20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه های برتر انگلستان کدامند؟ اگر می خواهید در انگلستان، اسکاتلند، ولز یا ایرلند شمالی تحصیل کنید، کدام دانشگاه ها را باید در نظر بگیرید؟ 98 دانشگاه و موسسه در بریتانیا در لیست موسسات برتر سال 2019 هستند که 20 موسسه از این 98 موسسه در لندن هستند. دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج دو رتبه برتر لیست را کسب می کنند در حالی که سه دانشگاه از بهترین دانشگاه های لندن پنج رتبه برتر را کسب می کنند. دانشگاه آکسفورد در صدر لیست بهترین دانشگاه های انگلیس و جهان قرار دارد که شامل موسساتی در انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است.

چهار دانشگاه در اسکاتلند در بین 25 دانشگاه برتر قرار دارند: دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه گلاسگو، دانشگاه آبردین و دانشگاه سنت اندروز. در حالی که بهترین دانشگاه در ولز دانشگاه کاردیف است و در رتبه 28 قرار دارد.

بسیاری از موسسات دانشگاهی انگلستان با بالاترین رتبه ها مانند دانشگاه لیدز، دانشگاه ادینبورگ و دانشگاه لنکستر بهترین برنامه های لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در جهان را ارائه می دهند. دانشکده های حقوق، دانشکده های مهندسی و دانشکده های پزشکی این دانشگاه ها به دلیل گرد آوردن بهترین و درخشان ترین دانشجویان از سطح جهان در دوره های معتبر، در سطح بین المللی شناخته شده اند.

دانشگاه آکسفورد

یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان، دانشگاه آکسفورد است که دانشمندان و دانشجویان برتر را در 44 دانشکده خود جذب می کند. استانداردهای ورود به آکسفورد بالا هستند و پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی است. به طور متوسط ، مسئولان این دانشگاه برای هر جای خالی موجود پنج درخواست دریافت می کنند.

دانشجویان و داوطلبان تحصیلات تکمیلی در یک کالج هستند و اغلب در خوابگاه های ساختمان دانشکده یا محل اقامت کالج زندگی می کنند. فعالیت های تفریحی مانند قایقرانی و رویدادهای فرهنگی نیز در دانشکده ها رایج است.

در آکسفورد بیش از 100 کتابخانه وجود دارد. همچنین دارای تعدادی موزه از جمله موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد است. موزه تاریخ علم، که تخته سیاهی که توسط آلبرت انیشتین استفاده شده است را برای نمایش دارد. بیش از 30 رهبر جهان، 27 نخست وزیر انگلیس، 29 برنده جایزه نوبل و160 مدال آور المپیک در آکسفورد تحصیل کردند. استفان هاوکینگ، هیو گرانت و ایندیرا گاندی از مشهورترین فارغ التحصیلان آکسفورد هستند. طی شش ماه پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه آکسفورد، 95 درصد دانشجویان آکسفورد مشغول به کار شده اند.

دانشگاه کمبریج

مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است. شهر کمبریج فقط یک ساعت با لندن فاصله دارد. این دانشگاه بیش از18000 دانشجو و 9000 پرسنل دارد. 31 دانشکده وجود دارد که برخی از آنها به قرن سیزدهم برمی گردد و بیش از 100 واحد دانشگاهی نیز در آن فعالیت دارند. کسب جایگاه کارشناسی در دانشگاه کمبریج بسیار رقابتی است. میزان پذیرش کمتر از 25 درصد است و بیش از نیمی از داوطلبان رد شده برای همه امتحانات نهایی مدرسه خود نمرات A دریافت کرده بودند.

کمبریج به ویژه به دلیل رتبه خود در ریاضیات مشهور است و برخی از مشهورترین دانشمندان انگلیس را تربیت کرده است. درمجموع ، 116 برنده جایزه نوبل وابسته به این دانشگاه هستند و ریاضیدانان وابسته به کمبریج 11 مدال فیلد را کسب کرده اند. فارغ التحصیلان دیگر شامل بازیگران، سیاستمداران، ورزشکاران و شخصیت های فرهنگی هستند.

کالج سلطنتی لندن

این دانشگاه از نظر علمی، فناوری، مهندسی، پزشکی و تجارت به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1907 از ادغام سه دانشکده در لندن تشکیل شد و هم اکنون 15200 دانشجو و 8000 کارمند دارد. گروه دانشجویان این دانشگاه بسیار بین المللی است و از بیش از 125 ملیت تشکیل شده است. کالج سلطنتی علاوه بر دانشمندان برتر، مدال آوران فیلدز و برندگان جوایز نوبل، مشاوران و سیاست گذاران برجسته را نیزپرورش داده است.

کالج دانشگاهی لندن

کالج دانشگاهی لندن (UCL) اولین دانشگاه در انگلیس بود که فارغ از طبقه اقتصادی، نژاد و مذهب دانشجویان را پذیرفت و اولین کالجی بود که با پیروی از فلسفه آموزشی جرمی بنتام "بنیانگذار معنوی" دانشگاه، دانشجویان زن را با شرایط برابر با مردان پذیرفت. این دانشگاه یکی از منتخب ترین دانشگاه های انگلیس است و برخی از فارغ التحصیلان موفق در جهان را داراست.

نزدیک به نیمی از دانشجویان UCL از خارج از بریتانیا هستند و تعداد دانشجویان از آسیا بیشتر است. فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه عبارتند از مهاتما گاندی و الكساندر گراهام بل مخترع تلفن.

مدرسه ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن

از بین تمام دانشگاه های انگلستان، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) با 70 درصد بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را دارد. این دانشگاه در حقوق، اقتصاد، تاریخ، فلسفه و سیاست از نقاط قوت خاصی برخوردار است. در حال حاضر  26 درصد از کل جوایز نوبل اقتصاد به فارغ التحصیلان یا وابستگان LSE اعطا شده است.  در سال 2014 ، این دانشگاه 17000 درخواست کارشناسی برای 1500 جای خالی دریافت کرده است. LSE مانند سایر دانشگاه های برتر انگلیس، به طور کلی به استانداردهای ورود به درجه A یا بالاتر احتیاج دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0