20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی لهستان

لهستان نه تنها مورد علاقه گردشگران بلکه مورد علاقه دانشجویان از سراسر جهان نیز می­باشد. این کشور دارای دانشگاهایی می­باشد که جزء بهترین­ها در جهان است و برخلاف برخی دیگر از کشورها، به دانشجویان اجازه می دهد تا هنگام تحصیل کار کنند. دانشگاه­های لهستان از نظر دوره­های تحصیلی ارائه شده و تجربیات فرهنگی و زیبایی­های چشمگیر با دانشگاه­های سراسر جهان رقابت می­کنند. لهستان دارای بیش از 450 موسسه آموزش عالی که دانشگاه ورشو در پایتخت این کشور، دانشگاه Jagiellonian در کراکوف و دانشگاه Adam Mickiewicz در پوزنان به عنوان سه دانشگاه برتر معرفی شده است. لهستان تا زمانی که مدارک لازم مانند ویزای تحصیلی لهستان را داشته باشد، از دانشجویان بین المللی در تمام دانشگاه های خود استقبال می کند.

اگر قصد تحصیل در لهستان را دارید، این مقاله به مواردی که باید درباره ویزای دانشجویی لهستان بدانید، اشاره می­کند.

آیا به ویزای دانشجویی لهستان نیاز دارید؟

شهروندان اروپایی برای تحصیل در لهستان نیازی به ویزا ندارند اما اگر این دوره بیشتر از سه ماه باشد، باید اقامت خود را در لهستان ثبت کنند. شهروندان چند کشور دیگر مانند استرالیا، برزیل، کانادا، هنگ کنگ، ایسلند، ژاپن، مالزی، نیوزیلند و سنگاپور نیز ممکن است برای تحصیل در لهستان به ویزای دانشجویی لهستان احتیاج نداشته باشند. اگر کشوری که شما به آن تعلق دارید جزو لیست کشورهای دارای معافیت ویزا نباشد، باید قبل از ورود به لهستان درخواست ویزای تحصیلی لهستان بدهید. از این رو، دانشجویان پس از ورود به لهستان، باید برای دریافت کارت موقت اقامت درخواست دهند.

شرایط تحصیل با ویزای تحصیلی لهستان

برای تحصیل در لهستان، شما باید سطح تحصیلات متوسطه را گذرانده باشید و دارای گواهینامه leaving certificate باشید که واجد شرایط بودن شما را برای درخواست دانشگاه تایید کند. اگر در امتحانات بین المللی لیسانس یا کارشناسی اروپا شرکت کرده باشید، می توانید آزادانه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه لهستان اقدام کنید. با این حال، اگر شما فقط از کشور وطن خود مدرک تحصیلی معادل را دارید، لازم است که آن مدرک به طور قانونی در یکی از مراکز دیپلماتیک لهستان یا یک نهاد مناسب دیگر به رسمیت شناخته شود. این به معنای تأیید دیپلم شما مطابق قانون کشوری است که در آن صادر شده است. سپس باید آن را با قانون لهستان تأیید کنید. به این روند اعطای صلاحیت یک مدرک از دانشگاه خارجی، اصطلاحاً nostrification گفته می شود. علاوه بر این، اگر می خواهید برای تحصیلات تکمیلی در لهستان پذیرفته شوید، باید مدرک دانشگاهی را از یک موسسه لهستانی یا معادل خارجی آن، ارائه دهید. شما باید nostrification گواهینامه خارجی خود را تا پایان دوره اول به دانشگاه لهستان ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی لهستان

