50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا

تحصیل در دبیرستان‌های کانادا؛ بهترین دبیرستان و هزینه 2023

به دبیرستان‌های کانادا پرواز کنید و به دنیایی از تحصیلات بین‌المللی بپیوندید، جایی که نوآوری، تنوع فرهنگی و رشد شخصیتی شما را در آغوش می‌گیرد. با تیم متخصصان آموزشی و محیطی پویا، تحصیل در دبیرستان‌های کانادا، آغازی برای پیوستن به جامعه جهانی و دستیابی به یک آینده عالی است.

دبیرستان که به عنوان مدرسه متوسطه شناخته می‌شود، از کلاس 9 تا 12 در اکثر استان‌ها و مناطق کانادا اداره می‌شود، به استثنای کبک که از کلاس 7 شروع می‌شود و در کلاس 11 پایان می‌یابد. پس از فارغ‌التحصیلی موفقیت‌آمیز دبیرستان در سن 17 یا 18 سالگی، دانش‌آموزان می‌توانند در دانشگاه یا کالج ادامه تحصیل دهند.

برنامه دبیرستان در ساختار سیستم آموزشی کانادا مناسب آماده‌سازی دانش‌آموزان دبیرستانی برای ورود به بهترین دانشگاه‌های جهان است. دیپلم‌های دبیرستانی در کانادا به دلیل پایداری و امنیت سیستم سیاسی کانادا و همچنین کیفیت بالای روش‌های آموزشی آن، بهره‌مندی‌هایی بیشتری نسبت به سایر مدارک دیگر خواهند داشت. علاوه بر این، با شهریه‌های مناسب، دبیرستان‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند با بودجه محدود در کانادا زندگی و تحصیل کنند، چالش‌های عمده‌ای ایجاد نمی‌کنند.

با موسسه حامی مهاجر، فرصتی بی‌نظیر در انتخاب شماست، همچنین این تجربه یادگیری، فراتر از کلاس درس است، بلکه یک سفر فرهنگی و زندگی است که همیشه در خاطره شما خواهد ماند. جهان به دانش‌آموزان بین‌المللی نگاه می‌کند و اکنون وقت آن رسیده تا شما هم برای آینده‌ روشن خود دست به اقدام شوید و در کانادا، بهترین نسخه‌ خود را به نمایش بگذارید.

بهترین دبیرستان‌های کانادا

تعیین بهترین مدرسه دبیرستانی برای دانش‌آموزان بین‌المللی در کانادا چالش برانگیز است، زیرا بسیار به ترجیحات، نیازها و اهداف فردی بستگی دارد. با این حال، چندین مدرسه دبیرستانی کانادایی برای برنامه‌ها و پشتیبانی از دانش‌آموزان بین‌المللی شناخته شده‌اند.

Ridley College

این مدرسه مستقل که در مکانی راحت و دلپذیر از منطقه نیاگارا در شهر سنت کاترینز استان انتاریو واقع شده است برای دانش‌آموزان از پایه‌ یک تا دوازده سال است. هدف اصلی آموزش در مدرسه ریدلی، رشد و پیشرفت شخصی و اجتماعی دانش‌آموزان است. بهترین امکانات آموزشی، تفریحی و ورزشی برای دانش‌آموزان در این محیط وجود دارد.

Columbia International College

یکی از بزرگترین مدارس شبانه‌روزی کانادا است که در استان انتاریو واقع شده است. این مدرسه به عنوان یکی از بهترین مدارس دبیرستانی کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی شناخته می‌شود. CIC برنامه آموزشی جامعی را برای دانش‌آموزان پایه ۷ تا ۱۲ ارائه می‌دهد که با تمرکز بر آماده کردن آنها برای موفقیت در دانشگاه و کالج طراحی شده است.

مدرسه بین المللی کلمبیا عقیده دارد که برای داشتن موفقیت در زندگی، تنها داشتن مهارت‌های آکادمیک کافی نیست و باید به شکلی مثبت بر روی شخصیت و ارزش‌های قوی دانش‌آموزان کار کرد.

Bodwell High School

مدرسه دبیرستانی بادول در سال 1991 تاسیس شده است و در منطقه نورث ونکوور کانادا واقع شده است. این مدرسه از ساحل آبی شهر ونکوور با منظره‌ای زیبا به بندر و شهر ونکوور نگاه می‌کند. بادول یکی از مدارس خوابگاهی (شبانه‌روزی) آماده‌سازی دانش‌آموزان برای دانشگاه است که دانش‌آموزان پسر و دختر را پذیرش می‌کند.

مدرسه دبیرستانی بادول کانادا

این مدرسه برنامه آموزشی IB-MYP را برای پایه 8 تا 10 و برنامه کلاسیک بریتیش کلمبیا (BC) را برای پایه 10 تا 12 ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان در طول دوره تحصیلی خود، همیشه تحت راهنمایی یک مشاور قرار دارند تا برای آینده‌ خود، طرحی شخصی و منحصر به فرد داشته باشند.

