متقاضیان ویزای آمریکا برای انجام امور ویزای بایستی به سفارت آمریکا مراجعه کنند. آمریکا در ایران سفارتی ندارد به همین دلیل ایرانیانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند لازم است جهت مراجعه به سفارت آمریکا، به کشور های همسایه ایران، مانند آنکارا ترکیه، ایروان ارمنستان، باکو آذربایجان، ابوظبی و دبی امارات، اسلام آباد پاکستان و دوحه قطر مراجعه کنند. کشور قطر رابطه خوبی با ایران دارد و به نسبت دبی ارزان تر است به همین دلیل یکی از گزینه های مناسب جهت مراجعه به سفارت آمریکا به شمار می رود.

در این مقاله قصد داریم راجع به سفارت آمریکا در دوحه قطر، گرفتن سریع وقت سفارت آمریکا در قطر، اطلاعات سفارت آمریکا در قطر اعم از آدرس، تلفن و آدرس ایمیل سفارت آمریکا در دوحه توضیحاتی را ارائه کنیم.
موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که خدماتی همچون برگزاری تورهای ارزان انگشت نگاری سفارت آمریکا با ترنفسر فرودگاهی ، دریافت نوبت از سفارت های آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا ارائه می‌کند. همکاران مجرب ما در حامی مهاجر می‌توانند در هر یک از سفارت های آمریکا در منطقه برای شما وقت سفارت دریافت کرده و برای شما تور مناسب ترتیب دهند. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سایر خدمات ما در زمینه تور های سفارتی: تور سفارت آمریکا در لبنان

سفارت آمریکا در قطر (دوحه)

سفارت آمریکا در قطر در موقعیت مکانی خوبی قرار گرفته است که امنیت بالا را دارا می باشد، البته کشور قطر از امنیت بالایی برخوردار است. مصاحبه در سفارت آمریکا در دوحه به دو زبان انگلیسی و عربی انجام می شود بنابراین می بایست به یکی از این دو زبان مسلط باشید. توجه کنید که در این سفارت به زبان فارسی مصاحبه انجام نمی‌شود. در زمان مراجعه به سفارت تمام مدارک خود را به همراه داشته باشید همچنین لازم است از قبل وقت بگیرید و زودتر از زمان مصاحبه حاضر شوید.
برای ورود به سفارت لازم است مراحل امنیتی را پشت سر بگذارید. توصیه بسیار مهمی که به تمام مصاحبه می‌کنیم این است که در طول مصاحبه راحت باشید و حقیقت را بگویید به هیچ وجه استرس نداشته باشید، نگران نباشید و زیاد فکر نکنید. فقط در طول مصاحبه حقیقت را می گویید صداقت شما در نظر افسر کنسولی بسیار تاثیر گذار است. فقط چیزی را می گویید که آنها می خواهند بشنوند. در مورد وضعیت خود و شرایط خود همانطور که هستند صحبت کنید.

وقت سفارت آمریکا در قطر (دوحه)

سفارت های آمریکا برای انواع ویزا، وقت مصاحبه جداگانه ارائه می دهند، ممکن است سفارت آمریکا در دبی امارات برای مصاحبه دانشجویی زمان آزاد داشته باشد اما سفارت آمریکا در دوحه قطر روز آزاد نداشته باشد. به همین دلیل برای گرفتن وقت سفارت بایستی روز های در دسترس بررسی شود و طبق شرایط متقاضی زمان مصاحبه را رزرو کرد.

سفارت های بیشتری امور دانشجویی را برای ایران انجام می دهند به این دلیل ویزا دانشجویی از ویزای توریستی اولویت بالاتری دارد. در صورتی که متقاضی وقت مصاحبه دانشجویی آمریکا در قطر هستید بهتر است با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بر قرار کنید تا ضمن گرفتن زودترین وقت در دسترس سفارت از خدمات سفارتی و تور نیز بهره‌مند شوید.

وقت سریع مصاحبه سفارت آمریکا در قطر

دریافت وقت سریع مصاحبه امکان پذیر است، اما بر اساس شرایط خاصی می توانید درخواست وقت سریع مصاحبه سفارت بدهید. صلاحیت شما از نظر فوریت هایی تعیین می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم. نکته: قبل از ارسال درخواست باید از مدارک مستندی برای اثبات فوریت وقت مصاحبه اطمینان حاصل کنید.

شرایط وقت سریع مصاحبه

همانطور که اشاره کردیم امکان دریافت وقت سریع سفارت امکان پذیر است اما نیاز به ارائه مدارک مستند برای این امر دارید. شرایط گرفتن وقت سریع سفارت آمریکا به شرح زیر است.

 • نیاز های پزشکی

بایستی مستنداتی ارائه کنید که مشخص کنید که هدف از سفر شما مراقبت های پزشکی فوری یا همراهی با یکی از بستگان تان برای انجام مراقبت های فوری پزشکی است.

 • تشییع جنازه

با ارائه مستندات لازم می بایست اثبات کنید که هدف شما از سفر شرکت در مراسم تشییع جنازه یکی از اعضای خانواده (مادر، پدر، برادر، خواهر، فرزند) در ایالات متحده است.

