20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی آلمان، راه رهایی از دست شهریه‌ها!

بورسیه تحصیلی آلمان - شرایط تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در دانشگاه‌ها آلمان!
حتی فکر کردن به این موضوع، نه تنها خنده‌ای از ذوق روی لبتان می‌نشاند بلکه شما را به این فکر وادار می‌کند که چه‌طور تحصیل در کالج‌ های آلمان را تجربه کنید؟ آیا من هم می‌توانم این حس خوشایند را نه تنها در رویا بلکه در واقعیت نیز لمس کنم؟ آیا از پس هزینه‌های تحصیل در آلمان برمی‌آیم؟
بله! پاسخ ما به سوال شما مثبت است. علاوه بر این می‌خواهیم به شما بگوییم که می‌توانید در آلمان به‌صورت رایگان تحصیل کنید. تعجب نکنید! این حرف‌ها واقعیت دارد. 
بورسیه تحصیلی آلمان به شما اجازه می‌دهد تا در بهترین دانشگاه‌های آلمان در رشته مورد علاقه‌تان تحصیل کنید!
می‌گویید چه‌طور؟ امروز قرار است درمورد همین موضوع با شما صحبت کنیم. چه‌طور از طریق بورسیه تحصیلی رایگان آلمان در این کشور درس بخوانیم.

بورسیه تحصیلی آلمان

علت این‌که اکثر دانشجویان از هدف خود یعنی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان منصرف می‌شوند این است، آن‌ها یقین دارند به‌قدری هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه‌ها زیاد خواهد بود که پس مخارج آن‌ برنمی‌آیند. باید گفت، همه‌چیز خلاف تفکراتی‌ست که شما نسبت به دانشگاه‌های آلمان دارید.
چه از کشور آلمان باشید یا از هر کشور دیگری، بورسیه تحصیلی رایگان آلمان شامل حال شما می‌شود؛ ولی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا،یک‌سری شرایطی وجود دارد که پیش از اخذ بورسیه باید آن‌ها را رعایت کنند.
شما زمانی می‌توانید بورسیه خود را اخذ کنید که ابتدا از طرف دانشگاه پذیرش شوید. بعد از تاییدیه پذیرش در دانشگاه، می‌توانید درخواست بورسیه خود را ثبت کنید.

اخذ بورسیه تحصیلی المان

پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را بخوانید؛ زیرا یکی از روش‌ های مهاجرت به آلمان، از طریق تحصیل در کشور آلمان نیز ممکن است. حال دانشگاه آلمان 3 نوع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته که ما در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

بورسیه‌های دولتی برای تحصیل در آلمان

از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در آلمان همین بورسیه‌های دولتی‌ست که کل هزینه‌های تحصیل و برخی هزینه‌های بیمه‌ را شامل می‌شود. البته این نکته را هم بگوییم، هزینه اپلای آلمان به‌‌خودی و خود پایین است؛ ولی با این حال باز هم دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خود بورسیه در نظر گرفته تا به شیوۀ راحت‌تری تحصیل کنند. حال در بخش پایین به چند مورد از بورسیه‌های دولتی برای تحصیل در آلمان اشاره می‌کنیم.
بورسیه DAAD، از معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در آلمان است. این بورسیه برای دانشجویان ارشد، دکتری و فوق دکتری لحاظ می‌شود. ملبغی که برای این بورسیه در نظر گرفته شدهاز 861 یورو تا 1200 یورو است.
بورسیه اراسموس پلاس ( Erasmus+)، بورسیه‌ای‌ست که زیر نظر اتحادیه اروپاست. این بورسیه، دوره‌های کارآموزی را پوشش می‌دهد. 
حال! اگر در مقطع دیپلم یا حتی کارشناسی تحصیل می‌کنید، بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش مناسب شماست. علاوه بر این دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز می‌توانند از این نوع بورسیه استفاده کنند.
مبلغ این بورسیه، 830 یورو در ماه است. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، برای بیمه‌‌درمانی و خرج و مخارج خانواده نیز ارائه می‌شود.

بورسیه های غیردولتی برای تحصیل در آلمان

نوع دوم بورسیه‌های تحصیلی آلمان، بورسیه‌های غیردولتی‌ست. در جدول پایین به برخی از این بورسیه‌ها اشاره کرده‌ایم.

