عالی‌رتبه با سطح آموزشی بالا واقع شده است، در نتیجه مقایسه سطح تحصیل و امکانات تحصیل در آمریکا و تحصیل در کانادا مستلزم نگاه جزئی است. دانشگاه‌های آمریکا و کانادا از لحاظ سطح کیفی دارای استاندارد جهانی هستند و از این لحاظ همیشه در حال پیشرفت و ارتقا سطح آموزشی بوده و خواهند بود. رقابت میان دو کشور از لحاظ سطح تحصیلی بسیار تنگاتنگ است. در ادامه مقایسه رتبه‌های دانشگاه این دو کشور را می‌بینیم

دانشگاه آمریکایی

رتبه جهانی

دانشگاه کانادایی

رتبه جهانی

دانشگاه هاروارد

1

دانشگاه تورنتو

16

دانشگاه تکنولوژی ماساچوست

2

دانشگاه بریتیش کلمبیا

35

دانشگاه استنفورد

3

دانشگاه مک‌گیل

51

دانشگاه کالیفورنیا-برکلی

4

دانشگاه مک‌مستر

133

دانشگاه کلمبیا

6

دانشگاه آلبرتا

135

دانشگاه واشینگتون

7

دانشگاه مونترال

151

اگرچه مقایسه در خصوص تحصیل در آمریکا یا کانادا، از لحاظ داشتن دانشگاه‌های بین‌المللی برتر در سطح جهانی کار آسانی نیست؛ اما از لحاظ رتبه بندی جهانی، می‌توانیم به مقایسه دانشگاه های برتر در آمریکا و کانادا بپردازیم.
همان‌طور که در جدول بالا مشاهده کردید، تعداد بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند و هردو این کشورها مملو از دانشگاه‌های سطح بالا در جهان هستند، اما کشور آمریکا دانشگاه‌های بیشتری بین 10 دانشگاه برتر جهان دارد و می‌توان گفت در مقایسه دانشگاه های برتر در آمریکا و کانادا، آمریکا با اختلاف قابل توجه بهتر است.

مقایسه شهریه دانشگاه ها در آمریکا و کانادا

نوبت به آن رسیده که به مقایسه شهریه دانشگاه ها در آمریکا و کانادا بپردازیم. ازآنجا که سطح دانشگاه‌های آمریکا و کانادا بسیار بالاست و از لحاظ امکانات، سطح کیفی و سطح تحصیلی این دو کشور از بهترین‌ها در جهان محسوب می‌شوند، شاید این‌طور به نظر بیاید که شهریه دانشگاه‌های این دو کشور مبالغ بالا و نجومی هستند اما این تصور به هیچ عنوان درست نیست.

اینفوگرافیک مقایسه شهریه دانشگاه ها در آمریکا و کانادا

مبالغ شهریه نیز با توجه به تنوع دانشگاه و موسسات در آمریکا و کانادا و سطح امکانات و تحصیل آنها، هزینه‌های متفاوتی دارد. در عکس بالا شهریه‌های حدودی دانشگاه‌ها نوشته شده؛ در ادامه نیز به توضیح شهریه سالانه در مقاطع مختلف می‌پردازیم: 

 • مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی آمریکا حدودا بین 25,000 تا 40,000 دلار
 • مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی آمریکا حدودا بین 20,000 تا 50,000 دلار 
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی میان‌رده آمریکا بین 40,000 تا 55,000 دلار 
 • مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی آمریکا بین 45,000 تا 75,000 دلار 
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی تاپ و بالارده آمریکا بین 45,000 تا 80,000 دلار 

در مورد مقایسه شهریه دانشگاه‌ها در آمریکا و کانادا همچنین، هزینه شهریه سالانه در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کانادا به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی کانادا حدودا بین 10,000 تا 35,000 دلار کانادا 
 • مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی کانادا حدودا بین 11,000 تا 22,000 دلار کانادا 
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی میان‌رده کانادا بین 30,000 تا 45,000 دلار کانادا 
 • مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی کانادا بین 20,000 تا 43,000 دلار کانادا 

همان‌طور که در لیست هزینه شهریه‌های دانشگاه‌های آمریکا و کانادا مشاهده می‌کنید، اگرچه کانادا کمی از لحاظ هزینه در درجه پایین‌تری نسبت به آمریکا قرار دارد، اما به طور کلی در کشور آمریکا نیز امکان‌ تحصیل در برترین دانشگاه‌ها با مبالغ پایین وجود دارد. در نتیجه اختلاف میان کشورهای آمریکا و کانادا در خصوص هزینه شهریه سالانه ناچیز است.