 • سفر تجاری ضروری

می بایست اثبات کنید که هدف از سفر، رسیدگی به یک موضوع تجاری ضروری است که در آن نمی توان نیاز سفر را از قبل پیش بینی کرد.

 • دانشجویان

هدف از سفر شروع یا از سرگیری یک برنامه تحصیلی معتبر در ایالات متحده ظرف 60 روز زمانی که هیچ قرار مصاحبه ای برای آن ویزا وجود ندارد، می باشد. این گزینه فقط به دانشجویان و محققانی محدود می شود که حداکثر 60 روز از تاریخ شروع آنها می گذرد.

توجه کنید اگر به دروغ وقت سریع مصاحبه در سفارت آمریکا را دریافت کرده باشید و یا به اشتباه دلایل سفر فوری را بیان کرده باشید ممکن است بر نتیجه درخواست ویزا تاثیر منفی بگذارد. کسانی که قبلا ریجکت شده اند امکان گرفتن وقت سریع سفارت را ندارند.

نحوه دریافت وقت از سفارت آمریکا در قطر

همانطور که بیان شد برای گرفتن وقت از سفارت آمریکا در دوحه قطر باید زمان های قابل رزرو را مشاهده کرد و ساعت وقت مصاحبه را تنظیم کرد. در این باره بهتر است با کارشناسان موسسه مهاجرتی حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید تا در این باره شما را راهنمایی کنند. برای تماس با شماره 02148406 ارتباط بر قرار کنید.

آدرس و اطلاعات تماس سفارت آمریکا در دوحه قطر

در این بخش برای کسانی که می خواهند اطلاعات سفارت آمریکا در دوحه را در اختیار داشته باشند، مواردی از قبلی آدرس ایمیل سفارت آمریکا در دوحه، تلفن، فکس و آدرس سفارت را قرار داده ایم.

 آدرس

U.S. Embassy Al-Luqta District,

22nd February Street,

P.O. Box 2399,

Doha, Qatar

تلفن

(974) 44966-729

فکس

488-4163 (974)

ایمیل جهت پرسش سوالات غیر مهاجرتی

support-Qatar@ustraveldocs.com

ساعت کاری

یکشنبه تا پنجشنبه – 8:00 الی تا 16:30

خدمات حامی مهاجر در زمینه تور سفارت آمریکا در قطر

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت معتبر مهاجرتی افتخار آن را دارد که کامل‌ترین خدمات را در زمینه انواع ویزاهای آمریکا و کانادا در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. از جمله این خدمات، برگزاری تور سفارت آمریکا در کشورهای گوناگون از جمله ترکیه، ارمنستان، امارات، پاکستان، لبنان، قطر و عمان است. در تورهای حامی مهاجر خدمات زیر به مشتریان ارائه می‌شود :خدمات حامی مهاجر در زمینه تور سفارت آمریکا در قطر

 • دریافت سریع نوبت از سفارت آمریکا در قطر و پرداخت تمام هزینه ها
 • ارائه ارزان‌ترین تورهای انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت آمریکا
 • ارائه خدمات ترنسفر فرودگاهی ( حتی با یک شب اقامت )
 • ارائه خدمات همراهی VIP : در اختیار قرار دادن یک راننده برای جابجایی متقاضی ویزا از هتل به سفارت آمریکا و بالعکس.

دیگر خدمات ما: گرفتن وقت سفارت آمریکا از پاکستان

مزیت مصاحبه سفارت آمریکا در قطر

در این بخش به مزایای مصاحبه سفارت آمریکا در قطر اشاره خواهیم کرد. در صورتی که شما هم تجربه ای در ارتباط با این مقاله دارید حتما در بخش نظرات با کاربران حامی مهاجر به اشتراک بگذارید.

 • قطر به کشور ایران نزدیک است.
 • قطر رابطه خوبی با ایرانی دارد و ایرانیان زیادی در قطر زندگی می کنند.
 • در هر روز که بخواهید به قطر سفر کنید پرواز به سمت این کشور فراهم است.
 • گرفتن ویزا برای ورود به قطر به آسانی و سریع انجام می‌شود.

معایب مصاحبه سفارت آمریکا در قطر

قطر در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز به همراه دارد، برخی از معایب آن عبارت اند از:

 • قطر کشور بیابانی است که آب و هوایی گرم و خشک دارد به همین دلیل زمستان ها هوای خنکی دارد.
 • به نسب کشور هایی مثل ترکیه و ارمنستان هزینه سفر به قطر بالاتر است. لازم به ذکر است که هزینه سفر به قطر گران تر از دبی است.
 • زبان مصاحبه در سفارت انگلیسی و عربی است، در صورتی که به یکی از این دو زبان مسلط هستید برای مصاحبه سفارت اقدام کنید. سفارت های ترکیه، ارمنستان و امارات به فارسی نیز مصاحبه می کنند اگر می خواهید به فارسی با شما مصاحبه شود مقاله وقت سفارت آمریکا در ابوظبی را بخوانید.
 • پرداخت وقت سفارت بایستی به صورت بانکی انجام شود و نمی توان به صورت آنلاین پرداخت کرد.
 • در همه پرواز ها قوانینی وجود دارد که لازم است به آنها پایبند باشید، بدین معنی که نمی توانید هر وسایلی را با خود به داخل هواپیما ببرید; برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله ای با عنوان وسایل مجاز و غیر مجاز در کابین و بار هواپیما وجود دارد، بهتر است آن را مطالعه بفرمایید.

