20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی آلمان

کشور آلمان از جهت اعطای مدرک معتبر و تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی شهرت جهانی دارد و دانشجویان تنها هزینه اندکی برای امور اداری در هر ترم پرداخت می‎‌کنند. هرچند این شرایط زمانی است که فرد در دانشگاه دولتی مشغول به تحصیل شود. البته که هزینه دانشجو فقط به شهریه دانشگاه خلاصه نمی‌شود، بلکه دانشجویان باید هزینه اجاره مسکن، خوراک و سایر مخارج مربوط به زندگی و تحصیلی را پرداخت نمایند. در اینجاست که تعدادی از دانشگاه های آلمان  ( اغلب دانشگاه های این کشور کمک هزینه تحصیلی اعطا نمی‌کنند) در مواردی خاص برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی را در نظر می‌گیرند. جهت اطلاع بدانید که اگر شما خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد غیر از آنچه که رشته شما بوده باشد، بورسیه تحصیلی دریافت خواهید کرد. برای مثال اگر شما مدرک کارشناسی اقتصاد را  داشته باشید و بخواهید در آلمان مشغول به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد شوید می‌توانید بورسیه دریافت کنید.

مشهور ترین بورسیه‌های دولتی در آلمان

بورسیه DAAD

 DAAD  بزرگ ترین سازمان اهدا کننده کمک هزینه تحصیلی در جهان است که کشورهایی غیر از آلمان ( مانند کشور های در حال توسعه) نیز شامل آن می‎‌شوند. این سازمان بالغ بر 100000 دانشجو و محقق را از آلمان و سایر کشور ها ساپورت می‌کند.

بورسیه Erasmus

 یکی از بزرگ ترین برنامه های بورسیه‌ای اتحادیه اروپا می‌باشد که توسط کمیسیون اروپایی‌ها اداره می‌شود. این بورسیه به دانشجویان تبادلی اعطا می‌شود که خواهان تحصیل در یک کشور اروپایی هستند.

بورسیه  Deutschlandstipendium

 این بورسیه توسط دولت فدرال آلمان نظارت می‌شود و بالغ بر 22500 دانشجو از این طرح کمک تحصیلی بهره می‌برند. در این برنامه با همکاری موسسات دولتی و خصوصی به دانشجویان با استعداد 300 یورو در ماه اعطا می‌شود. انتخاب دانشجویان به هیچ عنوان بر اساس ملیت، ثروت و دلایل خصوصی  نیست. اگر شما به بخش نیازمندی های دانشگاه رجوع کنید این امکان وجود دارد تا برای دریافت این بورسیه واجد شرایط شوید. به طور معمول این بورسیه برای 2 ترم تحصیلی قابل دریافت است. اما با تایید دانشگاه اعطای این کمک هزینه می‌تواند تمدید شود.

 

مشهور ترین بورسیه تحصیلی غیر دولتی در آلمان

بورسیه Friedrich Ebert Stiftung

این بورسیه توسط یک موسسه وقف شده دولتی بوجود آمده است و به دانشجویان خارجی یا آلمانی که نمرات بالا تر از میانگین را کسب کرده اند اعطا می‌شود. هزینه این بورسیه 1000 یورو در ماه است که شامل هزینه های بیمه، ثبت نام دانشگاه و کتب دانشگاهی می‌شود.

بورسیه Heinrich Böll 

این سازمان چندین نوع بورسیه را به دانشجویان بین المللی ، آلمانی و پناهنده در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می‌دهد. این کمک هزینه عمدتا به دانشجویان رشته های مهندسی، فناوری، ریاضی و به ویژه دانشجویان محیط زیست تعلق می‌گیرد. و تعداد کمتری از این بورسیه به دانشجویان هنر، اقتصاد، روزنامه نگاری اعطا می‌شود.

بورسیه KAS

 دانشجویا بین المللی که خواهان تحصیل در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد هستند واجد شرایط این بورسیه می‌شوند. این بورسیه به مدت یک سال اعطا می‌شود و یکی الزامات مهم آن داشتن توانایی کافی در زبان آلمانی ( سطح 2 CEFR) است . همچنین حداکثر سن متقاضی باید 30 سال باشد.

بورسیه Bay

بورسیه بایر به دانشجو و پژوهشگران خارجی و آلمانی که تمایل به تحصیل در آلمان را دارند اهدا می‌شود. مهم ترین شرط دریافت این بورسیه ارائه کردن رزومه تحصیلی خوب و متمرکز بودن برمباحث نوآورانه و جدید است.

از سایر موسساتی که کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌دهند می‌توان به سازمان های مذهبی Cusanuswerk, KAAD Evangelischen Studienwerk e.V. Villigst  اشاره کرد. و همچنین سازمان های Friedrich Naumann Stiftung و and Rosa Luxemburg Stiftung در صورت تشخیص صلاحیت دانشجو کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کنند.

 

مشهور ترین بورسیه های دانشگاهی در آلمان

دانشگاه هامبورگ

این دانشگاه به بعضی از دانشجویانی که در رشته های مربوط به علوم در حال تحصیل هستند به مدت 4 ماه و ماهانه 400 یورو کمک هزینه اعطا می‌کند. دانشجویان باید در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل باشند.

دانشگاه Leipzig

این دانشگاه به دانشجویان رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد که در برنامه های مختلف مدریتی شرکت می‌کنند بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند.

دانشگاه ESMT MBA

دانشگاه Ulm

دانشگاه RWTH Aachen

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0