 

مقایسه پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا

برای مقایسه پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا تقریبا موارد کلی مشابه هست و تفاوت‌ها عموما در جزئیات وجود دارد. برای دریافت ویزای تحصیلی به مدارک زیر نیاز دارید:

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20
 • رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش‌تر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • مدارک که وضعیت مالی شما در دوران تحصیلتان را گواهی کند
 • دو عکس رنگی جدید، یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه‌ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

همچنین پروسه دریافت پذیرش در دانشگاه‌های هردو کشور تقریبا مشابه یکدیگر است و تفاوت اصلی میان مراحل دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا یا کانادا، در پروسه سفارت آن‌هاست. کارشناسان حامی مهاجر در جلسه ماک (شبیه‌سازی مصاحبه حضوری سفارت آمریکا)، که برایتان در نظر گرفته می‌شود، تمامی موارد راجع‌به سفارت را برایتان واضح و شفاف می‌کنند.

نکات طلایی برای دریافت ویزای آمریکا و کانادا

مزیت اصلی پروسه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نسبت به کانادا این است که برای دریافت ویزا، در سفارت آمریکا جلسه‌ای حضوری برگزار می‌شود که در آن متقاضی امکان متقاعد کردن افسر به صورت شفاهی را دارد، اما در مورد ویزای تحصیلی کانادا امکان مصاحبه حضوری نیست و افسر مربوطه تنها از روی مدارک متقاضی تصمیم‌گیری خواهد کرد. 

مقایسه پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا

بنابراین اگر مدارک قوی دارید و می‌توانید به صورت کتبی خود را به خوبی معرفی کنید، شاید پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای شما بهتر باشد، اما اگر حس می‌کنید که می‌توانید به صورت شفاهی افسر را قانع کنید و نقص‌های پرونده خود را جبران کنید، فرآیند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای شما مناسب‌تراست، چرا که می‌توانید با افسر پرونده به صورت رو در رو صحبت کنید.
برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا داشتن توانایی صحبت شفاهی و دانستن پاسخ‌های صحیح به سوالات افسر می‌تواند شانس دریافت ویزای تحصیلی شما را بالا ببرد؛ به همین دلیل شما می‌توانید برای ایجاد تسلط کافی در روز سفارت، از جلسات ماک سفارتی حامی مهاجر استفاده کنید.
در جلسه ماک سفارتی تمامی نواقص در پاسخ‌دهی به سوالات افسر شناسایی و رفع خواهد شد، بنابراین امکان موفقیت در جلسه اصلی سفارت متقاضی بسیار بالا خواهد رفت. برای دریافت وقت جلسه حرفه‌ای ماک سفارتی آمریکا در موسسه حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره تماس خط ویژه 02148000957 با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید.

مقایسه وضعیت پذیرش دانشگاه های آمریکا و کانادا

تنوع و تعداد دانشگاه‌های آمریکا بیش‌تر از کانادا است و امکان دریافت پذیرش بدون مدرک زبان در آمریکا بیش‌تر از کاناداست که در ادامه علت آن را به شما توضیح خواهیم داد.
برای تحصیل در آمریکا یا کانادا تعداد محدودی از دانشگاه‌ها امکان ارائه پذیرش بدون مدرک زبان را دارند، اما از آنجاکه تنوع و تعداد دانشگاه‌های آمریکا به مراتب بیش‌تر از کانادا است بنابرین امکان دریافت پذیرش دانشگاه‌های آمریکا بدون مدرک زبان بیش‌تر خواهد بود.