 • اولین چیزی که قبل از درخواست ویزای دانشجویی باید داشته باشید گذرنامه معتبر است. همچنین به 3 عکس رنگی گذرنامه اخیر خودتان نیز نیاز خواهید داشت.
 • فرم درخواست ویزا تحصیلی لهستان را تکمیل و امضا نمایید. این فرم بصورت آنلاین موجود است و می توانید به صورت رایگان دانلود کنید. فرم درخواست باید قبل از 6 ماه از تاریخ ارسال پر شود.
 • Cover Letter : در این مدرک باید مواردی ذکر شود که این موارد شامل: ذکر علت اینکه چرا شما برای تحصیل، لهستان را انتخاب کرده اید، قصد بازگشت به کشور خود را بعد از اتمام دوره تحصیلتون دارید و یک لیست از اسناد، می­باشد. اگر هیچ یک از موارد مورد نیاز به برنامه پیوست نشده است، باید دلیل آن را در اینجا ذکر کنید.
 • نامه قبولی از دانشگاه معتبر لهستان. همچنین ممکن است مجبور به اثبات پرداختی­های شهریه­هایی باشید که قبلاً پرداخت شده اند.
 • رزومه اخیرتون
 • کپی مدارک تحصیلی
 • اثبات داشتن منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه دوره تحصیلی و زندگی در لهستان.
 • بیمه سلامت: بهداشت و درمان در لهستان رایگان نیست. از این رو ضروری است که کلیه دانشجویان بین المللی دارای بیمه درمانی حداقل 30000 یورو باشند.
 • اثبات اسکان
 • برنامه سفر پرواز
 • اثبات مهارت در زبان
 • مشخصات عکس گذرنامه برای ویزای تحصیلی لهستان، یکی از دلایل عمده عدم پذیرش ویزا، عکس نامناسب گذرنامه است. از این رو، اطمینان حاصل کنید که عکس گذرنامه شما با مشخصات زیر مطابقت دارد.
 1. اندازه: 35 در 45mm
 2. عکس باید رنگی باشد و دارای پس زمینه طبیعی باشد.
 3. عکس باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 4. متقاضی باید به صورت مستقیم به دوربین نگاه کند.
 5. چهره متقاضی باید 70-80 درصد از قاب عکس را به خود اختصاص دهد.
 6. صورت متقاضی باید از پیشانی تا چانه به وضوح قابل مشاهده باشد.
 7. روسری از هر نوع مجاز نیست مگر اینکه برای اهداف مذهبی پوشیده شود. در چنین مواردی، نباید هیچ بخشی از صورت را بپوشاند.
 8. اگر عینک استفاده می کنید، باید منعکس کننده نباشند و چشم متقاضی کاملاً قابل مشاهده باشد
 9. در عکس نباید هیچ گونه علامت وجود داشته باشد.
 10. چهره متقاضی باید در کانون توجه قرار داشته باشد و عکس آن کاملاً روشن باشد.

چگونه می توان برای ویزای دانشجویی در لهستان اقدام کرد؟

پس از تکمیل برنامه و مدارک لازم، متقاضی باید وقت ویزا را در نزدیکترین کنسولگری لهستان رزرو کند. این کار را می تواند بصورت آنلاین در صفحه e-konsulat انجام دهد و یک تاریخ زمانی تعیین می شود.

متقاضی سپس به صفحه ثبت نام سوق داده می شود که در آن اطلاعات شخصی لازم است پر شود. این صفحه باید به همراه ایمیل تأیید قرار ملاقات ویزا چاپ شود. در تاریخ تعیین ویزا، اولین کاری که باید انجام شود، پرداخت هزینه ویزا است. این مبلغ 99 یورو است و ممکن است به صورت نقدی یا کارت اعتباری پرداخت شود. هزینه ویزا قابل استرداد نیست.

سپس فرم درخواست ، عکس گذرنامه ، اسناد حمایتی و رسید هزینه ویزا باید ارائه شود. یک شماره برای مصاحبه ویزا به متقاضی داده می شود. مصاحبه ویزا کاملاً ساده است. متقاضی باید صادقانه و با اطمینان به همه سؤالات پاسخ دهد. در این زمان موارد بیومتریک مانند اثر انگشت نیز انجام می شود.

فرآیند ویزای دانشجویی به طور معمول 2-3 هفته پس از آن که ویزا و کلیه اسناد دیگر که برای کنسولگری جمع آوری و ارائه شده است، طول می کشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0