20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

همه‌چیز درباره وقت سفارت آمریکا در قطر

مهم‌ترین گام برای دریافت ویزای آمریکا چیست؟

بله! کاملا درست می‌گویید! انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، مهم‌ترین اقدام برای اخذ تمامی انواع ویزای آمریکاست؛ اما خوب ایران و آمریکا که با هم روابطی ندارند؛ بنابراین خبری از انجام مصاحبۀ سفارتی در داخل کشور هم نیست؛ پس باید چه کنیم؟

واقعیت این است که برای این کار، باید به یکی از سفارت‌های ایالات متحده در کشورهای همسایه مراجعه کنیم؛ از جمله سفارت‌های آمریکا در آنکارا، ابوظبی، ایروان و قطر. همین مورد آخر، یعنی حضور در سفارت آمریکا در دوحه قطر، یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای پشت‌سرگذاشتن این مرحله است.

اما خوب نمی‌شود همین‌طور به سفارت مدنظر برویم که! باید پیش از حضور در این مرکز، اقداماتی را جهت دریافت وقت انجام بدهیم و سپس، در تاریخ تعیین‌شده راهی مرکز مدنظرمان بشویم. حالا چه اقداماتی؟ کنارمان بمانید تا راجع‌به آن حرف بزنیم و همه‌چیز را دربارۀ وقت سفارت آمریکا در قطر توضیح بدهیم.

سفارت آمریکا در قطر

اول از همه بگذارید سفارت آمریکا در قطر را کمی معرفی کنیم!

این مرکز سیاسی که به‌نوعی در قلب دوحه (پایتخت قطر) قرار گرفته، از جمله سفارت‌های آمریکاست که هرساله پذیرای ایرانیان زیادی است. حالا چرا؟ یکی به‌خاطر روابط خوب ایران-قطر و دیگری، هزینۀ کمتر حضور در این سرزمین، نسبت به کشوری مثل امارات؛ اما حقیقت این است که علاوه بر این دو، بعد مسافت هم تاثیرگذار بوده؛ زیرا فاصلۀ هوایی تهران تا دوحه تنها 2 ساعت است!

با این حال باید بدانیم برخلاف سفارت‌های سفید آمریکا برای ایرانیان (سفارت آمریکا در امارات و ترکیه و ارمنستان)، زبان مصاحبه سفارت آمریکا در قطر فارسی نیست؛ بنابراین اگر قرار است راهی این مرکز بشویم، باید خود را برای این آماده کنیم که مصاحبه‌مان به زبان انگلیسی یا عربی انجام شود.

خوب حالا برای اینکه در این سفارت حاضر شویم باید چه کنیم؟ اول از همه باید تمام مدارکمان را به‌صورت مرتب‌شده همراه خود داشته باشیم و بعد، زودتر از زمان مقررشده در محل سفارت آمریکای دوحه حاضر شویم؛ زیرا باید با محیط خو بگیریم و بر دل‌نگرانی‌هایمان غلبه کنیم.

پس از آن نیز، لازم است گزاره‌های زیر را رعایت کنیم.

بایدها و نبایدهای حضور در سفارت آمریکا در قطر

 • اسناد و مدارکتان را طوری تنظیم کنید که موردانتظار افسر است؛
 • بر نگرانی خود غلبه و اعتماد‌به‌نفستان را حفظ کنید؛
 • صادق باشید و حقیقت را بگویید؛
 • خطوط قرمز مصاحبه را رعایت کنید؛
 • از دادن اطلاعات اضافی بپرهیزید.

بنابراین با انجام این چند مورد، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که مشکلی بر سر راه دریافت ویزایمان نیست؛ اما دیگر اینکه منظور از مرتب‌کردن مدارک طبق خواستۀ افسر چیست یا خطوط قرمز مصاحبه کدام‌اند، خودش بحث جداگانه‌ایست.

