20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی ایسلند

ایسلند، کشوری که بخاطر قوچ‌های ارزشمند و صحنه‌های فرار حیواناتش معروف است، همچنین یک مقصد شناخته شده‌ی شمالی برای تحصیل می‌باشد. دانشجویان بین المللی بخاطر بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایسلند و دانشگاه ریکیاویک (Reykjavik University) از راه‌های دوری برای تجربه مقاطع تحصیلی عالی ایسلند و همچنین دیدن طبیعت حیرت انگیز این کشور هجوم می‌آورند.

به عنوان سرزمینی رویایی و دارای آموزشی در سطح جهان، ممکن است به فکر بیفتید که چطور می‌توان برای ویزای تحصیلی ایسلند اقدام کرد. در ادامه نکات لازم برای رسیدن به این منظور ارائه خواهد شد.

شرایط ویزای تحصیلی ایسلند

 معمولاً گرفتن ویزای تحصیلی ایسلند کار بدون دردسری است. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) قرار دارند، باید قبل از ورود به ایسلند درخواست اقامت دهند. دانشجویان به منظور گرفتن این اقامت می‌توانند با اداره مهاجرت در ایسلند و یا نزدیک‌ترین سفارت ایسلند در محل زندگی خود تماس حاصل کنند.

از سویی، دانشجویانی که در اروپا زندگی می‌کنند و خواستار تحصیل در ایسلند هستند، به ویزا احتیاج نخواهند داشت. اما اگر این دانشجویان بخواهند بیش از سه ماه در ایسلند بمانند، موظف‌اند به محض ورود به ایسلند نسبت به ثبت نام قانونی خود در ثبت احوال ایسلند، برای اقامت در این کشور اقدام کنند. تمامی دانشجویان، بدون در نظر گرفتن کشور مبدأ، باید برای یک کنیتالا ( شماره شناسه امنیتی اجتماعی ایسلندی که کاربردهای زیادی دارد، مثل باز کردن حساب بانکی ) درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایسلند (شهروندان EU/EEA)

 • گذرنامه
 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه مورد نظر
 • جرئیات بیمه پزشکی (مثل کارت بیمه درمانی اروپایی یا EHIC)
 • مدرکی برای اثبات پشتیبانی مالی (مثل صورتحساب‌های بانکی)

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایسلند (به غیراز شهروندان EU/EEA)

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • جزئیات بیمه پزشکی
 • گواهی سابقه کیفری
 • مدرکی برای اثبات پشتیبانی مالی (مثل صورتحساب‌های بانکی)
 • فتوکپی از گذرنامه
 • یک عکس به اندازه عکس‌های پاسپورت
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه درخواست اجازه اقامت

ممکن است اداره یا سفارت ایسلند درخواست مدارک اضافی دیگری کنند، بنابراین بهتر است برای برسی دوباره مدارک‌ تان استعلام کنید.

آخرین مهلت درخواست‌ ویزای تحصیلی ایسلند

درخواست‌ ویزاهای دانشجویی باید قبل از مهلت‌های مقرر شده به اداره مهاجرتی تحویل داده شوند تا اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع ترم به شما مجوز داده‌ می‌شود. برای ترم پاییز، همه‌ی مدارک مورد نیاز باید تا اول جولای ارائه شوند. آخرین مهلت تحویل مدارک برای ترم بهار نیز اول نوامبر است. این مجوز معمولاً شش ماه یا یک ترم دانشگاهی اعتبار دارد. دانشجویان بین المللی باید حداقل تا 30 روز قبل از ابطال این مجوز، نسبت به تمدید ویزای دانشجویی خود اقدام کنند.

اشتغال به تحصیل

ویزاهای تحصیلی ایسلند به اندازه‌ای انعطاف‌پذیری دارند که به دانشجویان اجازه دهند برای گواهی اشتغال به تحصیل اقدام کنند. دانشجویان غیر اروپایی تنها مجاز به 20-15 ساعت کار در هفته بوده و باید دارای اجازه اقامت دانشجویی و همچنین یک قرارداد کاری صادر شده از سوی کارفرمای‌ خود باشند.

انواع برنامه‌های آموزش عالی در سیستم آموزشی ایسلند

مدارک کارشناسی

برای گرفتن مدرک کارشناسی در ایسلند، سه الی چهار سال زمان لازم است و طی این دوره بجز در رشته‌ی پرستاری و تربیت مدرس مربوط به مدارس الزامی، هیچ‌ گونه مجوز حرفه‌ای به دانشجویان اعطا نمی‌شود.

مدارک داوطلبانه (kandidatsgra)

این نوع مدارک گواهی می‌دهند که دارنده‌ی آن شرایط لازم برای داشتن دفتر یا حرفه‌ی خاصی را دارد. این نوع دوره آموزشی پس از پنج الی شش سال به اتمام می‌رسد.

مدارک پس از کارشناسی

این مدارک پس از گذراندن یک سال تحصیلات تکمیلی اعطا می‌شوند.

مدارک کارشناسی ارشد (M.A, M.S – meistaragra)

این مدرک پس از گذراندن موفقیت‌آمیز دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجو اعطا می‌شود. ارائه پایان نامه یا تحقیق برای گرفتن این مدرک الزامی است.

مدرک دکتری (Ph.D.- doktorsgra)

این مدرک پس از اتمام دوره دکتری و ارائه رساله دکتری اهدا می‌شود.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0