20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

نروژ کشوری است که ارائه تحصیلات خود را به سطح بین المللی رسانده است. هزینه تحصیل در نروژ معمولا رایگان است. هزینه زندگی در نروژ بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر است و شما باید برای کتاب و لوازم آموزشی خود هزینه کنید. صندوق وام تحصیلی دولت نروژ تخمین میزند هزینه های متوسط برای دانشجویان در ماه حدود 929 یورو می باشد.

هزینه تحصیلات دانشگاهی در نروژ

در نروژ برخی از دانشگاه های دولتی هزینه ای برای تحصیل دریافت نمی کنند. این برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و برای دانش آموزان از همه کشورها، صرف نظر از اینکه شهروندان اروپایی هستند یا خیر. با این وجود باید هزینه اتحادیه دانشجویان پرداخت شود که حدود 32 تا 64 یورو است.

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

شرکت در دانشگاه در نروژ شامل هزینه های زندگی شامل اقامت، کتاب و سایر لوازم آموزشی، مواد غذایی و خدمات آب و برق است. گرچه هزینه زندگی در نروژ ممکن است بالاتر از متوسط کشورهای اروپایی باشد، اما آنها هنوز هم برای یک کشور شمال اروپا بهترین هستند. برخی از کل هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در یک ماه در برخی از شهرهای اصلی نروژ عبارتند از:
 
شهرهای نروژ
 
هزینه زندگی دانشجویی در نروژ
 
اسلو
 
1200-2000 €
 
برگن
 
1100-1800 €
 
ترومسو و تروندهایم
 
1000-1600 €
 
دیگر شهرهای نروژ
 
800-1000 €
 

هزینه های اقامت

دانشجویان حدود 36% از کل هزینه های زندگی را برای محل اقامت پرداخت می کنند. به طور کلی شما برای اجاره یک آپارتمان خصوصی با امکانات عمومی، به طور متوسط ماهانه باید مبلغی حدود 1500 یورو پرداخت کنید. قیمت اقامت در اسلو می تواند تا 1700 یورو نیز برسد. دانشجویانی که تنها زندگی می کنند: 700 یورو    
  • دانشجویانی که با شریک زندگی خود زندگی می کنند: 800 یورو
  • دانشجویانی که در محل اقامت زندگی می کنند: 570 یورو

هزینه لوازم تحصیلی در نروژ

برای تحصیل در نروژ به کتابها، مجلات و سایر منابع نیاز دارید. این موارد معمولا حدود 530 یورو در هر ترم هزینه دارد، اما شما همچنین می توانید کتابهای مورد نظر خود را از کتابخانه ها خریداری کنید و کمی پول خود را ذخیره کنید.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0