20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی فرانسه

فرانسه برای مقاطع، دانشگاه ها، و رشته های مختلف تحصیلی بورسیه های مختلفی را در نظر گرفته است تا دانشجویان بتوانند از این طریق هزینه های تحصیل در فرانسه را تامین کنند. اگر متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه هستید مقاله پیش رو میتواند اطلاعات مفیدی را دراین باره به شما بدهد:

بورسیه‌ تحصیلی عالی ایفل (Eiffel Excellence Scholarships)

بورسیه عالی ایفل توسط وزارت امور خارجه‌ فرانسه برای جذب بهترین دانشجویان خارجی برای مؤسسات آموزشی فرانسه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و PHD ایجاد شد. دارندگان این بورسیه‌ در مقطع کارشناسی ارشد 1181 یورو و در مقطع PHD، 1400 یورو به‌عنوان کمک‌هزینه دریافت میکنند. علاوه بر این‌ها، این بورسیه هزینه‌های مختلفی را نظیر هزینه‌ سفر، بیمه‌ درمانی و فعالیت‌های فرهنگی نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. دارندگان بورسیه‌ی ایفل حتی ممکن است بتوانند کمک‌هزینه‌های بیشتری برای اقامت دریافت کنند. این بورسیه هزینه‌های تحصیل را پوشش نمی‌دهد.

بورسیه‌ تحصیلی عالی امپر از موسسه ENS لیون فرانسه (Ampere Scholarships of Excellence)

بورسیه‌ی تحصیلی امپر توسط موسسه‌ی ENS و سازمان‌های وابسته‌ به آن به دانشجویان ممتاز بین‌المللی جهت ثبت‌ نام در رشته‌های ریاضی، هنر، علوم اجتماعی، و انسانی (به‌جز فوق‌لیسانس حرفه‌ای در رشته‌های آموزشی) اعطاء می‌شود. با این بورسیه ماهیانه 1000 یورو به مدت 12 ماه به دانشجو پرداخت می‌ شود و بسته به شرایط قابل‌تجدید و تمدید است.

بورسیه‌ تحصیلی اکول نرمال سوپریور فرانسه (École Normale Supérieure)

دانشگاه اکول نرمال سوپریور در هر سال با یک گزینش بین‌المللی 30 دانشجوی بااستعداد و خوش آتیه خارجی را در علوم پایه یا علوم انسانی برای یک دوره‌ دوساله یا سه‌ساله جذب می‌کند. کمک‌ هزینه‌ای که دانشجویان از طریق این نوع بورسیه دریافت می ‌کنند مبلغ 1000 یورو در هر ماه به مدت دو یا سه سال می‌باشد که این مبلغ هر سال به 30 دانشجو تعلق می‌گیرد.

بورسیه‌ تحصیلی امیلی بوتمی از دانشگاه Science Po فرانسه

بورسیه‌ امیلی بوتمی توسط دانشگاه Science Po به‌ منظور جذب برترین دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه‌ اروپا که قبلاً برای تحصیل در این دانشگاه درخواست داده و موردپذیرش قرارگرفته‌اند ارائه میشود. این بورسیه انواع و اشکال مختلفی دارد و مبلغ آن می‌تواند از 5 تا 10 هزار یورو برای 2 سال یا 3 تا 12 هزار یورو برای 3 سال تحصیلی در مقطع کارشناسی متغیر باشد.

بورسیه‌ تحصیلی فوق لیسانس دانشگاه لیون فرانسه (Université de Lyon Masters Scholarships)

دانشجویان خارجی که سوابق علمی درخشانی دارند و تمایل دارند در مقاطع فوق‌لیسانس در فرانسه ادامه تحصیل دهند، می‌توانند از بورسیه‌ کارشناسی ارشد دانشگاه لیون فرانسه و مؤسسات وابسته‎ به آن استفاده کنند. این بورسیه ماهانه مبلغ 800 یورو را به مدت 10 ماه به متقاضیان می‌پردازد.