مقایسه وضعیت پذیرش دانشگاه های آمریکا و کانادا

دیگر تفاوت اصلی در مقایسه وضعیت پذیرش دانشگاه های آمریکا و کانادا این است که برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در ابتدای کار و پیش از موعد زمان ثبت نام اصلی، نیاز است مقداری از مبلغ شهریه (که توسط دانشگاه مورد نظر تعیین می‌گردد) پرداخت شود؛ البته این مبلغ قابل بازگشت است اما در مورد اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا نیاز به پرداخت پیش از موعد نخواهد بود.
حتما دقت نمایید که برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های آمریکا نیاز به داشتن پرونده‌ای مناسب، مدارک کامل و انجام اقدامات صحیح است که موسسه حامی مهاجر با داشتن کادری متخصص در زمینه دریافت ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا بدون نیاز به مدرک زبان، می‌تواند در تمامی مراحل دریافت ویزای تحصیلی به شما کمک کند.

مقایسه هزینه های تحصیل در آمریکا و کانادا

در زمینه هزینه پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا، بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر از لیست دانشگاه‌های SEVP، مسئولین دانشگاه پس از بررسی مدارک و درخواست شما، نتیجه پذیرش اولیه را ارسال خواهند کرد. بعد از دریافت پذیرش اولیه شما باید پرونده‌ای آنلاین در سامانه SEVIS برای خود ایجاد کنید و هزینه فرم SEVIS I-901 را بپردازید.
به‌طورکلی برای مقایسه هزینه‌های تحصیل در آمریکا و کانادا باید گفت که هزینه زندگی در کشور کانادا کم‌تر از آمریکا است اما به این نکته دقت کنید، در هر دو کشور امکان کار حین تحصیل وجود دارد و مبالغ دریافتی به عنوان درآمد تقریبا در کشور آمریکا بالاتر از حقوق‌های ماهیانه کانادا است، در نتیجه با توجه به آنکه تقریبا تمامی دانشجویان بین‌المللی در فضای دانشگاه مشغول به کار می‌شوند،  مقایسه هزینه های تحصیل در آمریکا و کانادا اهمیت چندانی نخواهد داشت.
با این حال ما در این مقاله راجع‌به هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشورهای آمریکا و کانادا توضیح خواهیم داد.

مقایسه خوابگاه و اجاره خانه در آمریکا و کانادا

هزینه‌های خوابگاه و اجاره خانه با توجه به دانشگاه مورد نظر و محل زندگی متفاوت خواهد بود. دانشجویانی که قصد زندگی در خوابگاه دانشگاه را دارند قطعا هزینه‌های کم‌تری برای زندگی خواهند داشت.

مقایسه هزینه های تحصیل در آمریکا و کانادا

 هزینه زندگی در خوابگاه دانشگاه‌های کانادا باتوجه به نوع دانشگاه و محل آن بین 3,000 تا 7,500 دلار کانادا است. این در حالی است که هزینه سالانه زندگی در خوابگاه دانشگاهی آمریکا مبلغی بین 9,000 تا 12,000 دلار خواهد بود، اما همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد درآمد ماهیانه کار در آمریکا به نسبت بالاتر است و طوری است که دانشجو بتواند از پس مخارج زندگی بربیاید.
این موضوع در مورد دانشجویانی که قصد زندگی خارج از فضای دانشگاه را دارند و ترجیح می‌دهند خصوصی‌تر زندگی کنند متفاوت است. به عنوان هزینه ماهانه اجاره‌خانه در کشور آمریکا برای یک اتاق تکی یا سوییت مبلغی بین 900 تا 1,000 دلار دریافت می‎‌شود و در مورد انواع دیگر خانه، مبلغ اجاره ماهیانه تقریبا 1,700 دلار است. 
هزینه ماهیانه اجاره خانه در کشور کانادا برای اتاق تکی بین 750 تا 950 دلار کانادا است و همچنین این مبلغ برای خانه‌های بهتر مبلغی حدود 1,150 دلار می‌شود

