20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا تحصیلی سنگاپور

سنگاپور تنها یک مقصد گردشگری مشهور نیست، بلکه می‌تواند یک انتخاب مناسب برای دانشجویانی از سراسر جهان که به دنبال تحصیلات در سطح جهانی هستند، باشد. سنگاپور با وجود وسعت نه چندان زیاد، یکی از بزرگترین و قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. همچنین سنگاپور به عنوان یکی از قدیمی ترین کشورهایی است که به حوزه‌ی آموزش وارد شده است، اما توانسته است توانایی خود در این حوزه را به سرعت ثابت کند. در سنگاپور موسسات آموزشی بین المللی با هزاران دانشجو از سراسر جهان وجود دارند. دانشگاه صنعتی نانیانگ و دانشگاهی ملی سنگاپور از جمله مقصدهای دانشجویان بین المللی است.

تحصیل در سنگاپور

به منظور جذب دانشجویان بیشتر بین المللی، بسیاری از دانشگاه‌ها اعم از خصوصی و دولتی بورسیه‌های مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهند. همچنین دانشجویان می‌توانند از بسیاری از بورس‌های تحصیلی دیگری که توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی مختلف ارائه می شوند، بهره مند شوند. اگر شما خواستار تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور هستید، لازم است آمادگی لازم برای دانشجوی بین المللی بودن در سنگاپور را داشته باشید. یکی از مدارک مهم و موردنیاز برای تحصیل در سنگاپور ویزای تحصیلی است. دانشجویان باید پیش از اقدام برای دریافت ویزا از یکی از موسسات یا دانشگاه‎‌های سنگاپور پذیرش کسب کرده باشند. برای دریافت این ویزا تمام متقاضیان ابتدا باید ثبت‌نام اینترنتی انجام دهند.

   تحصیل شما در سنگاپور نیازمند شرایط و الزاماتی است. این الزامات بر پایه‌ی پذیرش شما از یک موسسه‌ی مناسب و توانایی شما در برابر هزینه‌های زندگی در سنگاپور است نه بر اساس ملیت شما. سنگاپور در مقایسه با کشورهای مجاورش کشوری ارزان نیست، اما همچنان هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور نسبت به بسیاری از کشورها و شهرهای اروپایی و آمریکایی ارزان‌تر است. هزینه‌ی تحصیل در سنگاپور می‌تواند از 14500 تا 50000 دلار سنگاپور متغیر باشد. هزینه‌ی حمل و نقل، سکونت و خوراک چیزی حدود 8000 دلار است. اما همچنان زندگی در سنگاپور ارزان نیست، بنابراین گرفتن بورسیه از موسسات و دانشگاه‌های سنگاپور بسیار به‌صرفه خواهد بود.

ویزای تحصیلی سنگاپور

   متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سنگاپور نیاز به یک ویزای تحصیلی دارند. دانشجویانی که برنامه‌ی تحصیلی برای بیشتر از 30 روز در سنگاپور دارند، بهتر است ویزای تحصیلی تهیه کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل تمام وقت در سنگاپور را دارند باید پیش از تحصیل، ویزای تحصیلی دریافت کنند. البته پیش‌نیاز دریافت ویزای تحصیلی، پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی است. دریافت ویزای تحصیلی باید حداقل یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در موسسات و دانشگاه‌ها باشد. این ویزا توسط سازمان مهاجرت و بازرسی صادر می‌شود.

   اگر شما 19 سال یا کمتر سن دارید و خواستتار تحصیل تمام‌وقت در سنگاپور هستید، مدارک شما توسط سازمان مهاجرت و بازرسی، بررسی و تایید خواهد شد. اگر 20 سال یا بیشتر سن دارید و متقاضی تحصیل در برخی رشته‌های خاص مانند زبان‌های خارجی، بازرگانی و یا هنرهای زیبا در مقطع کارشناسی ارشد هستید ممکن است سفارت سنگاپور شما را دعوت به مصاحبه کند. این دعوت تقریبا یک ماه پس از ثبت‌نام اینترنتی شما از طریق دریافت ایمیل خواهد بود. دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور معمولا زمان زیادی طول نمی‌کشد (معمولا دو تا سه هفته) مگر در مواردی خاص که سازمان مهاجرت سنگاپور درخواست اطلاعات بیشتر از فرد خاصی را داشته باشد. در مواردی که سفارت سنگاپور از شخصی دعوت به مصاحبه کند، روند اخذ ویزا ممکن است دو تا چهار ماه طول بکشد.