بورسیه تحصیلی فوق لیسانس دانشگاه ساکلای پاریس (Université Paris-Saclay International Master’s Scholarships)

دانشگاه ساکلای پاریس بوسیله این بورسیه دسترسی دانشجویان بین‌المللی را به مقطع فوق لیسانس خود که در مؤسسات وابسته‌اش ارائه میشود آسان کرده است. مبلغی که از طریق این بورسیه به ازای هر سال مبلغ 10 هزار یورو به دانشجویان پرداخت می‌شود و مخارج ویزا و سفر نیز تا سقف حداکثر 1000 یورو پوشش قرار می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی بنیاد فناوری گرنوبل فرانسه (Grenoble Institute of Technology Foundation Scholarships)

بنیاد فناوری گرنوبل به دانشجویانی که می‌خواهند در خارج از کشور در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهند بورسیه‌ تحصیلی اعطاء می ‌کند. مبلغ این بورسیه حدود 5 هزار یورو در هر نیمسال است.

بورسیه‌ تحصیلی INSEAD MBA فرانسه

بورسیه‌های INSEAD MBA به تعداد محدودی به دانشجویان داده می ‌شود ازاین‌رو برای اخذ هر یک از آن‌ها رقابت تنگاتنگی وجود دارد. این بورسیه‌ها تحت معیارها و ضوابط خاصی اعطاء می‌شوند و دو بخش اصلی دارند: 1- بورسیه‌های مبنی بر نیاز 2- بورسیه‌های مبنی بر عدم نیاز ( این بورسیه‌ها بر اساس معیارهایی مانند شایستگی، ملیت، جنسیت، سابقه‌ کاری، مهارت‌های رهبری، زمینه‌ مطالعات قبلی و … ارائه می‌شوند). ارزش این بورسیه‌ها از 5 تا 25 هزار یورو می‌باشد.

بورسیه‌ تحصیلی MBA در دانشگاه HEC Paris فرانسه

دانشگاه HES پاریس به دانشجویان بین‌المللی با سوابق تحصیلی متفاوت بورسیه‌های تحصیلی قابل‌ توجهی اعطاء می‌کند. این بورسیه‌ها بر سه اساس به دانشجویان اعطا میشود. بر اساس شایستگی، نیاز، و بر اساس معیارها و ضوابط خاص. ارزش این بورسیه‌ها از 6 تا 24 هزار یورو متغیر است.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس فرانسه

بودجه این بورسیه تحصیلی توسط اراسموس موندوس برای تعدادی از برنامه‌های آموزشی در دانشگاه‌های فرانسه تامین می‌شود که این برنامه های آموزشی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌ شوند. 

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد ایل-دو-فرانس

این نوع بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی که به تازگی وارد فرانسه شده‌اند و می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های منطقه پاریس (ایل -دو-فرانس) ادامه تحصیل دهند ارائه می‌شود. این نوع بورس تحصیلی شامل مبلغی حدود ۱۰،۵۰۰ یورو به مدت ۱۰ ماه و محل اقامت در شهرک دانشگاهی در پاریس می باشد.

بورسیه تحصیلی اکول پلی تکنیک بنیاد تعالی و برنامه حمایت مالی

دانش‌آموزان با استعداد و با انگیزه بین‌المللی می‌توانند از برنامه کمک‌هزینه خاصی که بنیاد اکوپلی‌تکنیک طراحی کرده استفاده کنند تا فرصت مناسبی برای مطالعه بدست بیاورند. این برنامه که یک برنامه پشتیبانی مالی برای دانشجویان بین المللی است توسط بنیاد Polytechnicien Ingénieur ارائه می شود و شامل یک کمک‌هزینه همراه با وام دانشجویی اضافی بدون بهره است که توسط بنیاد تضمین شده است و بازپرداخت آن بعد از فارغ التحصیلی دانش آموزان آغاز میشود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0