مقایسه بورسیه دانشجویی در آمریکا و کانادا

هر دو کشور آمریکا و کانادا از لحاظ دادن پذیرش با بورسیه و اسکالرشیپ دارای دانشگاه‌های زیادی هستند. دانشجویان بین‌المللی با داشتن سابقه تحصیلی مناسب با نمرات بالا می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا که امکان ارائه بورسیه به دانشجویان بین‌المللی را دارند درخواست بورسیه نیز بدهند.
دریافت بورسیه از هر دانشگاه متفاوت است، در حالی که بعضی دانشگاه‌های بین‌المللی امکان ارائه فول‌فاند یا بورسیه کامل دارند، برخی دانشگاه‌ها فقط بخشی از مخارج دانشجو را پوشش خواهند داد و این موضوع به صلاح‌دید مسئولین دانشگاه نیز ارتباط دارد.
باید توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه نیاز به ارائه مدارک مناسب و انجام اقدامات صحیح است و در صورتی که در مراحل درخواست پذیرش دانشگاه و بورسیه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد و اقدامات لازم به درستی انجام نشود، می‌تواند به رد شدن درخواست شما توسط دانشگاه منجر شود.
 برای دریافت بورسیه از بهترین دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، انتخاب دانشگاه مناسب با توجه به شرایط فردی و اطمینان از انجام تمام مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه و درخواست ویزای تحصیلی می‌توانید از طریق شماره تماس خط ویژه 02148000957 ‌با مشاورین حرفه‌ای موسسه حامی مهاجر ارتباط برقرار کنید.

مقایسه سطح زندگی دانشجویی در آمریکا و کانادا

از لحاظ مقایسه سطح زندگی دانشجویی در آمریکا و کانادا می‌توان از چند وجه مختلف به این موضوع پرداخت، که در عکس زیر می‌بینیم. البته این یک موضوع واضح است که کشور آمریکا از لحاظ امکانات رفاهی یکی از بهترین کشورها در جهان به حساب می‌آید و در نتیجه بین این دو کشور از لحاظ رفاهی آمریکا در رده بالاتری قرار می‌گیرد. 

اینفوگرافیک مقایسه سطح زندگی دانشجویی در آمریکا و کانادا

برای تحصیل در آمریکا یا کانادا یکی از موارد مهم بررسی زبان غالب این دو کشور است. از لحاظ گویش و زبان، تقریبا تمام شهرهای آمریکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در مورد کانادا نیز اکثر شهرها به زبان انگلیسی و برخی شهرها به زبان فرانسوی سخن می‌گویند. 
در مورد بحث مهاجرپذیری در مقایسه سطح زندگی دانشجویی در آمریکا و کانادا از آنجا که این دو کشور سالانه مقصد تعداد بسیار زیادی از مهاجران بین‌المللی هستند و حتی در برخی نواحی این دو کشور ملیت‌های مختلف، منطقه مخصوصی برای زندگی دارند، می‌توان گفت هر دو کشور از لحاظ مهاجرپذیری کشورهای مناسبی هستند و جامعه‌ای پذیرا برای مهاجران کشورهای مختلف دارند. 
اگر بخواهیم از بین این دو، مهاجرپذیرترین کشور را اعلام کنیم قطعا پاسخ ما آمریکا است. علاوه‌بر امکان ارائه ویزاهای مختلف به مردم سراسر دنیا، برنامه لاتاری آمریکا هر ساله یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پذیرش ملیت‌های مختلف برای اقامت دائم در این کشور است و این نشان از مهاجرپذیر بودن آمریکا است.
جمعیت کم کانادا، این کشور را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در جهان تبدیل کرده است، در حالی که کشور آمریکا رتبه یک اقتصاد دنیا لقب گرفته است و از لحاظ بازارکار و موقعیت‌های شغلی بسیار غنی است.
از لحاظ مقایسه آب‌وهوایی باید گفت اکثر شهر‌های کشور کانادا دارای آب و هوای سرد هستند و خورشید روزهای کمی در سال در این کشور دیده می‌شود؛ اما کشور آمریکا دارای شهرهای مختلفی با آب و هوای متفاوت است، در بین آن‌ها شهرهایی مانند شیکاگو در بیش‌تر سال آب و هوایی سرد دارند اما اکثر شهرهای آمریکا آب و هوای گرمی دارند و چهار فصل هستند.
با توجه به تمایل اکثر ایرانیان به آب و هوای چهار فصل و گرم، کشور آمریکا از لحاظ شرایط آب و هوایی برای مهاجرین ایرانی گزینه بهتری نسبت به کانادا است.

وضعیت کار دانشجویی در کانادا و آمریکا

دانشگاه‌های هردو کشور امکان کار در کنار تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند و از این لحاظ هردو کشور از شرایط خوبی برخوردارند.
 نکته بسیار حائز اهمیت در خصوص مقایسه وضعیت کار دانشجویی در آمریکا و کانادا این است که در کشور آمریکا امکان کار کردن برای همراه دانشجو وجود ندارد، در حالی که در کشور کانادا همراه دانشجو امکان کار دارد و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه همراه دانشجو می‌تواند در خصوص تامین هزینه زندگی به دانشجو کمک کند.