چرا؟ چون این دو گزینه، پرونده‌به‌پرونده و فردبه‌فرد فرق می‌کند؛ مثلا اگر متقاضی ویزای توریستی باشیم، باید خطوط قرمز خاصی را رعایت کنیم و اگر ویزای دانشجویی آمریکا را بخواهیم، باید به چهارچوب‌های دیگری توجه کنیم. ضمنا هرچند باید صادق باشیم، هر موضوعی را هم نباید عنوان کنیم.

حالا از کجا باید به این خطوط قرمز پی ببریم؟ اینترنت و امثال آن که نه! چون سوالات افسر تماما به شرایط شخصی ما بستگی دارند. در عوض، می‌توانیم از جلسۀ شبیه‌سازی مصاحبه با افسر سفارت آمریکا یا همان ماک سفارتی حامی مهاجر استفاده کنیم که اختصاصا، برای بررسی این سوال‌وجواب‌ها ایجاد شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر، از این طریق راهنمایی‌تان می‌کنیم: 02148000957

وقت سفارت آمریکا در قطر (دوحه)

بسیار خوب! رسیدیم به موضوع اصلی‌مان: چه موقع باید برای دریافت وقت سفارت آمریکا در قطر اقدام کنیم؟

ببینید! دریافت نوبت از سفارت‌های آمریکا، کاملا به نوع ویزای درخواستی ما بستگی دارد. به این خاطر که ایالات متحده، درخواست‌های ویزای خود را به دو دستۀ درخواست‌های مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم‌بندی می‌کند؛

یعنی چه؟ یعنی به فرض مثال اگر قرار است ویزای لاتاری آمریکا را بگیریم، باید به سفارت‌هایی مراجعه کنیم که مسئول صدور ویزاهای مهاجرتی هستند؛ اما برای ویزایی مثل ویزای توریستی، باید راهی سفارت‌های دیگری بشویم.

حالا در پاسخ به سوال اولمان، زمانی لازم است برای اخذ وقت سفارت آمریکا در قطر اقدام کنیم که ویزای مدنظرمان غیرمهاجرتی است؛ مثل همان ویزای توریستی یا ویزای دانشجویی آمریکا. تازه برای این دو ویزا می‌توانیم از سایر سفارت‌های ایالات متحده هم نوبت بگیریم؛ منتها به‌شرطی که آن‌ها هم عهده‌دار صدور ویزاهای غیرمهاجرتی باشند؛ مثل سفارت آمریکا در دبی.

اما خوب راستش را که بخواهید، شاید اخذ وقت سفارت آمریکا در قطر برای دریافت ویزای دانشجویی گزینۀ بسیار مناسب‌تری باشد؛ چرا که در طی سالیان اخیر، تمرکز این مجموعه بیشتر بر روی همین ویزاهای دانشجوی بوده و این ویزا برایشان اهمیت بیشتری دارد؛

اما اصلا چطور باید برای نوبت‌گرفتن از سفارت آمریکای دوحه اقدام کنیم؟

نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا در قطر

شما به دو طریق می‌توانید این کار را انجام بدهید.

اولی‌اش، از طریق سایت رسمی سفارت آمریکاست؛ منتها برخلاف ظاهرش آن‌قدرها هم ساده نیست! چون اول از همه، بسیاری از نوبت‌ها رزرو شده است و نمی‌توانیم در زمان مدنظرمان وقتی بگیریم؛ بعد اینکه باید مدارکمان را هم با ترتیبی خاص در این سایت بارگذاری کنیم؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در طی این روند، می‌تواند حسابی برایمان دردسر درست کند!