Shawnigan Lake School

مدرسه خصوصی شبانه‌روزی دریاچه شاونیگان برای دانش‌آموزان پسر و دختر در رده سنی 13 تا 18 سال در سواحل زیبای غرب کانادا در ونکوور قرار دارد. آموزش در مدرسه شاونیگان، به هدف آماده کردن دانش‌آموزان برای یک زندگی سالم، خوشبخت و موفق توسعه پیدا می‌کند و از محدوده‌ سنتی آموزشی، ورزشی و هنری خارج می‌شود.

اما آنچه مدرسه شاونیگان را واقعا شگفت‌انگیز می‌کند، سطح افرادی است که در این مدرسه تحصیل می‌کنند و به آموزش می‌پردازند. این مدرسه، علاوه بر سایر ویژگی‌های خود، به خاطر آشپزان خود که غذاهایی از بسیاری از آشپزی‌های جهان را آماده می‌کنند، شناخته می‌شود.

Rosseau Lake College

مدرسه دبیرستانی روسو لیک، یک مدرسه خصوصی شبانه‌روزی و روزانه‌ مستقل با پوشش کلاس‌های 7 تا 12 است که در کنار ساحل‌های زیبای دریاچه روسو در استان انتاریو کانادا قرار دارد. ترویج یادگیری مبتنی بر پروژه از طریق هفته کشف و درس‌های ترم، نشان از قدرت و شخصیت پیشنهادی مدرسه RLC دارند.

علاوه بر فراگیری برنامه درسی اصلی، دانش‌آموزان درخواست می‌شود که در نظر داشته باشند چگونه می‌توانند به جوامع خود خدمت کنند و آنها فرصت‌های کافی برای این کار دارند. سوابق مدرسه بسیار استثنایی است و بیش از 90% از فارغ‌التحصیلان آن در بهترین دانشگاه‌های جهان پذیرفته شده‌اند.

Bishop's College School

مدرسه کالج بیشاپ در منطقه شهرستان‌های شرقی کبک قرار دارد و یک جامعه کوچک و ایمن است که کمتر از دو ساعت به شرق مونترال قرار دارد. این مدرسه سابقه‌ طولانی در آماده سازی دانش‌آموزان در پایه‌های 7 تا 12 برای ورود به دانشگاه و بعد از آن دارد.

مدرسه کالج بیشاپ کانادا

ارزش‌های اصلی مدرسه شامل رهبری، رشد، مشارکت، تجربه و کاوش هستند و همه‌ این موارد، سفرهای شخصی و آکادمیک دانش‌آموزان را به شکلی تأثیرگذار تحت تأثیر قرار می‌دهند. در  این محیط، دانش‌آموزان در طول وعده‌های غذایی و فعالیت‌های فراتر از برنامه با یکدیگر و با معلمانشان در تعامل هستند و یکدیگر را به یادگیری پایدار و مداوم تحت فشار قرار می‌دهند.

هزینه‌های تحصیل دبیرستان در کانادا

هزینه‌های مدارس خصوصی یا مدارس مستقل روزانه می‌توانند در بازه‌ 15000 تا 3000 دلار کانادا و مدارس خصوصی شبانه‌روزی مستقل نیز در بازه‌ 63000 تا 83000 دلار در سال قرار داشته باشند. لازم به ذکر است که شهروندان و ساکنین دائم کانادا، هیچ شهریه‌ای در مدارس دولتی پرداخت نمی‌کنند.

هزینه‌ شهریه در مدارس خصوصی کانادا به بسیاری از عوامل بستگی دارد، مانند شهرت مدرسه، نوع محل اقامت و تغذیه، هزینه‌های مرتبط با کتاب‌های درسی و مواد لازم برای تحصیلات، شدت برنامه‌های فراتر از برنامه درسی و... .

رشته‌های تحصیلی دبیرستان‌ها در کانادا

در دبیرستان‌های کانادا، دانش آموزان معمولا برنامه درسی را دنبال می‌کنند که شامل طیف گسترده‌ای از موضوعات در زمینه‌های مختلف تحصیلی است. موضوعات و دوره‌های خاص ارائه شده می‌تواند باتوجه به استان یا قلمرو و مدرسه فردی متفاوت باشد. با این حال، رشته های تحصیلی رایجی وجود دارد که معمولا در دبیرستان‌های کانادا پوشش داده می‌شوند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • ریاضیات
 • علوم (مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک)
 • علوم اجتماعی (از جمله تاریخ، جغرافیا و علوم مدنی)
 • زبان‌ها (مانند فرانسوی، اسپانیایی یا چینی)
 • تربیت بدنی
 • هنرهای زیبا (مانند هنرهای تجسمی، درام یا موسیقی)
 • آموزش فناوری (شامل علوم و مهندسی کامپیوتر)
 • مطالعات تجاری
 • سلامت و مهارت‌های زندگی

برای یافتن اطلاعات دقیق در مورد دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی خاص که در دبیرستان‌های کانادا ارائه می‌شوند، می‌توانید به وب‌سایت وزارت آموزش و پرورش یا اداره مربوطه استانی یا منطقه‌ای مراجعه کنید. هر استان یا منطقه معمولا دارای مرجع آموزشی خاص خود است که بر برنامه درسی و سیستم آموزشی نظارت می کند. این وب سایت ها معمولا اطلاعاتی در مورد دستورالعمل های برنامه درسی، ارائه دوره ها و شرایط فارغ التحصیلی ارائه می دهند.