مقایسه درآمد دانشجویی در آمریکا و کانادا

در خصوص مقایسه وضعیت کار دانشجویی در آمریکا و کانادا یکی از موارد بسیار مهم حقوق و مقایسه درآمد دانشجویی در آمریکا و کانادا است. شرایط کلی حقوق و درآمد دانشجویی برای تحصیل در آمریکا یا کانادا بسیار مناسب است.

اینفوگرافیک مقایسه وضعیت کار دانشجویی در آمریکا و کانادا

مبالغ حقوق دانشجویی در هر دو کشور برای زندگی یک دانشجو کافی بوده و می‌تواند بخش زیادی از مخارج او را پوشش دهد، اما برای داشتن دید کلی از این موضوع، در ادامه اطلاعات دقیق‌تری در خصوص مقایسه درآمد دانشجویی در آمریکا و کانادا به شما ارائه خواهیم داد.

 • میانگین درآمد دانشجویی در کشور آمریکا سالانه 32,828 ماهانه  2,736 و ساعتی 16.84 دلار است.
 • میانگین درآمد دانشجویی در کشور کانادا سالانه 36,479 ماهانه  3,040 و ساعتی 18.71 دلار کانادا است.

با توجه به توضیحات این بخش از مقاله در مورد مقایسه درآمد دانشجویی در آمریکا و کانادا نتیجه می‌گیریم در این زمینه نیز آمریکا کمی شرایط بهتری دارد

مقایسه وضعیت اقامت بعد از تحصیل در آمریکا و کانادا

هردو این کشورها از لحاظ تغییر وضعیت ویزا و ارائه اقامت دائم به دانشجویان بین‌‌المللی برنامه‌های مهاجرتی بسیار مناسبی دارند؛ چرا که بسترهای مناسب تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار دائم برای بعد از تحصیل در آمریکا یا کانادا مهیا است و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.
دانشجویان بین‌المللی در آمریکا بعد از اتمام دوره تحصیلی و اخذ مدرک، تا 60 روز برای یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی وقت دارند. بعد از یافتن شغل مناسب، کارفرما برای تبدیل ویزای تحصیلی به کار دانشجو اقدامات لازم را انجام خواهد داد و به این ترتیب دانشجو موفق به دریافت ویزای H-1B خواهد شد و امکان کار برای او مهیا می‌شود.
در کانادا دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیلی و دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار موقت را دارند، یعنی امکان اشتغال به کار برای دانشجویان بعد از تحصیل به مدت یک سال وجود دارد و می‌توانند در حوزه رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. بعد از اتمام زمان ویزای کار موقت، دانشجویان باید فرم Canadian Experience را از کانادا یا در ایران به صورت آنلاین تکمیل و ثبت کنند.
این فرم بر اساس توانایی و تجربیات فردی به متقاضیان امتیاز می‌دهد. داشتن یک سال سابقه کار در کانادا و گذراندن دوره تحصیلی در این کشور امتیاز بالایی در این فرم دارد و به این ترتیب بعد از ثبت اطلاعات، متقاضیان در انتظار دریافت Invitation یا دعوتنامه از کانادا خواهند ماند. بعد از دریافت دعوتنامه، متقاضی اقامت دائم کشور کانادا یا اصطلاحا اقامت PR را دریافت خواهد کرد.

مقایسه وضعیت کار بعد از تحصیل در آمریکا و کانادا

مهم‌ترین بحث مهاجرت، وضعیت کار بعد از تحصیل است. شرایط کاری و به طور کلی مقایسه وضعیت کار بعد از تحصیل در آمریکا و کانادا تقریبا در تمامی رشته‌ها و حوزه‌های کاری، مناسب است.دانشجویان بین‌المللی هردو کشور می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی، برای یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود، از بین موقعیت‌های شغلی موجود در کشور آمریکا یا کانادا انتخاب مناسبی داشته باشند. 

