50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا تحصیلی یونان

شهروندان اتحادیه اروپا برای تحصیل در یونان نیازی به ویزای تحصیلی  ندارند .با این حال اگر خارج از اتحادیه اروپا قرار دارید برای تحصیل در یونان باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. برای انجام این کار، شما ابتدا به یک نامه پذیرش رسمی از دانشگاه منتخب خود و یا TEI در یونان نیاز دارید که باید مورد تایید یک موسسه معتبر توسط وزارت آموزش و پرورش یونان باشد. برای ارائه لیست دقیق اسناد مورد نیاز ویزای دانشجویی و اطلاعات مربوط به نحوه ارائه درخواست خود با سفارت یونان در کشور خود تماس بگیرید و یا با وزارت امور خارجه یونان مشورت کنید.

مزایای تحصیل در یونان

اگرچه یونان مجبور است خاطرات فراموش‌نشدنی و تجربیات شگفت انگیزی را به شما ارائه دهد، اما این کشور علاوه بر جذابیت گردشگری می تواند در بسیاری از گزینه های دیگر مانند تحصیل نیز بسیار مناسب باشد.در واقع شما درهنگام تحصیل درکشور یونان می توانید از امکاناتی مانند هوای مدیترانه‌ای، غذاهای دریایی خوش‌مزه و تازه و سواحل جذاب به عنوان یک دانشجوی خارجی که در یونان زندگی می‌کند لذت ببرید.تصمیم برای تحصیل در یونان بعنوان یکی از قدیمی ترین ملل جهان ، با تاریخ و فرهنگ خارق العاده ، که چندین دانشگاه دارد و سالانه پذیرای هزاران دانشجوی بین المللی می باشد، بسیار جذاب می باشد. در یونان این فرصت شگفت انگیز را دارید که رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از امکانات بیشمار این کشور زیبا نیز بهره مند شده و از آرام ترین فضایی که می توانید تصور کنید لذت ببرید.

صدور ویزا براساس قوانین موجود

ویزا با توجه به دلایلی که عمدتاً مربوط به سیاست های عمومی و حمایت از امنیت ملی و بهداشت عمومی است ، توسط مرجع کنسولی محل سکونت اتباع کشور سوم صادر می شود و به اقامتگاه کوتاه مدت (برای ویزای شنگن) و اقامت طولانی مدت (برای ویزای ملی) آماده می شود.

  • ویزای ملی باید براساس ترتیبات قانونی مربوط به مجوزهای اقامت در رابطه با مجوز سکونت صادر شود و مدت آن‌ها معادل با محل اقامت آن‌ها خواهد بود.
  • اتباع کشورهای ثالث که مشمول ویزا نیستند  ممکن است ظرف مدت شش ماه از تاریخ ورود اولیه  در کل یونان برای مدت حداکثر تا سه ماه در خاک یونان بمانند.
  • با تصمیم وزیر امور خارجه  اسناد و روال صدور ویزا تعیین می شود.
  • فرم درخواست برای ویزا را می توان در وزارت امور خارجه یافت علاوه بر این ، گواهی پزشکی برای صدور ویزا لازم و ضروری می باشد.

توجه: در مدت اقامت در یونان ، بازدیدكنندگان دارای ویزا، باید از بیمه مناسب برای موارد فوریت های پزشکی یا سایر نیازها برخوردار باشند.

انواع ویزای یونان

  • ویزای کار یونان
  • ویزای تحصیلی یونان
  • ویزای ازدواج یونان
  • ویزای توریستی یونان
  • ویزای پزشکی یونان

توافقنامه شینگن

یونان عضو اتحادیه اروپا است و توافق‌نامه شینگن را تصویب کرده ‌است. شهروندانی که در اتحادیه اروپا سفر می‌کنند، باید کارت شناسایی خود را بدون نیاز به گذرنامه به پلیس نشان دهند. با این حال  برای تعدادی از معاملات دیگر مانند تبادل ارز، خرید و ... وجود یک گذرنامه ضروری می باشد.

شهروندان کشورهای عضو در توافق‌نامه شنگن به ویزا نیاز ندارند. یونان از مفاد توافق‌نامه شنگن پیروی می‌کند، که اعضای عضو این اتحادیه در سرزمین های داخلی مشترک و همچنین در مرزهای هوایی و دریایی نیازی به کنترل‌ شدن ندارند و طبق این توافقنامه شهروندان کشورهای عضو می توانند بدون ویزا برای مدت سه ماه به کشورهای عضو سفر کنند. با این حال در هنگام مسافرت با خطوط هوایی و سایر حامل‌ها به یک کارت شناسایی معتبر و یا کارت شناسایی رسمی یا دیگر فرم‌های شناسایی رسمی نیاز پیدا خواهید کرد. شهروندان اکثریت کشورهایی که عضو کشورهای عضو توافقنامه شینگن نیستند ، برای ورود به یونان و کشورهای اروپایی  نیاز به ویزا دارند.

شهرهای مهم یونان برای تحصیل

بخش بزرگی از دانشگاه های یونان در بزرگترین شهرهای کشور ، آتن و تسالونیکی قرار دارند. اما می توانید دانشگاه های دیگری را نیز در هراکلین ، میتیلینی ، پاتراس و ولووس پیدا کنید.هر شهری را که برای تحصیل انتخاب می کنید دارای فضای آرامی است  که همه در یونان از آن صحبت می کنند. شهرهای مهم یونان مملو از جاذبه های فرهنگی است ، از کلیساهای قدیمی گرفته تا قلعه ها و از آنجا که همه شهرها با دریا احاطه شده اند ، می توانید در اوقات فراغت خود از پیاده روی در ساحل یا قایق سواری لذت ببرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0