50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان فرصتی عالی برای بدست آوردن برخی از بهترین آموزش­های عالی در جهان است. با این حال، این نوع کیفیت معمولاً ارزان نیست و بیشتر دانشجویان بین المللی معمولاً برای تأمین هزینه یا بخشی از هزینه تحصیل و زندگی خود در انگلستان به نوعی کمک مالی نیاز دارند. وقتی صحبت از بورسیه های تحصیلی خوب و سخاوتمندانه در انگلستان می­شود، رقابت زیاد آن نیز مطرح می­شود و برخی از بهترین ارائه دهندگان این بورسیه­ها، تاریخچه دانشگاهی قبلی شما را به صورت جدی در نظر می­گیرند. دانشجویان اتحادیه اروپا همچنان می توانند از نظر فرصت های بودجه و شهریه از مزایای مشابه برخوردار شوند. مطابق آخرین سیاست­های تعیین شده توسط دولت انگلیس، دانشجویان متقاضی ورود به اتحادیه اروپا هنگام درخواست بورسیه ­های تحصیلی جزئی یا کامل مورد توجه قرار خواهند گرفت. به آنها همان شهریه داده می­شود که دانشجویان انگلستان دریافت می­کنند. بنابراین اگر شما می توانید اثبات کنید که یک دانشجوی برتر با دستاوردهای تحصیل عالی هستید، نباید خیلی فکر کنید و درخواست یک بورسیه تحصیلی بین المللی در انگلستان را بدهید. نکته قابل توجه این است که بسته به اینکه دانشجوی اتحادیه اروپا باشید یا خیر، هزینه شهریه متفاوت خواهد بود.

بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان اتحادیه اروپا

اگر شما اهل یک کشور اتحادیه اروپا یا یک فرد خارجی از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مستقر در انگلستان و یا فرزند یک فرد ترکیه ای که در انگلستان زندگی می کند باشید، هزینه شهریه شما با فرد انگلیسی برابر خواهد شد. به علاوه ، شما واجد شرایط دریافت وام دانشجویی دولتی هستید که هزینه شهریه شما (و هزینه های زندگی را در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد) پوشش می­دهد.

بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

اگر دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا باشید، هزینه شهریه شما بیشتر خواهد بود. هزینه ها توسط دانشگاه فردی و دوره ای که تحصیل می کنید تعیین می شود. اصولا اگر دانشگاه معتبرتر باشد، هزینه آنها بیشتر خواهد شد و دوره هایی که شامل تجهیزات و منابع گران هستند نیز هزینه بیشتری خواهند داشت. بنابراین مدارک علوم انسانی و علوم اجتماعی کمترین هزینه را دارند، در حالی که مدارک مربوط به کار آزمایشگاهی یا بالینی است که بیشترین هزینه را دارند.

هزینه مدارک کارشناسی برای بورسیه تحصیلی انگلستان

 در سال 2018/19 این دوره ها در حدود 10،500 پوند در سال برای دوره های مبتنی بر سخنرانی است اما برای یک مدرک آزمایشگاهی محور به 33،000 پوند در سال یا بیشتر افزایش یافت.

مدارک تحصیلات تکمیلی برای بورسیه تحصیلی انگلستان

در سال های 2018/19 بین 10،500 پوند و 33.500 پوند در سال هزینه دربر داشت. دوره های مستقر در آزمایشگاه، که شامل تجهیزات گران قیمت تر است ، به طور متوسط بین 10،500 پوند و 33000 پوند در سال است.

در اینجا برخی از بهترین فرصت­های بورسیه تحصیلی که هر ساله برای دانشجویان بین المللی که میخواهند در انگلستان تحصیل کنند، صحبت می­کنیم.

درباره بورسیه تحصیلی انگلستان

در اینجا بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این خبر بسیار خوبی است، اما احتیاط بسیار مهم است زیرا آنها به طور جدی رقابتی هستند و اغلب معیارهای واجد شرایط بودن بسیار دقیقی دارند. به علاوه، اکثریت آنها برای تحصیلات تکمیلی است نه مدرک کارشناسی. بورسیه های تحصیلات تکمیلی، گرنت ها و هزینه های تحصیلی برای مدارک کارشناسی موجود است، اما کمتر رایج است . بهترین گزینه برای شما انتخاب دانشگاه­هایی است که این موارد را ارائه می دهند. اگر تحقیقات خود را بطور کامل انجام دهید، معیارهای صلاحیت را رعایت کنید و یک برنامه قوی تهیه کنید، مطمئناً شانس خوبی برای تأمین بورس تحصیلی دارید.

برنامه های مربوط به بورسیه های تحصیلی متفاوت است. در بیشتر موارد، آنها شامل یک فرم درخواست هستند، اما ممکن است برخی از شما بخواهند که یک تکلیف یا آزمون کتبی را انجام دهید و در یک مصاحبه شرکت کنید. بورسیه های تحصیلی در همه اشکال و اندازه ها و از منابع قابل ملاحظه ای تهیه می شوند.

انواع بورسیه های تحصیلی

  • بورسیه های جهانی - این بورسیه های وسیعی است که به یک کشور یا دانشگاه خاص وابسته نیست. با این حال، آنها برای همه باز نیستند و هنوز هم معیارهای دقیق واجد شرایط بودن را دارند.
  • بورسیه های تحصیلی ویژه کشور - این بورس های تحصیلی برای دانشجویان یک کشور خاص است.
  • بورسیه های دانشگاهی - بسیاری از دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در موسسه خود می آیند بورسیه و پشتیبانی مالی خود را ارائه می دهند.