مجوز تحصیلی برای دبیرستان های کانادا

آیا فرزند شما نیاز به مجوز تحصیلی دارد؟

جدول زیر مشخص می‌کند که یک کودک آیا برای ثبت‌نام در مدرسه به یک مجوز تحصیلی نیاز دارد یا نه. مقامات مدرسه می‌توانند از این جدول برای کمک به تعیین زمان اعمال هزینه‌های مدرسه استفاده کنند.

اگر فرزند ...

مدارک مورد نیاز

مجوز تحصیل لازم است؟

کانادایی

پاسپورت، کارت شهروندی یا شناسنامه

خیر

مقیم دائم

زمان ورود به کانادا (IMM 1000)، تایید اقامت دائم (IMM 5292) یا کارت اقامت دائم

خیر

با یک والدینی همراه است که شهروند کانادا یا ساکن دائم کانادا است

گذرنامه کودک یا فرزند درج شده در پاسپورت والدین، شناسنامه فرزند یا کارت اقامت دائم

خیر

همراه یکی از والدین در کلاس بازدیدکننده است

مهر بر روی پاسپورت کودک یا پاسپورت والدین که کودک به عنوان پسر یا دختر آنها در آن لیست شده است.

بله

تنها

پاسپورت کودک. ممکن است کودک سابقه بازدیدکننده داشته باشد. توصیه می‌شود کودک حتی زمانی که مجوز تحصیلی لازم نیست، آن را دریافت کند.

خیر

اگر هیچ کدام از والدین در کانادا نباشند

گذرنامه کودک یا فرزند درج شده در پاسپورت والدین، ممکن است کودک سابقه بازدیدکننده داشته باشد. والدین دارای مجوز تحصیلی یا کاری هستند. توصیه می‌شود کودک حتی زمانی که مجوز تحصیلی لازم نیست، آن را دریافت کند.

خیر

مدعی پناهندگی که پدر و مادرش پناهنده یا مدعی پناهندگی هستند

نامه‌ تعیین صلاحیت از IRCC، پاسپورت کودک یا کودکی که در پاسپورت والدین لیست شده است، یا هر مدرک سفر یا هویت دیگری که در دسترس است. همچنین ممکن است یک مدرک منقضی شده از IRCC داشته باشد.

خیر

در کانادا بدون وضعیت

پاسپورت کودک یا کودکی که در پاسپورت والدین لیست شده است، یا هر مدرک سفر یا هویت دیگری که در دسترس است. همچنین ممکن است یک مدرک منقضی شده از IRCC داشته باشد.

خیر

آیا دانش‌آموزان بین المللی دبیرستان در کانادا می‌توانند کار کنند؟

بله، دانش‌آموزان بین‌المللی دبیرستان در کانادا ممکن است فرصت کار کردن داشته باشند، اما باید شرایط و محدودیت‌های خاصی را رعایت کنند.  توجه کنید که حداقل سن کار کانادا در هر استان متفاوت است،

برای رعایت قوانین و مقررات مربوط به کار کردن دانش‌آموزان بین‌المللی در کانادا، باید با مدرسه و دولت محلی خود تماس گرفته و شرایط و مقررات خاصی که ممکن است وجود داشته باشد را بررسی کنید.

شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا

شرایط تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چیست؟

اصلی‌ترین شروط ادامه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا به شرح زیر است: 

 • داشتن نمرات خوب در دو سال تحصیلی گذشته
 • قبولی در آزمون‌های داخلی مدرسه در رشته‌های ریاضی و انگلیسی (در بعضی از مدارس)
 • سن مناسب (سفارت کانادا به افراد بالای 18 سال ویزای دانش‌آموزی نمی‌دهد)
 • داشتن تمکن مالی برای پرداخت شهریه یک ترم یا یک سال تحصیلی
 • معرفی نامه از آخرین مدرسه‌ای که دانش‌آموز در آن تحصیل کرده است.

خلاصه کلام

در دبیرستان‌های کانادا، دانش‌آموزان بین المللی فرصتی منحصر به‌فرد برای تحصیل در محیطی چند فرهنگی و پویا دارند که به آنها امکان می‌دهد با دانش‌آموزانی از سراسر جهان آشنا شوند و تجربه‌ای بی‌نظیر از زندگی و یادگیری را تجربه کنند.

برای دانش‌آموزان بین‌المللی مهم است که قبل از انتخاب یک مدرسه دبیرستانی در کانادا، گزینه‌های مختلف را بررسی و تحلیل کرده و مدرسه‌ای را انتخاب کنند که بهترین گزینه برای نیازها و اهداف فردی آنها باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0