20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی هلند

بعد از بررسی شرایط کشورها و دانشگاه‌های مختلف برای تحصیل شما در خارج از کشور اگر هلند را انتخاب کردید، قدم بعدی روند مربوط به اخذ ویزاست. هیچ‌کس از این روند نسبتا طولانی خشنود نخواهد بود، اما تحصیل در هلند ارزش صرف این مدت زمان را دارد. هلند یک کشور پیشرفته‌ی صنعتی است که بسیاری از دانشگاه‌های بین المللی آن در رده‌بندی جهانی در رتبه‌های بالا قرار دارند. مانند تمام کشورهای دیگر اتحادیه‌ی اروپا. تهیه‌ی ویزا برای هلند بستگی به این دارد که شما عضو اتحادیه‌ی اروپا هستید یا نه. برای ورود به هلند و تحصیل در هلند شما نیازمند ویزا و اجازه‌ی کار هستید. اینکه شما برای ورود به هلند نیاز به ویزا دارید یا نه به: 1. ملیت شما (اعضای اتحادیه‌ی اروپا نیاز به ویزا ندارند)، 2. مدت زمان اقامت شما در هلند (بیش از 90 روز یا کمتر) و 3. قصد شما از ماندن در هلند بستگی دارد.

  اخذ ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویانی با ملیتی غیر از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا

 • تهیه‌ی مجوز استانی(MVV)  که معمولا با عنوان اجازه ‌نامه‌ی ورود به هلند شناخته می‌شود. این اجازه ‌نامه معمولا توسط دانشگاه میزبان صادر می‌شود.
 • این اجازه‌نامه اجازه ورود به کشور هلند را تا شش ماه فراهم می‌کند. دوره‌های تحصیلی معمولا بین یک تا چهار سال هستند بنابراین، این اجازه‌نامه کافی نخواهد بود.
 • پس از ورود به هلند، شما نیازمند درخواست یک اجازه‌نامه بلندمدت هستید (VVR). این اجازه‌نامه نیز توسط دانشگاه میزبان صادر می‌شود.
 • این اجازه‌نامه (VVR) فقط برای مقاصد تحصیلی مجاز است و برای مدت برنامه‌ای که دانشجو در آن ثبت نام کرده است معتبر است. شرط دیگری وجود دارد که به اعتبار (VVR) مرتبط است. این اجازه‌نامه معتبر می‌ماند به شرط آن‌که دانشجو 50 درصد اعتبار را در طول دوره کسب کند.

برای شروع کار باید پس از انتخاب رشته و برنامه‌ی تحصیلی، شرایط حضور در هلند را از موسسه‌ی تحصیلی خود جویا شوید. برای درخواست ویزای هلندیMVV  باید مبلغ 317 یورو بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات هلندی به شما این امکان را می‌دهند که این هزینه را به صورت آنلاین، در مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق نقل و انتقال بانکی پرداخت کنید.

برای دوره‌ی ویزای تحصیلی، اگر تصمیم بگیرید دوره‌ی خود را تغییر دهید و دوره‌ی جدیدی را شروع کنید، تعداد سال‌هایی که قبلاً تحصیل کرده‌اید از حداکثر مدت دوره‌ی جدید کسر می‌شود. قبل از پایان دوره‌ یا جازه خود، بهتر است درخواست تمدید اقامت خود را برای بقیه برنامه‌ی تحصیلی خود ثبت کنید. در بعضی موارد، اجازه‌ی اقامت می‌تواند از فرد سلب شود اگر به عنوان مثال، پیشرفت کافی در رابطه با عملکرد تحصیلی خود نداشته باشد.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

 • گذرنامه‌ی معتبر
 • اثبات توانایی مالی کافی. به معنای تأیید اعتبار این امر است که شما در طول مدت اقامت خود در هلند از نظر مالی مشکلی نخواهید داشت. این شرط شامل انواع پذیرش تحصیلی از هلند می‌باشد. آن‌ها از شما درخواست می‌كنند كه ثابت كنید 868 یورو در ماه یا از منبع خارجی یا در حساب بانك خود در دسترس دارید.
 • تاییدیه‌ی پذیرش دانشگاه مقصد
 • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا
 • بیمه ‌نامه پزشکی
 • فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس
 • گواهی‌های تحصیلات قبلی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی

الزامات بیمه‌نامه

  همانطور که یکی از شروط اخذ ویزای تحصیلی هلند نشان می‌دهد، دانشجویان ملزم به داشتن بیمه‌ی درمانی معتبر هستند که در صورت لزوم، قادر به پرداخت هزینه های پزشکی خود در هلند باشند. همچنین برای کسانی که در هلند کار می‌کنند، گرفتن بیمه‌ی خدمات درمانی اولیه هلند اجباری است. اگر قصد دارید در طول دوره‌ی تحصیل به صورت پاره‌ وقت کار کنید این را به خاطر بسپارید.

   دانشجویان باید از موسسه‌ی میزبان خود اطلاعاتی در مورد الزامات بیمه‌ی درمانی و مرجع شرکت بیمه کسب کنند. بسیاری از شرکت‌های خصوصی خدمات ویژه‌ای برای بیمه‌ی درمانی ارائه می‌دهند.

   برخی از خدمات بیمه‌ای دیگری در هلند وجود دارد که الزام نیست اما به دانشجویان توصیه می‌شود. مانند بیمه‌ی مسئولیت شخصی برای بیمه کردن فرد در برابر هزینه‌های متحمل شده در صورت صدمه به خودش یا اموال او است. بیمه بازگشت مجدد نیز در نظر گرفته می‌شود. این بیمه شما را در مقابل هزینه بازگشت به کشورخودتان در صورت وجود مشکل پزشکی جدی تامین می‌کند.

اجازه‌ی کار برای دارندگان ویزای تحصیلی هلند

   تمامی دانشجویان بین المللی اجازه‌ی کار در کنار تحصیل را دارند. برای دانشجویان غیر اتحادیه‌ی اروپایی اجازه‌ی کار لازم است. این مجوز باید توسط کارفرما صادر شود. اما با وجود این مجوز هم، دانشجویان تنها می‌توانند ده ساعت در هفته در حین تحصیل کار کنند. البته در سه ماه آگوست(August) ، جون  (June)و جولای(July)  می‌توانند به صورت تمام‌وقت کار کنند.

   حتی هنگامی که دانشجو هستید، ملزم به ثبت و پرداخت مالیات بر درآمد هستید. اگر بورسیه شدید، توجه داشته باشید که در بعضی موارد حتی بورسیه‌ی تحصیلی به عنوان درآمد شمرده می‌شود و بنابراین واجد شرایط مالیات است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0