50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در کانادا - برنامه های انتقال

برنامه های انتقال دانشگاه در کانادا چیست؟

برنامه انتقال دانشگاه زمانی است كه دانشجو شروع به تحصیل در یك موسسه می كند و در موسسه دیگری تحصیلاتش را به پایان می رساند.

دانشجویان به دلایل زیادی این مسیرها را انتخاب می کنند. برخی برای صرفه جویی در پول و یا در نزدیکی خانه ماندن، برخی دیگر به دلیل شرایط ورود به دانشگاه. برخی دیگر به دنبال کلاس های کوچکتر و خلوت تر یا ورزش خاصی هستند. هر دلیلی که دانشجویان انتخاب می کنند، برنامه های انتقال می توانند فرصت های منحصر به فردی برای پیشرفت آنها را فراهم کنند.

برنامه های کالج – دانشگاه

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، شروع به تحصیل در کالج و پایان دادن در دانشگاه، یک انتخاب استراتژیک است، همانطور که اکثر کالج های کانادایی به دانشجویان پیشنهاد می کنند که دانشگاه های مد نظر آنها شرایط زیر را داشته باشند.

  • شهریه مقرون به صرفه تر
  • اندازه کلاس کوچکتر
  • ملزومات ورود آسان تر
  • تاریخ شروع انعطاف پذیر

علاوه بر این، کالج ها روی یادگیری "عملی" تمرکز می کنند، به دانشجویان این امکان را می دهند تا تجربه عملی کسب کنند و برنامه آکادمیک را که معمولاً توسط دانشگاه تهیه می شود، تکمیل کنند. برای کسانی که به دنبال چندین مدرک، گواهینامه یا دیپلم هستند، این ممکن است یک انتخاب کاربردی باشد.

نکته مهم: بیشتر دانشگاه های دریافت کننده، برای اعطا مدرک دانشگاهی خود نیاز دارند که دانشجویان دو سال آخر برنامه را در دانشگاه آنها تکمیل کنند.

برنامه های دانشگاه - دانشگاه

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که دانشجویان به انتقال بین دو دانشگاه نیاز داشته باشند و یا آن را انتخاب کنند. این موارد شامل جابجایی بین مکانها، در جستجوی یک برنامه متفاوت یا متناسب تر می باشد، یا به دلیل اینکه ورود مستقیم به یک برنامه رقابتی در سطح سال اول قبلاً امکان پذیر نبوده، میباشد. در هر صورت، قوانین انتقال بین دانشگاه ها متفاوت است و بررسی دقیق این موارد مهم است.

نکته مهم: بیشتر دانشگاه های دریافت کننده، برای اعطا مدرک دانشگاهی خود نیاز دارند که دانشجویان دو سال آخر برنامه را در دانشگاه آنها تکمیل کنند.

برنامه های خاص استانی

برخی استانها سیستم انتقال کاملاً توسعه یافته و تعاونی ایجاد کرده اند که دانشجویان بتوانند به راحتی بین موسسات آموزشی جا به جا شوند. به عنوان مثال، در سیستم انتقال بریتیش کلمبیا، 40 کالج و دانشگاه شرکت کننده وجود دارد. این سیستم شامل کلیه دانشگاه های مهم تحقیقاتی، بیشتر موسسات اعطای مدرک خصوصی و کالجهای کوچکتر است. استان های دیگری نیز وجود دارند که سعی در ایجاد پروتکل های مشابه دارند و برخی درحال حاضر برنامه های انتقال خود را دارند، از جمله آلبرتا و انتاریو.

مدل 2 + 2

مدلی رایج، که در دهه 1960 توسط کالج های آمریکایی و کانادایی رواج پیدا کرد، شامل دو سال تحصیل تمام وقت در یک کالج و پس از آن دو سال تحصیل در یک دانشگاه است. دانشگاه دریافت کننده (گیرنده)، بیش از دو سال اعتبار را برای انتقال نخواهد پذیرفت.

مدل 1 + 3

این مدل شامل یک سال تحصیل تمام وقت در یک کالج است و به دنبال آن سه سال تحصیل در یک دانشگاه انجام می شود. دانشگاه دریافت کننده (گیرنده)، کمتر از یک سال اعتبار را برای انتقال نخواهد پذیرفت.

نقل و انتقالات مسدود

بسیاری از موسسات دریافت کننده (گیرنده) اعتبار دوره را در قالب دیپلم یا مدرک تحصیلی کامل قبول می کنند. این امر به موسسه اختیار کمتری در انتخاب دوره ها برای دادن اعتبار می دهد.

من می خواهم به کانادا مهاجرت کنم. آیا برنامه انتقال به من کمک خواهد کرد؟

ممکن است. تعدادی برنامه اقامت وجود دارد که برای تکمیل مدرک دو ساله از یک کالج ارزش قائل هستند. در گذشته دانشجویان یک مدرک وابسته دو ساله یا دیپلم را به اتمام رسانده اند، شروع به کار کرده اند و از ترکیب آن آموزش و تجربه کار برای واجد شرایط بودن برای برنامه مهاجرت استفاده کرده اند. دانشجویانی که سپس به عنوان فردی با اقامت دائم به دانشگاه سال سوم منتقل می شوند، می توانند هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

آیا میتوان از کالج یا دانشگاه دیگری با شرایط پایین تر، برای ورود به سال دوم یا سوم این موسسه آموزشی استفاده کرد؟

بله. شرایط پذیرش سال دوم و سوم بیشتر داتشگاه های دریافت کننده، به طور قابل توجهی آسان تر است. به همین ترتیب، هنگام انتقال، دیگر نیازی به ارائه نتایج آزمون زبان نیست زیرا موسسه ارسال کننده قبلاً شما را بر اساس مشخصات دانشگاهی و زبانی خود پذیرفته است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0