بسیاری از دانشجویان بین المللی که تحصیلات پس از دوره متوسطه را در کانادا به پایان می رسانند ، مایل به ماندن و کسب تجربه کار در کانادا هستند. فارغ التحصیلان بین المللی می توانند برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ، که به آنها امکان کار در کانادا را می دهد ، اقدام کنند.
دولت کانادا در تلاش خود برای حفظ دانشجویان بین المللی ، مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا،  (IRCC) یک برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را اجرا می کند. طبق این برنامه ، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند مجوز کار آزاد را حداکثر تا سه سال دریافت کنند. این امر به آنها این امکان را می دهد بدون نیاز به پیشنهاد شغلی کانادایی در زمان درخواست ، برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعت کار کنند. دانشجویان بین المللی فقط می توانند یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی از سازمان(IRCC)  دریافت کنند ، بنابراین استفاده از این فرصت بسیار مهم است.

معیارهای واجد شرایط بودن فارغ التحصیلان

برای واجد شرایط بودن برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان بین المللی باید:

 • تحصیلات در کانادا در یک برنامه آموزشی آکادمیک  یا حرفه ای که حداقل هشت ماه طول بکشد و در یک لیست آموزشی واجد شرایط آموزش (DLI) قرار دارد.
 • برنامه تحصیلی باید به مدرک ، دیپلم یا گواهی منجر شود.
   
 • در تمام دوره های دانشگاهی برنامه یا برنامه های تحصیلی ، تمام وقت دانشجویی را در کانادا نگه داشته و بعنوان بخشی از درخواست اجازه کار پس از فارغ التحصیلی آنها شامل می شود.
   
 • برخی از استثنائات ممکن است برای مرخصی از تحصیل و جلسه علمی نهایی باشد.
   
 • دریافت نامه رسمی از DLI که تأیید می کند متقاضی شرایط لازم را برای تکمیل برنامه تحصیلی خود داشته است.
   
 •  متن و نامه رسمی باید در برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درج شود.

دانشجویان باید در نظر داشته باشند که فارغ التحصیل از یک نهاد عمومی بعد از متوسطه ، مانند یک دانشگاه ، یک مدرسه تجارت یا فنی یا دانشگاه CEGEP  (در کبک) و یا یک مدرسه خصوصی بعد از دوره متوسطه (در کبک) که طبق همان قوانین مدارس دولتی در کبک فعالیت می کند ، باشند.

یک مدرسه راهنمایی یا متوسطه خصوصی (در کبک) که برنامه های واجد شرایط 900 ساعت یا بیشتر را ارائه می دهد و منجر به صدور یک حرفه ای دیپلم دیپلمات (DEP) یا یک گواهی مدرک دانشگاهی (ASP) می شود. یا مدرسه خصوصی کانادا که می تواند براساس قوانین استانی مدرک دانشگاهی کسب کند (به عنوان مثال ، دانشیار ، لیسانس ، کارشناسی ارشد یا دکترا) اما تنها در صورت ثبت نام دانش آموز در یک برنامه تحصیلی که منجر به مدرک دانشگاهی شود ، مجاز است.
توجه: فارغ التحصیلان برنامه های آموزش اکادمیک یا حرفه ای در کبک باید بسته به نوع دیپلم صادر شده ، معیارهای دیگری را که توسط IRCC بیان شده ، مطابقت دهند.

مهلت درخواست

در سال 2019 ، دولت کانادا مدت زمان درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را از 90 به 180 روز (شش ماه) پس از اخذ رونوشت و نامه رسمی از DLI واجد شرایط ، تأیید کرد که شرایط لازم برای تکمیل برنامه تحصیلی را رعایت کرده اند.
در هنگام درخواست ، متقاضیان باید ثابت كنند كه آنها دارای یك مجوز معتبر برای تحصیل هستند ، دارای مجوز تحصیل هستند یا مجاز به تحصیل در كانادا بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیل در آیین نامه مهاجرت و حمایت از پناهندگان بندهای 188 (1) (الف) و (ب) هستند.

مدارک پشتیبان مورد نیاز

در حالی که افسران برسی و تایید برنامه ممکن است اسناد بیشتری را  از متقاضی درخواست کنند، دو سند مهم مورد نیاز در زمان درخواست آن‌ها، وجود دارد که تایید تکمیل برنامه مطالعه و رونوشت رسمی از سوی DLI است.

متقاضیان غیرمجاز

 • دانشجویان بین المللی مجاز به درخواست نیستند در صورتی که:
 • قبلاً مجوز کار پس از فارغ التحصیلی آنها صادر شده باشد.
 • از امورجهانی کانادا (GAC) بودجه دریافت کرده باشند.
 • در برنامه جوایز دولت کانادا که توسط GAC تأمین می شود ، شرکت کرده باشند.
 • بورس تحصیلی ، کانادا-شیلی را به دست آورده باشند.
 • در برنامه تبادل دانشمندان کانادا و چین شرکت کرده باشند.
 • در برنامه کمک هزینه های سازمان ایالات متحده شرکت کرده باشند.
 • اکثر اعتبارات مربوط به تکمیل برنامه تحصیلی خود را با یادگیری، از راه دور به پایان رسانده باشند.
 • فارغ از مدت اقامت در کانادا ، برنامه تحصیل را توسط یک موسسه غیر کانادایی واقع در کانادا ارائه داده باشند.

موارد خاص

موارد معدودی وجود دارد که دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشند اگر یک برنامه شتاب یا یادگیری از راه دور را پشت سر گذاشته باشند یا خواهان مرخصی از تحصیل باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0