حالا چاره چیست؟ راه‌حل دوم! یعنی واگذاری این موضوع به افرادی که کارشان همین است و بدون هیچ دردسری، می‌توانند وقت سفارت آمریکا در قطر را رزرو کنند. لازم به ذکر است ما در مجموعۀ حامی مهاجر، همین کار را انجام می‌دهیم؛

یعنی نه‌تنها حواسمان به اصول و ترتیب مدارکتان هست ، که همه‌جوره تلاش می‌کنیم وقت مدنظر خودتان را برایتان رزرو کنیم. اگر به جزئیات بیشتری هم نیاز داشتید، از این طریق پاسخگویتان هستیم: 02148000957

آیا دریافت وقت فوری سفارت آمریکا در قطر امکان‌پذیر است؟

این سوال، از جمله سوالات پرتکرار متقاضیان ویزای آمریکاست؛ زیرا تعدادی از آن‌ها بنا به ضرورت‌های زمانی، نیاز دارند سریع‌تر خود را به سفارت آمریکا برسانند؛ مثلا دانشجویان ممکن است بابت نزدیکی به شروع ترم، نیاز داشته باشند که هرچه زودتر ویزای خود را بگیرند؛ پس دوباره می‌پرسیم: آیا اخذ وقت فوری سفارت آمریکا ممکن است؟

بله! دریافت وقت فوری سفارت آمریکا در قطر شدنی است؛ منتها این موضوع تحت شرایطی مثل اثبات ضرورت‌های تجاری، دانشجویی و... اتفاق میفتد که برای تایید آن، نیاز به تجربه و تخصص است؛ بنابراین اگر می‌خواستید وقت فوری سفارت آمریکا در قطر بگیرید، خیالتان راحت! تنها کافی است این موضوع را از طریق شمارۀ 02148000957 با ما در میان بگذارید تا وقت فوری‌تان را رزرو کنیم.

مزیت مصاحبه سفارت آمریکا در قطر

بسیار خوب! حالا که درباره سفارت آمریکا در قطر و چگونگی دریافت وقت از این سفارت صحبت کردیم، بد نیست دربارۀ ویژگی‌هایش هم حرف بزنیم. پس بمانید تا خلاصه‌وار، تعدادی از مزیت‌های حضور در سفارت آمریکا در دوحه را بیان کنیم.

 • از نظر بعد مسافت، فاصلۀ بین ایران و قطر بسیار نزدیک است؛
 • قطر رابطه خوبی با ایران دارد. طوری که ایرانیان زیادی در این سرزمین زندگی می‌کنند؛
 • هزینه حضور در قطر نسبت به کشوری مانند امارات کمتر است؛
 • هرموقع بخواهیم به قطر سفر کنیم، پرواز وجود دارد؛
 • اخذ ویزای قطر کار دشواری نیست؛
 • اولویت اول سفارت آمریکا در قطر، پردازش ویزاهای دانشجویی است؛ بنابراین دانشجویان می‌توانند کار خود را به این سفارت بسپارند.

آنچه گفتیم، تماما دربارۀ مزایای مصاحبه در سفارت آمریکا در قطر بود. با این حال، حضور در این سفارت کمی هم با سخت‌گیری همراه است. چطور؟ به این صورت که هزینه مصاحبه در سفارت آمریکای دوحه را فقط باید از طریق بانک پرداخت کرد؛ بنابراین امکان پرداخت این هزینه به‌شکل آنلاین وجود ندارد.

خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ وقت سفارت آمریکا در قطر

حقیقت این است که ما به‌عنوان شرکتی پیشرو در زمینۀ اخذ ویزای آمریکا، تنها به دریافت وقت یا وقت فوری سفارت آمریکا در قطر اکتفا نمی‌کنیم! بلکه از آغاز تا پایان همراه شما خواهیم بود و حتی موقع حضور در سفارت آمریکا، به شما خدمت‌رسانی خواهیم کرد! چطور؟

با ارائۀ تور سفارتی آمریکا که به‌شکل اختصاصی، برای انجام مصاحبه در سفارت طراحی شده است. اگر دوست دارید بدانید در این تور چه خدماتی ارائه می‌شود، به شما می‌گوییم:

