20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان در رشته‌ها و مقاطع مختلف با توجه به کیفیت و رده کالج‌ها و دانشگاههای انگلستان بسیار متغیر می‌باشد. تخمین هزینۀ "میانگین" کار دشواری است زیرا چیزی به نام دانشجوی میانگین وجود ندارد. همۀ این هزینه ها به فاکتورهایی مثل دانشگاه محل تحصیل، رشته  تحصیلی و محل زندگی شما در انگلستان و همچنین شرایط فردی است؛ که همه می‌توانند روی وام، بورسیه و تسهیلاتی که می‌توانید دریافت کنید، تاثیر بگذارند.

هزینه تحصیل در انگلستان

کالج زبان

حدوداً 5000 تا 9000 پوند برای دوره یک ساله

دوره‌های کارشناسی

  • هنر و علوم انسانی: 8 هزار تا 12 هزار پوند
  • مهندسی و ریاضیات: 8 هزار تا 14 هزار پوند
  • بالینی: 10 هزار تا 14 هزار پُوند
  • پزشکی: 30 هِزار پوند
دوره‌های تحصیل 3 تا 4 سال و برای گروه‌های پزشکی 5 سال می‌باشد. و مبالغ فوق برای یک سال تحصیلی ذکر شده است.

دوره‌هایِ کارشناسی ارشد

  • هنر و علوم انسانی: 8000 تا 15000 پوند
  • مهندسی و ریاضیات: 10 هزار تا 18 هزار پُوند
  • بالینی: 10000 تا 25000 پوند
دورۀ فوق لیسانس با احتساب پایان نامه 12 ماه می‌باشد. مبالغ بالا برای کل این دوره بیان شده است.

دوره های دکترا

10 هزار تا 15 هزار پوند در سال، دوره دکترا معمولاً سه سال می‌باشد.

MBA

9000 پوند به بالا که دورۀ آن یک سال و در بعضی از دانشگاه‌ها 18 ماه است.
 
 

سایر هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه زندگی در لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا هر ماه ۱۲۰۰ پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد)
 
  حداقل (پوند) حداکثر (پوند)
اجاره 380 750
خوراک 140 250
گاز/برق (در صورت زندگی در مسکن شخص) 50 80
اینترنت 20 60
تلفن همراه 10 50
بهداشت شخصی 10 40
پرینت، لوازم تحریر، فتوکپی، کتاب 25 50
جمع هزینه ماهانه 635 1280
 

بورسیه و کمک هزینۀ تحصیلی

بورسیه‌ها و کمک هَزینه‌های تحصیلی انگلستان به راحتی حاصل نمی‌شوند. برای بهره مندی از این کمک هزینِه‌ها باید مدارک و رزومه تحصیلی و کاری درخشانی ارائه شود و جستجو و تحقیق لازم برای یافتن بورسیه و کُمک هزینه تحصیلی مناسب صورت پذیرد. کمَک هزینه هایِ تحصیلی مختلف بسته به ملیت و سوابق تحصیلی فرد به وی اعطا می‌شوند. در ادامه به برخی از شناخته شده‌ترین فرصت‌های کمک هزینِه هایِ تحصیلی در انگلستان که هر ساله در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌گیرد و دانشجویان بین المللی می‌توانند برای آنها درخواست دهند، اشاره می‌کنیم:

کمک هزینه های تحصیلی  Chevening

این کمک هزینه هایِ تحصیلی توسط دولت انگلستان به افرادی با کارنامه تحصیلی خوب اعطا می‌شوند که ظرفیت رهبری بالایی از خود نشان می دهند. دریافت کننده های کمک هزینه های تحصیلی شخصاً توسط سفارت‌های انگلستان پیرامون دنیا برگزیده می شوند.
تصمیم گیرنده‌های آتی از فرصت رشد دانشگاهی برخوردار هستند تا شبکه‌های حرفه‌ای را خلق کنند، فرهنگ انگلستان را تجربه کنند و بسیاری تجربیات دیگر را پشت سر بگذرانند. این کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر کدام از دانشگاه‌هایِ پیشروی انگلستان پشتیبانی مالی ارائه می‌دهد و بیش از ۱۵۰۰ بورسیه Chevening را در سرتاسر جهان در هر چرخه آکادمیک در اختیار واجدین شرایط قرار میدهد.

  Euraxess UK

Euraxess UK  توسط مجلس بریتانیا ارائه می‌شود و هدف آن کمک به پژوهشگران در رشد کاری، حمایت از پویایی و عمل به عنوان یک مکانیسم حمایتی برای محققینی است که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند یا به انگلستان می آیند. Euraxess UK با تامین بودجه و فراهم کردن منبع خوبی برای ایجاد فرصت پشتیبانی به عمل می‌آورد.

کمک هزینه های تحصیلی کشورهای مشترک المنافع

کمیسیون کمک هزینه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع در انگلستان (CSC) به افرادی که در صدد دنبال کردن تحصیلات خود در مقاطع ارشد و دکترا و یا رشد حرفه‌ای هستند، کمک هزینه تحصیلی میدهد. کاندیداهای این نوع کمک هزینه تحصیلی بر اساس پیشینه آکادمیک‌شان و ظرفیت‌شان برای کمک به توسعه یک زندگی بهتر برای شهروندان کشورهای مبدا خود انتخاب می شوند. هر بورسیه تحصیلی، بلیط هواپیما به مقصد و از مبدا انگلستان، شهریه و هزینه‌های آزمون، هزینه‌های شخصی فرد، (در صورت امکان) هزینه‌هایِ رساله، مجوز ورود اولیه و موارد دیگر را شامل می‌شوند.
 
 

 کمک هزینه های جامعه سلطنتی

آکادمی علمی مستقل انگلستان و کشورهای مشترک المنافع به ارتقاء تعالی در علوم اختصاص دارد و بنابراین شمار زیادی از کمک هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان مستعد و آینده‌دار اعطا می‌کند. جامعه سلطنتی همکار بسیاری از شاخص‌ترین دانشمندان است و قدیمی‌ترین آکادمی علمی فعال محسوب می‌شود.

همکاری پژوهشی انگستان – چین برای مطالعات PhD     

این بورسیه پشتیبانی مالی از دانشجویان دکترا و اساتید راهنمای آنها از انگلستان و چین برای صرف یک دوره تحصیلی در موسسات آموزش عالی در چین یا انگلستان را به عمل می‌آورد. این صندوق در راستای ارتقاء کار پژوهشی و همکاری نوآورانه میان دو کشور عمل می‌کند به طوری که حاصل آن مشارکت‌های علمی طولانی مدت باشد.

پاداش های تحصیلی جهانی

شراکت میان پرتال های تحصیلی، ISIC و شورای بریتانیا جوانان را به تحصیل در خارج از کشور برای تجربه و کاوش کشورها، فرهنگ ها و زبان های جدید تشویق می کند. یک بورسیه تحصیلی با 10,000         GBP  دو بار در سال به دو دانشجوی بین المللی آتیی اعطا می شود که به بسط درک میان فرهنگی و ارتقاء جامعه متعهد هستند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0