توضیحات

بورسیه

رشته‌: هنر، معماری، کشاورزی

مقطع :لیسانس

بنیاد الفرد تاپفر

افراد واجد شرایط: برای افراد دارای فرزند

مقطع: لیسانس به بالا

 بورسیه mawista

مقطع: لیسانس و دکتری

رشته: اکثر رشته‌های تحصیلی

بورسیه هانریش بل

بورسیه های دانشگاهی برای تحصیل در آلمان

نوبت رسید به آخرین نوع بورسیه تحصیل در آلمان، یعنی بورسیه‌های دانشگاهی!
بورسیه دانشگاهی آلمان، انواع زیادی دارد و دانشجوی هر کشوری که باشید از این نوع بورسیه‌ها می‌توانید استفاده کنید. ما در ادامه به سه مورد از این بورسیه‌های دانشگاهی آلمان اشاره خواهیم کرد.

بورسیه دانشگهی برای تحصیل در آلمان

  • بورسیه تحقیقاتی هامبولت: بورسیه تحقیقاتی هامبولت (Humboldt Research Fellowship) برای دانشجویان فوق دکترا در نظر گرفته شده است. این بورسیه شامل تمامی رشته‌ها خواهد شد. هزینه‌ای که برای متقاضیان در نظر گرفته شده، 2670 یورو در ماه است. برای اخذ این نوع بورسیه باید معدل بالایی داشته باشید.
  • بورسیه KAAD  : این بورسیه برای کشورهای در حال توسعه (آفریقا، آسیا، آمریکا) در مقطع لیسانس و دکتری داده می‌شود. یکی از شرایطی که باید رعایت کنید، تسلط به زبان آلمانی است.
  • بورسیه کارشناسی ارشد TUM Linde : بورسیه کارشناسی ارشد TUM Linde، برای رشته‌های مهندسی داده و تجزیه و تحلیل و ریاضیات، برای دانشجویان دانشگاه مونیخ قابل استفاده است. 1000 یورو در ماه، مبلغی‌ست که برای هزینه‌های دانشجو پرداخت می‌شود.

هم‌چنین! فلوشیپ‌هایی نیز وجود دارد که برای رشته‌های دینامیک سازه‌ای، تصویربرداری و.... وجود دارد و مناسب برای محققان بین المللی است.

شرایط بورس تحصیلی آلمان

همان‌طور که شرایط تحصیلی در آلمان برای هر دانشگاه و رشته متفاوت است، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان نیز برای هر موسسه فرق دارد؛ ولی برخی شرایط عمومی وجود دارد که شامل موارد زیر است:
شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

شرایط سنی اخذ بورسیه

شاید تعجب‌آور باشد؛ ولی بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در آلمان نیز وجود دارد. این، یعنی هیچ محدودیت سنی برای اخذ بورسیه آلمان برای متقاضیان وجود ندارد. منتهی همان‌طور که شما از سنین پایین قادر به اخذ بورسیه هستید، از 36 سال به بالا نیز، دیگر  قادر به اخذ بورسیه تحصیلی آلمان نخواهید بود.
درضمن! تحصیل رایگان در آلمان فقط مختص دانشجویان نیست. بلکه دانش‌آموزان در مقطع دبیرستان نیز قادر به اخذ بورسیه در آلمان هستند. کافی‌ست با ارائه سند تمکن مالی، کارت سلامت، مدارک هویتی و ... درخواست خود را برای بورسیه در مدارس بین المللی یا شبانه‌روزی آلمان ثبت کنند. 

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

شاید خیلی‌ از دانشجویان، تصور کننده با مدرک دیپلم و در مقطع لیسانی نمی‌توانند در آلمان بورسیه شوند!
باید به شما بگوییم، بورسیه در آلمان با مدرک دیپلم برای تمام دانشجویان امکان‌پذیر است. دیپلم از مدارک بین‌المللی‌ست که در بیشتر کشورها اعتبار دارد و با همین مدرک به دانشجویان بورسیه می‌دهند. فقط حواستان باشد، به مهارت زبان آلمانی نیاز دارید و ضمنا از شما آزمون ورودی‌  نیز می‌گیرند. نوع این آزمون‌ها برای هر دانشگاه و هر کشور متفاوت است. از جمله آزمون‌هایی که می‌توان مثال زد، آزمون mcat، آزمون یوس و ... است.
آزمون یوس برای کشور ترکیه است و اگر علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری درمورد این آزمون بدانید، بر روی مقاله  آزمون یوس چیست کلیک کنید.

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان کارشناسی ارشد

سلام می‌کنیم به دانشجویان کارشناسی ارشد!
خبری که برای شما دانشجویان ارشد داریم به‌قدری خوشایند است که ممکن است از خوشحالی بال دربیاورید.
بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، شامل حال تمام دانشجویان بین‌المللی می‌شود. خبر از این بهتر می‌خواستید؟ تعلل کردن در این لحظه واقعا منطقی نیست. تصور کنید با داشتن دستاوردهای تحصیلی، مدرک زبان و یک تجربه کاری به‌راحتی می‌توانید از بورسیه‌های دانشگاه آلمان استفاده کنید.
راستی! بورسیه‌های مقطع ارشد این‌گونه است که هم شامل تمام هزینه‌های تحصیل شما می‌شود و هم برخی از هزینه‌های تکمیلی مثل بیمه درمانی و برخی هزینه‌های زندگی شما را نیز می‌پردازد.