مقایسه وضعیت کار بعد از تحصیل در آمریکا و کانادا

به‌طورکلی کشور آمریکا باتوجه به داشتن تنوع بیش‌تر در مورد موقعیت‌های شغلی، کمی وضعیت مناسب‌تری نسبت به کانادا دارد و  می‌تواند جایگاه برتری را در این مقایسه با اختلاف کمی بدست آورد

مقایسه هزینه‌های زندگی پس از تحصیل در آمریکا و کانادا

از آنجا که کشورهای کانادا و مخصوصا کشور آمریکا رتبه یک اقتصاد جهانی نام دارند، هردو از لحاظ اقتصادی در درجات بالای جهانی قرار دارند و تعادل بسیار خوبی میان درآمد و مخارج ایجاد شده است. 
همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم درآمدها حتی در مورد شغل‌های دانشجویی و پاره‌وقت به شکلی است که هزینه‌های اصلی زندگی را پوشش دهد.
هزینه‌های غیر از اجاره خانه و تحصیل شامل هزینه‌های رفت و آمد، خورد و خوراک و... برای یک فرد معمولی در کشور کانادا حدود مبلغ 1,190 دلار کانادا است. میانگین مبلغ ماهیانه به غیر از هزینه‌های تحصیلی و اجاره خانه در کشور آمریکا حدود 800 دلار خواهد بود.
درنتیجه، با توجه به آنکه درآمد ماهیانه در کشور آمریکا بالاتر از کانادا است از نظر مخارج، آمریکا کشور مناسب‌تری نسبت به کانادا برای زندگی است.

مقایسه خدمات موسسه حامی مهاجر در مورد تحصیل در آمریکا یا کانادا

موسسه حامی مهاجر در خصوص تمامی مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و کانادا با کادری مجرب و متخصص در خدمت شماست. نظر شما را به بخشی از خدمات موسسه حامی مهاجر در مورد تحصیل در آمریکا یا کانادا جلب می‌کنیم:
 

خدمات ویزای تحصیلی آمریکا

خدمات ویزای تحصیلی کانادا

دریافت پذیرش تحصیلی تضمینی

دریافت پذیرش تحصیلی تضمینی

انجام تمامی امور تشکیل پرونده و پرداخت کارمزدها

انجام تمامی امور تشکیل پرونده و پرداخت کارمزدها

دریافت وقت سفارت

دریافت وقت فوری انگشت‌نگاری

برگزاری تورهای سفارت آمریکا

برگزاری تورهای انگشت‌نگاری کانادا

امکان دریافت تضمینی پذیرش دانشگاه هم با مدرک 

و هم بدون مدرک زبان

امکان دریافت پذیرش دانشگاه فقط با مدرک زبان

برگزاری جلسات ماک سفارتی

*****

سخن پایانی
در این مقاله بررسی جامع و کاملی در خصوص مقایسه تحصیل در آمریکا یا کانادا انجام شد و به تمامی جزئیات این موضوع پرداخته شد. گفتیم که هردو از لحاظ بسترهای تحصیلی و آموزشی از تعداد بسیار زیادی دانشگاه‌ با سطح علمی بالا برخوردار هستند و مقایسه دقیقی میان دانشگاه‌های برتر کشورها انجام شد که در مقاله موجود است. 
نحوه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، امکان درخواست پذیرش در دانشگاه‌های کانادا و آمریکا بدون مدرک زبان، امکان مصاحبه حضوری شفاهی در سفارت و برگزاری جلسه‌های تخصصی ماک سفارتی در حامی مهاجر و نحوه خدمات حامی مهاجر در مقاله بررسی شد.
شما می‌توانید برای انجام تمامی امور تشکیل پرونده و پرداخت کارمزدها جهت دریافت تضمینی پذیرش و در نهایت ویزای تحصیلی، از طریق شماره تماس خط ویژه 02148000957  با مشاورین مجرب موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاع از دریافت پذیرش بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های آمریکا، مقاله "تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان" را نیز بخوانید.

سوالات متداول در خصوص تحصیل در آمریکا یا کانادا

اکنون به سوالات پرتکرار شما عزیزان، در ادامه پاسخ داده می‌شود. تمام سوالات زیر در متن بالا به صورت کامل و جامع توضیح داده شده است که می‌توانید برای توضیح تکمیلی به متن مقاله مجدد مراجعه کنید. اگر سوالی در ذهن‌تان ایجاد شد که به آن پاسخ ندادیم، در کامنت‌ها بنویسید تا کارشناسان مجرب حامی مهاجر بتوانند به شما کمک کنند.

