50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه فلورانس؛ مهد معماری اروپا

دانشگاه فلورانس ایتالیا؛ شرایط، مدارک، رشته ها و بورسیه

فلورانس! شهری با ...
از کجای این شهر برایتان بگوییم؟ از پارک‌های چشم‌نوازش، معماری خیره‌‌کننده‌ یا  آثار باستانی غنی آن. هرچه از فلورانس بگوییم کم است. اگر از شما بپرسند مهد هنر کجاست؟ سریعا پاسخ می‌دهید فرانسه؛ ولی این جواب تا زمانی قابل قبول است که شما فلورانس را ندیده باشید. 
حال، تصور کنید در قلب این شهر یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا وجود دارد و شما قرار است در این دانشگاه تحصیل کنید. دانشگاه فلورانس!
کاملا درست است که در ایتالیا دانشگاه‌های برتری وجود دارد،. مثل دانشگاه تورین ایتالیا، دانشگاه پادوا، دانشگاه بولونیا و ... ؛ اما امروز می‌خواهیم درمورد دانشگاه فلورانس با شما صحبت کنیم.
از پذیرش و مدارک لازم تا تمام مراحلی که لازم است برای ثبت‌نام در دانشگاه فلورانس سپری کنید را به شما می‌گوییم.
سفر جذابی‌ست، پیشنهاد می‌کنیم همراه‌مان باشید تا متوجه عرایض‌مان بشوید.

دانشگاه فلورانس کجاست؟

دانشگاه فلورانس (florence university) یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در فلورانس ایتالیا است. این دانشگاه از سال 1321 میلادی تاسیس شده است. رشته‌هایی که در اوایل در این دانشگاه  تدریس می‌شد، حقوق مدنی، ادبیات و پزشکی بود که به مرور زمان تعداد دانشکده‌ها افزایش یافت. در ادامه به این رشته‌ها نیز اشاره خواهیم کرد.
جالب است بدانید یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های جهان در دانشگاه فلورانس وجود دارد. این دانشگاه به‌قدری از لحاظ کیفیت اموزش برای دانشجویان اهمیت قائل است که وجود چندین کتابخانه در فلورانس را الزامی دانسته تا دانشجویان، با مطالعه بیش‌تر سطح اموزش خود را ارتقا دهند. شما می‌توانید برای دیدن تصاویر بیشتر از دانشگاه فلورانس به سایت این دانشگاه به آدرس https://www.unifi.it/changelang-eng.html مراجعه فرمایید. در ضمن برای اینکه متوجه بشوید این دانشگاه، چه جایگاه عالی در سطح جهان دارد به تصویر زیر نگاهی بیندازید.

 

رنکینگ دانشگاه فلورانس

شرایط پذیرش دانشگاه فلورانس ایتالیا 2024

خب! این مرحله با توجه به مقطع تحصیلی شما متفاوت است. به‌عنوان مثال شما برای برخی رشته‌ها به سابقه‌کاری نیاز دارید. اگر شما برای مقطع کارشناسی درخواست می‌دهید باید 12 سال تحصیلی را گذرانده باشید و برای کارشناسی ارشد نیز وجود مدرک لیسانس الزامی است. برای زبان انگلیسی نیز باید حداقل نمره قبولی در ازمون‌های استاندار مهارت انگلیسی را کسب کنید. هم‌چنین برای مقطع دکترا لازم است که در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی و .. فعالیت داشته باشید.
با تمام این صحبت‌ها، ما برخی شرایط عمومی برای پذیرش دانشگاه فلورانس را به شما خواهیم گفت.