 • اخذ وقت فوری سفارت آمریکا در قطر و پرداخت هزینه‌های مرتبط با آن؛
 • ارائه خدمات ترنسفر فرودگاهی به متقاضیان؛ حتی با یک شب اقامت!
 • ارائه خدمات همراهی کامل؛ به این معنی که کارگزار مجموعه، همه‌جا همراهتان خواهد بود و شما را از فرودگاه به هتل، از هتل به سفارت و... می‌برد؛
 • ارائۀ پشتیبانی تمام‌وقت از متقاضیان؛
 • رزرو مناسب‌ترین هتل‌های ممکن و...

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت آمریکا در دوحه

در حالت عادی، اگر مشکلی در روند پرونده‌مان وجود نداشته باشد، ویزای ما طی 3 تا 5 روز کاری صادر می‌شود؛ اما در صورتی که پروندل ما نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد، وارد پروسۀ AP شود که ممکن است از 1 تا 6 ماه طول بکشد.

با این حال، از آنجا که زمان صدور ویزا به شرایط شخصی هر فرد بستگی دارد، می‌توانید در این خصوص از مشاوران ما مشورت بگیرید. شاید این‌طوری، راحت‌تر بتوانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. تلفن: 02148000957

اطلاعات سفارت آمریکا در دوحه

بسیار خوب! رسیدیم به آخرین بخش که همان ریزجزئیات سفارت آمریکا در قطر است! پس این شما و این، آدرس و اطلاعات سفارت آمریکا در قطر:

اطلاعات سفارت آمریکا در قطر

آدرس

U.S. Embassy Al-Luqta District,

22nd February Street,

P.O. Box 2399,

Doha, Qatar

تلفن سفارت

(974) 44966-729

ساعت کاری

یکشنبه تا پنجشنبه – 8:00 الی تا 16:30

 • سخن پایانی

سفارت آمریکا در قطر، همواره یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که می‌خواهند ویزاهای غیرمهاجرتی ایالات متحده را دریافت کنند؛ زیرا بنا به دلایل زیادی که در طول مقاله توضیح دادیم، این سفارت از بهترین سفارت‌های آمریکا در زمینه پردازش پرونده‌هاست.

به همین خاطر هم سعی کردیم تا آنجا که می‌شد، دربارۀ این مرکز و چگونگی دریافت وقت سفارت آمریکا در دوحه توضیح بدهیم. با این حال اگر سوال یا نظری بود، همه‌جوره پذیرای آن هستیم. هم می‌توانید از طریق تماس با ما مطرحش کنید و هم آن را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره وقت سفارت آمریکا در قطر

هزینه وقت سفارت آمریکا در قطر چقدر است؟

نمی‌توانیم به‌طور دقیق بگوییم که هزینه وقت سفارت آمریکا در قطر چقدر است؛ زیرا این موضوع شامل مواردی از این قبیل است: هزینه بلیت رفت‌وبرگشت، هزینه رزرو هتل، هزینه رزرو وقت و...

تفاوت مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا چیست؟

تفاوت مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا با سایر ویزاها در این است که از دانشجو سوالات متفاوتی می‌پرسند. ضمنا کیفیت پذیرش اخذشده هم در مصاحبه دانشجویی نقش مهمی ایفا می‌کند.

آیا هتل نزدیک سفارت آمریکا در قطر وجود دارد؟

بله! نزدیکی سفارت آمریکا در دوحه چندین هتل خوب وجود دارد؛ اما به‌خاطر مراجعین زیادی که این سفارت دارد، غالبا اتاق‌های این اقامتگاه‌ها از مدت‌ها قبل رزرو می‌شوند. با این حال اصلا جای نگرانی نیست! چون فقط کافی است این موضوع را به اطلاع ما برسانید تا در کمترین زمان ممکن، اتاق مدنظرتان را رزرو کنیم. تلفن: 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0