20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

علیرغم کوچک بودن کشور نروژ ، دانشگاه های نروژی تحصیلات عالی را ارائه می دهند. تحصیل در نروژ فرصت های حرفه ای شما را هم در کشور خود و هم در خارج از کشور بهبود خواهد بخشید. تعدادی از دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند در طول تحصیل در نروژ مدرک زبان خود را دریافت کنند. تعداد زیادی از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شود. در حال حاضر نروژ دارای 9 دانشگاه، 8 کالج و 5 دانشکده علمی دولتی است. همچنین نروژ دارای تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی خصوصی است که تامین مالی عمومی دارند.

تحصیل در نروژ مقطع کارشناسی

بیشتر دوره های مقطع کارشناسی نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارد. همه برنامه های کارشناسی دارای دوره های زبان انگلیسی هستند، اما شما به طور کلی برای تحصیل در نروژ باید به زبان نروژی نیز مسلط باشید. چند برنامه کارشناسی وجود دارد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شما برای تحصیل در این برنامه ها نیازی به مهارت زبان نروژی ندارید. این دوره ها به صورت زیر می باشند:
  • کارشناسی علوم زیست شناسی- دانشگاه نورد
  • مطالعات متقاطع- دانشگاه نورد     
  • زبان انگلیسی- دانشگاه نورد 
  • هنر 3D، انیمیشن و VFX، دانشگاه نورد    
  • بازی و سرگرمی- دانشگاه نورد
  • مطالعات بین المللی و توسعه- دانشگاه علوم پزشکی نروژی
  • گردشگری ماجراجویی قطب شمال- دانشگاه قطب شمال نروژ
  • مطالعات شمالی- دانشگاه قطب شمال نروژ
  • هنر، آکادمی تئاتر نروژی- دانشگاه اوستفلد
طول مدت دریافت مدرک لیسانس 3 ساله است. شما برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم دبیرستان خود را ارائه کنید.

تحصیل در نروژ مقطع کارشناسی ارشد

در بیشتر موارد برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های نروژی بیش از 2 سال ارائه می شود. این اجازه را می دهند تا دانشجویان برای پایان نامه خود یک سال تمام، مربوط به رشته خود کار کنند و بدین معنی است که تجربه کاری بتوانند کسب کنند. برای دوره های کارشناسی ارشد تمام متقاضیان باید انتظار داشته باشند که مهارت های زبان خود را با توجه به شرایط مورد نیاز دانشگاه ها ثبت کنند. برای دوره هایی که زبان آموزش به زبان نروژی است، مهارت زبان نروژی مورد نیاز است و باید مدرک ارائه کنید.

سیستم آموزش عالی نروژ

این سیستم شامل تمام موسسات یا برنامه هایی است که معتبر هستند، به استثنای برخی از کالج های خصوصی، تمام موسسات آموزش عالی دولتی هستند. با معرفی سیستم درجه ای جدید، دانشجویان بین المللی که تمام یا بخشی از تحصیلات خود را در نروژ کامل می کنند، برای تحصیل در کشورهای دیگر کار آسان تری دارند. علاوه بر فعالیت های تدریس، تمام موسسات آموزش عالی و به ویژه دانشگاه های مسئول انجام تحقیقات اساسی و همچنین آموزش پژوهشگران هستند، در درجه اول با استفاده از برنامه های تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکترا. دانشگاه ها می توانند بدون برنامه اعتبار بخشی خارجی برنامه های تحصیلی را ارائه دهند، در حالی که کالج های دانشگاه باید برای برنامه های تحصیلی خود مجوز کسب کنند. اگر چه موسسات نروژ اندک و نسبتا کوچک هستند، اما در مقایسه با دانشگاه های دیگر کشورهای جهان استاندارد بالا و آموزش با کیفیتی ارائه می کنند. در بعضی زمینه ها دانشگاه های نروژی حتی در سطح جهانی هستند.

پذیرش و تحصیل در نروژ

معمولا تحصیل در نروژ از ماه آگوست آغاز می شود. دانشگاه ها دوره های کاربردی خود را بین 1 دسامبر (سال قبل) و 15 مارس تعیین می کنند، اگر چه برخی دانشگاه ها ممکن است شرایط مهلت مقدماتی را داشته باشند. اگر می خواهید برای تحصیل در نروژ اقدام کنید، ابتدا تحقیقی انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تاریخ برنامه را از دست نداده اید.

شرایط پذیرش تحصیل نروژ

شرایط پذیرش تحصیلی و رسمی توسط دانشگاه ها تعیین می شود. اگر قصد دارید برای مدرک کارشناسی ارشد تحصیل کنید، ممکن است مجبور شوید که مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه کنید.

ویزای تحصیل در نروژ

تمام دانشجویانی که خواستار تحصیل در نروژ هستند باید یک ویزا دریافت کنند که به شکل مجوز اقامت دانشجویی صورت می گیرد. اگر شهروند یک کشور اروپایی هستید، تا سه ماه زندگی نیاز به مجوز ندارید، اما لازم است بعد از سه ماه مجوز دریافت کنید. اگر شهروند کشور غیر اروپایی هستید، باید برای اجازه اقامت درخواست کنید و این کار را می توانید در سفارت یا کنسولگری نروژ در کشور خودتان انجام دهید.

هزینه تحصیل در نروژ

دانشگاه های دولتی در نروژ معمولا هزینه ای برای تحصیل دریافت نمی کنند. برای پیوستن به انجمن دانشجویان هزینه هایی وجود دارد که همچنین در پایان ترم برای امتحانات نیز پرداخت می شود. این مبلغ ممکن است حدود 60 یورو باشد. همچنین این هزینه ها مزایای فراوانی مانند خدمات بهداشتی در محوطه دانشگاه، مشاوره، دسترسی به امکانات ورزشی، کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی و فعالیت های فرهنگی را به همراه دارد. دانشگاه های خصوصی که از سوی دولت تامین نمی شوند، حق دریافت هزینه تحصیل را دارند. این هزینه ها اغلب مانند دیگر کشورهای اروپایی می باشد.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0