20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا تحصیلی ایرلند

ایرلند کشوری زیبا با مناظر شگفت انگیز و چشم نوازاست که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این کشور به آن سفر می کنند. ایرلند مقصد مناسبی برای توریست ها، جهانگردها و مهاجران می باشد. مردم ایرلند بسیار خوش برخورد و مهمان نواز هستند و آوازه این برخورد مناسب در سرتاسر دنیا شنیده می شود. این کشور دارای جاذبه های گردشگری هیجان انگیز و زیبائیست که هر کس آرزوی سفر به این کشور زیبا را در سر می پروراند. بی شک زندگی و حتی تحصیل در این کشور می تواند شما را به قله های پیشرفت پرت نماید.

ما در این مقاله قصد داریم تا  شما را با مراحل مربوط به دریافت ویزای تحصیلی ایرلند آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

درخواست ویزا تحصیلی ایرلند

شما باید با استفاده از تسهیلات آنلاین AVATS ، درخواست ویزا خود را بصورت آنلاین انجام دهید. تسهیلات درخواست ویزا آنلاین در سراسر جهان در دسترس است و باید توسط همه متقاضیان مورد استفاده قرار گیرد. درخواست شما تنها زمانی پردازش خواهد شد که فرم آنلاین از سمت شما تکمیل‌ شده ومستندسازی مورد نیاز مانند عکس پاسپورت و هزینه مناسب توسط دفتر مربوطه که مطابق با سیستم آنلاین است دریافت شده باشد. شما باید جزئیات درخواست ویزا را با دقت بخوانید. لازم است بدانید اگر مستندات مورد نیاز را ارائه ندهید ، ویزا شما رد خواهد شد.

مدارک مربوط برای درخواست ویزا تحصیلی ایرلند

 • فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید
 • جزئیات  شرایط سفارت ایرلند  برای ارسال اسنادتان را بررسی کنید
 • ارائه عکس به اندازه کافی
 • اطمینان حاصل کنید که پاسپورت تان برای ۱۲ ماه معتبر است
 • هزینه تقاضانامه را پرداخت کنید
 • ارائه یک نامه امضا شده که توضیح میدهد چرا شما به ویزا نیاز دارید
 • نامه قبولی از دانشگاه ، کالج یا مدرسه ایرلندی همراه با نامه تائیدیه مبنی بر پذیرفته شدن از دانشگاه مربوطه و ثبت نام در یک دوره آموزشی تمام وقت.
 • توجه داشته باشید که در این نامه باید از شما نام برده شده و همچنین عنوان ویزا ، مدت دوره ، میزان هزینه های پرداخت شده برای این دوره تایید شود.

بررسی وضعیت ویزا تحصیلی ایرلند

شما باید در اسرع وقت برای ویزای خود اقدام کنید زیرا معمولاً هشت هفته طول می کشد تا بررسی شود اما در دوره های شلوغ ممکن است بیشتر از این طول بکشد. می توانید بصورت آنلاین بررسی کنید تا ببینید ویزا شما بررسی شده است یا خیر(با استفاده از شماره درخواست ویزا) این فهرست بصورت هفتگی به روز می شود. در صورت تأیید ویزا ، سفارتخانه ای که مدارک خود را برای آن ارسال کرده اید ، کارهای ویزا و گذرنامه شما را انجام می دهد. اگر درخواست ویزا شما رد شود می توانید در عرض ۲ ماه به این تصمیم اعتراض کنید.

شرایط کار دانشجویی

چنانچه دانشجو در دوره مقدماتی برنامه‌های واجد شرایط  کار، شرکت کرده  و واجد شرایط بوده باشد می تواند در حین تحصیل  به کار نیز مشغول باشد. لازم به ذکر است که  دانشجو 20 تا 40 ساعت در هفته می تواند کار کند و این مجوز کار برای دانشجو تا پایان یافتن ویزای دانشجو دارای اعتبار می باشد.

دریافت بیمه درمانی دانشجویان

اگر دانشکده از طرف شما بیمه پزشکی بگیرد، جزئیات این  گواهی باید در این نامه پذیرش درج شود در صورت اقدام نکردن دانشکده در خصوص بیمه پزشکی باید خودتان این کار را سازماندهی کرده و با درخواست خود مدارک مربوطه را ارائه دهید. بنابراین داشتن بیمه درمانی به هنگام تحصیل در ایرلند برای دانشجو الزامی بوده و هزینه‌های آن بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در سال متغیر می باشد.

شرایط  تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

 • شما باید نشان دهید پیشرفت تحصیلی دارید و امتحانات را پشت سر می گذارید.
 • شما باید اثبات کنید که هزینه دوره ها را بصورت کامل به موسسه آموزش عالی پرداخت نموده اید.
 • شما نمی توانید از مزایای دولتی استفاده کنید.
 • فقط می توانید حداکثر هفت سال در ایرلند بمانید.
 • دانشجویان باید نامه مربوط به بیمه پزشکی خود را تمدید کنند تا ثابت كنند كه آنها بیمه پزشکی خصوصی را حفظ كرده اند.

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

داشتن مدرک زبان یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های ایرلند محسوب می شود. داشتن مدرک آیلتس و یا تافل برای دانشگاه های این کشور ضروری می باشد. بدین ترتیب ارائه مدرکی مبنی بر داشتن مهارت زبان که توانایی شما را برای شرکت در دوره انتخابی دانشگاه تایید کند، لازم خواهد بود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0