50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های روسیه

در روسیه می توانید بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که در کنار برخی از بزرگترین نام های دانشگاهی بین المللی قرار دارند. دانشگاه ها، کالج ها، دانشکده های پزشکی، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوق روسیه بسیار شناخته شده در آموزش جهانی و جوامع دانشگاهی هستند و همچنین به ارائه برنامه های معتبر لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان می پردازند. روسیه سابقه طولانی در تحقیقات و تدریس دانشگاهی با کیفیت عالی دارد. هر ساله دانشجویان بیشتری به این کشور هیجان انگیز جذب می شوند.

موسسه آموزشی برتر در روسیه دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو (MSU) است که در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همچنین بسیاری از دانشگاه های فنی و دانشکده های مهندسی در روسیه وجود دارند که در رشته های خود از اعتبار جهانی برخوردار هستند.

دانشگاه لومونوسف مسکو

دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو (MSU) در بین دانشگاه های برتر روسیه، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین با رتبه 90 در جدیدترین رتبه های دانشگاهی جهان در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. ساختمان اصلی لومونوسف بلندترین ساختمان آموزشی در جهان است و این دانشگاه همچنین با یکی از بزرگترین سیستم های کتابخانه ای در روسیه، دارای حدود 10 میلیون کتاب است که 2.5 میلیون از آن ها به زبان های خارجی می باشند.

دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو در بین بهترین های جهان در رشته هایی خاص از جمله زبانشناسی، فیزیک، ریاضیات، زبان های مدرن و علوم رایانه در بین 50 کشور برتر ارائه دهنده ی این رشته ها، قرار گرفت.

دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ (SPbU)  بعد از دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو به عنوان دومین دانشگاه برتر روسیه در رتبه دوم قرار دارد. دانشگاه سن پترزبورگ همچنین با رتبه 235 در جهان، قدیمی ترین دانشگاه روسیه است که در سال 1724 توسط پیتر بزرگ تأسیس شده است. حدود 400 برنامه بین رشته ای و 1000 برنامه غیر کارشناسی، عمدتاً به زبان روسی وجود دارد، اگرچه برخی از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود. فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل نه برنده جایزه نوبل و چهره های قابل توجه دیگر مانند ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هستند.

از بین 15 رشته ای که دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ در سطح بین المللی قرار دارد، در بین 100 دانشگاه برتر جهان برای سه رشته بیشتر مطرح شده است: زبان های مدرن، ریاضیات و زبانشناسی.

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک (NSU) در رتبه ی 244 جهان قرار دارد و در شاخص دانشجویان بین المللی به قوی ترین امتیاز رسیده است. برنامه هایی با آموزش انگلیسی وجود دارد که در سطح کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود، اما دانش آموزانی که تصمیم به تحصیل به زبان روسی دارند می توانند دانش روسی خود را با مدرسه تابستانی 12 هفته ای تابعه این دانشگاه بهبود بخشند. دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک در بین 10 رشته ی برتر خود، برای فیزیک و نجوم ، در بین 100 بهترین های جهان قرار دارد.

دانشگاه ایالتی تامسک

دانشگاه تامسک (TSU) در رتبه 277 ام در جهان قرار دارد. دانشگاه تامسک در سال 1878 به عنوان دانشگاه سلطنتی سیبری تأسیس شد و هم اکنون میزبان حدود 18000 دانشجو است ، 2000 نفر از آن ها بین المللی هستند. برنامه هایی به زبان انگلیسی در رشته ی فیزیک وجود دارد. تامسک برای پنج رشته در رده بندی جهانی قرار دارد که رشته های فیزیک، نجوم و زبان های مدرن در لیست 250 رتبه برتر قرار دارد.

مرکز فیزیک و فناوری مسکو

موسسه فیزیک و فناوری دانشگاه مسکو (MIPT) در جدیدترین رتبه های دانشگاه های جهان رتبه 312 را کسب کرده است. این دانشگاه  که در سال 1951 تأسیس شده است، یکی از مؤسسات پیشرو در زمینه فیزیک و فناوری به شمار می رود. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه به سمت مشاغل موفق در علوم پایه، سیاست، تجارت و کیهان شناسی رفته اند و این دانشگاه تعدادی از دانشمندان برجسته روسی را پرورش داده است.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو برای شش رشته در سطح بین المللی قرار دارد، و بالاترین رتبه خود را برای فیزیک و نجوم (در 100 دانشگاه برتر) دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0