بورسیه های تحصیلی زیادی وجود دارد و گنجاندن همه آنها در اینجا غیرممکن است.

بورسیه های تحصیلی Chevening

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد

کشورهای واجد شرایط: 144 کشور در سراسر جهان. تعداد بورسیه های تحصیلی موجود از کشور به کشور دیگر متفاوت است، اما هر ساله حدودا به 700 نفر اهدا می شود.

سایر معیارهای واجد شرایط بودن: شما باید حداقل به مدت دو سال پس از فارغ التحصیلی به کشور خود برگردید تا در آنجا کار کنید. برای قبولی در بیشتر دوره های کارشناسی ارشد، شما همچنین به دو سال سابقه کار ومدارک زبان انگلیسی برای Chevening نیاز دارید.

برنامه های ماه اوت سال قبل از شروع تحصیل شروع می شود. این مهلت به طور معمول تا اکتبر / نوامبر ادامه می­یابد. بورس های تحصیلی Chevening توسط دفتر امور خارجه و مشترک المنافع تأمین می شود.

بورسیه های مشترک المنافع

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد و دکتری. (کارشناسی فقط برای شهروندان سنت هلنا و سیشل)

کشورها واجد شرایط: 62 کشور مشترک المنافع

سایر معیارهای صلاحیت: شما باید یک شهروند مشترک المنافع، پناهنده یا یک شخص تحت حمایت انگلیس باشید. همچنین به حداقل مدرک افتخاری 2: 1 نیز احتیاج دارید.

قبل از شروع تحصیل ، برنامه ها ماه آگوست باز می شوند.

بورسیه تحصیلی به طور معمول هزینه شهریه شما، کمک هزینه زندگی ماهانه و مسافرت به انگلستان و تأمین می کند.

بورس های تحصیلی Saltire

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد

کشورهای واجد شرایط: کانادا، چین (از جمله هنگ کنگ)، هند، ژاپن، پاکستان و ایالات متحده

سایر معیارهای واجد شرایط بودن: شما باید یک دانشگاه در اسکاتلند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از زمینه های موضوع زیر پیشنهاد دهید: علوم، فناوری ، صنایع خلاق، بهداشت و پزشکی و علوم پزشکی یا انرژی تجدید پذیر و پاک.

اپلیکیشن از اکتبر قبل از شروع تحصیل باز می­شود و ماه مه به اتمام می­رسد. بورسیه های Saltire بطور خاص برای تحصیل در دانشگاه های اسکاتلند است. هر سال 50 بورس تحصیلی وجود دارد و هر یک 8000 پوند ارزش دارد. شما باید بتوانید مدارکی را ارائه دهید که می توانید بقیه شهریه خود و همچنین هزینه های زندگی را برای مدت اقامت در اسکاتلند تأمین کنید.

بورسیه های تحصیلی بین المللی توسط کشورها

هر کشور برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، بورسیه های خاص خود را خواهد داشت. در ادامه به تعدادی از آن می­پردازیم.

استرالیا

The Australia Day Foundation UK Trust

سطح تحصیلات: همه موارد

کانادا

Mackenzie King Memorial Scholarships

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد یا دکترا

چین

GREAT Scholarships

سطح تحصیلات: تحصیلات تکمیلی

هند

Inlaks Scholarship

سطح تحصیلات: تمام مقاطع (اما از شما انتظار می رود که قبلاً دارای مدرک دانشگاهی باشید)

ایالات متحده آمریکا

Marshall Scholarships

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد یا دکترا

بورسیه های بین المللی ویژه دانشگاه ها

طیف وسیعی از بورسیه ها و جوایز بودجه ارائه شده توسط دانشگاه ها در سراسر انگلستان وجود دارد.

Gates Cambridge (دانشگاه کمبریج)

كشورهای واجد شرايط: هر كشور خارج از انگلستان

سطح تحصیلات: تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ، کارشناسی ارشد یا دکتری)

بورس تحصیلی شامل مبلغ ماهانه و همچنین هزینه های سفر، شهریه و ویزا و هزینه مهاجرت را نیز شامل می شود. متقاضیان موفق باید نشان از تعالی دانشگاهی ، پتانسیل عالی رهبری و تعهد به بهبود زندگی دیگران داشته باشند.

دانشگاه کینگستون

سطح تحصیلات: کارشناسی

کشورهای واجد شرایط: هر دانشجویی که به عنوان "خارج از کشور" طبقه بندی شده باشد می­تواند درخواست کند.

دانشگاه کینگستون برای دانشجویان بین المللی که دارای مدرک کارشناسی می باشند، مبلغ 2،000 پوند بورس تحصیلی را ارائه می دهد.

  Rhodes Scholarship(دانشگاه آکسفورد)

سطح تحصیلات: تحصیلات تکمیلی

کشورهای واجد شرایط : کلیه حوزه های انتخابیه مربوط به  Rhodes

یکی از قدیمی ترین و معتبرترین برنامه های بورس تحصیلی بین المللی در جهان، بورسیه رودز که دارای معیارهای انتخاب دقیق است، می­باشد.

A.S. Hornby Scholarship (دانشگاه وارویک)

سطح تحصیلات: کارشناسی ارشد (به طور خاص در آموزش زبان انگلیسی)

بورسیه تحصیلی A.S. Hornby Scholarship برای معلمان با تجربه در زمینه زبان انگلیسی است که توانایی شکل دادن به آینده این رشته را دارند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0