   دانشجویان در سنگاپور می‌توانند همزمان با تحصیل به صورت پاره ‌وقت کار کنند. افراد نیاز به دریافت ویزای کاری نخواهند داشت اگر حداکثر 16 ساعت در هفته کار کنند. قوانین سنگاپور در رابطه با اعتبار ویزا و گذرنامه بسیار سختگیرانه است. بنابراین بعد از اتمام تحصیل و دوره‌ی ویزای تحصیلی، کسانی که مایل به کار کردن در سنگاپور هستند باید ویزای بازدید دریافت کنند. این ویزا امکان اقامت در سنگاپور را برای یک سال فراهم می‌کند. بعد از اشتغال به کار شما می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. همچنین برای دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند، سنگاپور این امکان را فراهم می‌کند که همسر و فرزندان آن‌ها برای مدت 4 هفته در سنگاپور اقامت داشته باشند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور

 • گذرنامه‌ی معتبر (بهتر است حداقل برای 3 ماه بعد از دوره‌ی تحصیل اعتبار داشته باشد)
 • کارت هویت معتبر
 • عکس در اندازه گذرنامه
 • نامه‌ی پذیرش از دانشگاه‌ها یا موسسات سنگاپور
 • فرم درخواست ویزا
 • شرح کامل برنامه تحصیلی
 • گواهی‌های پزشکی
 • مدارک استاندارد زبان انگلیسی
 • مدرک اثبات دارایی (تمکن مالی)
 • رسید هزینه‌ی پرداخت شده برای ویزا (هزینه 30 دلار برای بررسی مدارک در نظر گرفته شده است. همچنین هزینه 60 دلار صدور ویزا)
 • گواهی‌نامه‌های تحصیلات پیشین

تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

بعد از فراهم کردن مدارک مورد نیاز، لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • نامه‌ی پذیرش از موسسه‌ی آموزشی یا دانشگاه را به طور کامل بررسی کنید. اطلاعات فردی شما شامل نام و نام‌خانوادگی، اطلاعات تولد، جنسیت، ملیت و اطلاعات پذیرش‌نامه را به طور دقیق تطبیق دهید.
 • فرم‌های آنلاین درخواست را دقیق تکمیل کنید. این فرم‌ها نیازمند اطلاعات گذرنامه، نشانی پست ایمیل و آدرس سکونت در سنگاپور (آدرس دانشگاه کافی است) می‌باشد.
 • از تمامی مدارک و فرم‌ها پرینت تهیه کنید.
 • پرداخت هزینه‌های دریافت ویزا

چرا تحصیل در سنگاپور

   سنگاپور شرایط عالی و استانداردی را برای یادگیری و تحصیل فراهم می‌کند. سنگاپور دارای سیستم آموزشی پیشرفته‌ای است که فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. در سنگاپور آموزش در اولویت است و این مسئله سنگاپور را تبدیل به یک مدرسه‌ی جهانی کرده است. امروزه سنگاپور به عنوان یکی از پرچمداران حوزه آموزش چه در آسیا و چه در جهان شناخته می‌شود. سه دانشگاه برتر سنگاپور در لیست 500 دانشگاه برتر جهان در سال 2019 قرار دارند. دانشگاه ملی سنگاپور که در رتبه‌ی یازدهم جهان است. دانشگاه صنعتی نانیانگ که در رتبه دوازدهم قرار دارد. همچنین دانشگاه مدیریت سنگاپور که در رتبه‌ی پانصدم لیست قراردارد.

    تمرکز بر روی تحقیق در دانشگاه‌های سنگاپور چشمگیر است. بسیاری از دانشگاه‌های مطرح سنگاپور با صنعت پیوند دارند، به این معنی که شما می‌توانید در کنار تحصیل به صورت عملی آموزش ببینید. این تنها به این معنی نیست که تحصیل برای شما جذاب‌تر خواهد بود، بلکه می‌تواند شما را در یافتن و موفقیت در شغل آینده‌تان نیز یاری کند. دانشگاه‌ها و موسسات در سنگاپور به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، بنابراین نیاز به یادگیری زبان سومی ندارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0