آزمون ورودی دانشگاه فلورانس ایتالیا 

دانشگاهی را دیدید که هم کیفیت آموزشی خوبی داشته باشد هم مزایای ویژه برای دانشجویانش در نظر بگیرد و بدون هیچ شرطی هم دانشجو پذیرش کند؟ مسلما خیر.
پس باید به دانشگاه فلورانس نیز این حق داد که یک آزمون کلی در سطح معمولی از دانشجویان خود بگیرد. این آزمون که تلک  نام دارد، برای ارزیابی دانش اولیه دانشجویان گرفته می‌شود و شما برای پذیرش اکثر رشته‌های تحصیلی باید این آزمون را بدهید. آزمون TOLC به زبان انگلیسی گرفته ‌می‌شود و از همه مهم‌تر شما می‌توانید این آزمون را به صورت آنلاین و در خانه بدهید.

شرط معدل دانشگاه فلورانس ایتالیا

واقعا منصفانه‌ است. فلورانس با این همه ویژگی‌های مثبت برای پذیرش دانشجویان خود معدل 15 را در نظر گرفته باشد. یعنی به‌قدری شرایط پذیرش را برای دانشجویان آسان نموده که امکان ندارد شما قصد در تحصیل در ایتالیا را داشته باشید ولی واجد شرایط پذیرش فلورانس نباشید.
حالا صبر کنید، اگر در ادامه با شرایط دیگر این دانشگاه برای پذیرش آشنا شوید، مطمئن هستیم باورتان نمی‌شود، چه‌قدر راحت بتوانید در این دانشگاه درس بخوانید.

زبان تحصیل در دانشگاه فلورانس

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی؟

شرایط پذیرش دانشگاه فلورانسصد درصد! شما به هیچ عنوان نگران زبان تحصیل خود در دانشگاه فلورانس نباشید. باید گفت علاوه بر این که بیش‌تر رشته‌های تحصیلی در فلورانس به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود، با این حال برای برخی دانشجویان که به ایتالیایی تسلط ندارند، رشته‌هایی را در نظر گرفته تا بتوانند در این دانشگاه به زبان انگلیسی درس بخواهند. واقعا چی از این بهتر!

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه فلورانس

قبل از گفتن مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه فلورانس به چند نکته توجه کنید.
1.لازم نیست جز سوابق تحصیلی (دیپلم) مدرکی دیگر از دوران دبیرستان خود در سایت بارگذاری کنید.
2. اگر مدارک‌تان به زبان انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی نوشته شده باشند، نیازی به ترجمه آن‌ها به ایتالیایی نیست. در غیر این صورت مدارک شما باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود.
3. هم‌چنین پورتفولیو برای رشته‌های هنر و معماری لازم است.

مدارک لازم برای دانشگاه فلورانس

ثبت نام دانشگاه فلورانس ایتالیا 2024  

دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی از آذر ماه فرصت ثبت‌نام در دانشگاه فلورانس را دارند.
برای دانشجویان دکتری بازۀ زمانی مشخصی وجود ندارد. در واقع دانشجویان دکتری می‌توانند هر زمان که قصد تحصیل در این مقطع را داشته باشند درخواست خود را ارسال کنند.

ددلاین دانشگاه فلورانس 2024

ببینید! تاریخ آخرین ثبت‌نام شما بستگی به این موضوع دارد که در چه مقطعی قصد تحصیل دارید.
برای مثال، دانشجویان کارشناسی قبل از ثبت‌نام در دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت نمایند، به همین علت تا خرداد ماه مهلت ثبت‌نام در دانشگاه فلورانس را دارند. 
دانشجویان ارشد نیز نهایتا تا اردیبهشت ماه باید درخواست خود را ثبت نمایند. با این حال، برای اطلاع از تاریخ آخرین پذیرش دانشگاه می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته و از کارشناسان ما سوالات مربوطه را بپرسید. 

شهریه دانشگاه فلورانس

در واقع بخشی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه فلورانس برای همه دانشجویان ثابت است. این هزینه ثابت که تقریبا 156 یورو است برای ثبت‌نام در دانشگاه از دانشجویان گرفته می‌شود. همچنین شهریه هر ترم با توجه به درآمد کلی خانواده دانشجویان تعیین می‌گردد و برای هر شخص متفاوت است. با این حال شما سالانه حدود 3500 یورو برای تحصیل خود در فلورانس باید هزینه کنید.

