50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه‌های تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان پایین بوده و باعث شده که دانشجویان آینده نگر از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور روی بیاورند و به عنوان چهارمین مقصد محبوب دانشجویان بین المللی در جهان پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا قرار گرفته است. در حالی که برای بسیاری از دانشجویان امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد، نمی توان از هزینه های زندگی در این کشور چشم پوشی کرد.
هزینه زندگی در برخی از مناطق آلمان گران تر از سایر مناطق است، به عنوان مثال شهر مونیخ با هزینه های زندگی به طور متوسط 10.800 € در سال گران ترین شهر آلمان برای زندگی است. هزینه تحصیل در آلمان به طور متوسط از هزینه تحصیل در آمریکا ، هزینه تحصیل در کانادا و هزینه تحصیل در استرالیا پایین تر است.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل در آلمان، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه تحصیل در آلمان (مقطع کارشناسی)

اگر چه شما می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، باید برای هر ترم هزینه های ثبت نام و کار های اداری به طور میانگین بیش از 300 € در هر ترم بستگی به دانشگاه شما، پرداخت کنید. اگر دوره تحصیل شما بیش از حد استاندارد طول بکشد، ممکن است در هر ترم اضافه ملزم به پرداخت شهریه ای معادل با 500 € شوید. شما برای تحصیل در موسسات خصوصی در مقطع کارشناسی باید چیزی حدود 20.000 € پرداخت کنید.
کمک هزینه ای برای دانشجویان آلمانی، اتحادیه اروپا و برخی از دانشجویان خارجی قابل استفاده است. به طور کلی این کمک مالی برای افراد زیر 30 سال سن است، اما در شرایط خاص استثنا قائل خواهند شد. این کمک هزینه در دو بخش ارائه می شود. نصف آن کمک مالی دولتی است و نصف دیگر به عنوان یک وام بدون بهره با اقساط پرداختی پس از اتمام حداکثر زمان کمک.
 

هزینه تحصیل در آلمان (مقطع کارشناسی و دکترا)

دریافت مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان معمولا رایگان است، اگر به طور مستقیم از کارشناسی وارد مقطع بالاتر شوید، در این مورد هزینه های اندک ثبت نام از شما اخذ خواهد شد. شهریه کارشناسی ارشد برای کسانی که مدرک کارشناسی خود را از سایر کشور ها گرفته باشند بستگی به دانشگاه ها متفاوت است و ممکن است از 5000 € در سال در دانشگاه های دولتی و در موسسات خصوصی در سال تا 30.000 € نیز متغیر باشد.  در سطح دکترا تحصیل در همه دانشگاه های آلمان رایگان است. دانشجویان مقطع دکترا برای هزینه های جانبی ثبت نام و کار های اداری باید چیزی حدود 300 € هزینه کنند.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0