20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

چگونه ویزای تحصیلی شینگن بگیریم؟

ویزای تحصیلی شینگن؛ شرایط، مدارک و قیمت

می‌دانید که آموزش بی‌مرز است. پس حتما این را هم می‌دانید که برای پیشرفت و افزایش توانایی‌ها باید مسیرهای جدیدی پیدا کنید. حتی اگر این مسیر از اروپا آغاز شود. حتی اگر تابه‌حال مسافر این قاره سبز نبوده‌اید. حتی اگر با پیچ‌وخم‌های آغاز این سفر علمی را ندانید.

فرقی نمی‌کند دانشگاه باشد یا یک موسسه آموزشی خصوصی. به‌هرحال دوره‌های آموزشی اروپا همگام با علم روز برنامه‌ریزی می‌شوند. استادانی باتجربه دارند و همه چیز را برای یک فرصت مطالعاتی و آموزشی هرچند کوتاه‌مدت اما موثر فراهم می‌کنند. بنابراین در زمان کم و با هزینه معقول و منطقی می‌توانید در قلب اروپا تحصیل کنید و با دست پر از اروپا برگردید.

اما بدون ویزای تحصیلی شینگن که نمی‌شود!

ویزای تحصیلی شینگن چیست؟

آلمان، فرانسه، هلند، ایتالیا، انگلیس، سوئد و ده‌ها کشور دیگر مقصد تحصیلی دانشجویان سراسر جهان هستند. اگرچه اکثرا برای شرکت در یک دوره تحصیلی بلند مدت به این کشورها سفر می‌کنند، اما هستند کسانی‌که دوره‌های کوتاه‌مدت دانشگاه‌های اروپایی برایشان جذاب است و می‌خواهند آینده شغلی و علمی خود را روشن‌تر از اکنون کنند.

ویزای دانشجویی شینگن دقیقا مناسب این افراد است!

ویزای شینگن دانشجویی یک اجازه ورود به منطقه شینگن است که به اتباع کشورهای ثالث که مایل به ورود و ماندن برای اقامت کوتاه مدت در هر یک از کشورهای عضو هستند، با هدف تحصیل اعطا می‌شود. به‌کسانی‌که این نوع ویزا را دارند اجازه داده میشود تا حداکثر 3 ماه در قلمرو شینگن بمانند. همچنین به‌صورت یک بار ورود، دو بار ورود و حتی چند بار ورود صادر می‌شود.

لطفا به کلمه دوره آموزشی کوتاه‌مدت دقت کنید!

چون اگر نیاز به ثبت‌نام در دوره‌ای دارید که بیش از 90 روز طول می‌کشد، به جای آن باید برای ویزای ملی (رده D) اقدام کنید.

ویزای تحصیلی شینگن چیست

شرایط ویزای تحصیلی شینگن

برای دریافت ویزای دانشجویی شینگن باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • باید در کشور محل زندگی خود درخواست ویزا را ارسال کنید. 
  • باید پاسپورت معتبر داشته باشید. 
  • باید دوره آموزشی‌تان کوتاه مدت باشد و ظرف حداکثر 90 روز به پایان برسد.
  • باید دعوت‌نامه‌ای از موسسه آموزشی محل تحصیل خود داشته باشید.
  • باید تمامی هزینه‌های اقامت خود را در کشور اروپایی پوشش دهید.
  • باید ثابت کنید که در پایان دوره آموزشی به کشور خود بازمی‌گردید.

مراحل درخواست ویزای تحصیلی شینگن

باید به کدام کنسولگری مراجعه کنیم؟ این سوالی‌ست که بسیاری از متقاضیان ویزا شنگن آن را مطرح می‌کنند. به‌خصوص اگر قرار باشد به چندین مقصد اروپایی سفر کنند.