نکات مهم درباره سفارت آمریکا در دوحه

اکر قصد دارید برای مصاحبه به سفارت آمریکا در دوحه بروید لازم است قبل از سفر به برخی نکات توجه کنید.

 1. قطر کشور ایران را از نظر کرونا در لیست کشور های قرمز قرار داده است، همین مورد باعث شده ایرانیانی که قصد سفر به قطر را دارند تست منفی کرونا را ارائه دهند و فقط تست کرونا از روش PCR مورد قبول است.
 2. داشتن تست منفی کرونا تنها شرط ورود به قطر نیست بلکه قبل از وارد شدن به شهر قرنطینه دو روزه در هتل های تعیین شده نیز لازم است.
 3. برای قرنطینه نمی توانید در هر هتلی که می خواهید اقامت داشته باشید فقط در هتل های تعیین شده از سمت دولت قطر می بایست قرنطینه شوید.
 4. هزینه سفارت ( هزینه مصاحبه در سفارت قطر ) را نمی توان به صورت آنلاین پرداخت کرد، پرداخت هزینه سفارت قطر به صورت بانکی صورت می گیرد.
 5. مصاحبه در این سفارت به زبان انگلیسی و عربی صورت می گیرد و به هیچ وجه مصاحبه به زبان فارسی در این سفارت امکان پذیر نمی باشد.
 6. همانطور که در بخش قبلی گفتیم، برخی وسایل برای ورود به هواپیما ممنوع است، از بردن وسایل غیر مجاز به کابین و بار هواپیما خودداری کنید.
 7. در طی مصاحبه استرسی نداشته باشید و به تمام سوالات افسر کنسولی با صداقت کامل پاسخ دهید.

مدت زمان دریافت ویزا از سفارت آمریکا در قطر

پس از مصاحبه در سفارت در صورتی که مشکلی نباشد به صورت یک ضرب ویزا می شود و بین 3 تا 5 روز ویزای شما صادر می شود. در برخی موارد ممکن است که مشکلی در پرونده شما باشد که در این صورت وارد پروسه AP می شوید. AP پروسه ای است که پرونده شما جهت بررسی در دستور کار قرار می گیرد، این پروسه بین 1 تا 6 ماه زمان می‌برد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حامی مهاجر به شماره تماس 02148406 تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه وقت سفارت آمریکا در قطر چقدر است؟

نمی توان به طور دقیق گفت که هزینه سفر قطر و وقت مصاحبه سفارت آمریکا در قطر چقدر است. زیرا هزینه این سفر شامل مواردی از قبیل هزینه بلیط رفت و برگشت، هزینه هتل و اقامت و هزینه وقت سفارت می باشد.
با توجه به نوسان نرخ ارز ممکن است هزینه سفر کمتر یا بیشتر شود.

تفاوت مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا چیست؟

تفاوت مصاحبه دانشجویی در سفارت با دیگر مصاحبه ها در این است که در مصاحبه دانشجویی سوالاتی که از شما پرسیده می شود متفاوت است. همچنین نوع دانشگاهی که برای پذیرش گرفته اید مهم است اگر دانشگاه تان معتبر نباشد امکان ریجکت شدن زیاد است. تمکن مالی در ویزای تحصیلی را دانشگاه تعیین می کند اما در ویزای توریستی تقریبا یک مبلغ ثابت است.

سخن پایانی

در صورتی که می توانید مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا عربی انجام بدهید به سفارت آمریکا در قطر مراجعه کنید وگرنه ممکن است به مشکل بخورید. همانطور که در مقاله اشاره شد، هزینه سفر به قطر به نسبت سایر کشور های همسایه ایران بیشتر است، علاوه بر این قطر در شرایط کرونا ایران را جزء کشور های لیست قرمز قرار داده است که همین مورد قرنطینه چند روزه را برای ایرانیان در پی دارد. قرنطینه در هتل های تعیین شده از سوی دولت انجام می شود و همین مورد به هزینه های سفر شما اضافه خواهد کرد. اگر اصراری به گرفتن وقت سفارت آمریکا از قطر ندارید می توانید به سایر سفارت ها مانند سفارت آمریکا در دبی یا ابوظبی مراجعه کنید.

سعی کردیم در این مقاله هر آنچه که قبل از مراجعه به سفارت آمریکا در قطر نیاز دارید را به شما بازگو کنیم امیدواریم در این امر موفق بوده باشیم. اگر در زمینه گرفتن وقت سفارت نیاز به خدمات موسسه حامی مهاجر داشتید می توانید با کارشناسان این موسسه به شماره تماس 02148406 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1