بورسیه دانشگاه فلورانس

شاید باورش برایتان سخت باشد، تحصیل رایگان در ایتالیا؟
بله، در دانشگاه فلورانس ایتالیا می‌توانید رایگان درس بخوانید. حرف‌های خوبی در این قسمت برایتان داریم!

بورسیه دانشگاه فلورانس
به جرئت می‌توان گفت، امکان ندارد، شما در دانشگاه فلورانس تحصیل کنید و واجد شرایط برای اخذ بورسیه نباشید. این دانشگاه آن‌قدر برنامه های بورسیه متنوعی برای دانشجویان ارائه داده که شما چه در مقطع لیسانس باشید چه در مقطع دکترا و ارشد، باز هم می‌توانید در این دانشگاه، رایگان تحصیل کنید. علاوه بر دانشگاه، بسیاری از نهادها و سازمان های ایتالیا نیز برای دانشجویان بین المللی  برنامه‌های بورسیه ارائه می‌دهد.

دانشکده های دانشگاه فلورانس

12 دانشکده در دانشگاه فلورانس وجود دارد که شما می‌توانید در هر رشته‌ای که علاقمندید تحصیل کنید.

دانشکده های دانشگاه فلورانس

 • دانشکده کشاورزی 
 • دانشکده معماری 
 • دانشکده هنر
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده تحصیلات 
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده قانون
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده فیزیک و علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی و جراحی
 • دانشکده فارماکولوژی 
 • دانشکده روانشناسی

دانشگاه هنر فلورانس ایتالیا

تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه فلورانس یک طرف، تحصیل در رشته هنر این دانشگاه طرفی دیگر!
در کدام دانشگاه دیدید، در کنار آموزش توسط اساتید ماهر، برای شما دوره‌های کارآموزی رایگان برگزار کنند؟ دانشگاه هنر فلورانس از جمله دانشگاه‌هایی‌ست که در طول سال تحصیلی برای یادگیری و آموزش بهتر شما دوره‌هایی ترتیب داده تا آموزش بهتری در این رشته داشته باشند.
راستی! با این‌که شما نیاز به مهارت زبان ایتالیایی ندارید؛ ولی علاوه بر شرکت در دوره‌های کارآموزی، می‌توانید در کلاس های آموزشی زبان ایتالیایی نیز شرکت کنید.
درضمن! حواستان باشد شما برای ثبت‌نام در دانشگاه هنر باید پورتفولیو (نمونه‌کار) نیز ارائه دهید.

دانشگاه معماری فلورانس ایتالیا

اصلا مهم نیست که علاقه‌مند به تحصیل در کدام رشته‌ در دانشگاه فلورانس هستید، امکان ندارد به فکر تحصیل در رشته معماری باشید و در لیست انتخابی شما، دانشگاه فلورانس ایتالیا نباشد. شما در دانشگاه معماری فلورانس درس نمی‌خوانید؛ بلکه روی پروژه‌های واقعی کار می‌کنید!
دانشگاه فلورانس ایتالیا با بسیاری از شرکت‌ها توافق کرده و حیطه آموزشی را به‌گونه‌ای فراهم نموده که شما به‌صورت عملی در رشته معماری تحصیل کنید. اساتید شما از افراد مطرح و برجسته جهان هستند، پس شما از لحاظ کیفیت آموزشی هیچ نگرانی نخواهید داشت. با این تفاصیر، شما با تحصیل در فلورانس، به یک طراح و  معمار حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.
تا فرصت را بیش از این دست نداده‌اید، اقدامات لازم برای اخذ ویزا تحصیلی ایتالیا را انجام دهید، تا سریعا آرزوی بزرگ شما در رسیدن به یک معمار خبره به حقیقت بپیوندد.

دانشکده معماری فلورانسدرضمن حواستان باشد، هنگام ثبت درخواست خود در رشته معماری، از نمونه کارهای خود در سایت بارگذاری کنید. برای راهنمایی بیشتر بهتر است مقاله نمونه پورتفولیو را بخوانید تا در زمان بارگذاری پورتفولیو با مشکلی مواجه نشوید.