جواب این سوال چیست؟

جوابش برای متقاضیان ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت حوزه شینگن روشن است. چون معمولا یک مقصد مشخص برای شرکت در دوره آموزشی دارند. بنابراین اینکه به کدام کنسولگری باید مراجعه کنید به محل اصلی تحصیل شما بازمی‌گردد. همچنین باید هدف اصلی از سفر خود را مشخص کنید که در این مورد «تحصیل» به‌عنوان دلیل سفر انتخاب می‌شود. درعین حال، مدارک و اسناد موردنیاز خود را جمع‌آوری و دسته‌بندی کرده تا در زمان مقرر آنها را آماده داشته باشید. 
مراحل دریافت ویزای تحصیلی شینگن
هرچند ویزای شینگن مصاحبه ندارد، اما شما باید برای انجام مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک ترجمه شده جهت رزرو وقت سفارت شینگن اقدام کنید. این کار به‌صورت حضوری و در سفارت یا کنسولگری کشوری که متقاضی آن هستید، انجام می‌شود و حضور کلیه افراد (به جز افراد کمتر از ۱۲ سال) جهت انگشت‌نگاری در مراکز مربوطه الزامی است.

کارگزاری‌های معتبری که برای انجام انگشت‌نگاری تعیین شده‌اند به ترتیب زیر است:
مرکز انگشت‌نگاری آلمان   (VisaMetric) 
مرکز انگشت‌نگاری لهستان (کنسولگری لهستان)
مرکز انگشت‌نگاری یونان، هلند، سوئیس و فرانسه (VFS)
مرکز انگشت‌نگاری ایتالیا (CKGS)
مرکز انگشت‌نگاری اسپانیا (BLS) 

همانطور که می‌بینید برای دریافت ویزای شنگن ایتالیا باید به کارگزاری CKGS مراجعه کنید. این درحالیست که بسیاری از کشورهای اروپایی از طریق کارگزاری VFS ویزای توریستی یا همان شینگن را صادر می‌کنند. همچنین مراکز انگشت‌نگاری آلمان، اسپانیا و لهستان نیز فرق می‌کند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی شینگن

شما به‌عنوان مسافر منطقه شینگن باید مسئولیت اطلاعاتی که در فرم درخواست شینگن وارد کرده‌اید را بپذیرید. چون وارد کردن اطلاعات اشتباه و ناقص تبعات دارد و باید با دقت مراحل را طی کنید. ادامه این مطلب به لیست مدارک لازم برای ویزای دانشجویی شینگن اختصاص دارد با ذکر این نکته که ممکن است کنسولگری یا سفارت هر کشوری مدارک اضافی دیگری از شما درخواست کند. بنابراین حتما سایت رسمی کارگزاری و کنسولگری را مطالعه کنید و اطلاعات‌تان را به‌روز نمائید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن

نام مدرک

توضیحات

اصل گذرنامه

از تاریخ سفر حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد

عکس پرسنلی

سه قطعه عکس رنگی، تمام رخ و جدید

شناسنامه

اصل و ترجمه شناسنامه

مدارک مالی

اصل گردش حساب بانکی ۳ ماهه با مهر و امضاء بانک و به زبان انگلیسی

اصل و ترجمه سند ملکی

امکان ارائه سند ساختمان، زمین و باغ وجود دارد.

مدارک شغلی

ارائه حکم کارگزینی برای مشاغل دولتی-

گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی برای مشاغل خصوصی - ارائه جواز کسب و پروانه فعالیت برای صاحبان مشاغل، پزشکان و وکلا

فرم درخواست ویزا

تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی

دعوت‌نامه

ارائه نامه دعوت از موسسه آموزشی محل تحصیل در حوزه شینگن

رزرو بلیط هواپیما

مشخص کردن زمان و شماره پرواز رفت‌ به حوزه شینگن

رزرو محل اقامت

آدرس و تاریخ اقامت باید در نامه رزرو مشهود باشد

نکته 1: اگر سابقه سفر به منطقه شینگن داشته‌اید یا پاسپورت تاریخ گذشته دارید، حتما آن را به کنسولگری ارائه دهید.

نکته 2: پاسپورت شما باید جای خالی برای برچسب ویزا داشته باشد.

نکته 3: درحالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی از شما گردش حساب 3 ماهه می‌خواهند اما برای برخی از کشورهای انگشت‌شمار حوزه شینگن نیاز است که گردش حساب 6 ماهه ارائه دهید. مثلا متقاضیان ویزای شینگن فرانسه در این دسته قرار می‌گیرند. 