مشاوره تحصیلی آمریکا و کانادا قبل از اقدام به مهاجرت  لازم است؟

بله، دریافت مشاوره تحصیلی از متخصصین این حوزه دارای اهمیت زیادی است، چراکه به انتخاب نوع ویزا و کشور مقصد مناسب با توجه به شرایط فردی کمک خواهد کرد، همچنین در زمینه انتخاب بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته مورد علاقه نیز کمک می‌کند.

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و کانادا چقدر است؟

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا و کانادا به شرایط متفاوتی مانند نوع دانشگاه و مکان آن بستگی دارد که با جزئیات کامل در این مقاله به آن پرداختیم.

بهترین دانشگاه‌ها در کشور آمریکا قرار دارند یا کانادا؟

هردو کشور کانادا و آمریکا دارای دانشگاه‌های عالی رتبه و سطح اول در جهان هستند و می‌توان گفت فاصله زیادی میان کیفیت آن‌ها وجود ندارد، اما در بین این دو کشور، آمریکا دانشگاه‌های بیشتری در بین رده‌بندی دانشگاه‌های جهان دارد که در خصوص آن‌ها به طور مفصل در مقاله توضیح دادیم.

آیا امکان داشتن بورسیه یا اسکالرشیپ برای تحصیل در آمریکا یا کانادا وجود دارد؟

هر دو کشور آمریکا و کانادا از لحاظ دادن پذیرش با بورسیه و اسکالرشیپ دارای دانشگاه‌های زیادی هستند. دانشجویان بین‌المللی با داشتن سابقه تحصیلی مناسب با نمرات بالا می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا که امکان ارائه بورسیه به دانشجویان بین‌المللی را دارند درخواست بورسیه نیز بدهند.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا راحت‌تر است یا کانادا؟

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نسبت به کانادا ممکن است راحت‌تر باشد؛ زیرا در سفارت آمریکا جلسه‌ای حضوری برگزار می‌شود که در آن متقاضی امکان متقاعد کردن افسر به صورت شفاهی را دارد، اما در مورد ویزای تحصیلی کانادا امکان مصاحبه حضوری نیست و افسر مربوطه تنها از روی مدارک متقاضی تصمیم‌گیری خواهد کرد. 

شهریه تحصیل در آمریکا کم‌تر است یا کانادا؟ 

کانادا کمی از لحاظ هزینه در درجه پایین‌تری نسبت به آمریکا قرار دارد، اما به طور کلی در کشور آمریکا نیز امکان‌ تحصیل در برترین دانشگاه‌ها با مبالغ پایین وجود دارد. در نتیجه اختلاف میان کشورهای آمریکا و کانادا در خصوص هزینه شهریه سالانه ناچیز است.

آیا برای تحصیل در آمریکا امکان داشتن خوابگاه وجود دارد؟

بله در هردو کشور امکان داشتن خوابگاه وجود دارد. هزینه‌های خوابگاه و اجاره خانه با توجه به دانشگاه مورد نظر و محل زندگی متفاوت خواهد بود. دانشجویانی که قصد زندگی در خوابگاه دانشگاه را دارند قطعا هزینه‌های کم‌تری برای زندگی خواهند داشت.

هزینه‌های زندگی تحصیلی در کشور آمریکا بیشتر است یا کانادا؟

هزینه‌های زندگی تحصیلی در کشورهای آمریکا و کانادا به عوامل مختلفی همچون مکان زندگی، دانشگاه تحصیل و... بستگی دارد که به طور جامع در این مقاله توضیح داده شده است

آیا امکان داشتن همراه در اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا یا ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟

بله در هردو کشور امکان داشتن هماره وجود دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در کشور آمریکا امکان کار کردن برای همراه دانشجو وجود ندارد، در حالی که در کشور کانادا همراه دانشجو امکان کار دارد و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه همراه دانشجو می‌تواند در خصوص تامین هزینه زندگی به دانشجو کمک کند.

اجازه کار در حین تحصیل در آمریکا و کانادا به چه صورت است؟ 

دانشگاه‌های هردو کشور امکان کار در کنار تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند و از این لحاظ هردو کشور از شرایط خوبی برخوردارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0