دانشگاه پزشکی فلورانس

همان‌طور که قبل‌تر گفتیم، برای پذیرش در دانشگاه فلورانس در رشته پزشکی، باید نمره قبولی در آزمون imat اخذ کنید. از آن‌جا که این دانشگاه، هرساله دانشجویان زیاد برای رشته پزشکی پذیرش می‌کند، فضای رقابتی برای پذیرش در این رشته بسیار زیاد است. بازه تحصیلی شما در رشته پزشکی تقریبا 6 ساله است. هم‌چنین تحصیل شما در این رشته به زبان انگلیسی خواهد بود.

رشته های دانشگاه فلورانس ایتالیا

بماند که اصلی‌ترین رشته‌های ارائه شده در دانشگاه فلورانس معماری و طراحی صنعتی‌ست؛ اما از آن‌جا که اساتید این دانشگاه هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی تدریس می‌کنند، شما در هر مقطع تحصیلی که باشید می‌توانید رشته‌های متنوعی را برای تحصیل انتخاب کنید. از جمله رشته‌های محبوب فلورانس شامل موارد زیر است:

 • هنر
 • علوم انسانی
 • مهندسی
 • پزشکی
 • علوم اجتماعی
 • علوم طبیعی

رشته های دانشگاه فلورانس

محل اسکان و خوابگاه دانشگاه فلورانس ایتالیا

در این قسمت هم خبر خوب داریم هم بد!
حقیقتا دانشگاه فلورانس، امکانات اقامتی زیادی برای دانشجویان خود در نظر نگرفته است؛ اما! اینطور نیست که دانشجویان را به حال خود رها کرده باشد. تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته و با برخی اقامتگاه‌ها و اسکان‌های خصوصی توافق کرده و دانشجویان می‌توانند در این آپارتمان‌ها زندگی کنند. ولی نگران نباشید از آنجا تحصیل در ایتالیا برای شما مقرون به صرفه است، مسلما هزینه‌های زندگی شما نیز ارزان‌تر خواهد بود.
همچنین در این خوابگاه‌ها، سالن ورزشی و کتابخانه و اتاق‌های اوقات فراغت برای دانشجویان در نظر گرفته شده تا در امکانات رفاهی مناسبی زندگی کنید.

خلاصه کنیم!

از این لحظه به بعد تصمیم با شما خواهد بود.. ما تمام مراحل و پیچ و خم‌های پذیرش در فلورانس را به شما گفتیم. از الان به بعد ریش و قیچی دست شماست، دوست دارید در یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا مدرک خود را بگیرید یا خیر.
لازم به ذکر است، شما می‌توانید هرگونه سوال درمورد اخذ ویزا، شرایط تحصیل و هر چه که مربوط به دانشگاه فلورانس باشد را از کارشناسان حامی مهاجر بپرسید تا به‌طور کامل شما را راهنمایی کنند.
این هم شماره تماس حامی مهاجر 02148000957 تا بتوانید سریع‌تر با کارشناسان تیم ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباره دانشگاه فلورانس

به بخش نهایی مقاله‌مان رسیدیم. در ادامه به برخی از سوالات رایج شما درمورد دانشگاه فلورانس پاسخ می‌دهیم.

چه رشته هایی در دانشگاه فلورانس ایتالیا به انگلیسی تدریس می شود؟

رشته‌‌های معماری، اقتصاد و توسعه، مهندسی مدیریت و ... از جمله رشته‌هایی‌ست که در دانشگاه فلورانس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

آیا پذیرش در دانشگاه فلورانس بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر، یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فلورانس تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی است.

آیا پذیرش دانشگاه فلورانس ایتالیا برای ایرانیان دشوار است؟

به‌طور کامل پذیرش در دانشگاه فلورانس سخت و پیچیده نیست. با توجه به شرایط گفته‌شده، پذیرش شما تماما به خودتان بستگی دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0