قیمت ویزای شینگن تحصیلی

هزینه استاندارد ویزای شینگن بزرگسالان 80 یورو است. افراد زیر از کلیه هزینه‌های ویزا معاف هستند:

  • محقق علمی که قصد انجام تحقیقات بیشتر یا شرکت در یک کنفرانس / سمینار علمی را دارد.
  • دانشجوی مقطع فوق لیسانس یا استادی که همراه با دانشجویان خود برای شرکت در دوره آموزشی به منطقه شینگن سفر می‌کند.
  • نماینده یک سازمان غیرانتفاعی که برای شرکت در کنفرانس‌ها، سمینارها، رویدادهای فرهنگی، آموزشی یا ورزشی به منطقه شینگن سفر می‌کند.

قیمت ویزای تحصیلی شینگن

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید، ویزای دانشجویی شینگن چندان تفاوتی با انواع دیگر ویزای منطقه شینگن ندارد. فقط هدف سفر فرق می‌کند و باید در میان مدارک خود حتما دعوتنامه موسسه آموزشی یا دانشگاه را بگنجانید. همچنین اگر محقق، دانشجوی فوق لیسانس هستید نیز هزینه متفاوتی برای دریافت این نوع ویزا پرداخت می‌کنید.

به‌هرحال، پروسه برچسب ویزای شینگن در برگه پاسپورت شما چندان امری پیچیده و زمانبری نیست. اگر سابقه سفر هم ندارید و برای اولین بارتان است که می‌خواهید به اروپا سفر کنید، با کمک یک کارگزار مهاجرتی با تجربه و خوشنام می‌توانید به‌راحتی ویزای خود را دریافت نمائید.

ما در موسسه حامی مهاجر تجربه درخشانی در رابطه با اخذ ویزا شینگن داریم. پیچ و خم‌های کار را می‌دانیم و با آخرین اخبار و قوانین به‌روز منطقه شینگن آشنا هستیم. اگر می‌خواهید با خدمات ما آشنا شوید، با این شماره تماس بگیرید: 02148000957

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی شینگن

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چه موقع برای دریافت ویزای شینگن آن هم از نوع تحصیلی اقدام کنیم. یا اینکه چقدر اعتبار دارد و چقدر زمان می‌برد تا صادر شود. سایر مسائل دیگر از جمله شرایط تمدید و محدودیت سنی نیز جزو پرسش‌های پرتکرار است. پس در ادامه مطلب این بخش همراه‌مان باشید:

چه موقع برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن اقدام کنم؟

حداقل 15 روز و حداکثر 6 ماه قبل از روزی که قصد سفر دارید، امکان ارسال درخواست ویزا را دارید.

دریافت ویزای شینگن دانشجویی چه مدت طول می‌کشد؟

به‌طورکلی، زمان پردازش ویزای شینگن حدود دو هفته یعنی 15 روز کاری است. البته در برخی از موارد کنسولگری این امکان را دارد بین 30 تا 60 روز کاری برای بررسی بیشتر شرایط مقاضی ویزا زمان صرف کند.

آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی شینگن وجود دارد؟

خیر، اگر ویزا منقضی شده، شما نمی‌توانید در کشور مقصد حضور داشته باشید و ویزا را تمدید کنید. باید به کشور خود بازگردید و دوباره برای صدور آن اقدام کنید.

آیا اجازه کار با ویزای شینگن دانشجویی دارم؟

هیچ نوعی از ویزای شینگن به شما اجازه کار در کشور مقصد را نمی‌دهد. بنابراین چیزی به‌عنوان ویزای شینگن با اجازه کار واقعیت ندارد.

آیا محدودیت سنی برای درخواست ویزای شینگن دانشجویی وجود دارد؟

برای افرادی‌که مایل به اخذ ویزای شینگن هستند، محدودیت سنی برای حضور در یک دوره آموزشی یا تحصیل در منطقه شنگن وجود ندارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0