تجربه مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان – دکترا مهندسی برق

دو روز قبل از وقت سفارتم به هتلی در ایروان رفتم. حدود ساعت یک ظهر به سفارت آمریکا رسیدم و بقیه افرادی هم که وقت سفارت داشتن، بیرون سفارت منتظر بودن تا صداشون کنن. اینجوری نیست که هر کسی وقتش زودتر باشه، زودتر به مصاحبه بره. من چون زود رفته بودم ساعت 1 و 40 دقیقه صدام کردن که داخل سفارت برم. موبایل رو تو ساختمون اول تحویل دادم و به ساختمون دوم که مصاحبه در اونجا انجام میشه رفتم.

تو ورودی ساختمون دوم انگشت نگاری انجام میشه

تو ورودی ساختمون دوم انگشت نگاری انجام میشه و روی پاسپورت یه شماره میزنن و یه سری مدارک رو می گیرن. توی سالن انتظار روی مانیتور شماره ها رو نشون میدن که وقتی شماره من اعلام شد رفتم کابین 7. بعد از سلام و احوالپرسی گرم، فرم I-20، پاسپورت، شناسنامه، CV و SOP رو ازم گرفت. پذیرش من فول فاند برای دکترا برق بود که فاندم هم یه مقدار از هزینه ها توی برگه I-20 بیشتر بود.

اول پرسید که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی

اول پرسید که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی، گفتم چون فیلد کاری استاد خیلی مورد علاقه ام است و دانشگاه خیلی مشهوریه. بعد ریسرچ پلن رو گرفت و یه سری چیزا تایپ کرد. بعد در مورد سربازی سوال کرد. گفتم باید سربازی برم و وثیقه گذاشتم که بتونم از ایران خارج بشم. گفت میتونی اثباتش کنی؟ که من رسید وثیقه ۱۵ میلیونی که بعد از پرداخت از سایت نظام وظیفه گرفته بودم رو بهش دادم و آفیسر نگاه کرد گفت اوکیه.

دو هفته تا چند ماه طول میکشه که ویزا بیاد

دو هفته تا چند ماه طول میکشه که ویزا بیاد و زمان مشخصی نداره. در کل رفتارش با من خیلی گرم بود ولی یه آدم جدی و کاربلد بود. بعدش خداحافظی کردم و اومدم بیرون. در کل مصاحبه من چالش خاصی نداشت و 4 دقیقه بیشتر طول نکشید. اصلا استرس نداشته باشین و فقط به چیزایی که میپرسه جواب بدین، توضیح یا مدرک اضافه ندین. چیزی لازم باشه خودش میخواد. اگه با اتوبوس میرین بدونین که راهش خیلی بد و ریسکیه. حتما سعی کنید حداقل یه روز قبل از وقتتون، اونجا باشین. موفق باشید.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0