20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا تحصیلی ژاپن

اگر شما قصد ادامه تحصیل در ژاپن را دارید قبل از هر کاری باید برای اخذ ویزای دانشجویی این کشور اقدام نمایید. این پروسه ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، اما تلاشمان را خواهیم کرد که با زبانی شیوا آن را به شما توضیح دهیم.

 چگونگی اخذ ویزا تحصیلی ژاپن

برای اخذ ویزا دانشجویی در ژاپن دو راه وجود خواهد داشت.

  1. ارتباط با کنسولگری یا سفارتخانه ژاپن در کشوری که در آن اقامت دارید و پر کردن درخواست ویزای دانشجویی
  2. درخواست از طریق موسسه‌ای که برای تحصیل پذیرفته شده‌اید ( به طور معمول دانشگاه‌ها برای اخذ ویزا به شما کمک خواهند کرد بنابراین همگام با دستورات و خواسته‌هایشان پیش بروید)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی ژاپن

  • پاسپورتی که در تمامی مدت زمان تحصیل شما اعتبار داشته باشد
  • چند قطعه عکس 2*2 که  در3 ماه اخیراز شما گرفته شده باشد.
  • اثبات کردن تمکن مالی در مدت زمان تحصیل
  • گواهی صلاحیت
  • گواهی پذیرش

گواهی پذیرش

این فرم توسط وزارت دادگستری ژاپن برای شما فرستاده می‌شود. شما می‎توانید برای پر کردن این فرم از موسسه آموزشی خود راهنمایی بگیرید. به همین دلیل، اخذ ویزای دانشجویی از طریق موسسه آموزشی روشی آسان تر و سریع تری نسبت به اقدام شخصی برای اخذ ویزا است.

هزینه ویزا تحصیلی ژاپن

هزینه ویزا وابسته به کشوری است که در آن اقامت دارید. برای مثال کشور‌هایی نظیر بلژیک، کانادا، اسرائیل، ایتالیا و ... هیچ هزینه‌ای برای اخذ ویزا پرداخت نمی‌کنند.

نکات مهم

  • تمامی دانشجویان بین المللی  که خواهان تحصیل در ژاپن برای بیش از90 روز هستند نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند (تنها 68 کشور در دنیا وجود دارد که دانشجویان آن می‌توانند بدون اخد ویزا در این کشور تحصیل کنند).
  • مراحل اخذ ویزای تحصیلی باید بعد از دریافت پذیرش نامه دانشگاه مبنی بر تحصیل در رشته‌ای مقرر، سپری شود. اگرچه دریافت ویزای تحصیلی ژاپن دشواری زیادی ندارد اما داشتن ویزای معتبر امری مهم به شمار می‌رود. برای راهنمایی گرفتن در مراحل اخذ ویزا همیشه با مسئول مربوطه در موسسه خود ارتباط داشته باشید. همچنین آنها می‌توانند مسیر دریافت گواهی صلاحیت را برای شما هموار تر کنند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0