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی آلمان

قبل از اخذ بورسیه تحصیلی رایگان آلمان باید یک‌سری مدارک جمع‌آوری کنید. مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی آلمان شامل موارد زیر است:
مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان
در برخی مواقع برای برخی رشته‌ها ممکن است به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشید.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم

خب! شما واجد شرایط اخذ بورسیه بودید، مدارکتان‌ هم به‌طورکامل جمع‌آوری کردید. حالا می‌دانید چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیرید؟اگر پاسخ‌تان به این سوال خیر است، پس خواندن پخش پایین به شما توصیه می‌شود. تمام مراحل  ثبت درخواست شما به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد و شامل مراحل زیر است.
•    دانلود فرم درخواست و تکمیل اطلاعات فرم 
•    بارگذاری رزومه شخصی رزومه خود در سایت 
•     آپلود انگیزه‌نامه‌ 
•     ارائه مدرکی دال بر اثبات توانایی مهارت زبان خود
•    بارگذاری معرفی نامه‌ای مرتبط با سابقه شغلی‌تان
بعد از بارگذاری تمام این مدارک در سایت بورسیه، باید متظر تاییدیه درخواست‌تان باشید.

سخن پایانی!

به خودی خود تحصیل رایگان در آلمان، هر دانشجویی را وسوسه می‌کند تا هر سختی و چالشی که در اخذ ویزای تحصیلی آلمان پیش‌رو دارد را طی کند تا تحصیل خود را  برترین دانشگاه‌های آلمان آغاز کند. چه بسا علاوه بر تحصیل رایگان، بتوانید بورسیه نیز بگیرید.
گفتنی‌ست، شما می‌توانید، تمام مراحلی که برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان باید طی کنید را به کارشناسان باتجربه حامی مهاجر بسپارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بورسیه شما را دریافت کنند.
بهتر است همین حالا، با شماره 02148000957 تماس بگیرید و برای اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام کنید. 

سوالات پرتکرار راجع‌به ویزا تحصیلی آلمان

با توجه به این‌که شما می‌توانید سوالات خود را در کامنت با ما درمیان بگذارید، ما برخی از سوالات رایج شما درمورد اخذ بورسیه تحصیلی آلمان را در بخش پایین پاسخ داده‌ایم.

آیا بورسیه دکتری آلمان می‌ توان گرفت؟ 

بله! در بیشتر دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکترا، بورسیه کامل در نظر گرفته‌شده است و دانشجویان می‌توانند به‌طور رایگان در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند. 

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان ایرانی چگونه است؟ 

در هر مقطع تصیلی که باشید، آلمان برای دانشجویان ایرانی بورسیه در نظر گرفته است. حال این‌که چه بورسیه‌ای مناسب شماست، ابتدا باید شرایط فعلی خود را بررسی کنید.

آلمان چه رشته‌ هایی را بورسیه می کند؟ 

رشته‌هایی از جمله: مهندسی، هنر، پزشکی، مدیریت و ... شامل بورسیه تحصیلی آلمان می‌شود.

بورسیه آلمان برای افغان ها چگونه است؟ 

برای اخذ بورسیه آلمان، افغان‌ها باید معدل بالا، مدرک زبان، رزومه خوب و ... داشته باشند. برخی از بورسیه هایی که شامل دانشجویان افغان می‌شود، شامل:بورسیه Boehringer Ingelheim FoundPhDFellowships، Dk Sustainability Scholarship، UICC Technical Fellowship و ... است.

مبلغ کمک هزینه بورسیه تحصیلی آلمان چقدر است؟ 

مبلغ بورسیه تحصیلی در هر ماه 300 یورو است.

شرایط مدرک زبان برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان آلمان چیست؟

اگر مهارت زبان شما آلمانی‌ست باید مدرکی مثل DSH یا TestDaf ارائه دهید. برای زبان انگلیسی نیز تافل یا آیلتس قابل قبول است.

بورسیه داد آلمان چیست؟ 

بورسیه داد (DAAD) آلمان معمولا برای دانشجویان دکترا و فوق دکتراست. هم‌چنین برای بازدیدهای مطالعاتی و تحقیقاتی از دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی در آلمان اعطا می‌شود. ضمنا برای برخی از برنامه کارآموزی نیز لحاظ می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0